V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

warpcore

Fajn. Aj ked Hugo Weaving ani raz neukázal tú svoju svetoznámu škľabiacu sa papuľu, musím uznať, že hral výborne a bol ťahúňom celého filmu. Na druhej strane, mimo jeho výkonu tam nebolo nič, čo by ma nejak extrémne zaujalo. Ako spríjmnenie nudného večera - bez výhrad ! ()

DooFooS

…pomalu přestávám věřit na náhody. Při psaní tohoto komentáře se mi zaseklo písmeno "V" a tak si můžu dovolit napsat akorát tak: VVVýborné !!! ()

Veena.cz

Přesně ten typ filmu, který Vám nahodí návnadu, zasekne a pustí až před titulky. I v současné době velice aktuální názor na boj občanů proti vládě. "Lidé by se neměli bát své vlády, vláda by se měla bát svých občanů." Určitě film, který Vás obohatí jak kulturně, tak názorově. ()

Jack.Pott

Když se lid semkne, aby v milionech masek jediné tváře ohromil držitele tupé fyzické moci, mám trošku na krajíčku. Přesto tuším, že film V jako Vendeta je jenom nedokonalou napodobeninou originálního komiksu, který díky žánrovému zařazení snese víc. Šermující superhrdina, cákající kalužemi nepřátelské krve, to je na plátně přecejen poněkud kýčovité. Ale o naší době každopádně leccos vypovídá, že málokoho příběh o revolučním útoku na Parlament pohoršuje. ()

rogger

Krásna paralela s realitou! Sme bližšie k takej spoločnosti ako si myslíme, podľa niektorých komentárov, je vo filme totalita slabo vykreslená, ale skúste sa pozrieť z okna, vidíte tam niečo?!?! NIE! Prečo? Lebo režim, ktorého sa bojíme je tu,nevykreslený, potichu sa vkráda pod rúškom konzumu a novodobej "demokracie"! Chcelo by to skutočný odpor,a kludne aj pod maskou Guy Fawkesa. Inšpirujúci film.Nemám inú možnosť ako dať plný počet. ()

yangzhening

Film nemá nějakou zásadní ambici být skvělým akčním filmem, jakákoliv kritika v tomto smyslu je mimo mísu. Jedná se o (anti)ideologický film, který by mohl český divák vnímat třeba jako esej o bratrech Mašínech. ()

Diskomuz

Nebylo to vůbec špatné. Před dobou jsem se snažil zkouknout tento film, však po začátku jsem to musel z důvodu nudy vypnout. Tak po několika rocích jsem se opět k tomu vrátil (jelikož je to vysoko v žebříčku :D) a musím uznat, že je to milý příběh s plno psychologickými myšlenkami. Však jak píše například Cival, tak mi tam chyběla nějaká epochální scéna....:D ()

jkpj22

Sémantický nesmysl. Rád bych se vyjádřil lépe: do určité chvíle jsem si film užíval - scénář, efekty, postavy, hudba... všechno klapalo jako hustý déšť. Když ale měla přijít bouřka, uvědomil jsem si, že se mi to všechno jen zdálo a stav bdění byl mnohem méně důvěryhodný. Panu režisérovi a panu scénáristovi bych příště doporučil lépe nastudovat téma. Snad by se dočkal lepší odezvy než 2 hvězdičky. Film si prostě víc nezaslouží.... prozatím se budu rád vracet k THX 1138, to ještě Lucas užíval LSD k tomu, aby byl společnosti ku prospěchu, nikoliv opačně. James out. ()

BenchPress

V jako Vendeta byl pro mě opravdu nevšedním zážitkem. Wachowští si zaslouží obrovskou pochvalu, že dokázali něco takového vůbec stvořit a vytvořili jeden z mála filmů poukazujících na tenhle podivný svět. Film je sice futuristický, ale spousta situací v něm jednoznačně poukazuje na stav dnešního světa. Ale zpátky k filmu. Prvních zhruba padesát minut uteče jako voda a já jsem byl do příběhu naprosto zažraný. Ať už se jednalo o názory V, které jsem hltal větu za větou nebo o slušnou akci, která tu rozhodně byla. Jenže potom přijde poněkud nudnější pasáž, po které následuje deprese z toho, co se se skvělou Natalie děje. Rozhodně nevšední zážitek a doporučuji shlédnout v originále díky hlasu Weawinga. 4/5. ()

JannieMc

Hola guys! =´) Wow... - mně tedy nechybělo nic! - mělo to poetiku, mělo to příběh, mělo to lásku, mělo to přesah, mělo to úžasný hudební podklad, mělo to napětí (takové, že jsem si dosti dlouhou dobu říkala: Co se to sakra děje?), mělo to tak akorát akce, mělo to černou barvu, mělo to vztek, mělo to růže, mělo to vztah k umění, mělo to nezaměnitelné a nezapomenutelné herecké výkony, mělo to tajemství, mělo to inspiraci a mělo to finále! - už se mi dlouho nestalo, že bych o nějakém filmu přemýšlela natolik. Už se mi dlouho nestalo, že bych si film pustila ve třech dnech třikrát. - pro mě za poslední dobu dílo, co se vryje do paměti, dílo, které rozehrálo všechny struny v mém srdci!!! =´) - Hugo Weawing...- Budu se těšit nashledanou! "Before I give you my gift, can I ask You one thing? Would You dance with me, Evey!?" Of course! ;) ()

Thovt

mnohovrstevnost díla Alana Moora dostává filmovým osekáním opět pěkně na prdel, ale Vendetta nakonec nedopadla tak špatně. přesun příběhu do totalitně-bezpečný Ameriky je odvážnej a povedenej krok, kterej filmu dává potřebnej novej rozměr oproti předloze ()

dudo24

Perfektné. Pre mňa jeden z najlepších filmov. V prvom rade myšlienka a odkaz ktorý dáva. Unikátna postava “V”, jeho vizuál, výber slov a schopnosti. Emócie zachytené v scénach boli neskutočné. Hugo Weaving ktorý napriek tomu, že bol po celý čas úplne zahalený odohral aj cez masku pocity a myšlienky svojho charakteru. Natalie Portman v najlepšej úlohe svojej kariéry podala vynikajúci výkon. ***SPOILER*** Najpamätnejšia scéna je keď Evey stojí na balkóne v daždi so zdvihnutými rukami k oblohe. “He was Edmond Dantes. And he was my father and my mother. My brother. My friend. He was you and me. He was all of us.” ***END SPOILER*** Vynikajúci film, naozaj veľkolepý. Videné už asi štyri krát. edit (16.9.2020): Perfektné. Stále v najvyššej topke. ()

IZFNP

Nie len môj najobľúbenejší komiksový film, ale i môj najobľúbenejší film vôbec. Neviem, prečo zrovna Vendetta mi natoľko prirástla k srdcu, každopádne viem úplne presne, prečo si myslím, že sa jedná o výborný film. Wachowski prišli so scenárom, ktorý úžasne ctí svoje postavy a dopriava im priestor rásť. Samotný V v podaní Huga Weavinga je jednou z mojich najmilovanejších postáv - či už ho chápete ako teroristu, hrdinu, revolucionára alebo obeť, vo všetkom sa skrýva trochu pravdy a to robí túto postavu naozaj výnimočnou. Jeho vzťah s Evey je ohromnou sondou do duše človeka - i keď diváci chápu, že medzi týmito postavami napokon vznikla láska, nič na ich vzťahu nie je zobrazené tak, akoby ste čakali, nič nie je nudné ani predvídateľné. A celé to má ohromný zmysel. Wachowski sa vyhrali s anglickým jazykom i so storytellingom, takmer sa mi chce povedať, že réžia hrá až druhé husle. Marianelliho hudba je krásna, obrazová stránka a choreografia súbojov je na veľmi vysokej úrovni, vízia tvorcov tu má skrátka hlavu a pätu. Niektoré sekvencie, ktoré sa hrajú s divákom, budem mať navždy v pamäti ako príklady jedničkovej filmárčiny. V for Vendetta u mňa osobne vyvoláva silný dojem vždy, keď ju pozerám, niečím na mňa tento film skrátka neopísateľne pôsobí. Nie je to len o mojej obľube k dystopickému žánru, ale o spojení žánru, filmárčiny a toho niečoho osobného, čo pre mňa tento film znamená. Nemyslím, že snímok niekedy niečo na prvej priečke môjho rebríčka nahradí. ()

mickom

V alternativní historii v USA došlo ke druhé občanské válce a Spojené království ovládl fašistický režim. Anarchistický revolucionář jménem "V" chce vytrhnout řadové občany z pasivity a jeho činy, které jsou inspirovány Guyem Fawkesem, jedním ze strůjců tzv. Spiknutí střelného prachu, kupodivu dokážou veřejnost zvednout od televizních obrazovek. Film obsahuje silnou dějovou linku o svobodě, spojenou s dopisem jedné z vězeňkyň, která by dala na samostatný film, ale jako celek je příliš patetický a neucelený. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)