Besyn

Jeden z nejklasičtějších katastrofických snímků kinematografie,který ale dle mého názoru na rozdíl od Skleněného pekla poměrně zestárl a nepůsobí dnes již tolik "sexy". ()

Stíba

Skvěle navozená atmosféra a žádné přehnané počítačové animace na úkor atmosféry čímž trpí dnešní katastrofické filmy. Čistá old-schoolová práce jen s drobnými nedostatky. 4,5* ()

shereen

Velmi pozoruhodny snimek s dobrym obsazenim a velmi napinavou atmosferou pri ktere budete kazde 3 minuty zadrzovat dech, delat tempa vzduchem a kopat nohama, az se vam rozsypou krupky. Jedine zklamani je posledni minuta filmu... tam proste neco chybelo. Nerikam, ze film ma skoncit svatbou a vseobecnym smichem ci zpevem, ale tohle bylo vzhledem ke komornosti pribehu dost neosobni. ()

Dimo

Stará dobrá pecka. Super herci, dobrodružné prolézačky a léčky na každém kroku. Viděno za mlada a přišlo mi to vážně napínavé. ()

Drom

Viděno mnohokráte a vždy s radostí a zaujetím. Kam se hrabě romantika z Titanicu milý Camerone, takhle se má potápět loď! Výborné kulisy i zpracování, dobře vystavěno a poutavě prezentováno, na rozdíl od jiných filmů mi v hlavě zůstává víc než jen dvě-tři nejvýraznější scény. Neškodilo by více naturalismu, nicméně i trikově povedené a celkově vyrovnané, takže jako berlička není nutné. Samozřejmě, vzhledem k roku vzniku snímku, prosté moderní debility a prázdných rozhovorů nebo vedlejších sociálních témat, což je radost pohledět. Rozhodně opakovaně pobavilo, zkuste. ()

AxelWers

Katastrofický film o lodi, ktorú prevráti obrovská vlna a ľudia potom musia ísť dole, aby sa vlastne dostali hore. Film som videl ešte v čase hlbokého komunizmu a bolo to žrádlo. Neskôr bol natočený film Beyond the Poseidon Adventure, ktorý bol voľným pokračovaním, ale ten ma už tak nezaujal. ()

Ozzy2

V 70. letech, kdy jsem film viděl poprvé, by mi škála pěti hvězd nestačila.Dnes je to jen další z mnoha katastrofických filmů, kterými z hloubi duše pohrdám, nesnáším je a nekoukám na ně. Kvůli tomu, že tam hraje Hackman tomu fakt pět nedám ani náhodou. ()

LordMysti

Když katastrofický dobrodružný film, tak se musím bát jak to dopadne. A zde jsem opravdu prožíval se skupinkou přeživších jejich trable a putování převrácenou lodí a byl jsem hluboce vtažen do děje. A to se cení. ()

sanikope

Snažím sa hodnotiť asi ako to mohlo byť videné očami v 70. rokoch. Dnes by sme sa na tom rehotali, koľko obrovských múch to malo. A tá obeta od G. Hackmana to by si mali dnešný akčný hrdinovia zobrať príklad... ()

KANZASHI

Tsýjó, nostalgický film z pravěkého dětství, pamatuji si tu čistou úlevu jak se dostali na povrch. Pro mě absolutní napětí, jelikož potopit se a vůbec něco podplavat mám strach i v nafukovacím bazénku, nemluvě o uzavřených prostorech, takže za mě kloubouček a na tu dobu, pfů. ()

kratina

Moje historicky první setkání s katastrofickými filmy a hned takový nářez! Který je mimochodem dodnes koukatelný, na rozdíl od slabého remaku z r. 2005. Jen jsem tenkrát nevěděl, čeho se bát dřív, jestli těch zuhelnatělých strojníků v kotelně a nebo toho, že mě někdo práskne rodičům a trenérovi. Do kina jsme se totiž, coby žáci ZDŠ, vypravili já a kámoš tajně, místo na fotbalový trénink :-) ()

Likan7

Solidně natočený, hrozně zahraný a pocitově šíleně dlouhý katastrofický film, který nestrhne, nenadchne a většinou ani nebaví. Vzhledem k pověstem jsem čekal mnohem víc. ()

Marek06

Tohle je určitě jeden z nejlepších katastrofických filmů. Katastrofa začne až po nějaké době, takže jsem si za tu doby vytvořit k postavám nějaký vztah. Já jsem se opravdu bál o každou postavu, aby se jí něco nestalo. Efekty jsou dobré, herci taky a napětí nepolevuje, film ani chvilku nenudí. Katastrofické filmy moc nemusím, ale tenhle je výjimkou. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Zaujímavá klasika. Slusne herecké výkony. Efekty sú tiež veľmi dobré na svoj rok. Pri dĺžke 117 min je to celé pekne spracované od charakterov až po hudbu. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

KdG

Dnes už klasika mezi katastrofickými filmy. Docela jsem se u toho bavil, i když je pravda že má i dějově slabší (klišovité) místa. ()