Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Legas

Kdyby někdo sloupnul etiketu od vašeho oblíbeného nápoje, stejně byste ho podle chuti poznali. To je i případ Mrtvé nevěsty Tima Burtona, jehož jméno v názvu filmu je poněkud zbytečně navíc, protože už od prvních filmových okének je jasné, kdo že se nám to opět vrací na plátno. A tak se opět setkáváme se starým dobrým tandemem (Burton-Elfman-Depp a další), tentokráte ve formě loutkové pohádky plné smrti a jiných krásných věcí, s decentně muzikálovým pojetím, spoustou více či méně viditelných vtípků a tak vůbec. Třešničkou na dortu, která mě nakonec přesvědčila o plném hodnocení, bylo finále snímku. ()

topr harley

Jeden z nejúžasnějších animovaných filmů co jsem viděl (nepočítám ukradené vánoce ty jsou taky skvělé). Super příběh, skvělé dialogy a hudby. Tim Burton je pro mě pan režisér. Takových animovaných hororů :) by měl natočit mnohem víc. ()

HoneyBunny

Na Mrtvé nevěstě je trochu vidět, že ji Burton dělal, když zrovna neměl práci na Karlíkovi. Ke dvou rozměrům (postavy a příběh) zapoměl přidat ten třetí, říkejme mu třeba backround - Burtonovi se totiž jeho příběh smrsknul do jednoho viktoriánského domu a na omezené bludiště města mrtvolek. Jinak je ale všechno při starém. Obě nevěsty mají úplně odlišný charakter (Viktorie je chytrá a romantická, Emily si jde za svým, ale je trochu naivní), Viktor je trochu ňouma, animace je roztomilá, humor zvrhlý a Burton svůj příběh vypráví se sympatickou sebejistotou a nebojí se ho ukončit v tu pravou chvíli. ()

dzej dzej

Ač se počítám za bezmezného obdivovatele Burtonových filmů, jeho animovaná díla se u mně míjí účinkem... Příběh chatrný, kostlivecká poetika (nejen Burtonem samým) již notně omletá, fungujících gagů pomálu, hudební čísla nezvedající ze židle atd. atd. Celkový dojem nevalný. Opravdu nevím proč... I´m sorry Timmy, I´m really really sorry. ()

Anderton

Burtonove animáky nie sú úplne ten moj šálok čaja, ako som zistil po Vianočnej nočnej more (ospravedlňujem sa režisérovi, ale aj tak si ho každý pamatá ako Burtonov film). Mrtva nevesta ma zaujala o niečo viac, predovšetkým čarovnými tanečnými scénami a zábavným poňatím dvoch protikladných svetov (náš svet ako depresívny verzus záhrobie ako ako svet plný fantázie). Dej je skor taká zámienka aby bolo čo animovať. Každopádne velmi milé, ale trochu krátke. ()

Carol Pifková

Krásne, temné a vtipné.... super kombinácia.... a opäť moje obľúbené viktoriánske obdobie! Super animácia a krásna hudba Johnny Depp a Tim Burton sú proste jednička! ()

Frajer42 odpad!

Trapné, jako strčit šroubovák do zásuvky. Jeden z mála filmů, kde plně docením krátkou stopáž.(Déle bych to nevydržel.) Zajímavý barevný přechod mezi životem a smrtí (viz. POMO). Méně zajímavý děj a stupidní pointa aneb a žili šťastně až do smrti ( v tomto případě zřejmě i po ní). Tim Burton by mohl sloužit jako reklama na nepřímou úměrnost. Čím více filmů od něj člověk vidí tím méně ho uznává. ()

boshke

V poslední době přicházím Burtonovi na chuť, jeho Mrtvá nevěsta mne však nechala poměrně chladným... 60% ()

Mia...

Perfektní! Naprosto mě nadchla hudba, ale ovšem i zpracování. Nápad, že mezi živými jsou studené modré tóny a pod zemí je vše barevné je tak netypické, že se to dá čekat jedině od Burtona. Naprosto zdařené a krásné. Úžasná byla scéna, kdy se nevěsta změní v motýly. ()

swamp

Nemůžu si pomoct..prostě něco tak dojemného, a navíc z mrtvolného podsvětí..to jsem opravdu nečekal! A navíc vtipné písničky, hlášky ("I've got a..dwarf, and I'm not afraid to use him!"), zvířátka (pejsek, černá vdova nebo červík zabydlený v nevěstině hlavě:) a odkazy na jiné filmy (kostlivec hrající na piano, který by jako z oka vypadl Rayi Charlesovi:)! Joo..Tim to prostě s loutkama umí! :) ()

Sašenka165

Dokonalý film, přesně jak se dalo čekat už díky jménu režiséra. Tady si evidentně přišel na své, protože ho fascinuje svět mrtvých. Mně jeho styl dokonale vyhovuje, tak proč ne? Perfektní (původní) dabing a hlavně zajímavá hudba a nezapomenutelné písně. Mrtvá nevěsta je navzdory morbidnímu příběhu okouzlujícím filmem. A navíc mi z hlavy nejde ta nádherná melodie ze scény, kde Victor hraje na piano... ()

Ant

Fajn temná pohádka, která se mi možná líbila ještě o něco víc, než Nightmare before Christmas, která mi přišla trochu přeplácená a neosobní. Všechny postavičky jsou tady neobyčejně sympatické. za což může ve velkém skvělý dabing. Přechody do světa mrtvých celý příběh velmi oživují. Děj mi vůbec nepřišel tak předvídatelný, jakým se zpočátku zdál. Větší nedostatek jsem nenašla, takže jsem více než spokojená. ()

nascendi

Filmy Tima Burtona odo mňa viac ako tri hviezdičky nezískajú. Uznávam, že je nevšedne talentovaným, kreatívnym, originálnym umelcom, ale na druhej strane ho považujem za psychiatrického pacienta. Nemusím uznávať jeho vnímanie umenia, ani jeho zvláštnu poetiku, ale musím uznať, že to, čo robí a čomu ja nerozumiem, robí dobre. Nie je jediným, u ktorého sa prudko rozchádzam s mienkou profesionálnych kritikov a vôbec ma to netrápi. Túto dekadentnú, občasným čiernym humorom prešpikovanú a hudbou oživenú (alebo umŕtvenú?) rozprávku považujem za skvelo nakrútenú, akurát ja nie som pre ňu vhodným divákom. ()

nash.

Dokonale lahodný hořkosladký mok namíchaný z tradičních burtonovských ingrediencí. Vše perfektně vyvážené a vybroušené k dokonalosti tak, že všechny další pokusy už budou jen snahou vyrovnat se „nevěstě“. Není to tak hyperkativní a nespoutané jako Ukradené vánoce, ale je to vyváženější, vážnější, mnohem temnější a ponuřejší, a svým způsobem také dospělejší. Humorné se dokonale doplňuje s morbidním, divné je vyváženo tradičním, písničky nejsou tak výrazné, takže nikde neruší navozenou atmosféru. Originální už třeba jen prohozením tradičního pojetí života a smrti, kdy je život šedivý ponurý a podlý, zatímco záhrobí veselé, nespoutané a plné barev. Celé to v sobě má něco z tragiky Střihorukého Edvarda i bláznivé nespoutanosti Beetlejuice a obojí se skvěle mísí a doplňuje. A co je hlavní, má to kouzelný, smutný příběh s tolika silnými a fungujícími emocemi, že by mohl leckterý hraný film závidět. Stejně jako nádhernou tragickou postavu Emily, která dělá z filmu nezapomenutelný zážitek. ()

Slarque

Burton mě nedávno dostal Karlíkem, ale tohle je ještě lepší! Vynikající je už scénář, aneb opravdu jsem nevěděl, se kterou nevěstou nakonec Viktor skončí! Vizuálně opět úžasné, nápady jen srší, dabing všech postav parádní – kromě hlavních hrdinů mi přišlo jako dobrý nápad vložit nezaměnitelný hlas Christophera Lee do úst pastora; Helena Bonham Carter namluvila jedny z hlavních rolí v obou nejlepších animovaných filmech roku, přičemž jako mrtvá má normálnější hlas:-) Svět živých je šedivý a i hudba Dannyho Elfmana se v něm drží při zemi, aby se ve světě mrtvých rozjela spolu s obrazem – prostě promyšlená paráda. ()

Vitason

,,Dokud vás smrt nerozdělí." Svatba je údajně jeden z nejdůležitějších životních kroků. V ten moment si jste zřejmě schopni připustit konec bouřlivého života a fakt, že s jedním člověkem strávíte zbytek života (ještě že vymysleli rozvody). Hlavním hrdinou krásné Burtonovy pohádky je nesmělý mládenec Viktor, který je tak nervózní z domluvené svatby, že musí jít trénovat do lesa, při čemž nešťastnou náhodou požádá o sňatek trošičku uleželejší nevěstu. Viktor se tak dostává do barevného světa mrtvých, kde kostlivci hrají krásné písně Dannyho Elfmana a kde se setká se svým dávno zakopaným pejskem. Jenže v ponurém světě nad jeho hlavou na něj čeká nevěsta, které koluje v žilách krev místo ukecaných červíků...Tim Burton ve svém druhém loutkovém filmu ukazuje, že láska hřbitov přenáší. Pro dovyprávění svého příběhu použil stejné stylistické zpracování jako v Noční můře před Vánoci a opět si mě podmanil a vtáhl do svého světa plného fantazie a krásných hudebních čísel virtuóza Elfmana. ()

Bachy

Víc takových. Mně se styl a nálada animovaných "burtonovek" jen tak neokouká. Vím, co čekat, dostanu přesně oč si žádám a jsem nadšen. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia