willis

Klasika to je, ale dneska už to zkrátka není co bývalo. S těmihle filmy je problém jak hodnotit, jestli z pohledu doby vzniku nebo dnešníma očima. Charaktery postav jsou přímo ukázkou "klasického" složení nějaké skupiny v tomhle druhu filmu. Rozhodný hrdina, dítě, bojácná žena, statečný policista. Je to všechno jedno velký klišé včetně sebeobětování. **1/2 (21.8.2005) ()

spiritus

Dobrodružství Poseidonu byl velmi dlouho nepřekonatelnou metou filmařů, kteří se rozhodli natočit katastrofický film.Až s příchodem moderních digitálních triků byl s pomyslného trůnu sesazen a překonán.Ale pouze co se triků týče.Herecké výkony oskarových hvězd, jsou famózní a dnes horko těžko překonatelné.Hackman, Borgnine, Buttons, Winters, ti všichni dělají tento film tím čím je.A to je důkazem že dobré triky nedělají film zákonitě dobrým, resp. že zastaralé triky, navzdory perfektním hereckým výkonům, kvalitu filmu nesnižují.Toto je jednoduše vlajková loď katastrofických snímků. ()

Macik

Na dnesni dobu film zaujme jen stale dobrymi triky.. Jinak Genovi se to tady ale hrube nepovedlo.. Neveril jsem mu ani slovo a mistama byl az trapnej.. [doporucuji si to pustit v originale].. Chovani postav v danych situacich je nekdy zarazejici a nektere sceny pusobi az smesne svoji naivitou [viz vytahovani se pomoci hadice od hydrantu..nikomu neprislo divny, ze gene to vybehl a pak vsichni museli bejt vytazeni??] :-) Nehlede na to, ze voda postupuje docela pomalu.. Kdyby se v realu prorvala stena lodi behem chvile by to bylo vse pod vodou a ne, ze pred ni vsichni v poklidu utikaji.. :-) A posledni vec.. nevite nekdo kdo byl ten malej kluk.. v originale ma tak ujecenej hlas, ze byste ho hned vyfackovali.. a pak ze clovek nemuze bejt alergickej na lidi.. :-) Verdikt: Stale lepsi nez remake z roku 2006.. ;-) ()

kritiklon

Po Cameronově majstrštyku s Titanicem je Dobrodružství Poseidonu pravděpodobně hned za ním co se týče kvality a popularity i přesto, že jde o značně odlišný film. Zde je spíše vtip než romantika a atmosféra je jednoznačně nezaměnitelná v souvislosti s dobou kdy film vznikal. Myslím tím především velký důraz na herecký projev hlavních představitelů ale také jednotlivé scény a posloupnosti které jsou jednoznačně stylem a trendem tehdejší doby ve filmu. Především v amerických filmech. Jistojistě můžu říci že na tu dobu jde o velice kvalitní katastrofický film s dobrými herci. 4* za 78% ()

mira007

Starý katastrofický film o převrácené výletní lodi v bouři s Genem Hackmanem, který vede skupinku přeživších za záchranou. Díky tomuto filmu vím, že když se převrátí loď musím dojít ke dnu a doufat ... Možná je to filmově už obstarožní, ale vedle Skleněného pekla stále funkční zábava v rámci žánru. ()

filipvrbik

Na svou dobu opravdu vynikající film, ani po téměř padesáti letech nepůsobí trapně a má skvělou, tíživou atmosféru blížícího se pekla.. Výkony herců dobré (nevíte, proč se mi chtělo se smát vždy při záběru na kapitána?). Myslím, že jsem část konce už dřív viděl, nebo si to pletu s Poseidonem z roku 2006, ale je to výborné...90% ()

Brejlil

Dnes už klasika. Luxusní parník se převrátí a skupinka pasažérů, vedená charismatickým knězem, se snaží došplhat k záchraně. I přes některá slabší místa jde o jeden z nejlepších katastrofických filmů 70. let, který založil mnohá klišé a konvence tohoto žánru. ()

memoman

Ač víc jak 30 let starý,má "Poseidon" pořád co nabídnout. Je to film,který nenudí ani v první polovině,kde poznáváme spoustu zajímavě napsaných postav,z nichž zaujme jednak Gene Hackman jako bývalý kněz a E. Borgnine jako neurotický šerif se svou ženou-exprostitutkou.Vlna tsunami i bortící se interiér lodi je v rámci doby vzniku udělaný skvěle,dramatická kamera i střih dává snímku v druhé půli o tom,jak se dostat z převráceného trupu lodi,skvěle dusivou atmosféru klaustrofobie a beznaděje.Hned po Skleněném peklu nejlepší katastrofický film. ()

Jeremiah

Film, kterému vévodí skvělé herecké výkony, a který svojí atmosférou jednoznačně trumfne novodobou verzi. Atmosféra tak věrohodná, že jsem se chvílemi přistihnul, že také přemýšlím, jak se z lodi dostat. Nejsem příznivcem katastrofických filmů, kterých je v poslední době jako hub po dešti, ale tento dokáže i po letech zaujmout. Kvalitně odvedená práce na všech postech. ()

sirien

Zápletka je samozřejmě blbost, ale kromě toho je ten film tak nějak žánrová klasika. Dobře napsaný i odehraný, trochu předvídatelný, ale to asi k žánrově archetypální klasice prostě patří. Není to nutně must-see, nicméně dívá se na to dobře a když ho znáte, tak zase občas oceníte nějaké drobné či větší narážky někde jinde. ()

zdeny99

Parádní napínavý thriller o potápějící lodi, kterou smete obrovská vlna a pak se otočí o 180 stupňů. [7551. hodnocení, 243. komentář, 79%] ()

bangee

Obstojné katastrofické drama z doby, kdy se tento žánr pomalu klubal na světlo světa. Výborní herci, skvělá hudba, originální příběh. ()

Majkak

Klasický katastrofický film, kde všechno sedí, jak má být. Jenom to mohlo být občas trochu svižnější, ale dřív plynul čas trochu pomaleji Charismatický kněz, který vede několik pasažérů za záchranou. Je třeba věřit v sebe a nespoléhat se na vnější zásah. Stačí to však? Scéna sebeobětování v závěru znamená přiznání, že jen lidské síly nestačí. ()

Wolvie

Skutečně jedna ze špiček katastrofického žánru,která boduje skvěle napsanými postavami a dnes už skoro archetypální zápletkou s povinnými dějovými zákrutami a zvraty.Takový malý etanol,ale je pravda,že už docela zestárnul. ()

Hapretor

Staré dobré časy. Triků pomálu, o to lepší herectví, inteligentní dialogy, dobře vykreslené charaktery. Ve většině filmech je velmi na škodu, že v dnešní době se spoléhá už hlavně na ty triky. ()

Rathalos

Gene Hackman v hlavnej ulohe v tomto vybornom katastrofickom filme o potopeni sa lode Poseidon,na tie roky a dobu vynikajuce triky,skvelo natocene,herci vyborni,reziser to zvladol bravurne...:-) ()