V tomto animovaném komediálním dobrodružství studia Disney se legrační partička chlupatých přátel se vydá z bezpečného prostředí městské zoo do ulic velkoměsta. Sampson je králem fiktivní džungle daleko od afrických plání – je to lev žijící v zoologické zahradě v newyorském Central Parku, kde vládne ostatním zvířatům včetně jízlivého medvídka koaly Nigela, přihlouplé, ale dobromyslného anakondy Larryho, bystré, ale cynické žirafy Bridget a mazané veverky Bennyho. Pýchou a radostí Sampsonova života je jeho syn Ryan a je proto naprosto zdrcen, když je Ryan jednoho dne naložen do bedny a odvezen na lodi zpátky do Afriky. Sampson v zoufalé snaze svého chlapce najít uteče s pomocí svých kamarádů ze zoo a vydá se na odvážnou záchrannou výpravu. Teprve ve chvíli, kdy zvířátka opustí brány svého domova, poznají, jak velkou a bláznivou džunglí se může stát i obyčejné město. (HBO Europe)

pufina

Film má jednu velkou chybu - vykrádá snad všechny animáky, na které si teď do pěti vteřin vzpomenu (nejvíc Madagaskar a Hledá se Nemo). Na druhou stranu má zase kladné stránky - zvířata si člověk oblíbí hned, plus občas je to i dobře vtipné (obzvlášť ta koala). "Mluvíte po našem? Sprechen Sie koala?" ()

Juto

Divočina je v konečnom dôsledku kópia ,,Madagaskaru",ktorý je vo všetkých stránkach slabší. 5/10 ()

O´Hara

Hodně dobrá grafika a dialogy. Kdyby takových filmů v dnešní době nebylo tolik, tak by bylo hodnocení i větší...bohužel. ()

majo25

Animácia, aj keď ju niektorí zhadzujú, je podľa mňa na slušnej úrovni. Čiastočné kopčenie Madagaskaru je tam zrejmé, ale myslím, že deťom to vadiť nebude. A čo sa týka humoru, nájde sa tu pár scén či postáv, ktoré pobavili - napr. flegmatická panda alebo veveričiak. ()

bartias

Disneyho pokus vytěžit cosi z úspěchu Madagaskaru. Zápletka je dost podobná, parta ztřeštěných zvířat zvyklých na pohodu zoo v New Yorku se dostane do divočiny, když pomáhá lvovi zachránit jeho malého synka. Kdesi na ostrově ohromeném erupcí sopky se střetne se stádem buvolů, kteří už nechtějí obývat spodní příčku potravního řetězce a rozhodnou se „stát se masožravci“. Proto musí sežrat lva, přičemž vychází najevo, že taťka lev navzdory bohatýrským historkám v pralese nikdy nežil, naopak vyrůstal v zajetí. V podstatě je tu jenom jeden velmi povedený vtip pro dospělé – panda nenávidí svoji kopii plyšovou hračku v životní velikosti, která zaplavila celý New York. Nejlepší scéna je pak ta, kdy do ní zuřivě mlátí a ona díky motorku zabudovaném v plyšovém tělíčku „vykřikuje“. Krokodýli v městské kanalizaci taky stojí za pousmání, zbytek je veskrze dětská „komedie“, která neurazí ale ani nenadchne. ()

E=mc2

Genialne...dobre gagy..teda viac som sa pobavil ako pri Madagaskare..:)..skvela animacia.. Ako mozu tyto hlupaci podomnou hodnotit rozpravku,?..hm najprv musia odlozit svoju poblblu mysel a az potom sa vediet divat..skor nie..smejdi P.s. velmi dobry slovensky dabing..opat lepis nez cesky ako som si uz zvykol pri vsetkych novych rozpravkacho d Pixaru a Watla..:) ()

Radiq odpad!

Hodně špatnej animák, kterej asi chce vydělat na popularitě digitálně vyráběnejch filmů. Ale tenhle neoplývá ani špetkou humoru, ani ničím jiným. Je trapně rodinnej (tím myslím i hudbu a hlasy a všechno) a postavičky nejsou vůbec žádný postavičky, protože vypadají hodně jak ve skutečnosti a není na nich nic zajímavýho. Jediný, co mě trošičku pobavilo, byli ti pakoně, ale tím myslím jenom jejich vzhled. ()

KatanaCZ

že je to kopie Madagascaru...to nevadí, hlavní je, že jsem se bavil. Animace je opravdu propracovaná a poutavá, skvěle se na to kouká, naprostá oddychovka. ()

tom88

Madagaskar sa mi moc nepáčil, no toto bolo ešte o niečo horšie. Obsahovo je to skoro to isté, ale zdalo sa mi to trápnejšie, málo vtipné. Animácia bola prepracovanejšia a pôsobilo to krajšie, ale hovorím...Horšie a trápnejšie ako trápny Madagaskar aj keď pre malé deti možno božie. 50%. ()

otík

Jeden z nejtupějších a nejnudnějších animáků posledních deseti let. Příšerně uřvaný, užvaněný a hloupý snímek, který svou barevností a živostí zaujme možná malého diváka, ale od deseti let to musí každého unudit k smrti nebo naštvat za svou stupiditu. Patřím k těm druhým, kteří snímek dodívali s obrovskou nechutí jen kvůli studijním účelům, jak nemají vypadat animované snímky. PS: Silvestriho dospělácká "mumiovská" hudba sem vůbec nezapadla, byla na tento film až moc dobrá ()

Sabrewulf

Nezajímavý zvířecí CGI animák z obrovské hromady nezajímavých zvířecích CGI animáků. Jméno Ryan pro lvíče je naprostá demence, co rve uši. ()

panMartin

Chápu, že malým dětem se to (asi) líbí. Na to, že mám animáky hrozně rád, tak tohle mě rozhodně zklamalo. Nejenže to je taková dost ubohá kopie ubohýho Madagaskaru, ale ono je to ještě nevtipně trapný. Animace dobrá, ale to je snad jediný klad. Zvířátka roztomilé ,což je ovšem v dnešní době spíše požadavkem, než překvapením či bonusem ve filmu. ()

miguel_111

Jeden z mojich obľúbených animákov a koala ta nemá chybu fakt sila --- Promiňte... haló? Moc nerad vás obtěžuju, ale umíte po našem? Sprechen Sie koala? ---- Pre mňa 70% ()

DivX

O trochu lépe graficky zpracovaný Madagaskar cáknutý s Lvím králem. Je to slabší průměr a skoro bez vtipu. 45% ()

Ryuuhei

To je tak, když se spojí něco z Lvího krále, Madagaskaru a Doby ledové - vznikne překombinovaná slátanina, která nejen, že neumí prezentovat charaktery tak, aby bylo možné si je vůbec zapamatovat, ale ani je alespoň omezit na takové množství, aby nějaké vůbec vynikly. Nevím, co to Disney napadlo, parazitovat na něčem, co již existuje a pokusit se vytvořit něco dle sebe, co postrádá jak dobrý námět, tak i humor jako takový. Naštěstí, aspoň zpracování nešlo ruku v ruce se zbytkem, i přes místy nepropracovaná prostředí (grafik pozná rozmázlou texturu). 45% ()

Lachtaan

Pro dětské oči animák jako každý jiný, pro dospělého člověka, který již upřednostňuje spíše kvalitnější zázemí (viz. Pixar), může být Divočina velkým utrpením. Já ji pro její dobro viděl ještě jako dítě a tak to raději i necháme. ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006