pfa

Starý, výborný, katastrofický film, nepostrádající dramatickou atmosféru ani po třiceti letech. [9/1O] ()

manonfire

Pamatuji si jen Gene Hackmana a jeho scénu sebeobětování, která se pro mě stala určitým předělem ve vnímaní dojetí. Za to jsou ty čtyři hvězdy. 80% ()

Casablanca

Domnívám se, že Dobrodružství Poseidonu už je tak trochu klasika a pojem... Ačkoli to není dokonalé, je to z těch katastrofických filmů, který všichni znají a který nezapadl do propadlišť filmových dějin. ()

Aqualung

Parádní akční film s výbornými herci.Základní myšlenkou je odvaha, rozumná statečnost a vůle nevzdat se.Míra osobní statečnosti určuje osud jednotlivců i celé skupiny.Pastýř vede ovce a sám se obětuje proto, aby ostatní mohli žít.Silný film.Jedna z výborných rolí pana Hackamana. ()

FIBO

Klasika katastrofických filmů. Pamatuju si, jak ještě před érou DVD ho dávali v televizi a mě ten film úplně učaroval (poprvé jsem ho ani neviděl od začátku). Mohlo mi být asi 8 let a vybudoval jsem si k němu takovej vztah, jakej bych těžko mohl přiřadit nebo připodobnit jinému filmu. Irwin Allen, tenhle pán je pojem - mistr "katastrofiky". S příchodem internetu jsem našel stránky, kde někdo měl fotky ze zákulisí a hltal je tak, že jsem pomalu omdlíval :D Poprvé (musím zaklepat), co jsem se setkal s dalším pojmem, jménem John Williams. To, co ten pán předvedl jakož autor hudby, bylo naprosto fenomenální (na tu dobu a i s odstupem času dodnes). Mimo to, je to jeden projektů, který odstartoval Williamsovu budoucí kariéru. Oficiální hudební motiv, hudba, jak vstoupí reverend do kuchyně a vidí upálené lidi, ta hudba, při ní mě mrazilo v zádech což u mě nevzbudil žádný horor do té doby (a dodnes). Ale zpět k filmu. Režie, herecké výkony, atmosféra, kamera, aranžmá a scénografie, to je něco neskutečnýho. Model, který ztvárňuje jakož miniatura loď Poseidonu, no člověk tomu prostě uvěřil. Převržení tsunami, plac, který obrátili o 180 stupňů, kaskadérské kousky a celkový dojem -> FENOMÉN. Gene Hackman hraje tak, že mu nevěříte, že hraje. Na vyžádání můžu zaslat externí odkazy na lidi, kteří vlastní behind the scenes fotky a vysvětlují věci, kdy i u užaslému fandovi zůstává rozum stát, jak to v té době udělali. Pro mě osobně - top katastrofický film ve své kategorii, kterému se může rovnat snad už jen Skleněné peklo. ()

Hortenzia

milujem tento film odkedy som ho videla prvýkrát ako sedemročná...snáď najnapínavejší a najrealistickejší akčný film aký som kedy videla,navyše s charizmatickým gene hackmanom ()

herr_carter

Gene Hackman ještě v dobách největší slávy, kdy jeho hlava vykazovala stopové množství vlasů - napínavý a na rok natočení trikově velice dobře zvládnutý film...................moje hodnocení = 8 z 10. ()

klúčik

Tento film som videl po prvý krát v roku 1978 v kine a bol som nadchnutý fantastickou atmosférou filmu. Bola to doba tzv. katastrofických filmov a tento určite patrí medzi tie najlepšie. Fantastický G.Hackman, ale mne sa moc páčil aj E. Borgnine. Moc dobré, dnes už klasické ....80%. ()

rozbris

Tak to jsem viděl dávno a dneska jsem si sedl k obědu a ono to běželo v televizi a zrovna běžela ta předposlední akce, kdy reverent zastaví páru aby mohli projít a být zachráněni. Trošku mi to vrtalo hlavou proč spadl do té vody a né zpátky na tu plošinu.....Dal bych tomu 4* ale po této akci musím své hodnocení snížit na pouhé 3*. ()

iXtr3m3

Perla klasických katastrofických veľkofilmov s perfektným hereckým obsadením na čele s legendárnym Ernestom Borgninom. ()

Han22

Nemám moc rád katastrofické filmy, ale tohle je jedna z výjimek. Jeden z těch dětských filmů, který se mě tehdy nesmazatelně zapsaly do paměti a který ač jsem snad čtvrtstoletí neviděl je pořád stejně úžasný. Loď se při katastrofě otočí a skupina lidí se musí dostat na záď až na samotné dno, kde je největší šance na záchranu. Je to základ všech těch filmů, kde skupina lidí někam putuje a postupně umírá, ale tady jsou to opravdu lidi na kterých Vám bude sakra záležet (starý pár cestující za vnoučkem) a každá smrt zabolí (není jich zas tolik). Vynikající Hackman jako kněz ztrácející víru/akční hrdina, Borgnine jako urýpaný polda a jejich konflikt. Co dál? Pár nezapomenutelných scén (lidi držící se stolu, srdcervoucí potápěčská scéna, finální oběť), výborné oskarové efekty (obrácené místnosti). A oskarová písnička, která je krásná, stala se hitem a její refrén odkazuje na děj filmu - There´s got to be a morning after, if we can make tt through the night... Oba Oskary naprosto zasloužené. Co víc dodat, nesmrtelná klasika. ()

Hanys_

Žánrová klasika, která u mě už v dětství nastavila takovou laťku a měřítko pro katastrofické snímky. Opravdu výtečná atmosféra, u které jsem hodně často ani nedýchal a zároveň obdivoval odvahu výtečného Gena Hackmana. Málokdy si v tv tenhle kousek nechám ujít. 8/10 ()

Paity

Slyšel jsem na to strašnou chválu a jak je to skvělé. Leč skutečnost je trochu jinde. Ano, na jeden večer, který nenabízí žádnou jinou zábavu je to asi dobré, ale jinak o ničem. Resp. o tom, jak se loď převrátí vzhůru nohama a máte skupinu nesourodých lidí, kteří se snaží dostat ven. ()

HonzysKISS

Viděl jsem tento film poprvé a na to, jak jsme z dnešní doby zhýčkaní CGI efekty, tak se mi líbil naprosto luxusně. Jestli jste tento film ze sedmdesátých let neviděli, tak to okamžitě napravte. Atmosféra skvělá, herecké výkony parádní a natočené to je taky krásně. ()

Arach.No

Jako malej jsem si Poseidona zamiloval a dodneška se na něj vždycky rád podívám. Zatím bezkonkurenčně nejlepší film a námořní katastrofě, jaký byl natočený. A pohled na "mladého" Leslie Nielsena jako kapitána potápějící se lodi stojí opravdu za to. ()

Hanes88

Velice známý a hlavně kvalitní katastrofický thriller. Všichni hlavní herci zahráli famózně a já jsem seděl až do konce s naprostým napětím. 80%. ()

filipvrbik

Na svou dobu opravdu vynikající film, ani po téměř padesáti letech nepůsobí trapně a má skvělou, tíživou atmosféru blížícího se pekla.. Výkony herců dobré (nevíte, proč se mi chtělo se smát vždy při záběru na kapitána?). Myslím, že jsem část konce už dřív viděl, nebo si to pletu s Poseidonem z roku 2006, ale je to výborné...90% ()