Harry Potter a Fénixův řád

• Velká Británie Harry Potter and the Order of the Phoenix (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Drama
Velká Británie / USA, 2007, 138 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Michael Goldenberg

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (více)

Harryho Pottera a jeho bratrance Dudleyho napadnou během prázdnin mozkomorové. Harrymu se sice podaří v poslední chvíli oba zachránit pomocí ochranného kouzla "patrona", ale za jeho použití před mudly mu hrozí vyloučení ze školy. Po krátkém setkání s Hermionou, Ronem, Siriusem, profesorem Lupinem a dalšími přáteli v domě Fénixova řádu pokračuje Harry v cestě na ministerstvo kouzel, kde má disciplinární řízení rozhodnout o jeho osudu. Přes napjatou situaci Brumbál zvrátí rozhodnutí v jeho prospěch. Že potíže čekají i ve škole, pochopí Harry, když zjistí, že na příkaz ministerstva je novou učitelkou obrany proti černé magii protivná Dolores Umbridgeová. Harry má stále podivnější sny, které ho pojí s Voldemortem. Zachrání sice díky tomu život panu Weasleyovi, Brumbál se však jeho vidin obává a pověří profesora Snapea, aby chlapce cvičil v nitroobraně a naučil ho, jak komukoli zabránit v přístupu do své mysli. (TV Nova)

jasanka

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera, co se týče filmu i knihy. Temnější než předchozí části, více emocí, vztahů, ale i zla. ()

Jeremiah

Ráno se probudím, kouknu z okna a je zataženo, chladno a prší - deprese. Otevřu denní tisk a vidím tváře politiků a čtu jejich vize o našem životě - deprese. Večer si pro uklidnění pustím film pro děti, a náhodou je to Harry Potter a Fénixův řád. Registruji ponurou atmosféru plnou politických intrik, naštvaného Harryho a smrt jeho přítele ! Sakra, kde bych se jinde měl zbavit deprese, když ne při pohádkových příbězích ? Divná doba, divný film - ode mě maximálně 3 * . ()

jorgus

slabsi dokonce i nez prechozi dil a tomu jsem opravdu neveril..:(bylo to hodne uspechane a misty naopak me to hodne nudilo:(bez emoci..i kdyz prave zde meli dominovat:) ()

ellegrey

Ačkoli někteří nadávají a jiní jsou zase spokojeni, já proti "pětce" nemůžu nic namítat. Změna režie se mi líbila, to, jak film Yates pojal mi přijde dobré a fakt, že nám odrežíroval i zbylé potterovské kousky mi vůbec nevadí. Jedná z věcí, která mě na pátém pokračování Harryho Pottera zaujala a zároveň potěšila nejvíc, je herecké obsazení. Nemluvím teď o hlavním triu a jejich přátelích. Mám na mysly postavy, které jsou buď nové nebo "méně důležité". Například Imelda Staunton coby ne příliš oblíbená Dolores Umbridge byla výborná, věřila jsem ji každou scénu, ve které se objevila. Gary Oldman, Ralph Fiennes či Jason Isaacs tihle všichni a mnozí další byli velmi dobří. Koho jsem ale na plátně nejvíc vyhledávala a těšila se na každou jeho scénu je Helena Bonham Carter v roli Bellatrix Lestrange. Její postavu jsem v knize tolik neregistrovala, ale to co převedla tady, bylo skvělé. (Mluvím- li o verzi v originálním znění, dabing jsem naštěstí neslyšela, ale podle názorů jiných čeští dabéři nejspíš opět odvedli kus slušené práce a opět zničili další film :D) A jsem moc ráda, že vybrali zrovna ji pro tuto roli. (Škoda jen, že v závěru její konec doslova odflákli. Ale to už je zase o ničem jiném..) ()

Lukin413

Souboj scénaristé vs. kniha v tomto případě dopadl nerozhodně. Ačkoliv film má stále tempo a spoustu úžasných sekvencí, v některých případech už chybí zobrazení motivace postav, čímž se pak dostává divák neznalý knihy do série nechápavých pohledů. Na druhou stranu Dolores je parádní mrcha a Lenka dobrý podivín. 70 % ()

piranha

Častý výskyt striktně kladných a striktně záporných postav zdá se býti poněkud únavným. A tradiční závěrečná střetnutí už téměř nemají čím překvapit, neb Harryho trpící tvář znám již z předchozích dílů. ()

Saur.us

Po Miku Newellovi přišla spása jménem David Yates. Nikdo ho pořádně nezná ale dokázal vrátit Harry Potterovi potřebné kvality a dodat mu také pořádně temný nádech. Nezasažen knihou nemůžu soudit, kolik a jak dobře toho Yates zadaptoval, ale i tak na mě snímek působil velmi dobře, bez zaškobrtnutí. ()

sebo9629

Trochu mi vadí kratšia stopáž, u Pottera som jednoducho zvyknutý na naozaj dlhý film, ale na druhú stranu film má skvelé tempo... Hodnotenie: 8.7/10 ()

Brtniik

Harry Potter a ... Této řadě scifáren jsem se dost bránil, možná proto, že jsem nerad vláčen davem, ale musím přiznat, že mne vzala za srdce. Považte: srdceryvný příběh latentního čaroděje, po prozření zasazený do báječného prostředí Bradavic a osazen řadou báječných postav je prostě dokonalý. Co se postav týče, za všechny tyto: báječná Maggie Smith, roztomylý Ron Weasley a Albus Brumbál bez přívlastku :-). Příhoda: dcera kolegyně si zkoušela nějaký vohoz a zhodnotila to: „Mamí, dyk v tom vypadám jak Hagrid!“. Vohoz mi nepřísluší hodnotit, ale mě se Rubeus Hagrid moc líbí. Samosebou nemohu zapomenout na Hermionu Grangerovou. V MP3 díle, které čte p. Lábus (zaznamenal jsem i jeho podstatně lepší výkony) je vyvedená jako beznadějně protivná šprtka. Což o to, vědomosti má o tom žádná. Ve filmové sérii a to již od prvního dílu s klukama kooperuje. Zde je místo, abych se přiznal, že jsem do ní blázen! Tak, ať si to všichni přečtou! Ani mi nevadí, že jenom za poslední dvě části vyinkasovala 30 miliónů dolarů. odstavec K úspěchu HP určitě přispívá i velmi nápaditý a oceňovaný překlad páně Medka blahé paměti (nedávno jsem HP viděl na Markíze a jiná terminologie mne dost rušila). ()

bonifac

myslím že tenhle díl docela povedl...fakt se mi to líbilo...i když místy komický dabing trochu rušil ale v poho...:) ()

SkyCaptain

Čekal jsem hodně a dostal jsem ještě víc. Tento díl je pro mě jednoznačně nejlepší. Atmosféra, dialogy, herecké výkony, vše je radikálně vylepšeno, je to prostě bomba:-) ()

Axident

Velmi dobře odvedená práce, zajímavý skokový, až nekompromisní střih mezi scénami (občas jsem měl pocit, že snad chybí pár přechodových záběrů), film nevázne a nedá se říct, že bych měl čas se během těch více jak dvou hodin nudit. Nestojí na efektech a potvorách, ty se účastní jaksi přirozeně, na stranu druhou, po skončení ve mě nezůstalo ani nic, co by stálo za zasunutí do šuflíku zásadní zážitek. Vychutnával jsem si hlavně Oldmana a Rickmana (takže poskrovná krmě), mé oblíbence, ale pravda, Redcliffe nehraje v rámci role vůbec zle. Tak vlastně nevím... Za kouknutí to určitě stojí, ale kdo neuvidí, nijak zásadní škvíru mít nebude! ()

zabro

Hodne velike zklamani. Vsude sem slysel jak tento dil bude temny jak se u toho budou deti bat a nakonec nic. Navic pokud to vidite s dabingem tak se z toho stava nefalsovana komedie. ()

hazaba

Na můj vkus byla první polovina filmu moc pomalá, až skoro nudná. Zachraňovala to druhá půlka, ať už se jednalo o spektakulární odchod Freda a George, Dumbledora, nebo boj na půdě ministerstva. Faktem je, že dobře bylo znázorněno postupé přebírání vlády Dolores Umbridge nad Hogwarts, přičemž sama Dolores, ačkoli jsem si ji představovala ošklivější, co se vzhledu týče, byla ztělesněním jistého druhu zla. Musím říct, že ihned po skončení filmu jsem byla hodně zklamaná, ale s odstupem času je to o něco lepší. ()

tragos

Po -- pro mě jakožto nečtenáře -- zdařilém čtvrtém dílu jsem od pětky opět něco očekával. A nedočkal se. Filmu chybí příběh, nějaká jasná linie, která by jej táhla od začátku do konce. Prostě nezafungovala dramaturgie :-) Psychologie naopak většinou funguje na výbornou, dospívající herci hrají (Radcliffe víc než by bylo zdrávo, ale Voldemort to vem) a větší prostor vedlejším postavám svědčí. 6/10, po dalším, "bezpřestávkovém" shlédnutí možná půl hězdičky nahoru ()

Filmárik

Naozaj neviem kde mám začať. Klady filmu sú bezpochyby Loona Lovegoodova,tá bola vybratá fakt dokonalo vystížne. Ďalej sa jedná asi o prvú časť HP ktorá zachytila z knihy aj keď niekedy len náznakom väčšinu prvkov na ktorých kniha stojí takže je tu snáď s výnimkou nemocnice sv.Munga a Mundungusa Fletchera fakt všetko.Ďalej sa mi na filme páčilo že už absolútne sa nejedná o detskú záležitosť a až na magický svet deťom nemá čo ponúknuť.A tým sa vlastne dostávame aj k záporom .Fatk vidno že sa k filmu dostal neskúsený filmár (na ocennie za tv tvorbu mu zvysoka se*iem). Vo všetkom kopíruje Cuarona a Newella. Neskutočne divné dialógy kde sa mi zdalo ako by si ich scenáristi vypožičali z úplne iného filmu a scény s knihy ktoré všetci dôverne poznajú sú tu natočené úplne chladno bez emócií.Takisto sa jedná aj o prvého Hp s absolutnym minimom humoru.Fakt.Vo filme som sa snáď ani raz nezasmial.Až do záverečného megabattle na ministerstve ktorý je síce úžasný a výrazne filmu pomohol ,sa nieje až tak na čo pozerať.Na druhej strane to nemožno režisérovy až tak zazlievať,veď aj kniha je jednoznačne najslabšia so série takže sa nemal až tak čoho chytit a dá sa povedať že sa snažil vyťažit maximum. Neviem, proste mi to musí prejsť hlavou a možno sa mi to potom bude javiť inak.No jedno absolútne doteraz nechápem.Ako to že taký megakolos ako Warner bros. zverilo taký náročný a nákladný projekt absolútne v tomto žánri neskúsenému režisérovi ako je David Yates,ktorý za sebou nemá dokopy žiadny veľký film.A čo ma ešte viac zaráža je fakt že WB mu po natočení HP5 rovno zverili aj HP6 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!čisté šialenstvo,ale na druhej strane je Polovičný princ oveľa nabitejší udalosťami ktoré zo sériou poriadne zahýbali takže ponúka oveľa väčší priesor na "vyblbnutie kreativity" ako nemastný neslaný Fénixov rád.Uvidíme ako to nakoniec celé dopadne. Nazáver by som povedal asi len tolľko že pre človeka ktorý pôjde na tento film bez toho aby čítal alebo videl čo i len jediný diel tohoto fenoménu bude pripadať táto 140 minútová jazda ako čistý zlepenec chaosu a nezmyslov.Skutočne film hlavne len pre fandov( ktorých je ako tržby ukazujú našťastie dostatok:- ) 70% ()

robo7773

Tak to je už piaty diel a tak trosku je to uz ošúchané a nudné. Už tam dokopy neni nič nové, slabšie ako predchadzajúce diely! ()

Lindushka

Knižná predloha je fantastická a jedinečná, samozrejme film jej obsah totálne oklieštil a postavy sploštil. Chýbali mi Dumbledorove vtípky a nadhľad, vo filme je to hrozný suchár a veľa ďalších scén, ktoré boli v knihe famózne, mi vo filme prišli nedotiahnuté a úbohé. Tento diel sa asi bude viac páčiť tým, ktorí knihu nečítali., pretože pre mňa to bolo ako porovnávať veľdielo s komixom... Ale aspoň jedna vec nesklamala, obľúbená postava Snapea je perfektná aj vo filme :) ()

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (více)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou