Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Johny_Blaze

Na konci světa a blízko konce této, nevím jestli napsat trilogie, tetralogie nebo snad i dekalogie(aneb co na tom, hlavně že to sype). Nebýt Johnnyho Deppa tak bychom snad už ani nekoukali a další díly nás nezajímali. Mám neustálý pocit že to jde od devíti k pěti a nezadržitelně se blížíme špatnému konci který nás, vzhledem ke skvělému začátku této série, bude pálit o to víc. ()

stargate17

Za těch pět hvězd se mimořádně stydím, ale nemohu si pomoci. Nápad s bratrstvem pirátů prostě nefunguje, nápad s Kalypsó taky příliš ne. Jak to, že Barbossa, který byl v jedničce jen a pouze první důstojník na Jackově lodi, je teď náhle jedním z uznávaných pirátských vůdců?! A ta půlhodina mezi návratem ze světa mrtvých a sněmem bratrstva absolutně nedává smysl a v ději se zřejmě nevyznají ani sami tvůrci. Snad ani jediný dialog nedává sebemenší smysl, jsou tam, jen aby se o něčem kecalo. Tak proč se mi tenhle film tak líbí? Hudba. Soundtrack se prostě nikdy neoposlouchá. Hans Zimmer se doopravdy vytáh. ("Up Is Down") Souboj v maelstroemu. Efektně i hudebně vyumělkovaný, s překvapivým koncem, prostě úžasný. Zničení Endeavouru. Když Beckett kráčí a kolem něho lítají dělové koule i třísky, jsem v sedmém nebi. Jasně, je blbost, že ho žádná nezasáhne, ale je to tak skvělý! ("Je to jen dobrý obchod.") Loď na písečné duně. A to jsem si říkal, že příjezd Jacka v jedničce už nelze překonat. ("Chytrák Jack je blíž, než si myslíte.") ()

mikla

Pamatám si že v roku 2007 bol tento film najočakavanejším filmovým trhákom- aj vdaka zápletke ako dopadol predchádzajúci film. Očakavný bol tak vela aj napriek tomu že v tom istom roku- a aj rovnakom období rozdielom len pár mesiacov. do našich kín prišiel aj tretí diel Spidermana, Harry Potter a Fénixov rád, Tretí Shrek, Simpsonovci vo filme či Ratatouille. A napriek všetkému sa tretí Piráti stali najziskovejším filmom roku 2007, aj ked recenzie boli zmiešané. Ja ale ako oddaný fanúšik tejto báječnej série som zostal tomuto filmu verný..a ozaj sa mi páčil. Johnny Depp a Geofrey Rush podávajú azda životné výkony vo svojej hereckej karére. Prekvapuje Tom Hollander či Jack Davenport, trošku viac by sme čakali napríklad od Orlanda Blooma či Chow- Yu. Fatha aj ked je pravda že tvorcovia mu nedali až takú velkú šancu aby ukázal svoje akčné schopnosti- popravde to jeho fanúšikov hlavne s Azie a číny velmi sklamalo, ba až pobúrilo. Hudba je azda najlepšia v celej filmovej sérii. Dej príbehu je zase velmi strhujúci a pokračuje tam kde ten druhý skončil. Will a Elizabeth spolu s Barbossom sa vydávajú do Singapuru aby od Sao Fenga získali mapu do vazenie Davyho Jonesa a zároven zhromaždiť 9 pirátskych lordov aby sa spojili v krutom boji proti Bludnému Holandanovi a indickej spoločnosti. Všetko vrcholí vo velkolepej bitke vo víre- čo je azda najlepšia scéna v tejto pirátskej sérii. PS: Kto je fanúšikom Willa a Elizabeth može na konci filmu ostať trošku sklamaný... ()

CrashHP

Zakončenie trilógie, film plný nečakaných zvratov, podrazov a v neposlednom rade pirátov. Najlepšia scéna hneď na začiatku, kedy piráti spievali svoju hymnu. Na to nikdy nezabudnem. ()

Oxytocin

U nejslabšího dílu z trilogie mi přijde, že se snaží někdo vylákat z lidí dolárky za cenu hodně bídné kvality a muziky. Dvě hvězdy jsou až dost... ()

TheLannister

Ták finále se již blíží.Jak je ve filmu vidno,Jackie fight s Krakenem prohrál,ale není důvod se strachovat.Hrdé společenstvo v čele s zmrtvýchvstalým Hectorem Barbossou,stále pannou slečnou Swannovou,Legolasem Turnerem a zbytkem ostatních mořských vlků se vydává na konec světa zachránit Jackieho ze spárů již pokročilé schizofrenie a dovést ho na sněm bratrstva pirátů aby za pomoci "tolarů" osvobodili bohyni Calisto z lidské podoby.Pudrová hlava mezitím ovládla chapadlohlava a tak se schyluje k závěrečnému epickému souboji na život a na smrt.No abych pravdu řekl,film mě trošku zklamal oproti těm předchozím,protože tam bylo spousta nevyužitého,ale nedá se říci,že by to byl propadák.Efekty nádherné a narovinu,ikdyby byl film sebehorší,tak Johnny vždy potahá.A jelikož dobrých pirátských filmů není moc,stojí za to to prubnout. -/70%/ ()

arsko

Film je velmi vtipný, a Johnny Depp tu opravdu hraje, narozdíl od jeho jiných filmů, které jsem viděla. Všichni herci jsou špičkový a každý se té své role chopil dobře, není nic co bych jim vytkla. Film sice vykrádá dva předchozí díly, ale stejně tento díl mi přijde ze všech nejlepší. ()

A_Shearer

Za boha nepochopím, co mě přimělo ztratit 3 hodiny života touhle ptákovinou, když jsem protrpěl už druhý díl a bylo mi celkem jasný, co bude následovat. Opět pompézní efekty, které nejsou schopné zakrýt zoufalou prázdnotu. Jednotlivé nápady a dějové linky nefungují, neprolínají se, jsou jak náhodné skeče. Objet celý svět, dostat se do Asie, na onen svět, mít ponornou loď - na efekt zkusili opravdu všechno, ale člověk na to zapomene stejně rychle jak na statusy na facebooku. Rychlé, krátké na efekt a zase šup dál. Jeden bod za alespoň trochu obstojný konec. ()

PavolJay

"Svet je stále rovnaký, len je toho v ňom akosi menej.." Môj najobľúbenejší diel z celej série je práve Na konci sveta. Prvá pasáž v Singapure ma až tak nebaví a väčšinou ju pretočím, ale potom začína pre mňa fantastický filmový zážitok, umocnený ako inak skvelou hudbou Hansa Zimmera (napríklad nádherná skladba One Day). Ani pomerne slabší začiatok, nemôže ubrať na mojom hodnotení, a tak trochu nechápem prečo tu má tento diel tak chabé hodnotenie, ale čo už, sto ľudí sto chutí :) ()

SNCIS

Hlášky: Barbossa: "Věřte mi, mladý pane Turnere, potíž není dostat se do země mrtvých. Ale dostat se zpátky." / Elizabeth Swannová: "Přišli jsme tě vysvobodit." Jack Sparrow: "Skutečně? To je od vás laskavé. Ale protože já mám loď a vy ne, potřebujete zachránit spíš vy a já nevím, jestli mám náladu." / Jack Sparrow: "Zbývá tedy svolat Bratrský sněm?" Barbossa: "To je naše jediná naděje." Jack Sparrow: "To je samo o sobě dost smutný." / (Bratrský sněm se naštve na Barbossu.) Francouz: "Zastřelte ho!" Španěl: "Vyřízněte mu jazyk!" Jack Sparrow: "A až mu ho vyříznete, zastřelte i ten! A přistřihněte mu ty strašný fousy." / Jack Sparrow: "Nahoře je dole.To je úplně na nic. Proč se tyhle věci nepíšou jasně?" / Will Turner: "Barbosso, tam vepředu!" Barbossa: "Jsme ztraceni nadobro." Elizabeth Swannová: "Ztraceni?" Barbossa: "Člověk se musí ztratit, když má najít místa, která se najít nedají. Jinak by věděli všichni, kde to je." / Barbossa: "Svět bývával větší." Jack Sparrow: "Svět je furt stejnej. Jen je na něm... všeho míň." / Barbossa: "Jacku Sparrowe." Jack Sparrow: "Hectore, to už je let, co?" Barbossa: "Ano. Isla de Muerte, vzpomínáš? Zastřelils mě." Jack Sparrow: (Rozverně) "Ne, nezastřelil." / Jack Sparrow: "On chce perlu. Kapitán Turner chce perlu! A tebe hryzalo svědomí. A ty a tvůj bratrskej sněm. Zachraňoval mě někdo jen proto, že jsem mu chyběl?" (Pár pirátů se přihlásí) Jack Sparrow: "Tak já si radši stoupnu k nim." - 90%. ()

darius1706

Předchozí díl byl lepší 3, toto už horší 3. Váhal jsem, jestli to nebylo ještě horší, nicméně to bych musel přehodnotit řadu svých hodnocení. Je škoda, že chvíli byla cítit jistá bezradnost ve scénáři, tak to bylo proloženo haldou nic neříkajících keců a rádoby podrazů. Každopádně to propadák nebyl, opět výborný Bill Highy a vlastně to celkově docela sedlo. ()

antalyan

U filmových sérií, plánovaných jako trilogie (byť u Pirátů to očividně nevyšlo a jejich rozsah bude nakonec minimálně dvojnásobný) by člověk očekával, že pokud druhý díl všechno řádně zamotá, aniž by nabídl vysvětlení a zakončení událostí, stane se tak v díle třetím. Bohužel ne vždy je toto očekávání správné (vzpomeňte na Matrix) a třetí díl místo toho přinese více otázek než odpovědí. A to je přesně případ filmu Na Konci světa. Divák tápe už poměrně od začátku, kdy se hlavní hrdinové vydávají do východní Asie, aby se dozvěděli, jak se dostat na konec světa. Mluví o ohrožení a osudovém nebezpečí, ale jak přesně jim to má pomoct (kromě záchrany Jacka Spearrowa), už se divák nedozví, musí si skládat obraz z drobných útržků. Jenže to není zdaleka to nejhorší. Přibližně od půlky se stane film absolutně nesmyslným: takřka všechny postavy mění své názory a strany co pět minut (někdy i méně), opět bez jakéhokoliv zdůvodnění, vyjasní se jakási hlavní dějová linka ohledně záchrany bohyně Calypsó, která v příběhu nakonec stejně není důležitá, protože zmizí. Zkrátka film trpí absolutní překombinovaností - všeho je moc: akce, zvratů, postav, dějových linií, dokonce i místo jednoho Jacka Sparrow máme hned několik objevujících se malých a velkých Jacků, navzájem se překřikujících a někdy i zabíjejících. Když časem člověk rezignuje na hledábí neexistující byť jen základní logiky, proč ten dělá tohle a ten tamto, a jen si užívá efekty a hudební doprovod, dá se film i dodívat, byť na konci není příliš o co stát. ()

huhuhu783

Na tyhle piráty z Kravínbíku si pamatuju. Na konci filmu dalo ženský hodně zabrat aby mě zbudila pač sem při dramatickým konci kdy si fšichni co neusnuli kousali nechty na nohách vyluzoval chrápacoidní zvuky. Vo deset let později sem si ,poučen, vzal kybl kafe a špejle sebou a tak sem s vypětím fšech sil viděl toto nechutný a nudný a blbý dílo do konce ()

ChristineD

Veľké sklamanie. Nezmyselný, popletený dej kazia ešte aj zdĺhavé blúznenia Johnnyho Deppa. Každý je zradca a zradí niekoľkokrát. Podvody a finty. Ale v celom filme sa nenájde ani jeden človek, ktorému by záležalo aspoň na rodine, priateľoch či civilistoch, skrátka dobrý človek. Veľa času, drahých efektov, drahých hercov, drahej hudby a peňazí vôbec nedokázalo vytvoriť nič viac, než podpriemernú zábavu. Za pozretie stojí voľba kráľa, jediná zmysluplná scéna filmu a potenciál, bohužiaľ, nevyužitý, má aj láska Davyho Jonesa. ()

LEFTFLANK

Jajaj, to dopadlo horšie ako sa dalo čakať. Nezapamätania sa hodná ťahanica, plná nudných scénok, či už akčných, dialógových, trikových jednoducho všetkého bolo príliš veľa a dlho, navyše iba s obmenou prenesené veci z predchádzajúcich dvoch filmov, bez prekvapenia, mdlé.Jack Sparrow a jeho halucinácie vážne otravné. Najhoršie na poslednej časti pirátskej trilógie je minimum vtipu, respektíve aj to čo malo byť vtipné nudilo. Jediné čo vyzdvihujem je vývoj postáv, tie sa pekne zcharakternili a vzťahy medzi nimi vyvinuli do podoby akú získali a celý kruh sa uzavrel. Tak sme si mali myslieť. :) ()

P3rcy

V době, kdy šel tento film do kin jsem byl v cílové skupině diváků. Vzpomínám si, jak jsem na tom byl v kině s kamarády a "kamarádkami" a jak jsem dělal frajera, když začaly holky vytahovat kapesníky ke konci filmu. Nicméně i se mnou ten konec tehdy celkem zahýbal a překvapivě se mnou hýbe dodnes. To co ve filmu tvůrci pohnojili s "Pirátskou politikou" a s hodně špatným proslovem "Královny pirátů" (o Malé velké bitvě ani nemluvím), to napravil velice hezký (i když pro někoho trochu přeslazený) konec, stále trhlý ale geniální Jack a dva výrazní záporáci. Nejsilnějším článkem filmu je ale stejně Hans Zimmer, který ve třetích Pirátech předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky