Harry Potter a Fénixův řád

• Velká Británie Harry Potter and the Order of the Phoenix (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Drama
Velká Británie / USA, 2007, 138 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Michael Goldenberg

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (více)

Harryho Pottera a jeho bratrance Dudleyho napadnou během prázdnin mozkomorové. Harrymu se sice podaří v poslední chvíli oba zachránit pomocí ochranného kouzla "patrona", ale za jeho použití před mudly mu hrozí vyloučení ze školy. Po krátkém setkání s Hermionou, Ronem, Siriusem, profesorem Lupinem a dalšími přáteli v domě Fénixova řádu pokračuje Harry v cestě na ministerstvo kouzel, kde má disciplinární řízení rozhodnout o jeho osudu. Přes napjatou situaci Brumbál zvrátí rozhodnutí v jeho prospěch. Že potíže čekají i ve škole, pochopí Harry, když zjistí, že na příkaz ministerstva je novou učitelkou obrany proti černé magii protivná Dolores Umbridgeová. Harry má stále podivnější sny, které ho pojí s Voldemortem. Zachrání sice díky tomu život panu Weasleyovi, Brumbál se však jeho vidin obává a pověří profesora Snapea, aby chlapce cvičil v nitroobraně a naučil ho, jak komukoli zabránit v přístupu do své mysli. (TV Nova)

Pajulka55

Moje nejoblíbenější sci-fi a jeden z nejlepších dílů z celé série. Baví mě to temno filmu a to, jak se skloubí klasický život mudlů a ta kouzelná atmosféra Bradavického hradu. V tomhle díle vám bude neskutečně lízt na nervy postava Dolores Umbridgeové, která se objeví na hradě a snaží se tam změnit všechna stanovená pravidla. Nicméně kdyby tam ta "baba" nehrála, také by to ztratilo své kouzlo. Ještě, že to tak Harry, Hermiona a Ron nenechají a vrátí vše zase do starých kolejí. ()

Ace.A.T.L.

Fénixův řád je viditelně temnější, ponurejší, ale o to víc fantasy. Nemůžu říct, co se mi líbí nejvíc protože se mi to líbí jako komplet a rozhodně bych na tom nic neměnil. Člověk se až vžije do kůže hrdinů a jakoby je podporuje a tlačí kupředu, fandí jim a prožívá s nima všechno. Co se týká zpracování v ohledu na knížku, tak je to stejně, jako předchozí díly, velice povedený. Je jasně vidět, že se mění režiséři, ale rozhodně to neni ku škodě. Jinej režisér, jinej pohled na věc a kupodivu se to vyplácí. Scéna souboje bystrozorů a smrtijedů, stejně souboj Voldemorta a Brumbála, na ministerstvu kouzel, jsou přímo nabušený akcí a úžasnýma efektama. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

PatrikP4

Pětka je asi začátek nové lepší ságy HP. Díly předtím byly hodně dětské i když na svojí dobu dobré. Fénixův řád i díky vyspělosti hrdinů je příjemný s rychlostí děje člověk ani netuší že najednou probíhají závěrečné titulky. ()

blekekeke

Dětská fantazie, která nás všechny pohltila ... někdy mám takový dojem, že nám autorka do textů zamíchala nějaké zaříkadla :o) když nás to všechny baví ... ()

Wourly

Fénixův neřád? Brumbálova armáda by byl výstižnější název. Nemůžu si pomoct, ale Rowlingová určitě tou dobou, kdy to psala, četla Orwella nebo něco jemu podobného. ()

Kozlowski8

Harry je v pátém ročníku Školy čar a má mnoho starostí. Pouze jeho nejbližší nezpochybňují jeho setkání s Voldemortem, jeho důvěryhodnost je velmi nízká. Nad školu v Bradavicích se navíc stahují temné síly, kterým nahrává jmenování nové profesorky na obranu proti černé magii...Sice pouze velmi nepatrně, ale zdá se mi, že Daniel Radcliffe přece jen herecky vyzrává. Příběh se ještě více posunul od dětí k dospělákům, režisér Yates trochu ubral na monstrózních vizuálních výjevech a zaměřil se více na vykreslení charakteristiky postav. Mně se to líbilo asi nejvíc ze všech dílů. 80%. ()

pold

Ne nejlepší, ale asi nejsympatičtější díl. Hlavně profesorka Umbridgeová byla vítaným s celkem sympatickým zpestřením. Jeji pokus udělat z cochcárny školu byl celkem.sympatický, ale je pravda že tím by vlastně děj skončil. ()

Skylwalker42

Inu, takové nemastné neslané. Postrádá kouzelnou Potterovskou atmosféru předchozích dílů. Hlavně je mírně vidět; že děti jsou odrostlejší a neodpovídají krapet knižnímu věku. Ani hudební doprovod není tak filmově zvučný, pouze rutinný záležitost. Trailer přesně odpovídal kvalitě filmu - slabota. ()

PanPyzamo

Harry Potter a Fénixův řád je další pokračování slavné série Harry Potter. Ačkoliv předešlý díl beru ze ten nejlepší, Fénixův řád beru naopak za ten nejhorší. Příběh nebyl tak dobrý, jak v předešlých dílech. Film byl chvílemi i nudný a hlavně příliš krátký. Efekty a hudba je samozřejmě vynikající a celkově se jedná o skvělý film, ale bohužel nedosahuje kvalit předešlých. 7,5/10 ()

Salvator

Dospívání hlavních hrdinů a utahující se smyčka Voldemorta jsou vcelku logickým vývojem příběhu HP. V pátém dílu si fanoušci k tomu ještě "užijí" zlo v podání Dolores Umbridgeové a závěrečnou bitvu na Ministerstvu kouzel. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 10/10 ... Celkový dojem: 10/10 (nejlepší díl z celé filmové série). ()

Harakiri13

Pátý díl ságy. S celou ságou vyrostl stejně jako jejich hlavní představitelé. Po minulém díle je ministr kouzel na ředitele Bradavic a Harryho naštvaný a nevěří jim a proto pošle do školy inspektorku Dolores Umbridgovou, trio tentokrát musí bojovat proti jinému zlu, než by potřebovali. 7,5/10 ()

Lendak

Toto už není ten rozprávkový Harry Potter. Toto je už temná, tínedžerská dráma. David Yates tak nastavil tón, ktorý budú ostatné časti nasledovať a inu, zrobil dobrý kus roboty. Na Väzňa z Azkabanu sa to určite neťahá, ale rozhodne to je jeden z Top 3 Harry Potter filmov. Či už vďaka, už spomenutému, temnému tónu, alebo tej kurve Umbridgovej alebo aj pre to veľkolepé epické finále s Voldym. Jedným slovom. Úžasné. ()

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (více)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou