Jsou šedesátá léta minulého století a zpěvačky Effie, Lorrell a Deena záhy zjistí, jaké to je, když se jim splní jejich nejdivočejší sny. Poté, co je na místní pěvecké soutěži objeví ambiciózní manažer Curtis Taylor Jr., dostane dívčí trio známé jako "Dreamettes" jedinečnou příležitost zpívat vokály v písničkách oblíbeného zpěváka Jamese "Thundera" Earlyho. Když dívky následně začnou díky Taylorovi vydávat jeden hit za druhým a proslaví se jako "Dreams", rychle si uvědomí, že neutuchající snaha prorazit postupně zastínila jejich přátelství. Taylor totiž vystrnadí nesmírně talentovanou Effie, aby se tváří skupiny mohla stát krásnější Deena a udržela je tak na vrcholcích žebříčků hitparád. Maloměstským dívkám s velkoměstskými sny začne pomalu docházet, že daň za slávu je možná daleko vyšší, než by kterákoli z nich čekala. (Cinemax)

Hakha

Muzikálům a filmům nad 2 hodiny se dost vyhýbám, ale tento film je vážně kvalitní. Dobrá hudba, herci, kamera, výprava a zajímavé ztvárnění, které nenudí. Velké plus(jak u Speed Racera), že během muzikálového čísla vypráví režisér další části příběhu. Mé hodnocení 4 hvězdičky... Ale je pravda, že tento hudební žánr není můj šálek čaje… ()

Botič

Oslava krásy, lásky, vinylu a ženské křehkosti... v muzikálovém kousku, kde tři božské dračice, chycené v pavučině snů amerického show businessu, zpívají jako o život. Bill Condon se vytasil s překvapivě příjemným muzikálem, který se nachází přesně veprostřed mezi Hairspray a Chicagem. Condon hezky klouže po povrchu a tančí mezi styly, ale téměř žádné postavě se mu nedaří dostat pod kůži a to ze všech zůčastněných činí jen loutky rozestavěné na šachovnici historických událostí. I přes tento fakt je to ale podívaná velice příjemná jak pro oči, tak hlavně pro uši. 8/10 ()

Falko

70%. Trosicku menej spevu a viac silnejsich dramatickych momentov a film by si u mna ziskal aj piatu hviezdicku. Vzdy ma bavili tvrde osudy znamych ludi, v tomto pripade osudy mladych soulovych spevaciek, ako to dokazu tvorcovia krasne zabalit do filmu, len tento styl soulovej alebo i jazzovej hudby nie je zrovna mojou salkou kavy a niekedy sa spievalo naozaj prilis dlho, preto 70%. Jennifer Hudson je nielen skvela spevacka, ako to povrdila uz v spevackej sutazi American Idol z roku 2004 a potvrdila to aj v tomto filme, ale aj skvela herecka, ktora za tuto ulohu bola dokonca ocenena Oscarom za najlepsiu herecku vo vedlajsej ulohe - malokomu sa podari mat v zivote take stastie, ako mala Jennifer. Prekvapivo bol na Oscara nominovany aj Eddie Murphy za herca vo vedl. ulohe, avsak v tom oscarovom rocniku mal väcsie stastie Alan Arkin za komedialnu dramu MALA MISS SUNSHINE (2006). Okrem toho si tu zahrali aj dalsi skveli herci vratane Jamieho Foxxa, ktory mi tak trosku pripomenul ulohu Raya Charlesa vo filme RAY (2004), za ktoru dostal Oscara za herca v hlavnej ulohe, mimochodom Ray ma bavil trosku viac, ako tento film... 18.01.2011 ________ Jamie Foxx - (Curtis Taylor Jr.) +++ Beyoncé Knowles - (Deena Jones) +++ Eddie Murphy - (James ´Thunder´ Early) +++ Danny Glover - (Marty Madison) +++ Jennifer Hudson - (Effie White) +++ Anika Noni Rose - (Lorrell Robinson) +++ Keith Robinson - (C.C. White) +++ Sharon Leal - (Michelle Morris) +++ John Lithgow - (Jerry Harris) +++ Hudba: Tom Eyen, Henry Krieger +++ ()

castor

Velkou škodou je, že Dreamgirls nejsou muzikálem hitových songů, které by diváka nutily pohupovat se v křesle. Stojí však na dokonalé hudební choreografii, naprosto vytříbených kostýmech, líčení, účesech, pevném režijním uchopení (mile překvapující Bill Condon), jeho spolehlivé retro atmosféře, poutavé kameře a přesném střihu. V jednotlivých složkách tak tvoří naprosto lahodné pochoutky, které ale pokud splácáme dohromady, vznikne nám trošku rozpačitý mix. Proto asi na první pohled ono nelichotivé hodnocení. Nevím, čí je to chyba, zda-li scénáristy (příběh je skutečně dosti přímočarý - pohybujeme se na ose "vzlety + pády") nebo má, ale.. je tu stále Condon, který naštěstí nezahálel při obsazování jednotlivých partů. Co tak vyloženě potěší je herecká účast několika jedinců, zejména dlouho tak nevyužitý (a stále charismatický) Danny Glover nebo příjemně umírněná Beyoncé Knowles. Zejména pak ale Eddie Murphy konečně chytil svoji šanci za pačesy a po letech rozpačitých komedií (kdy scénáristé a neschopní režiséři trestuhodně plýtvali jeho znamenitým komediálním talentem) si vychutnal roli samolibého frajírka a famózního showmana, který navíc oslní velice slušným zpěvem. Jen jsem očekával, že jeho letmé seznamování s bílým práškem bude mít silnější dohru, která by jen podtrhla jeho oprávněnou oscarovou nominaci. Naopak Jennifer Hudson jisté tóny drží až neúnosně dlouho, její role mi místy nesedla, asi půjdu proti většině, ale herečku s velkým H v ní nevidím!! Hodně silné TŘI hvězdičky!! ()

2Pac

Veelmi pekna parada...Dve hodiny skvelej cernosskej hudby prepojene dobrym pribehom, vybornymi hereckymi vykonmi a uzasnym aranžmá. ()

Mahalik

Film o aroganci, závisti, lidské pošetilosti a o zpívání. To jsou Dreamgirls. Trio, které mohlo mít vše, jenže chamtivost a nafoukanost jim jejich budoucnost přetrhali. Nejvíce je to pocítit v postavě Curtise Taylora, který od začátku překypoval optimismem a v závěru, když se z něj stal arogantní snob, máte sto chutí mu jednu třísknout. O Dreamgirls jsem toho hodně slyšel. Dokonalé písničky, výborné herecké výkony (viz. Oscar pro Jennifer Hudson) a nálada, kterou milovníci R´n´B uvítají s otevřenou náručí. To všechno film plní na 100%, jenže k té dokonalosti něco chybí. Překotný děj přes srdce přenesu, ale občasné klišé scény už ne. Chápu, že takové filmy o hvězdách bývají, jenže u Dreamgirls je to až moc patrné. Každopádně obrovská spokojenost a o Jennifer Hudson se jednou bude psát na titulních stranách novin. Ať už jako o zpěvačce (lepší hlas jsem ještě neslyšel) a nebo jako o herečce (na dubut nadprůměrný výkon= Oscar více než zasloužený). ()

ajuska

Velmi dobrý muzikál. Dějová linie je samozřejmě zcela jednoduchá, ale přesto to bez problému snese dvouhodinovou stopáž (i když by určitě nezaškodilo příběhu trochu víc přiostřit hrany a dát mu údernější závěr), výprava a celá stylizace muzikálu je nádherná, písně jsou podařené a kvalitní (ačkoli chvílemi vás možná napadne, že méně by bylo více). Výsledný dojem - bezesporu velmi pozitivní. ()

JohnnyD

Skvelá pocta Motownu. Eddie Murphy prekvapil, kiežby sa po tomto úspechu umúdril a vyberal si lepšie scenáre. Beyonce i Jennifer Hudson prekvapivo podávajú skvelé výkony. Taktiež za zmienku stojí výborná réžia a pravdaže hudba. Škoda len minutáže, skrátenie o 10-20 minút by nikomu neuškodilo. ()

Rosaviva

Tak u toho jsem usínala. 3*, přičemž jedna z nich je za Listen od Beyonce, jediná písnička co mě dokázala probudit. ()

ChewieDC

Dějově dosti prosté a velice předvídatelné (kamarádky, proslaví se, pohádají se, nakonec si odpustí... bla, bla, bla). Písničky žánrově nebyly zrovna můj šálek kávy (ovšem Jennifer Hudson umí, wtz). A ani ti herci nejsou nějak zvlášť výjimeční (umí zpívat, hezké...). Na druhou stranu to má velice slušné tempo a muzikálové části jsou někdy hodně fajn (hádka)... někdy ale dost nefajn ("všichni jsme rodina, lá lá lá..."). ()

Jordan odpad!

takže čo vlastne ľudia vidia na tomto filme? ja sa otvorene priznávam, že nie som fanúšik muzikálov - mám svojich pár obľúbených, ale tie sú mojimi favoritmi hlavne preto, že majú istý odstup, nadhľad, vtip a iskru - tento film nemal ani jedno z toho . . . trápne situácie, žiaden konflikt, totálna absencia nejakej zápletky, konfliktu a dramaturgickej stavby . . . keby to nepresiahlo metráž jednej hodiny, okej, ale pozerať sa na škriekajúce (niekedy až hrozne škriekajúce) veľmi plytké a zle napísané charaktery vyše dvoch hodín - pritom pesničky sú skoro rovnaké (nič proti r´n´b, ale nie je to moja šálka kávy); všetko je to presladené až hrôza, najnudnejší veľkofilm aký som tento rok videl, podobný druh hollywoodskeho odpadu ako trója - dobre obsadená a drahá PRÁZDNOTA, jedna veľká farebná bublina, jednu hviezdičku by si možno zaslúžil Eddie Murphy, ten mal sympatickú postavičku, ale bohužiaľ ma to tak neskonale nudilo a iritovalo, že musím dať odpad, ani eddie to nezachráni, ani tvárička beyoncé knowlesovej, ani chripiaci dojímavý danny glover, nikto !!! ()

nascendi

Býval som veľkým fanúšikom tria The Supremes a páčila sa mi aj časť hudobnej produkcie firmy Tamla Motown. Oprávnene som očakával, že Dreamgirls ma vrátia do šesťdesiatych rokov, užijem si trochu nostalgie a zašlej slávy. Začiatok filmu ešte vzbudzoval nádeje, ale potom to nabralo iný smer a už som sa až do konca musel snažiť, aby môj nezáujem o tento druh hudby nevyústil do nudy. Napriek hviezdnemu obsadeniu a tomu zodpovedajúcim výkonom som v tomto filme márne hľadal jedinú pesničku, ktorá by bola hitom. Nebola tam a ak by aj všetko ostatné bolo vynikajúce, táto absencia je neodpustiteľná. To sú už potom pre mňa prijateľnejšie slabé muzikály, ktoré okrem jedného hitu nič viac neponúknu. ()

Slarque

Obrovské překvapení! Od Billa Condona bych nečekal výpravný černošský muzikál, od Eddieho Murphyho bych nečekal, že ještě vůbec umí hrát, natož zpívat. Beyoncé Knowles je sexy a dobře zpívá, ale největší hvězdou filmu je nakonec naprostá začátečnice Jennifer Hudson. Ve střední části, ze které na delší dobu vypadla, tak film ztratil šanci dostat plné bodové hodnocení. Podobné je to i s hudbou, zrovna v té střední části jsou písně nejprůměrnější. Výprava, kostýmy a technická stránka filmu jsou na vynikající úrovni. ()

Chrustyn

Černošský muzikál, plný černých herců, odehrávající se v neustálém rytmu černé muziky. To rozhodně není rasistické označení ale jednoduché vyjádření toho o čem film je a co od něj může divák očekávat. Kromě neobvyklého Murphyho (který od dob Policajta z BH poprvé hraje) mi film nedal nic, kvůli čemu bych se k němu chtěl vracet nebo ho obdivovat. ()

korbitch22

mě tady ty dramata moc neberou,sice chápu že je to kvalitní film,ale mě se to prostě vůbec nelíbilo.není to můj kus dortíčku.eddie murhpy je ovšem skvělej. ()

heyda

Krásné ženské, které nejen dobře zpívají, ale i tancují. Tenhle film má svůj šmrnc, ale je to taková zabíjačka času. Když nevíte coby nemusíte do OBI, stačí si pusťit Dreamgirls a kochat se krásnýma nohama Beyoncé a jejím nádherným hlasovým fondem. 6/10 ()

Janek

Prvních čtyřicet minut je na čistých 100% - zbytek minimálně "rozpačitý". Ale to je pouze můj subjektivní názor - hudební styl se ve filmu vyvijí (film mapuje přibližně deset let) a ke konci mi opravdu přišlo jakobych poslouchal MTV - písně si jsou podobné - a pro mě...nudné. A možná je to proto, že nejsem vyznavačem RandB. Nejvíce se mi líbilo oněch prvních 40 minut, kde byl styl spíše bluesojazzový... Pak mi přišli trošku rušivé ty "muzikálové" vložky (konkrétně myslím situace, kdy hrdinové skočí z obyčejné konverzace do zpěvu) - podle mého názoru by filmu více slušelo řešit dramatické situace dialogy a ne zpěvem (minimálně by to zkrátilo stopáž). Ale to bych zase chtěl moc - koneckonců je to muzikál - a abych nebyl pořád jen kritický - kamera a výprava je na svém místě, Eddie Murphy exceluje a v duchu jsem si říkal, proč toho chlapa už nenašli dřív - zasloužil by dramatickou roli (jeho pohled ve scéně kdy si chce "šlehnout" je dokonalý). Chtěl jsem dát **** - ale to bych zase nebyl spravedlivý k takovým legendám jako All that jazz, Cabaret, Šumař na střeše - Dreamgirls je u mě ve své podstatě druholigový muzikál, který to prvních čtyřicet minut uspěšně maskuje. 70% ()

claudel

Velmi povedený film, jemuž vévodí výborná hudba, nápadité kostýmy a hudebně-taneční zábava. A do toho všeho se dostává i na hraní slavných černošských herců a zpěvaček. Překvapil mě Eddie Murphy, jejž jsem dosud v žádné natolik vážné roli neviděl a zvládl ji výborně. Ze všech scén mi nejvíc utkvělo zpívaný rozkol kapely. One night only se stalo legendární, neméně působivě rezonovalo Listen. ()

Sawy

Takový slušný,příliš uhlazený muzikál.Oproti Moulin Rouge je to dost slabota.Herecké výkony velmi slušné,nejvíc mě dostal určitě naprosto skvělý Eddie Murphy.Jeho nejlepší role v tomhle tisíciletí.Písničky jsou taky dobré,ale nějak mě to prostě nedokázalo zaujmout a chvílemi jsem se dost nudil.Možná za to může moc dlouhá stopáž.60 % ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)