V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

Saur.us

Anarchy in UK! Snímek, který ač někdy trpí až příliš hloupými replikami paradoxně žije především z neuvěřitelného hlasového projevu Huga Weavinga, který svůj jazyk umí používat se stejnou efektivitou jako své nože. Skvělý výkon se skvělými replikami a především skvělý námět se skvělou myšlenkou, která řadí V mězi nejnebezpečnější snímky, které byly kdy natočeny. Protože která vláda by se přesně tohodle nebála. ()

Platom

Skvělé herecké výkony - výborná Portman, která se této roli prodala, podměty k zamyšlení-citáty, hutná atmosféra, strhující závěr, kvalitní námět a scénář + velmi dobrá režie. Po zhlédnutí jsem byl spokojeným divákem. 4* ()

RockStar01

Zajímavý film s čím dál aktuálnějším tématem. Tajemný příběh není náhle odkryt jak tomu bývá zvykem, ale střípek po střípku jsou odhalována všechna temná tajemství. Díky tomu jsem byl pořád ve střehu. Toto ve spojení s velmi charismatickými hrdiny a kritikou společnosti tvoří velmi zajímavý celek. ()

rexino

Ťažko hodnotiť tento film. Začiatok vtiahol do deja, potom ale ako zmizol V, tak dej upadol. Nie do nudy, ale proste priemer. Film ale sršal neskutočnými myšlienkami, u ktorých ešte dlho neubudne na pravde. A koniec si popravde vynahradil takmer všetko. Samozrejme bolo trocha cítiť režisérovú neskúsenosť, ale bola tam vložená istá dávka.... epickosti. K tomu všetkému, Hugo s Natalie predvádzajú precízny kus svojho remesla. Možno by som hodnotil štyrmi, ale pre hore uvedené dôvody dávam 5. ()

kamigava

V mě tolik nenadchlo, ani nezklamalo. Vůbec jsem nevěděl, jak tenhle film bude vypadat stejně jako novější Atlas mraků, který navíc ještě stírá hranice mezi žánry (mimochodem se mi tenhle dojemný film velmi líbí), ale zpátky k V. Totalitní režim je průměrně vyobrazen - nasraný diktátor řve do lidí, podivná policie tzv. Prsťáci dohlíží na pořádek a nakonec zkorumpovaní novináři zajišťují propagandu režimu a lžou jako když tisknou. Tvůrci to pojali trochu minimalisticky, proto jsem jim to utlačování moc nevěřil až do té doby, kdy vyšla najevo celá pravda o záhadě (taková ohavnost!), v níž se nešťastně ocitl i náš "antihrdina" V. Oba dva hlavní herci Weaving a Portman byli skvělí. Scénář je pečlivě vypiplaný Wachowskimi. Filmu by se dal přidat přívlastek až "psychologický", jelikož se v něm dost filozofuje, což mě bavilo zvlášť u V, který v sobě ukázal znalce umění v různých směrech, takže vzdělanost se mu rozhodně nezapře. Na čtyři hvězdy by to bylo, kdyby se přidalo trochu na kvalitní akci (2 hodiny je dost prostoru) a kdyby konec byl více dotažený. Co se týče osudu V, tak nemám výhrady, ale mám otazník u celé revoluce, zda se podařila či nikoliv. Na závěr musím připomenout jeden skvělý citát z filmu: "To umělci lží odkrývají pravdu, ale politici pravdu schovávají lží." ()

Richie24

A další film, který (byť neúspěšně) útočil na hrdé postavení v mých Top Ten! Na to, že skutečně nejsem fanoušek akčních filmů ani sci-fi, uteklo to ani nevím jak a nesmírně jsem si to užil. Chci ještě jednou a na velkém plátně, prosím! „Neviditelný“ Hugo Weaving a jako obvykle výborná Natalie Portman tomu jen nasadili korunu. Jasných 5 *****. ()

Bozvav

Velmi sugestivní snímek, který zdařile mapuje temná zákoutí lidského počínání, ale zároveň svým poselstvím dává naději, že ať se děje, co se děje . . . . bude líp. Skvěle zahrané, skvěle natočené, dobré dialogy, působivá hudba. není víc co dodat. ()

Mallinali

Základní problém filmu, který nepřehluší ani místní osmdesátka v hodnocení, je to, že totalita je tu vykreslena vyloženě směšně. Žádná tíživost, žádná atmosféra, prokreslení slabota. Obzvláště pro kolébku demokracie, jakou je Velká Británie, by to chtělo trochu popohnat fantazii při její transformaci na diktaturu. Dalším problémem je minimální epičnost či absence pořádných akčních scén. Třetí je to, že všechny nedostatky balí do hávu módního a příliš okatě tendenčního revolučního boje pokrokových sil proti zlým konzervativcům, což jakýkoliv přesah zabilo úplně. No schválně, zkuste si to ideologické zadání představit obráceně. Že by na to nikdo nedal prachy, co? Čtvrtou jsou příšerné efekty, hnané ad absurdum. Že nejdu na jednu, nebo i níž, je zásluhou Weavinga a občas chytrých dialogů. ()

Extrakritik

Kvůli tomuto filmu jsem si založil účet na ČSFD.Neskutečně výborná záležitost!Film pojednává o blízké Orwellovské budoucnosti.Řekl bych,že je to takové modernější pojetí filmu 1984,akorát o dost akčnější. ()

TostTom

Normálně je mi líto, že jsem se o tomhle filmu teď dozvěděl poprvé, protože jde o velmi pěkně zpracovaný film podle komiksové předlohy, který stojí za to vidět. Celá myšlenka toho filmu je velmi zajímavá a není na škodu si z toho něco vzít. Jinak V byl skvěle zahraný a celou dobu a to až do konce působil mysteriózně a nevyzpytatelně, což určitě umocňovala ta skvělá maska a účes, který k tomu měl. No a pak hudba to už je jen třešnička na dortu. 8/10 ()

TheSpearCZ

O komiksu nic nevím, takže nemůžu a nebudu porovnávat, ale jako film s revolučními ideami a svojí kultovností jsem teda čekal větší šlágr a tóčo. Orwellovsky natočená (polo)jízda s podařeným hereckým výkonem maskovaného Weavinga se mi zamlouvala, hlavně když je V v akci, tak to odsýpá a krev šlehá z kdejakého protivníka, jenže toho se nám dostane ve filmu pomálu, vedlejší postavy nijak nevyčnívají (ani oholená Portman) a reflektory jsou tedy upřeny na prapodivný styl režie a tradičně divný scénář Wachowských, kteří z toho udělali nemastnou neslanou slátaninu. Chápu teda, kde film bere tu kultovnost, díky vzepření se politické vládě, což je nadčasové téma (vždycky bude), ale tohle mělo být daleko kvalitněji zpracované. Za mě zklamání. Čisté 3* ()

zelda82

Jsem nadsen! Co nejdriv si musim opatrit original, protoze jestli je jenom z poloviny tak dobry jako film, tak stoji za ten cas i namahu. Po dlouhwe dobe film, ktery je sice mainstreamovy a presto neni uplne klisoidni a nekonci stupidnim happyendem. Prvni komiksovy film, u ktereho jsem si na konci poplakal. Pokud mate jen trochu radi komiksove filmy, tak tady nemuzete slapnout vedle. 90% ()

kostej_

Politicka pohadka, jejimz asi nejvetsim efektem bude nahrnuti vody na mlyn priznivcum konspiracnich teorii. Nekolik zajimavych obrazu a spojeni, zadne hlubsi myslenky v tom ale nehledejte. ()

Dement

Politická hříčka zpracovaná podle komiksu (který jsem nečetl). Film to není špatný čekal jsem od toho ale více akce a míň keců - takže pro mně byla více než dvouhodinová stopáž celkem nůďo. Hodně se mi líbila hudba a John Hurt jako uzurpátor, maniak - kancléř Sutler byl výborný. Portman taky zahrála slušně, u Weavinga se to špatně hodnotí :-). Bohužel film ve mně nezanechal hlubší pocity - prostě mně neoblbla ani atmosféra totalitní Anglie ani hlavní hrdina V, něco tomu chybělo. ()

Filmárik

Keď som opustil kino povedal som si:"tak V ako Vendeta odo mňa nemôže dostať viac ako ***,dobrý nápad ale strašne ukecané". No časom mi to prešlo hlavou a zisťujem že je to film s úžasnou myšlienkou,plný originality ,skvelých hereckých výkonov kde exceluje najmä Hugo Weaving čo by intelektuálna verzia Zorra pomstiteľa.Nebyť však skutočne prehnanej "urosprávanosti" scenára a faktu ,že v podstate všetky vrcholy filmu uvidíte vopred v trailery,dostalo by V ako Vendeta plný počet. ()

Gumby

Dlouho dlouho už jsem v kině nepocítil takhle silnej zážitek...naneštěstí veškerou zásluhu na něm má pan Čajkovskij. Nebýt toho, že záverečná exploze je na jeho předehru tak pěkně rytmicky nastříhaná, z filmu bych odcházel s dost rozporuplnym pocitem, pár minut bych rozvažoval nad jeho kontroverzností, nakonec bych ji vyhodnotil jako prvoplánovou, a druhej den bych už nevědel co se na plátně dělo. V tomhle případě jsem ovšem vyšel z kina, utíral si oči - a výbuchy děl, parlamentů, a činelů mě v uších zněly ještě za týden... - takže dávám něco mezi dvěma a pěti hvězdami :) ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)