V tomto animovaném komediálním dobrodružství studia Disney se legrační partička chlupatých přátel se vydá z bezpečného prostředí městské zoo do ulic velkoměsta. Sampson je králem fiktivní džungle daleko od afrických plání – je to lev žijící v zoologické zahradě v newyorském Central Parku, kde vládne ostatním zvířatům včetně jízlivého medvídka koaly Nigela, přihlouplé, ale dobromyslného anakondy Larryho, bystré, ale cynické žirafy Bridget a mazané veverky Bennyho. Pýchou a radostí Sampsonova života je jeho syn Ryan a je proto naprosto zdrcen, když je Ryan jednoho dne naložen do bedny a odvezen na lodi zpátky do Afriky. Sampson v zoufalé snaze svého chlapce najít uteče s pomocí svých kamarádů ze zoo a vydá se na odvážnou záchrannou výpravu. Teprve ve chvíli, kdy zvířátka opustí brány svého domova, poznají, jak velkou a bláznivou džunglí se může stát i obyčejné město. (HBO Europe)

JJ.Gibson

Až moc se to podobá Madagaskaru. Sice animace je zde oproti Madagaskaru opravdu úžasná, ale vzápětí film ztrácí v humorné oblasti, kde se Madagaskaru dařilo. Absolutě skvělá byla veverka Benny a žirafa Bridget, tyto dva charatery jsem měl nejradši. (supr hláška: Tvoje denní dávka vitamínu Bridget, puso) Také mě pobavila minirole japonského holuba hrajícího kostky s beruškama :)) S odřenýma ušima si tento animák u mě vysloužil ***. ()

Damiel

Z newyorské ZOO zmizí mladý lvíček, který se furiantsky chtěl podívat do domoviny svého otce – do africké divočiny. Jenže takhle nečekaně to neplánoval. Jeho otec společně s dalšími zvířaty se ho vydávají zachraňovat. Že vám to něco připomíná? Madagaskar? Nejen to. Při sledování Divočiny jsem měl neustálý pocit, že její tvůrci nechali veškerou svou invenci odpočívat doma na gauči a novinku ušili výhradně z toho, co už kdysi sám Disney stvořil nebo to světu dala konkurence. Otec na záchranné misi svého synka, to už jsme tady měli – Hledá se Nemo. Zvířata z manhattanské zoologické zahrady vyrážejí za svým kamarádem – zmíněný Madagaskar. Závěrečná taneční párty na lodi – ano, Shrek A takto bychom mohli pokračovat dál, v Divočině se totiž dá objevit spousta známých animáků. Samotné vykrádání úspěšných hitů by ještě tolik nevadilo, horší je, že film má hodně prostoduchý příběh, takže je ideální podívanou zejména pro děti tak do deseti let. Ostatní se budou zřejmě nudit, ve srovnání s pixaří klasikou nebo dreamworksovským Shrekem schází rafinovaná nadstavba pro dospělé v podobě všelijakých narážek a vychytaných hlášek. Prostě už aby přijela ta Auta ()

corona

Ďalší animák s všetečnou a blbou veveričkou a nevyjasnením vzťahom otca a syna, ktorý vykráda Madagaskar, Nema, Levieho kráľa, Dobu ľadovú a iné filmy. Tvorcovia sa mali viac ako na dokonalo vejúce Samsonove chlpy v hrive sústrediť na originalitu deja a ani tá koala nebola taká chutná ako som čakala. ()

Aleee89

Na Divočinu bych se dobrovolně asi nedívala, ale musela jsem ji zhlédnout kvůli škole. Jelikož jsem Madagaskar viděla už dávno, tohle mi připadá jako napodobenina a vykrádačka, i když se tvůrci Divočiny bránili, že oni s takovým nápadem přišli dříve než tvůrci Madagaskaru... Grafika mě nijak neohromila, příběh taky ne. Dneska je to ohrané a film Divočina se tak stává jen dalším animákem do počtu, jakých jsou mraky. Užijí si to snad jen děti. ()

wipeout

Nebola to až taká katastrofa, prvotný zámer pobaviť sa naplnil tak z polovice keď od takej polovice bol utopený v záplave dramatických eskapád ala syn-otec. Nič originálne tu nehľadajte, tvorcovia sa držia zásady nejaké tie bláznivé zvieratká čo vyzerajú funny plus tanečné scénky a "smiešne" hlášky a nakoniec to všetko pokoreníme troškou emócií. Taký Madagaskar bez tých pravých tučniačikov a nameisto toho už otrepaná veverička, pubertálna žirafa so zvláštnym zmyslom pre výber partnera, nahúlený had, lemravá koala a desiatky ďaľších zvieracích komparzistov. Napriek všetkému to je poyerateľné a ako oddychovka poslúži v rámci svojich obmedzených možností celkom dobre. 2,5* ()

Dubro

Tak na tej animácii sa natrápili, to je vidieť, no mohli sa potrápiť aj s príbehom (to je tiež vidieť). ()

balba

Velice to připomíná Madagaskar.Příjde mi to jako , když scénáristovi zadali slohovou práci o předělání animovaného filmu Madagaskar.Pro malé děti je to drsný příběh a dospělí to odradí. ()

HappySmile

Když pominu fakt, že se tenhle snímek jenom snažil obohatit na slávě Madagaskaru, tak musím říct, že se jinak dost vyvedl. Animace moc pěkná, vtipné postavičky, několik opravdu dobrých scén. Ta koala byla super :) Jenom škoda, že asi někde v půlce, jak začala ta zápletka s těmi pakoni (nebo co to bylo), tak se mi zdálo, že to trošičku ztrácí dech. Škoda, jinak to mohly být 4 hvězdičky, takhle tak 3,5. ()

rakovnik

Vytvořit tento film rok po Madagaskaru chtělo jistě hodně odvahy a otrlosti. Moc rozdílů jsem nenašel. Ve všech ohledech je horší než výše zmiňovaný starší bratříček, ale že by byl vyloženě špatný, to jsem neshledal. ()

Petoss1

Usúdil som podľa hodnotenia, že to bude trápny klon Madagascar. S veľkou radosťou možem potvrdiť, mýlil som sa. Neviem či to bolo tentoraz veľmi vydareným slovenským dabigom alebo hláškami pri ktorých so sa smial jedna radosť. Príjemné prekvapenie. 75% ()

Streeper

Šílená blbost, šílený příběh a děsná animace o postavách ani nemluvě. Snaží se to nápadně podobat Madagaskaru, ale na to to ani zdaleka nemá. ()

ash99 odpad!

Komerčný brak bez snahy uspokojiť ani toho najmenšieho diváka. Nuda, stupidita...tomuto by u mňa ani Zlatá malina nepomohla...Proste celé je to ako rozprávka "Ako prehnať Madagaskar cez xerox.." Dovidenia ! ()

C0r0ner

V nějakém nepochopitelném záchvatu masochismu jsem se rozhodl podívat na derivát Madagaskaru, což je něco podobného jako vztah Padesát odstínů píčovin - Twilight. Podle očekávání to byla kolosální sračka, u které jsem trpěl jako při rozdávání testu z organické chemie. Ani vlastně nevím, za co je ta usmolená hvězdička. 10% ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006