Zombies: Den-D přichází

Zombies: Deň-D prichádza

Horor

USA, 2008, 87 min

• TheRaven

Většina fanoušků zombi hororů zažije zřejmě zklamání. Jediný, kdo může dát nějakou hvězdičku jsou vyznavači jedné dlouhé, tupé, nekončící akce. Prvních 10 minut nebylo uplně debilních, ale pak to šlo opravdu rychle dolu. Všude nadopovaní superzombíci, pro které fyzikální zákovy zřejmě neplatí. Nechápu jak někdo může natočit něco tak neskutečně blbého. Většinou to nedělám, ale tentokrát jsem musel tak od půlky filmu občas pustit zrychený režim. A navíc, s Romerem to nemá nic společného, takže se na to nedívejte ani ze zvědavosti jako já.(24.5.2008)

• fcreading

Ako mohol toto Miner natočit. Ja viem že má aj na lepšie filmy ale čo teda toto vlastne bolo? Zombie tu utekaju ako šialeni skor ako o závod, a dokonca ešte aj používaju zbrane a všetko sa to odohrána na rote je to o vojakoch. Je to priemerne su tu aj nejake gore vraždy ale ináč nič. Na Romerovu klasiku to ani zdaleka nemá je to úbohe nak žije Romero!!!!(26.11.2008)

• Dannysek4U

Megaslabota s naprosto uslapnutym a pitomouckym pribehem a nulovym koncem bez pointy. Ale ty behaci mrchy sly, na zacatku dokonce vybudovaly moc peknou atmosferu chaosu a anarchie. Skoda, ze to bylo tak vsechno. A Suvari do hororu radsi uz ne. A Romera uz taky nebudit(4.11.2008)

• Pro-EaZzy

I když patřím k fanouškům tohoto žánru, tak u tohoto snímku nemůžu říct nic jiného, než to, že se jedná o veliké zklamání. Zombíci, kteří mají schopnosti jako nějací superhrdinové, to je opravdu vrchol všeho. Jednu hvězdu uděluji za jednu dlouhou akci a zombie vegetariána, čemuž jsem se musel zasmát. Toto se prostě nepovedlo.(15.11.2008)

Natočeno podle filmu George A. Romera "Den mrtvých" [ Zdroj : úvodní titulky ] CITÁT - Rozkaz zněl - udržet tohle posraný, pardon, vaše posraný město odříznutý........... Je to o zombíkách a o lidech, co se snaží přežít, klasika. Na snímku je nejzajímavější kamera, která je stále v pohybu, ale nepůsobí dojmem roztřesené ruky. Neustále někam "pluje", sesekává záběry, létá, vzdaluje se a podobně. U některých filmů mi to vadí, ale tady to kupodivu nepůsobí rušivě. Naopak. V pohybu jsou i zombie. Jejich rychlost je neskutečná. Lezou i po stropech a stěnách, krev při jejich hodování stříká úplně všude. A hlad je velký. CITÁT - Musíte mířit na hlavu......... V českém překladu se opět zjevuje slovíčko doprčic. Nebo bych ho měl napsat - Do Prčic ? Z úst vojáka americké armády znějí Prčice docela vesele, ale pochybuji, že význam slova zná. Tedy on to netuší, že ho v čechách takto nadabují, ale našinec si toho paradoksu všimne. Pyrotechnické scény okolo 44 minuty jsou hodně přehnané. Naštěstí nepostrádá film humor a tak se chutě vyrovnávají. DIALOG - Proč jsi mě ještě nesežral ? Je to vegetarián. Tak ať si mě nesplete ze sojovým masem.............. Zde opět účinkuje černý herec, co má plnou hubu rasistických keců. Jmenuje se Salazar a hraje ho Nick Cannon. CITÁT - Někdo z nás tu byl nakažen. Všichni jsme ohroženi........(27.1.2012)

• - Pri úteku z nemocnice používa Sarah (Mena Suvari) pištoľ M9, ktorý má kapacitu zásobníka 15 nábojov. Môžeme si všimnúť, že Sarah z neho vystrelí 23 krát bez toho, aby zbraň nabila. (ShortyIC)

• - Budova rádia se nachází na ulici Elm Street, která odkazuje na sérii Noční můra v Elm Street. (Holina)

• - Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)