Akční velkofilm odehrávající se v atraktivním prostředí leteckých bitev 1. světové války, který se inspiroval skutečnými událostmi. Čeká Vás dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené americkými stíhacími piloty. Ti se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii. Mladí letci se tak vydávají do vzdálené Evropy hnáni touhou naučit se létat na nových strojích a zažít velká dobrodružství. Ve válkou zmítané Francii se zpočátku naivní mladíci naučí pravému smyslu přátelství, odvahy i lásky a získají tak opravdové důvody pro riskování vlastního života. (Magic Box)

P3ky

Tak, na tenhle film sem se doopravdy hodne tesil :) a rikal sem si, ze od nej nebudu ocekavat nic extra, proto sem byl velice mile prekvapeny, jak se film zadaril. Jako jeden z mala konecne zachytil 1. svetovou a to dokonce pri leteckych soubojich, coz je velke plus. Nekdo to prirovnal k novodobemu Top Gunu, ale podle me nee, tohle je jiny film. Skoda jen tech nekolika nudnych scen, ktere by se dali vystrihat a film by zkratili na vybornou tak 110minutovou podivanou plnout leteckych scen, ktere byly krasne udelane. Tak pro me je to neco kolem 80%, zadny skok pod ani nad tuho hranici. Takze to mame 4hvezdy. ()

Michalov22

Zajímavý film, který má sice typický americký děj - pohledný americký pilot se zamiluje do opuštěné mladé francouzsky se dvěma dětmi. Na druhou stranu jsou zde velice dobré souboje dvojplošníků a trojplošníků a film se odehrává behěm 1. světové války. Čtyři hvězdičky si tento film určitě zaslouží. ()

Ventill

Proč se všude pletou i ty příběhy lásky? A druhá věc, opravdu si nedovedu představit jak se dělají obrátky stylu F16 s dvojplošníky, nedej bože i německýmy trojplošníky. ()

Bloodoom

Dost mě to překvapilo :D Čekal jsem velkej opruz, ale předčilo to mé očekávání. Když pominu, že letadélkům trošku rozumím. Nejslavnější Dr.I měl Manfreda von Richthofena (Red Baron) a že tím pádem ona "černá Dr.I" asi neexistovala. Dohromady jich bylo vyrobeno 320. radši jsem je nepočítal, ale naši hrdinové jich tedy sestřelili asi třetinu :D Je to pěkně natočený a i ty bitvy byly pěkné. Opravdu je velká škoda, že to pojali jako rodinný film. Moc filmů o první světový - letecký není :( ()

Aaron_Hill

No a proč ne? Marketingový propadák se ztrátou úctyhodných 90 milionů dollarů se dostal nejen na obrazovky našich komerčních stanic, ale i na levná edice dvd, tak proč to za pár pětek nevzít? Hned po pár minutách jsem byl celkem mile překvapen (zaskočen) kvalitou, která mi k takovému "propádáku" tak nějak neseděla. Snímek se tváří jako klasický hollywoodský trhák a celkem s přehledem se mu to dá i zbaštit. O klišovitosti celého děje se rozepisovat nemusím, jestli někdo čekal něco jiného tak věru loví ve velmi špatných vodách. Herecké výkony jsou dostačujicí, stejně jako samotný výběr herců. Symfonický hudební doprovod je příjemný a není mu co vytknout. Co se ale filmu vytknout dá a popravdě musí, jsou efekty. Přijmutí faktu, že reálné stroje uvidíte opravdu jen ve scénách kdy stojí podvozkem pevně na zemi, ještě není tak zlé jak by se mohlo na první pohled zdát. Ale co mě vážně přivádělo v úžas jsou letecké souboje. Kdyby se konal souboj hvězdných lodí z Hvězdných válek a prvoválečných stíhaček z tohoto snímku, vsadím si právě na ně. Tvůrci se zřejmě inspirovali souboji ve stavu bez tíže a hezky nám letové modely prenesli z vesmíru do naší atmosféry. Nejvíce těchto gravitačních špásů je k vidění ve scéně souboje stíhačů s zeppelinem, kdy jsem se opravdu nestačil divit. Nebýt této delikatesy bylo by čtyřhvezdičkové hodnocení plnohodnotné, takhle vyhrává jen o ten nejtenší vláseček vyrvaný z hlavy německého záporáka zasloužile sejmutého v nejspíš jediné překvapivé pointě jinak celkem zdařilého filmu. ()

Jasmín

Mé hodnocení bohužel nebude moc korektní, ale já si letecké filmy z I. světový moc užívám a tvrdě jim nadržuji. Takže ač tam bylo trochu patosu, nesmyslů ve vzduchu a několika zbytečných scén, nemohu hodnotit jinak. Jean Reno byl sympaťák, Franco spíš pubertální drzoun, kterýmu to dobře střílí a Henderson správňák, ochranář, který toho ve válce dost zažil. Tito 3 film drží a dovedou do velmi příjemného filmového zážitku. ()

Zofan

Příjemný film, ideální na víkendové odpoledne. Velmi zajímavé letecké scény dvojplošníků se slušnými triky. Jednoduše spokojenost. ()

Michalee

velmi pěkné... když nehodnotim technickou stránku a pominu, že to bylo megaklišé občas, tak opravdu hezký film... alespoň pro ty, kterým je tento žánr blízký... ()

Walley

Trochu se mi zde nelíbilo obsazení, milostná zápletka pro mě byla totální nudou, ale vše nakonec napravily scény s leteckými souboji v čele s hlavním záporákem. To byla vizuálně pěkná podívaná. Souhlasím však s názory, že film mohl být o takových 20 minut kratší. ()

pan Spock

Poměrně slušný válečný film z 1. světové. Škoda jen toho amerického popcornového stylu. Příběh je založený na skutečném příběhu amerických pilotů, letecké souboje jsou parádní stejně jako všechny ty digitální letadla. Ovšem romantický podpříběh je zcela zbytečný, předvídatelný a jen natahuje stopáž filmu. Je hodně poznat, že je film zaměřený na teenagery. Všechny postavy jsou neustále v pohodě, přijdou do tábora kde jsou i velitelé v pohodě a přes víkend jsou z nich esa. Když tak přemýšlím, ani si zpětně nevzpomenu, která postava zemřela a která ne. Ale nenudil jsem se, ničím mě to nenaštvalo ani neurazilo, takže docela spokojenost. ()

Ospalek

Velmi příjemný válečný film, krapet romantický i smutný. Bitvy byly, dle mého, velmi pěkně natočené a rozhodně si film takovéto slabé hodnocení nezaslouží... ()

ZZZHarry

Dle traileru a informací, které jsem četl před shlédnutím, jsem očekával napínavý film z období první světové války. čekal jsem film, kde bude cítit pach oleje, spálených potahů letounů, kde napětí bude přímo sálat z obrazovky a budu držet pěsti letcům s pečlivě střiženými kníry. Těšil jsem se na věrně zpracované letecké bitvy... Ale. Bohužel jsem se spletl. Viděl jsem naprosto béčkový americký slaďák, ve kterém od první minuty je jasné jak to dopadne. Kdo přežije, kdo se do koho zamiluje a každá bitva, do které se jde je předem bez přemýšlení předvídatelná. Celým filmem se táhne láskyplný příběh jak okopírovaný z Pearl Harbouru. Někteří z herců svými grimasami a pohyby vůbec nepůsobí přirozeným dojmem, navíc do období let 1915-18 se vůbec nehodí američtí playboyové... Letecké bitvy jsou a je jich dost. Ale je na nich zcela laickým okem vidět, že se jedná o plně trikové zpracování, a to včetně explozí, jejichž grafické vzezření je zhruba na úrovni akční počítačové hry z poloviny devadesátých let. Korunou všeho jsou chyby v těchto trikových záběrech, kdy letoun letící nad hladinou nevrhá odraz, což by se dalo určitě vysvětlit úhlem pohledu kamery, ale že letoun v plné rychlosti dotýkající se podvozkovými koly téměř vodní hladiny ani nečeří vodu - to už mi přijde lajdácké. Zpětná zrcátka vůbec nezobrazují to, co za letci skutečně má být, například ve vysoké výšce je v zrcátku patrná textura trávníku apod. Určitě bych pochválil pokus o zpracování, výkon J. Rena, to je však bohužel vše, co se lze považovat za filmové pozitivum. Zbytek filmu je, jak jsem již uvedl, nesmyslný americký doják bez kousku úcty k báječným mužům na létajících strojích. ()

sonnar odpad!

Otřesná slátanina... detail, kdy půl německé letecké armáty má červená letadla... to by si neměl dovolit ani student gymnázia se zájmem v kreslených filmech... bitvy jsou hodně umělé a nepůsobí věrohodně... nevím přesně, jakou výbušninu používalo letectvo do leteckých pum, ale podle filmu bych to viděl na něco, co ještě dnes nebylo vynalezeno, neboť výbuchy několikatunových bomb jsou uskutečňovány pomocí bomb velikosti ručního granátu... Příšerný brak, který jsem ani nedokoukal... ()

eaglestar

Ne zrovna povedené digitálno, chybí aspoň nějaká syrovost, Reno tam vlastně ani nemusel být, banda amerických bukviček s bubákem jsou v mžiku letecká esa, každej Fokker je červenej (navíc lítá líp než akrobatickej letoun dneška, aniž by za ním odletovaly jeho křídla), souboje co mají realitu arkádovky z 90. let a love story vyšumí do prčic (možná by bylo lepší, kdyby mu umřela v letadle). No jo, jenže je to pohádka o letadýlkách, tak musím dát aspoň čtyři hvězdy. ()

Sandai

Výborný film plný leteckých bojů nádherných a křehkých dvou-tříplošníků. Letecké souboje vypadají hodně věrohodně a místy až běhá mráz po zádech, když si člověk uvědomí, že to odpovídá realitě. Film bohužel trochu sráží romantické scény, které jsou docela dlouhé a zbytečně film protahují. ()

andydufrsn

Nenáročná podívaná na začátky vojenského letectva v první světové válce. Očekával bych od filmu zabývajícím se takhle závažným tématem větší hloubku a propracovanost, ale pokud se chcete jen bavit (pokud to ve spojení s válečným filmem jde) tak Vás film asi nezklame. ()

renener

Za ten rozpocet by sa mohol spravit naozaj kvalitny film z prostredia leteckych bojov I sv. vojny. Bohuzial ostala len fraska s americkym klise, s fanatsy prvkami, absolutne nehodnoverna, lietadla mali parametre snad sucasnych migov a vsetok ten dej na pozadi aj s postavami by sa hodili skor do pana prstenov, aj tam by mozno posobili nedoveryhodne. Hviezdicky davam len za pracu 3D grafikov. ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)