Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Bozvav

Z těch děcek má člověk akorát pocit zmaru, protože oni z toho většinou vyrostou a pak budou stejní, jako jejich rodiče, což není v tomto případě nic moc. Zajímavá sinda do hlubin duše dnešního študáka. ()

strikeman odpad!

Neskutečné duševní vepřové hody. Až tento film rozdýchám, snad zde napíši rozvážnější hodnocení. Do té doby snad jen jeden postřeh - nechápu, jak je možné, že tento film, jehož humor je postaven na totální absenci respektu vůči komukoli a čemukoli, případně na bezúčelném vulgarizování společnosti, je přístupný mládeži ve všech věkových kategoriích... ()

raud

Na tenhle film sem se dost těšil, čekal sem od něj docela hodně, jelikož mi tohle téma je hodně blízký. Ale byl sem naprosto zklamám, jediný co je na tom filmu dobrý jsou ty akce, který sou dobarvený skvělou muzikou a tim vystihujou tu atmosféru. Jinak nechápu jak tu někdo může psát, že Vorel mladší je dobrej herec!!!!BLBOST!!Jestli on je herec tak já sem zpěvák!!Vždyť mluví jako debil, kterej se hrozně snaží hrát, ale bohužel!! Těch neherců je ve filmu tolik, že bych je možná nespočítal na prstech obou rukou a už vůbec se mi nechce vzpomenout na dementí postavu zhulence.Ježiš!!Jak je tohle možný!!Film nemá děj a jediný za co dávám 2* je hudba od Wiche a hereckej výkon Jirky Mádla, kterej mi znova dokázal, že on hrát umí. ()

petrrr

Tomáš Vorel to s tímto filmem myslel opravdu dobře, protože občas je opravdu vidět náznaky dobrýho filmu, ale celkově tak 67% ()

hazaba

Mno, celkově nebyl špatný. Vorlovi mladšímu jsem to věřila, Mádl místy až přehrával, hudba taky dobrá - k graffitti stoprocentně. Ale ta karikatura učitelů a rodičů mě vážně bolela. Navíc hodně rušily špatné postsychrony, takže jsem si občas říkala, jestli to není schválně, aby se ještě víc zdůraznilo pitvoření "dospěláků". Taky mi to přišlo takové neukončené (vážně by mě zajímalo, jestli je chytli nebo ne). Mimochodem, kdy se ve filmu mihla Tomášova manželka??? ()

gombarix

Nelze upřít, že gymnaziální prostředí je vykresleno nebývale názorně (ty figurky nejsou až tak moc nadsazené) a sprejovací scény mají švih, ale film dojíždí na absenci výrazného a logického děje a na to, že by rád byl zároveň odvázanou studentskou komedií i sžíravou sociální kritikou (pokud možno všeho, kterážto snaha z filmu ční velmi křečovitě), a není pořádně ani jedno z toho. (Některé momenty jsou až dadaistické - Mádl - klavír - WTF?) Mnohé motivy a scény jsou opuštěny bez vyřešení, některé postavy jsou vysloveně příšerné - student "ajnštajn", unylá Pavla (byť její představitelka má celkem charizma) - naopak Mádl je velmi dobrý, mezi dospělými kraluje Bydžovská a líbil se mi i Matonoha. A "zhulenec" samozřejmě, byť je strašně prvoplánový - ta jeho píseň neměla chybu :D Sečteno: Na české poměry (bohužel) nadprůměr, hodí se to vidět, ale pořád dost rozpačité. ()

Gedes

Nejedná se vůbec o komedii(myslela jsem, že to bude sranda), ale bylo to Drama o docela vážných věcech… První dojem byl, že je to hrozná kravina, ale pak se to trochu rozjelo… Dívka, která se záměrně poškozuje… Kluk z bohaté rodiny – spratek největšího kalibru, co dostane vše, co chce, a proto si ničeho neváží… Kluk, co miluje grafity… atd. Kalby… všichni kouří… Učitel, co se chce přibližovat studentům… volí svůj styl výuky … Děj to nemělo skoro žádný, jen pár nastřelených charakterů dospívajících lidí… nic se nevyřešilo „oblíbený otevřený konec.“ Neopouštěl mě rozpor, jestli jsem na střední nebo na základce… v některých situacích byla stále hmatatelná jistá absurdita… Film je určitě koukatelný, protože výběr ženských hereckých rolí nezklamal… pan Vorel vsadil na výherního koně… hezké, prsaté a trošku anorektické … to se líbí… a nezapomněl dodat pár erotických scén… bezva… chápu, to se líbí… Jinak Mádl hrál dobře, ale co bych mu vytkla je, že teda, když kouřil, tak se divím, že neosypal…  Vůbec neumí držet cigaretu(držel to jak propisku), musela jsem se vždycky tlumit, když jsem ho viděla s cígem… no děs, ale jinak to šlo no…dobrá hudba ()

Trešlson

Film, který neví čí je. Jedniné, co se mi líbilo na Gymplu byla postava Tomáše Matonohy a místy příběh postavy, kterou zahrála Martina Procházková (i když Tomáš Hanák, jako její otec mi vůbec neseděl). ()

zabro

Film si celou dobu hraje jako ze je sonda do zivota mladych. A prave ze to neni. Jedinou pozitivni vec na celem filmu zhledavam v tom jake sou tam vedlejsi postavy(Jan Kraus. Milan Steindler atd.) ()

Judas odpad!

Tomáš Vorel st. potvrdil, že se o něm nedá mluvit jako o dobrém režisérovi. Spíše bych řekl, že jeho mizérie se pouze více a více prohlubuje. Katastrofální srač... jménem gympl nás pouze utvrzuje v tom, že kombinace špatného scénáře, hrozné kamery a až neskutečně špatné režie je možné natočit a dotovat pouze u nás! Když opomenu (ne)herecké obsazení, kterým chtěl asi režisér ukázat světu jak příšerný herec je jeho syn je a dost hlasitě upozornil ostatní režiséry tak tohohle neobsazovat! ()

TETŘEF

//v tuto chvíli mají všichni mojí extra uživatelé: Cival, imf, MrHlad, sonnak, jsau, PaSup, RAiken u gymplu 3 hvězdy včetně mě// Já teď ale zvýším. Gympl je tak černá komedie, s takou dobrou muzikou a tak dobrým feelingem, že ani těch pár velmi špatných okamžiků nezůstane v hlavě dlouho. Mádl s Krausem vládnou všm scénám kde se vyskytnou a ostatní taky stíhaj. Vidím to jako odkaz jedné generaci, ve které jsem taky byl. ()

PDcz

1* hvězdička A ani nevíme pořádně za co. Proč vznikl tenhle film? Ani komedie, ani drama, ani poučné, ani smysluplné, směje se lidem co snaží uživit rodinu a vychvaluje vandalství a jiné vysloveně kladné vlastnosti. 3/4 obsazení ani nehrálo, ale spíše se o to snažilo. Zbytek se snažil být velmi vtipný a zase se pitvořil. Líbil se nám asi jen Jiří Schmitzer. [X] Minus 2** hvězdičky Za děj, který šel mimo nás. [X] Minus 2** hvězdičky Za herecké ne/výkony [X] Pryč jsou doby hezký rodinných komedií. ()

JanKukulín

Humor Tomáše Vorla mám celkem rád, ale Gympl je další z řady filmů pro věkovou skupinu teenagerů a z těch jsem snad ještě nadšený nebyl.....asi jsem už starý :-) ()

Mattezs

Milé překvapení...nejlepší Vorlův film od dob Kouře, Mádl mě tu přesvědčil, že je mezi českými herci nadprůměr, ostatní taky v pohodě, hlavně Kraus byl dobrý magor. Hipec sice nemusím, ale sem pasuje...lepší 4 hvězdy... ()

Amplifier

Podle mě jedna z tech lepších novodobých českých komedií herecké duo je dobře zvoleno, aspoň že se nemusím dívat na namachrovanýho Kotka:). Velký klad ve filmu je určitě učilelský zbor který je přímo dokonalý. Mondénní ředitelka školy Eva Holubová, strnulý češtinář Jiří Schmitzer, Pedantický fyzikář Milan Šteindler a mnozí další. 65% si film určitě zaslouží ()

Puol

Moc ma to nechytlo, i keď niektoré postavičky sú celkom zaujímavé. Žeby nejaké satyrické vykresleniesituácie v školstve alebo náhľad do duše spejera. Podľa mňa sa tu nič podobné nekoná. ()

paolito

Jedna hvězdička za toho zhulence, hrozně mi připomíná kámoše, ta druhá je za Zuzanu Bydžovskou. A pokud by se Vorel nerozhodl z dospělých postav udělat pouze zjednodušené karikatury, mohlo být ještě lépe ()

Pradlík

Film Tomáše Vorla, ve kterém hlavní roli hraje jeho syn Tomáš je jednak výtahem do světa graffiti a nočních dobrodružství, které film vystihuje poměrně věrně ale také doslova karikaturou českého školství, kdy učitelé děcka doslova mučí pod zbytečnými fakty, která jim vtloukají do hlavy, byť je v životě potřebovat dost možná nebudou a na druhé straně je mládež vyobrazená jako frackové bez jakéhokoli zájmu o vzdělání, z čehož hrabe jejim rodičům, které ve filmu úžasně ztvárnili Zuzana Bydžovská, Jan Kraus a Tomáš Hanák. Pavla: To si myslíte, že jste ňáký Rychlý šípy nebo co? Petr: Ne, my jsme Bratrstvo kočičí pracky. ()