Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Tom Riddle

Nádherná animovaná komedie (je to vůbec animované?), plná krásných (ale nikoli tak chytlavých, jak to Elfman obvykle dělává) písní, spousty humoru, a také spousty lidskosti, která se ukrývá v zástupech směšných karikatur lidských bytostí. Vizuálně je to opravdu lahůdka, a příběh zahřeje u srdce, ani nevíte, které z dam vlastně fandit. Dal bych i pět, ale nezbyde mi než srovnávat s The Nightmare Before Christmas, a oproti nim Nevěsta o malinkou kapku prohrává. Taky bych chtěl pochválit český dabing, namluvení je opravdu výborné, bohužel se originálu nemůže vyrovnat už z jednoho prostého důvodu - v překladu zanikne opravdu hodně vtipů (např. head waiter - vrchní číšník, je zde opravdu hlava (head), a takových je tu víc). A v originále navíc dabuje Tracey Ullman. Takže vzato kolem a kolem, Mrtvou nevěstu opravdu vřele doporučuji všem, líbit se bude asi i dětem, ale oni asi nebudou schopni docenit určité myšlenky filmu, takže doporučuji spíše starším. Děkuji těm, kteří to dočetli až do konce. Dodatek - a víte co? Proč by nemohly mít pět hvězd oba ty filmy? Nevěsta si je taky zaslouží. ()

Fr

co všechno můžete udělat za 70 minut? uvařit oběd, nakoupit, nebo prožít příběh loutek Viktora a Viktorie, jejichž život běžel tak nějak podle plánu (rodičů), ale díky mladíkově sklonu k nešikovnosti, se jejich svatební den poněkud zkomplikoval. trapně jsem si myslel, že už mě nemá T.Burton čím překvapit. a on, v době počítačů, udělá pomocí loutkové animace temnou noir komedi, protkanou půvabným černým humorem. oproti hranému filmu se můžeme ,,kochat" neskutečnou mimikou loutek, nádhernou hrou světla a stínu. zatímco lidský svět je samej havran, svět mrtvých, to je bezstarostná a veselá šou (..tak s námi si dej, stejně nás jednou červi proděravěj). a ještě něco mě dostalo. dodnes jsem si myslel, že šílenec je jen T.Burton. teď již vím, že nakazil D.Elfmana. ten se zde stal rovnoceným partnerem a prostor, který dostal, využil minimálně na 130%. a nám nezbývá, než si čekání na další dílo těchto géniú zkrátit třeba hrou na mrtvolu. ()

Dever

Soundtrack Danny Elfman: 1. Main Title ,2. According to Plan ,3. Victor's Piano Solo ,4. In the Forest ,5. Remains of the Day ,6. Casting a Spell ,7. Moon Dance ,8. Victor's Deception ,9. Tears to Shed ,10. Victoria's Escape ,11. The Piano Duet ,12. New Arrival ,13. Victoria's Wedding ,14. The Wedding Song ,15. The Party Arrives ,16. Victor's Wedding ,17. Barkis's Bummer ,18. The Finale ,19. End Credits Part 1 ,20. End Credits Part 2 , ()

novoten

Možná až příliš čitelný Tim, který hudebně i morbidně opisuje z Ukradených Vánoc, ale přesto bez problémů vítězí. Mezi Viktorem a Emily je totiž neskutečná chemie a hlavní záporák je i na malém prostoru skvělý. V kombinaci s perfektním hlasovým doprovodem jde o zaručenou pohodu i při dalších zhlédnutích. ()

tron

Nádherný počin, plný patrične morbídneho zmyslu pre humor. Okorenený romantikou, muzikálom, Edgarom Allanom Poeom i otravnými červíkmi, mrviacimi sa v hlavách hnilých sexi neviest. Vysoká galéria podporných postavičiek si získa vaše srdce. Raz sa Burton presťahuje do Holandska a vezme si za ženu Helenu Bonham Carterovú a Johnnyho Deppa. ()

B!shop

Burtona uz asi stvalo, jak si z nej delaj legraci, ze Nocni muru za nej natocil nekdo jinej a rozhod se udelat svuj vlastni animovanej film. A povedlo se mu to. Animace je lepsi nez v pripade Nocni mury, ale precejen je Nevesta trochu slabsi. V Nocni mure je vic vtipku, ale tady je zas temnejsi atmosfera, takze to to vyvazuje. Hlavni problem bude asi v pisnickach. Nic proti Danny Elfmanovi, predved tradicne vybornou praci, kuli ktere je jeden z mejch nejoblibenejsich skladatelu, ale pisnicek tu je min a uz nejsou tak bombasticke. To se tyka pisnicek, hudba je bezchybna. Pribeh je pro dane tema tak akorat dlouhej, nic tu neni navic a zaroven mi tu nic nechybelo. Jasnejch 5*, ale slabsi nez Nocni mura. ()

Oskar

Do nitra fantazie Tima Burtona se vracím vždycky rád a málokdy jsem zklamán, ale přiznám se, že od Mrtvé nevěsty jsem přece jen čekal víc. Jistě, je krásná, je poetická i sarkastická. Živý svět vypadá studeně a chmurně jako prázdná plechovka od sardinek a záhrobí je zase pulsující rozjásané místo, kde by si klidně mohli dát rande Saxana a Betelgeuse, protože to tam... eh... žije. Jo a při některých výjevech jsem se neubránil dojmu, že tvůrci dobře znají film Karla Zemana Čarodějův učeň. To je všechno hezké, ale když to očešete až na kostru, zjistíte, že se Mrtvá nevěsta až tak moc nevymyká klipovitě roztěkaným 3D animákům typu Doba ledová, jen má tentokrát jiný kabát. Všichni zlouni jsou zlí víceméně bezdůvodně, zato hodně okázale, všichni hodní jsou zase bodré lidové typy a vrcholem je nevkusně disneyovský červ. Jedině hlavní trojice není tak schematická. Mno, jak to říct šetrně... Tim Burton mě opět potěšil, ale tentokrát nepřekvapil. Tak. 80% ()

Marius

Tim Burton po Továrni vypustil ďalšiu bombu. Mŕtva nevesta síce má príbeh pre škôlkárov, ale koho to zaujíma, keď je to natočené tak, že aj pomaly kultová Nightmare Before Christmas popri nej vyzerá ako chudobnejší príbuzný. Burton sa totiž neuveriteľne vyhral s detailami. Victorovi (v ktorom aj slepý spozná Johnnyho) sa hýbu ešte aj vlasy na hlave, postavičky kostlivcov a mŕtvoliek v podsvetí sú prehladkou pitoresknosti a uletených nápadov. Čo ma trochu sklamalo sú pesničky, ktoré trochu postrádajú muzikalitu a muzikálovosť hitov od Jacka Skellingtona, výnimkou je snáď len jazzovoswingová vypaľovačka kostrového tria. Každopádne so samotným filmom je to ako s jeho hlavnou hrdinkou. Emily totiž síce trochu trčia rebrá ,ale inak je vážna kosť. 10/10 ()

Boss321

Ani nevím proč, ale něco mi brání dát plný počet. Zkrátka zážitek, který jsem si z filmu odnesl, nebyl tak intenzivní, abych mohl Mrtvou nevěstu ocenit pěti hvězdičkami. Co musím pochválit je hudba, která dodává správnou atmosféru, která je typická pro Burtonovské filmy. Hlavní postava je podobná komu jinému než Burtonovu dvornímu herci Johnny Deppovi..... ()

Jossie

Překrásné animace a skvělé herecké výkony celé herecké elity, která se podílela na tomhle filmečku Tima Burtona.V podstatě nemám co vytknout, jen to na mě bylo až moc pohádkové a předvídatelné. Celou dobu mě ale napadala otázka, kdyby Emily nebyla mrtvá, vybral by si Viktor Viktorii? ()

Kulmon

V pořadí druhý animák po Ratatouille, který mě posadil na prdel. Jak mě nenadchly Ukradené Vánoce Tima Burtona, tak tady se to vynahradilo. Úžasné animace, skvělá hudba, slušný příběh a vyrovnané tempo. Animovaný horůrek jak má být. Černý humor jak vidět Burtonovi svědčí, takže hodnocení je jasné. ()

CheGuevara

Možná to je tím, že jsem tento počin viděl jako první, ale právě Mrtvou nevěstu považuji za lepší snímek, než jeho předešlou morbidní rozprávku. Filmu nechybí trošku toho ryzího citu ani humoru, písničky působí přirozeně a neztrhávají na sebe pozornost. Celý snímek na mě působil tolik příjemným dojmem, až jsem se přistihnul při myšlence, že ta nevěsta je pořádná kost a že bych si ji klidně nakvartýroval i k sobě domů. ()

EdaS

Vizuálně okouzlující, vtipem nešetřící, přesto smutkem dýchající a dojímající film, který jsem si hned zamiloval. Skutečnost, že závěr se dal dopředu poměrně jasně odhadnout, mi vůbec nekazila dojem. Opravdu krásné! ()

Pethushka

Pěkná ošklivost nás provází v každém filmu od Tima Burtona..tady je ale asi ze všeho nejpěknější. Postavené na kvalitním scénáři, překrásné animaci a hlavně na mimořádné atmosféře. Navíc film doprovází mistrovská hudba a hra na klavír. Příjemné v originálním znění i s českým dabingem. Krásná temná pohádka plná citu. ()

xxmartinxx

Tak tohle mě maximálně nechytlo. ¨Mrtvá nevěsta kupí vše, proč se mi Burton málokdy dostal pod kůži, ale postrádá naopak to, kvůli čemu si přesto nenechávám ujít jeho filmy. ()

Skejpr

Po všech směrech nádherný film, dojemný, poučný a každým okamžikem nezapomenutelný, film o lásce, od tvůrců, kteří moc dobře věděli, o čem film dělají. Všechny postavičky jsou rozkošné avšak nevulgrizující karikatury, animace je povyšuje na skutečně žijící elementy kouzelné skládačky, a atmosféra, jak studeného Viktoriánského městečka, tak optimismem naladěné země věčnosti je podbarvena dokonalou hudbou. Obě klavírní scény jsou již jen třešínkou na velikém svatebním dortu, který Tim Burton upekl jako vyznání své partnerce Heleně Bonham Carterové. Krásnější vyznání už opravdu udělat nemohl a má za to můj obdiv a uznání. ()

Shit

No jo no, Tim Burton prostě umí, skoro všechno co natočí je pecka a tohle neni výjimka. Burton si rozpomenul na svojí vánoční noční můru a v podobným tónu natočil i mrtvou nevěstu, dokonce i hudba byla v některých scénách podobná, ale jinak je příběh úplně jinej, ale zase naprosoto skvělej a typicky burtonovská aimace, ukazuje že animace nemusí být neodlišitelná od živých herců, aby byla dokonalá, takovéhle pojetí se mi moc líbilo, všechny postavičky jsou tak vymodelovaný aby bylo na první pohled vidět co jsou zač a která posta je zlá a která ne. To všechno zasazený do temný atmosféry, prozářený trochu morbidními písničkami a vtipy ze země mrtvých. Opravdu krásně temná pohádka, která se hned řadí k mým oblíbeným ()

flanker.27

Roztomilé, milé a (velmi osobitě) romantické. Huh, to to dalo práci vyslovit. Mrtvá Emily byla moc sympatická :)) Přece jen jsem našel Burtonův film, který se mi líbí (vedle Mars útočí). ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia