V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

tenna

Nevím proč, ale tenhle film jsem odkládala hrozně dlouho. Dnes vím, že to bylo dobře, pro tenhle film musíte dojít do určitého věku. Videla jsem ho poprvé nedávno a od té doby už asi 5x. Jak by naše společnost vypadala, kdyby Hitler vyhrál? No asi nějak takto. Vycházky, tajná policie, jedna strana a jeden vůdce. Jo tak nějak by to bylo. Hugo Weaving, ač zakryt maskou, předvedl parádní výkon. Nevidíte obličej, ale do jeho hlasu se prostě zamilujete. Tchaikovsky je třešnička na dortu, kterou si vychutnáte za doprovodu ohňostrojů ničících Londýnský parlament. Natalie Portman zase ukázala, že umí zahrát všechno a je jedno zda má vlasy nebo je plešatá, pořád je kost. U scény, kde ji holí hlavu ukápne slza nejedné dívce, protože co je větší klenot než vlasy. Je to ten film, kde hlavní hrdina musí prostě zemřít, aby ostatní mohli žít a jít v jeho stopách. Trošku veselejší a obdobné provedení filmu 1984 aka kdyby Julie a Smith přežili a svrhli režim, vypadalo by to nějak takto. Prostě jeden z filmů, který musíte vidět, než zemřete. ()

MatyRock

I z filmu je cítit, že je daná látka lepší pro komiks. Aspoň tedy, když chcete odvyprávět celý příběh v jednom filmu. Natalie Portman je strašně super, baví mě. Pan V je taky hodně fajn. Jediné, co mi ze začátku vadilo, je to že mluvil ve verších-básních, což je jeho vlastnost už z komiksu, ale mě to chvíli prostě štvalo. Akční scény ujdou, není to žádný skvost, ale neurazí. Příběh je pěkně detektivně odhalován, a nakonec je poměrně jednoduchý, ale zajímavý. Nakonec nám přijdou scény, které mě už tolik nevzali. A to jest vyznání lásky Natalií mistru V, to mi přišlo úplně debilní. Možná v komiksu to funguje, ale tady ve filmu, když k tomu nejsou náznaky to prostě nejde. Ani nechápu na základě čeho se do něj mohla zamilovat, jelikož nemají spolu až tolik scén. Další scéna jest hromada lidí kráčící v maskách neohroženě přes vojáčky. Úplně neumím vysvětlit proč mě to tak sralo, ale je to tak. 3* ()

MrAldridge

Komentář 14 let po premiéře v době covidové...až děsivě reálný film z dnešní doby a z blízké budoucnosti do které zřejmě vstupujeme. Teď by ho měly vysílat v hlavní vysílací čas všechny světové veřejně dostupné televizní kanály, ať se lid probere a uvědomí si, jak jej vlastně ovládají média. A hlavně: "People shouldn't be afraid of their goverment. Goverments should be afraid of their people." ()

Sejkorka

Film o totalitě, lidském strachu a síle propagandy. Připomíná to Hitlera, ale co se týče médií, tak bohužel občas probleskne i PR lesk našeho kobliháře. Uvažoval jsem i o 5* , kdyby to šlo, tak 4 a 1/2. Natalie Portman je excelentní ! PODRUHÉ 8-7-23 Cena Saturn je každoročně udělované ocenění, které je určeno především pro filmová a televizní díla a videozáznamy ze žánrů science fiction, fantasy a horor. V roce 2007 ji obdržela Natalie Portman (Neta-Lee Hershlag) za roli dívky jménem Evey. ()

KyoroChan

Musím se přiznat, že jsem do včerejška tento film neviděl. V době jeho premiér jsem měl jiné zájmy a další rádoby Zorro mstitel mne absolutně nezajímal.. Ani Anonymous, díky kterým jsem si v roce 2012 vytiskl masku a šel protestovat mě nedonutilo tento film zhlédnout. Furt jsem nechápal co na tom kdo má.. No ale, jelikož jsem lačným divákem kvalitních filmů a bedlivě sleduju hodnocení a komentáře tady na ČSFD, tak 80% mi slibovalo kýžený zážitek. A taky že jo! Komiksovou předlohu neznám, takže k tomu se vyjadřovat nebudu :) Ale film mě natolik uchvátil, že jsem nemohl jinak než 5* A asi ani nelituju, že jsem si svou premiéru odbyl až teď, kdy svět bojuje s covidem. O to víc mě mrazilo, když paní doktorka Stantonová vyprávěla svůj příběh.. Takže se tvůrcům hluboce omlouvám, že jsem tímto majstrštykem 16let pohrdal.. Sorry kluci! ()

Lunalilith

miluji ten film, V má neskutečné charisma a myslím že s ním všichni sympatizujeme už od začátku.Jak už tu bylo řečeno takový romantický, charismatický mstitel ()

opatstviolov

V jako Vendeta se mi líbilo víc než bych čekal. Nebýt trochu slabší druhé půlky, kromě skvělého konce, dal bych plný počet. 9/10 ()

Bizap123

Pozvednutí tohoto filmu je každému jasné, že myšlenka, je to co je na něm zajímavé. To jak je zpracovaná, dá se říct není až tak dobré, nicméně kdyby alespoň trochu dobře zpracována nebyla, tedy v těch ohledech filmové práce jako takové, tak by být předána nemohla. Když se podíváme na stránku politickou a filozofickou tak se mi líbí to, co u jiných revolucí nenajdeme, sice totální vypořádání se s minulým režimem a zároveň, dle pravidla moc korumpuje, sám se sebou, revolucionáři mají jediný úkol, a to změně udělat podhoubí, ale ne ji poté určovat. Dokonalý filmový zážitek zde nenajdete, v tom smyslu filmového řemesla, účel filmu je jiný, a to zamyslet se nad situací politickou ()

CSGoddess

V jako vyliž si prdel totální systéme plný diktátorských zkurvysynů! Dobrá agitka o tom kam až může zajít strach lidí z vlády a o maskovaným pošlu co jim dá všem pěkně na prdel. Takže konečně taky nějaký komiks pro dospělé co si furt stěžují že komiksy jsou jen barevný omalovánky pro dementní retardy. Tohle jim snad zavře hubu až budou masturbovat blahem nad snímek odkazujícím k druhé světové válce a holokaustu chytře zde převlečeném do třetí světové války v budoucnu. Jen fakt že se organizace Anonymousních kreténů tímhle inspirovala aby šířila jejich bludy a takzvanou snahu o pravdu na veřejnosti mě kazí dojem z tohohle snímku. Je smutný vidět že i dobrý filmy mohou inspirovat vzrůstající imbecilitu u lidstva. ()

Tycygo

K posrání dobrý film, tenhle mě absolutně odrovnal a navždy si budu pamatovat mnoho hlášek. Dokonalá práce se slovy a frázováním, nutnost koukat s titulky, zde krásně vyzní originál. Jeden proti všem, jeden proti dystopii. Neskutečně boží film plný absolutního odhodlání, malých a velkých hrdinských činů a strachu, mnoho strachu. Zde neuděláte chybu, must see. ()

Dedincan

Strelný prach bol údajne objavený v Číne ako vedľajší produkt pri pokuse o výrobu elixíru lásky. A naopak, vedľajším produktom pri vzkriesení myšlienky spiknutia pušného prachu Guya Fawkesa, v osobe tajomného psychopatického dobráka V, bola láska. Piaty november je pamätným dňom a nepotrebuje na to zvýraznenie v kalendári. Vysvedčením vynikajúcim velebím významné veľkolepé videodielo valorizujúce vlohy vzoru vo vysokoakostnom vizuále. https://odysee.com/@Hudba:5/V-for-Vendetta_Sia---Bird-set-free:3 ()

Iloveporn odpad!

Jen jedna věc. Na konci je řada výbuchů Britského parlamentu a pak vybuchuje Big Ben věž až nakonec vybuchnou Big Ben hodiny. Kolik tak na to bylo potřeba výbušnin a jak je tam ten maskovanej pošuk nenápadně dostal? - Takovejhle nesmyslů byl ten film plnej. ()

Turin131

Skvělá filmová adaptace komixu Alana Moora, jejíž atmosféru krásně pomáhá dotvářet její barevnost (respektive nebarevnost vzhledem k převaze šedých odstínů). Ač byl film nejsilnější na první zhlédnutí, neodtrhnul jsem od něj oči ani na podruhé. [Doporučuju shlédnout v Angličtině, protože například skvělý monolog při představování V je nereprodukovatelný do jiného jazyk - ačkoliv se překladatelé do češtiny velmi snažili na originál to bohužel nemá] ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)