Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Meteorista odpad!

Jestliže se mi bytostně protiví tento snímek, nevím, jak budu hodnotit Vorlův nový počin (spíše bych měl říct zločin) s tím miliardářem... ()

isla

co to ako chcelo byt?cely film sa spraval,ako keby sa nevedel rozhodnut,ci bude cool alebo ci sa bude zamyslat nad zivotnymi pravdami...herecke vykony az na madla,ktory ma potencial svetoveho formatu,boli amaterske az sa mi chcelo plakat.filmu by pasovalo,keby sa zameral na graffiti kulturu a nie na prilezitostne nahulenych jedincov prestriedanych so zmetenymi profesormi..... ()

jarvis odpad!

jak takovouhle sr.... vůbec pustili do kin... "humor" individuí vylezlých ze Sklepa (spíš žumpy IMHO) vážně nepochopím. a zdálo se mi to, nebo byly některé ty děti i předabované? ()

Wawer

Mádl, prohulenec a dospělí herci drží tenhle film nad vodou, protože všechno ostatni je bída a utrpení. Vorel st. by se možná líp uplatnil jak herec ()

kaze odpad!

Zabité skoro dve hodiny života, nebavilo ma to, dopozerala som to s očakávaním, že niečo príde...a nič! slabota.... ()

El-Barto

Co si mají po tomhle lidé o těch středoškolácích z gymplů myslet? A co si mají myslet o Tomáši Vorlovi st.? Aspoň já si myslím, že jeho představa o gymnáziích je podstatně mylná a jeho představa o dobrém filmu ještě mylnější. ()

KOZEL84

To drama občas (málo ale přece jen) vyšlo.Komedie?Fakt nee.Mádl dobrý.Hudba (ta instrumentální) výborná.Stejně to ale jde s Vorlem z kopce. ()

Kiedes

Tohle jde teda mimo mě, kdyby to vypadalo z poloviny takhle ve skutečnosti, tak jsme národ idiotskej dementů. Jediný, čeho bylo podle mě dosaženo, že se borci v kině náramně bavili a prřipadali si, že se chovají málo hustě a musí to taky na učitele vyzkoušet. Taky mi přišlo, že víc než polovina (ne)herců stupidně přehrávala svoje role, např. ten superinteligentní matematik, většina holek, Tomáš Vorel st. nebo co tam proboha dělal Pavel Telička?! Ale na druhou stranu se mi líbil Mádl, Matonoha, Bydžovská a Kraus. ()

Money_too

Tohle se režiséru Vorlovi povedlo (narozdíl od jiných filmů). Super nahláškovaná komedie kde mě nejvíce pobavil výkon Jirky Schmitzera,Jirky Mádla a jeho ,,matky" Zuzany Bydžovské, která si právem zasloužila lva za vedlejší roli. Film je o bandě výrostků, kteří žijí svůj život na hranici zákonu a v opojení omamných látek a výparů z barevných sprejů. Skvěle to dokládá způsob vyjadřování mezi mladými v dnešní době, což ovšem nemusí lahodit starším divákům... ()

TomasKotlant

Bezradný scénář, tak tupé dialogy, že to snad musel být záměr a velmi nevěrohodné herecké výkony. Jediné postavy, které mi přišly jakžtakž uvěřitelné je učitel Tomáš Matonoha a studentka Lenka Jurošková. Otázka však, zda nebyl účel i ve špatném hraní, pak by tito dva to jako jediní nezvládli zahrát blbě :) Když to ke konci vypadá, že přijde nějaký happy end, najednou se film zase otočí a při nejbližší příležitosti skončí. Pokud to tedy jde nazvat koncem. Jedna hvězda za to, že jsem to i přes viditelnou stupiditu dokázal se zájmem dokoukat a druhá za pár vtipných a zajímavých scén. Tam kde Kouř šel po hranici ujetosti a dokázal ze sebe dostat do nejlepší, tam Gympl sklouzává do propasti bezradnosti a nevkusu. Ale kdybych byl o něco starší, asi jsem Gympl nedokoukal, neboť i ty jediné zajímavé momenty by najednou ztratily své kouzlo. *** Ve zkratce: Strašně mega cool free puběrťáci a jejich bomba učitel. ()

Fifer

Je potřeba si uvědomit, že Vorelova tvorba se dělí na věci před Kamenným mostem a po něm. Vorel zkrátka pochopil, že se změnila doba a na film jako byl K.m. nebo Kouř už mu nikdo peníze nedá a začal se orientovat komerčněji. Já mám rád Vorlovo umělečtější obodobí, ale to je bohužel nenávratně pryč. A přiznejme si, on Vorel asi nebude žádný intelektuál, možná byl jimi spíše obkolopen. Vorel má cit pro gag a komedii a já je jeden z mála v ČR, kdo je schopen natočit dobrý komerční film ( v Miliardáři se naopak opět pokoušel o závažnější téma a víme jak to dopadlo). Proto mám rád Cestu z města i Gympl, ovšem jestli jej chce někdo hodnotit měřítkem Kouře či Pražské pětky, pak je to samozřejmě slabší. Ale furt lepší než Bobule, Viewegohové a Vejdělkové. ()

Pidzey

Dlouho jsem oddaloval zhlédnutí tohohle filmu a zdá se že jsem dělat dobře. Film mě zaujal svým tématem, ale už ne tak zpracováním. Herci mě všichni připadli průměrní až hrozní (možná to bylo naschvál) snad až na Tomáše Matonohu. Lenka Jurošková je opravdu velice talentovaná(když ukazuje své zjevné půvaby). Není to úplná katastrofa, tento film.Většina našich režiséřů točí filmy které nuděj nebo jsou tak otřesný že se nedají snést ani deset minut. Na Gympl se dá koukat a dá se i dokoukat, ale mě nezaujal. ()

RickyFitts

oceňme depresivní vyznění a kritiku společnosti, ale nahrnutý klišé jsou otravný, postava Matonohy dost podivná ("prosímvás, kdo dneska čte Havla?") a snad jedinej, kdo ve filmu hraje, je Mádl... obecně ale lepší než jsem čekal, 2- ()

Pupendix

Je-li to generační výpověď, tak je mi z toho zle. Má-li to být vtipné, tak mě to úplně minulo. Je mi trochu smutno, že se Vorel na stará kolena vydal tak pitomou cestou, ale pokusím se to přežít. ()

andaa

Jak říkal můj kamarád, pokud je tenhle film myšlen jako parodie a nadsázka, pa je to skvělé. Pokud je tomyšleno vážně, tak je topříšerný paskvil ()

Matli

Čekal jsem typickou českou hovadinu a nebyl jsem zklamán. Film o ničem, možná tak o grafitech. Hvězdička za Holubovou, huliče (a Lenku Juroškovou:-) ) A snad jedinej film, kde Mádl vypadá normálně a ne jako přišláplej kačer. 12% ()

dragoliz

Gympl je film, ktorý ma udivuje už desať rokov a aj po jeho nespočetných zhliadnutiach ma stále privádza k úžasu. Je totiž priveľmi trefný a adresný, aby nie. Dokázal veľmi presne a zblízka "sondovať" do života jednej generácie, ktorej som súčasťou, a pravdepodobne preto má pre mňa takú hodnotu. Je to zvláštne, ale nepredpokladám, že niečo povie ďalšej generácii teraz vyrastajúcich deciek - Gympl sa skutočne dotýkal tej cool (sub)kultúry vtedy mladých (street, graffiti, old school rap, underground a neumierniteľná rebélia), ktorá je už, zdá sa mi, celkom preč, *fňuk. A o tom to celé je. Gympl svojím nosným námetom vierohodne, a tak ako ešte žiadny domáci film pred ním, skoro až dokumentaristicky spracováva fenomén graffiti, velebí ho a s rešpektom naň nahliada. Kritizuje situáciu v dnešnej spoločnosti a otvorene hovorí o problémoch školstva a rodiny. Súbežne však tlačí na povrch aj ďalšie témy, tentokrát (asi) večné - problémy dospievania, lásky, mladíckej rebélie a odporu voči rodičom. Popri tom všetkom prekvapivo citlivo píše a glorifikuje poetickosť noci. Všetko toto je podané veľmi príjemne, otvorene a narovinu, s horko-sladkým nádychom, karikatúrne vykreslenými postavičkami, super ceckami a hlavne - nadpozemsky geniálnym hudobným sprievodom, ktorý s filmom dokonale splynul a jeho atmosféru odpálil na mesiac. Gympl je chválospevom na mladých, zároveň ich baladou, pre mňa klenotom medzi (nielen) českými filmami a mojou filmovou hymnou (môže niečo také byť?). Od Vorla toho chcem vidieť viac! ()

zdeny99

Pro mne je Gympl obrovské překvapení. Čekal jsem spíš nějakou teenegerovskou komedii, ale tohle tedy fakt ne. Film ukazuje na jedné straně svět sprejerů a rebelů, klasických puberťáků a pak druhý svět, těch odporných školských lavic. Jak já tu odpornou školu nesnášel a doteď nesnáším. Možná i proto jsem tento film tak dlouho odkládal, protože mě každej kantor připadá jako ta trapná matikářka, co si myslela, že existuje jen její matika. O tom češtinářském k*k*tovi, kterého hrál Schmitzer, nemá ani cenu vykládat. Však mu ten vylízanej fanoušek matiky a fyzika jasně řekl, že není důležité, jaká je to věta, ale že se tam jen strčí čárka a konec. Čeština zanikne a bude všude jen anglina. :-) Ale stejně nejlepší byl Mádl, a to jeho: "Já to nechci umět. Mě to nezajímá." A kdybyste přece jen dodneška nevěděli, k čemu je dobrý znát derivace, tak k tmu, abyste vypočetli, jak má mít sekretářka dlouhou sukni nebo v jakým úhlu má nastavit prdel šéfovi. [41648. hodnocení, 1159. komentář, 61%, 962. nejoblíbenější film] ()