Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Adm.Nelson

No neviem, ale podľa mňa je to tu dosť podhodnotené. Podľa mňa to výborne funguje vo vtipnej či dramatickej rovine, aj ako pohľad do života teenagerov na strednej, aj ako kritický pohľad na školstvo samotné. Jednotlivé postavy sú možno až trochu "karikatúrne", akosi mi to ale vôbec nevadí. Potešila predovšetkým Zuzana Bydžovská, jej utrápenú mamu som jej veril každou sekundou, a Lenka Jurošková je krásna baba s dokonalými krivkami. :) 8/10 ()

Ombak▼Penari

Prostě baví. Sbírka archetypálních puberťáků, jejich rodičů i školních kantorů prožívá naprosto uvěřitelné situace ze středoškolského života, které by se daly v pohodě posbírat v černých kronikách českých gymnázií. Na tomto snímku je nejlepší ten pocit, že "tohle všechno jsem taky viděl, slyšel nebo zažil." Dohromady se tam jinak nic moc neděje, ale stejně mě to prostě bavilo a s radostí jsem si zavzpomínal na svoje gymnazijní léta. Samozřejmě tomu ale chybí něco hlubšího, ostřejšího, nějaký propracovaný příběh anebo natolik vymazlené postavy, aby se tento film stal mezi mládeží zvrhlým kultem jako kdysi Proč? a podobně. Jinak ale velice milá zábava. Nikdo mi tam vyloženě nevadil a rozhodně stojí za vyzdvihnutí naprosto přesný Jirka Mádl. ()

Folky

Na poli českých komedií určitě zásah do černého. Vtipy fungují, Mádl je nejlepší herec své generace a natočené je to skvěle. Jen ty vážnější momenty pokulhávají. ()

filmer

Velice pravdivá výpověď o celé dnešní české společnosti. Občas to bylo všechno trošku přitažené za vlasy, ale jinak by to nudilo, že. ()

illy.cz

na tenhle film jsem vůbec nechtěl jít..vytáhla mě na něho kamarádka s tím, že to bude určitě super..já jsem jí zase pořád dokola tvrdil, že to bude určitě kravina..no a skončilo to přesně naopak..mě se to celkem líbilo a ona byla zklamaná..nejvíc se mi určitě líbil psychopat Tomáš Hanák. I oba kluci v hlavních rolích podali jistý výkon..jenom se mi zdálo že Vorel ml. občas trochu přehrával, k výkonu Mádla nemám žádné výhrady..Moc se mi líbilo dynamické ztvárnění nočních akcí. Nejsem žádný velký zastánce českého hiphopu - spíše naopak a když někde zaslechnu Supercroo a jim podobné, otvírá se mě nůž v kapse..ale tady jsem to nějak zkousnul a ve finále bych řekl, že jiný hudební doprovod by se k tomuto filmu ani nehodil..takže relativně příjemné překvapení a dobrý způsob jak zabít sobotní večerní nudu...ve srovnání se snowboarďáky a rafťáky je to určitě o 2 třídy lepší. Proto za čtyři *. ()

Joeey

Výborné po technické stránce - vynikající akční kamera, perfektní režie, střih a v neposlední řadě také hudební doprovod. K hercům nemám žádné výhrady. A je to právě Gympl, v němž se soustředila pozornost i na dívčí charaktery. Přestože charaktery filmových postav jsou často daleko složitější, tady jsem byl opravdu příjemně překvapen. Minimálně v tomto ohledu je Gympl o třídu lepším filmem než třeba Rafťáci... ()

salamandrr

fotr neni čurák, on ti ty prachy pujčí....sorry fotr je čurák!... To mi chceš říct, že se ten most prodlouží o 17 metrů!!!! sem se splet o desetinou čárku. TAKŽE O 1,7m, ty už si někde takový most viděl?!!! No jo u nás na Berounce. A VEN!!! ()

Afterpoe

Alespoň v Gympl jsem doufal, že vyvede mě z omylů o teengerovských filmech. Pravda, moc jsem jich neviděl, ale ani král této kategorie neusedá lehce na svůj trůn. Když nudí a pobuřuje svou vzorcovitostí a filmařským primitismem, musím se pak projevit hlavně k našim mladým potenciálům a jejich režisérů: "Já bych neprosil." Typy těchto filmů se topí v adekvátní letargii kvality hereckých výkonů a plytkých scénářů už od dob nedávného počátku jejich fenoménu. Gympl je asi pořád ještě nejlepší česká žánrová dopspívajíctina, ale i tak mě u obrazovky neudrží více a více nahých mladistvin, přesvědčujících mě z pera scénáristy základní školy, o svém, jistě objektivním pohledu na poselství jménem grafity, za několikrát nuceně opakovaných hlášek Vorela mladšího: "Já nejsem drzej, já jsem upřímnej.", které asi ukazují na smýšlení dnešní mládeže. Ach, ta sociální výpověď... * Za přece jenom - "lepší vymykání se ze soudobého úpadku" - se pak zasloužil v celku uvěřitelný Jirka Mádl a ti o dost starší.-) ()

Blondak80

Jako že bych se vůbec nebavil, to zase né... Ale zázraky tedy nečekejte. Už se zase celkem začínám těšit na pořádnou českou komedii, v poslední době je to slabota. ()

Gixian

Zajímavý film. Pro mne minimálně tím, že se snaží zachytit život pubertálních studentů s jakousi pro ně přirozenou hrubostí, bez nějakých v českých filmech tak obvyklých vytáček a make upů. Tento obraz je navíc podáván z pohledu právě oněch gymnazistů, kterým svět mimo jejich vrstevníky připadá naprosto absurdní, což je dokresleno koncepcí postav, kde vlastně všechny dospělé charaktery jsou ve větší či menší míře karikatury, zatímco dorostenci jsou za ty (převážně) normální. Za největší nedostatek považuji především nepřítomnost nějaké stěžejní zápletky, která by na konci došla rozuzlení a filmu tak dala dojem vyvrcholení. Přes to, a i přes další menší nedostatky, bych ale film doporučil ke shlédnutí každému, kdo se zajímá o české filmy posledních let. 70% ()

Jakubik

No na filmu je spoustu chyb to je beze sporu ale celkem se na to dalo koukat zkrátit stopáž tak o 15 minut a bylo by to ideální. Občas mi to přišlo až absurdní až uplně mimo. Ač hip-hop nemusím tak se mi soundtrack celkem páčil prostě se sem hodil. Na 1 podívání to určitě je. ()

Barak

Kdyby takhle měla vypadat situace na českých školách, tak opravdu nevím, jak bychom dopadli. Gympl určitě není vážný film, který má rodičům ukázat, jak by to mohlo dopadnout s jejich dětma (možná tak dětem ukázat, jaké to u nich horko těžko může být ;) ). Je to jen několik lidí - skupinka složená z opravdu špatných studentů a skupinka profesorů, která je musí snášet -, mimochodem velmi absurdních, kteří nemají nic jiného na práci, než na diváka házet tolik hlášek, kolik si jich jen můžou dovolit - což je zřejmě účel snímku. Český hip-hop do filmu v podstatě sedne, ale jako poslech na dobrou noc silně nevhodné.... || Viděl jsem to podruhé a nemilosrdně zvyšuju o 2* na plných 100! Pekelná a ujetá šílenost, která je tak hrozně blbá, až je to skvělé. Napoprvé jsem to bral hrozně vážně, ale když víte, co vás čeká a mrknete na to znovu, tak je to absurdní smršť, která vás totálně sejme.... ()

Pingu

"No ty vole, máma no" :o))). Ty vole ten Mádl je fakt hodně dobrej. Pro mně příjemný překvapení, filmy ze školního prostředí mám rád a tohle bylo na naše poměry hóóóódně cool-m. A Lenka Jurošková ..... fu(c)k sexy !!! ()

Tryman odpad!

Film, kvůli kterému jsem si vytvořil profil na CSFD. Nic tak hrozného jsem dlouho nezažil, jestli bude český film jendou vypadat takhle, tak se budeme všichni stydět. Hrůza! ()

Jeand´Boa

Stejně jako neberu vážně žádné okénko z kreseb karikaturisty Štěpána Mareše, nemohu brát vážně ani tuto karikaturu... nejde o nic jiného než o klasický přístup řežiséra Vorla ... nelze to brát vážně, neboť jde o značně vyhrocené záběry a situace ... směska bizardních postav zahraná snad ještě bizardněji ... řekněme hybridárium ...ale stejně nutno říci, že si Mareše rád přečtu a Vorla si rád pustím, ač nejde o žádná veledíla...zkrátka pro rozptýlení ... a dále musím podotknout, že mladý Mádl znatelně převyšuje kohokoliv, kdo by mu chtěl v nastupující herecké generaci konkurovat...ba co více -on konkurence nemá...na co šáhne, to se mu daří ...nejen v tomto snímku... ()