poster

Zombies: Den-D přichází

 • USA

  Day of the Dead

 • Slovensko

  Zombies: Deň-D prichádza

 • Velká Británie

  Day of the Dead

Horor

USA, 2008, 87 min

Režie:

Steve Miner

Scénář:

Jeffrey Reddick, George A. Romero (původní scénář)

Kamera:

Patrick Cady

Hudba:

Tyler Bates
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mil@n.fanatik
  ****

  Hodně slušný horor!! Celý film byl jedná velká akce boje se zombie a za mě můžu říct, že jsem se bavil... Solidní, solidní. 4*(14.5.2010)

 • Tuxedo
  **

  Tak předně, veterán Miner vůbec nectí předlohu. Lidé zde neumírají, ale pouze se mění v nesmyslně se pohybující lidožravce, což je důsledek nějakého omylem spuštěného viru. Miner je bohužel navíc značně za zenitem, nedokáže vykřesat opravdovou atmosféru, ani předložit sympatické postavy (Mena Suvari v hl. roli je...bezkrevná). Výhodou je hodně krátká stopáž, díky níž to slušně uteče. To je však na remake klasiky v rukou zkušeného režiséra trochu málo.(16.3.2008)

 • Žralok
  *

  Já mam Romerovo zombíky rád a Snyderovo Úsvit se mi taky líbil ale takhle zničit zombie film a ještě tvrdit že je to remake filmu se kterym to má ve výsledku společný jenom to že tam jsou zombie (který jsou strašně provedený) to je fakt odpad! 1 hvězdička za Menu Suvari :-)(5.7.2012)

 • HorrorVamp
  **

  Co, co to bylo za atletické zombíky s digitálními pohyby? Ono to dokonce lezlo i po stropě a stěnách a byli dokonce rychlejší, než v remaku Dawn of Dead a to už je co říct:) Prý remake Romerovic Day of Dead, ale krom názvu se liší úplně ve všem. Kampak zmizely krásné trhané pohyby zombíků, poctivé triky a masky, které známe z naprosté většiny Romerovic filmů? Nejspíš někde za branami tehdejšího tisíciletí. Strašně by mě zajímalo, co na to říkal sám Romero..(31.3.2009)

 • Terva
  ***

  Natočeno podle filmu George A. Romera "Den mrtvých" [ Zdroj : úvodní titulky ] CITÁT - Rozkaz zněl - udržet tohle posraný, pardon, vaše posraný město odříznutý........... Je to o zombíkách a o lidech, co se snaží přežít, klasika. Na snímku je nejzajímavější kamera, která je stále v pohybu, ale nepůsobí dojmem roztřesené ruky. Neustále někam "pluje", sesekává záběry, létá, vzdaluje se a podobně. U některých filmů mi to vadí, ale tady to kupodivu nepůsobí rušivě. Naopak. V pohybu jsou i zombie. Jejich rychlost je neskutečná. Lezou i po stropech a stěnách, krev při jejich hodování stříká úplně všude. A hlad je velký. CITÁT - Musíte mířit na hlavu......... V českém překladu se opět zjevuje slovíčko doprčic. Nebo bych ho měl napsat - Do Prčic ? Z úst vojáka americké armády znějí Prčice docela vesele, ale pochybuji, že význam slova zná. Tedy on to netuší, že ho v čechách takto nadabují, ale našinec si toho paradoksu všimne. Pyrotechnické scény okolo 44 minuty jsou hodně přehnané. Naštěstí nepostrádá film humor a tak se chutě vyrovnávají. DIALOG - Proč jsi mě ještě nesežral ? Je to vegetarián. Tak ať si mě nesplete ze sojovým masem.............. Zde opět účinkuje černý herec, co má plnou hubu rasistických keců. Jmenuje se Salazar a hraje ho Nick Cannon. CITÁT - Někdo z nás tu byl nakažen. Všichni jsme ohroženi........(27.1.2012)

 • - Budova rádia se nachází na ulici Elm Street, která odkazuje na sérii Noční můra v Elm Street. (Holina)

 • - Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)

 • - Pri úteku z nemocnice používa Sarah (Mena Suvari) pištoľ M9, ktorý má kapacitu zásobníka 15 nábojov. Môžeme si všimnúť, že Sarah z neho vystrelí 23 krát bez toho, aby zbraň nabila. (ShortyIC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace