Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

Fiftis

Horšie ako jednotka ale lepšie ako dvojka. Púštne prostredie so zombíkmi sme tu ešte nemali myslím v žiadnom filme. Príbeh je kvalitný a hlavne ako je to už zvykom tak po hudobnej stránke nemám žiadne námietky. ()

Shakers

No toto je už podstatne lepšie ako druhy diel v ktorom boli len tmavé akcie.Zaujímavejší dej ,priehľadnejšie a krajšie akcie.70% - 3* ()

Boogeyman

První Resident Evil mě docela pobavil, ať už úmyslně, vychytanou scénou s laserem-řezníkem, nebo zcela nechtěně, když jsem u závěrečného souboje prskal smíchy. Druhý díl jsem vydržel jen do scény, kdy se Milla vřítí na motorce oknem do sálu a ještě než dopadne na zem, už to má velké množství zombíků spočítáno. Zde už nešlo o béčkovou nadsázku, tohle byla parodie hadr, Danny Trejo alias Mačeta byl se svým rotačákem vyzbrojeným Harleyem slabý odvar! Tím pro mne byla kapitola RE uzavřena. Jenže trailer k třetímu dílu mne nadchl. Perfektní postapokalytický svět ála Mad Max a slušně vypadající akce i triky. K tomu se přidaly poměrně pochvalné recenze, což nakonec vedlo k rozhodnutí, dát Mille kosící zombíky ještě šanci. Sotva dozněla závěrečná píseň, odporná předělávka Jefferson Airplaine – White Rabbit, která nádhernou písničku zprznila, přesto jsem za ní rád, můžu konstatovat, že RE chytil ve třetím díle druhý dech! Stále se jedná o prachobyčejné béčko, které si užijete pouze s notnou dávkou nadhledu, ale právě pokud přistoupíte na předem daná pravidla, nebudete ani omylem zklamáni. Postapokalyptický svět se opravdu povedl, slunce pálí, prázdné benzínové stanice uprostřed pouště, ve kterých přeživší hledají cokoliv potřebného, konvoj obrněných aut si to žene po prázdné silnici, osamělý jezdec na motorce křižuje pustinu…a zástupy nakažených zrůd číhají na každém rohu. Polovina úspěchu RE3 je právě v prostředí, kde se film odehrává. Mille to sekne (má to štěstí, že i v poušti a uprostřed boje s hromadou nemrtvých je stále perfektně nalíčená), ale tu neohroženou bojovnici jí stejně moc nebaštím, naopak ostatní postavy jsou nejen dobře napsané, ale i obsazené a zahrané. Přes hromadu do očí bijících děr, nelogičností a nedomyšleností (no, rád uvádím příklady tak tady jich pár je: zombíci jsou hrozně silní a obratní, není pro ně problém vyrvat dveře od auta, nebo se vyšplhat na „eiffelovku“, ale obyčejný plot s ostnatým drátem chránící vchod do umbrelácké základny nepřekonají i když se jich na něj tlačí tisíce, nebo to hlasování zda jet na Aljašku či ne, co by znamenalo ne, jezdit bezcílně sem a tam? atd) jsem se dobře bavil a dávám 4*. ()

playboxguest

Do prvního dílu šoupneme psy, do druhýho Nemesis a na ptáky jsme krátký, ty si necháme až do trojky... Neuvěřitelný jak dokázali filmaři ze Silent Hilla všechny důležité rysy a trademarky herní série narvat do jednoho dvouhodinového filmu a nadmíru dobře, zatímco parta kolem Resident Evila na totéž potřebovala filmové díly tři a ještě v nich bez vyjímky kult výborné survival série totálně poplivala a zprasila. ()

Madsbender

Russel Mulcahy ukazuje, ako sa má nadväzovať na filmový seriál à la Anderson. Po divácky najlepšie prijímanom prvom diely sa priostruje. Životný priestor jednotlivých skupín postáv sa rozvetvuje do dvoch línií - prašnej nevadskej púšte, zasypávajúcej zvyšky rozpadávajúcich sa miest a čistých podzemných priestorov nesmrteľnej Umbrelly. Vycizelovanosť Andersonovho sveta dostáva vrstevnatejšie kontúry a opäť sa uplatňuje nepriestrelná chirurgická dizajnérska čistota v priamej opozícii voči špinavému vonkajšiemu diegetickému svetu. Nepopierateľná inšpirácia Hitchkockovým The Birds a citeľné významové preľnutie s Romerovým Night of the Living Dead, zvrátene preklopeným do desivejšej podoby, je stávkou na istotu, upustenie od priamočiarosti akcie a dôslednejšia vyrovnanosť (príbehová i technologická) prekvapivá. Seriálovosť je znateľnejšia než kedykoľvek predtým. Predhadzované napínavé cliffhangery sú spolu s nasledujúcim Afterlife uzákonené ako štandardný prvok nalákania diváka na ďalšiu porciu sladkostí. Konšpirátorstvo veľmi jemne upúšťa od charakteristickej imbecility. Celkovo možno povedať, že tretí diel veľmi vítane osviežuje vysychajúci žáner a predpovedá Andersonov vrchol. 75% ()

sheen

Napravení reputace celé série, to by se dalo čekat od třetího dílu a taky se tak stalo, po super prvním díle přisel bohužel béčkoidní druhý, třetí jede ve větším stylu, Milla nám ukazuje, že není žádná bezbranná dívenka. Mačetama se ohání o stošet, zombíci padají jak mouchy. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +opět výborná akce, dobrý příběh, zajímavá Ali Larter a Spencer Locke, hudba, hororová atmosféra -všeho mohlo být více, neboli všeho je hodně, ale na malém prostoru./// Resident Evil 3 je další popkorňák. V tomto směru je správně namíchán za použití všech správných a hlavně je potřeba dodat účiných ingrediencí. Příběh se nám posunul o velký kus dál, zase se změnilo prostředí a celkové je film opět něčím jiným. Je to takové postapokaliptické sci-fi, střihnuté notnou dávkou zombíkárny. No bál jsem se že to bude horší. Ale je to v pohodě. Zábavné, dost akční a sem tam i slušně efektní. Hodně celému filmu pomáhá dynamická hudba, která vždy udeří v ten správný čas. Jen je škoda, že film není delší. Doufal jsem ve více ptáků, více lidí (i když těch už vlastně moc nezbylo) ještě více akce a hlavně je škoda že to skončilo v tom nejzajímavějším. Mohli klidně ukázat jak to Alice natřela těm hajzlíkům ve vedení a ještě více by mě zajímala dějová línie již zmíněné Ali Larter. Třebas se dočkáme příště.///Celkem 83%/// ()

Rosomak

Průměrný akční film, který nezastírá svou béčkovost a dokáže z ní i chvílemi těžit... Smyslu se člověk nedobere, ale jde přece jen o to, že to má být cool, ne? Prostě zombie film, který mezi ostatními příliš nevybočuje ale narozdíl od předchozího dílu rozhodně neuráží... ()

Ruut

Obrovsky milé překvapení. Po dvojce jsem myslel že další eskapády Alice budou čim dál víc přitažené za vlasy a až moc videoklipové. opak je pravdou. Jde o nejděsivější díl série. Potkáváme v něm staré známé spojence z minulých dílů i roztomilé zombie hafanky z jedničky. Navíc opět platí že je pokračování monstróznější než minule a není tomu na škodu. Režiserský veterán Mulcahy vytvořil dokonale vyvážený mix hororu a akce ve stylu Šíleného Maxe. Povedli s emu lekačky a vkusně zakomponoval do pouště módní nemrtvé sprintery i autobus s rozrážecí radlicí. Resident Evil ani napotřetí rozhodně nedochází dech, ba právě naopak. Jen tak dál. ()

Sysel_CZ

No, odkud začít, od filmu, od hry, nebo obecně? Obecně... to jen nakousnu, že svět zaplněný Millou Jovovich by pro mě byl ráj, ale to není úplně v rámci filmu. Dobře, filmově... Konec (poslednich půl hodiny) jsem si pouštěl 2x, protože jsem u toho usínal, ale žádná změna nenastala. Nestrašilo mě to, neimponovalo mi to, nepusobilo to mrazeni, nic. Nic kromě neustálých úvah nad psychickým zdravím postav a scénaristů. Z filmového hlediska je to pro mě hnůj, o to větší hnůj, jak moc jsem se na to těšil, čímž... Druhý pohled, zpracování hry. 2. díl se z tohohle hlediska povedl, protože měl se hrou společných tak 90%. Tohle? ... ... ... 0? Ale jo, 10% za nějaký ty zombíky a usínací monstrum nakonec. Pardon, ale tohle nemělo nic společného s ničím, co znám. Natočit film podle něčeho s tím, že se některé postavy jmenují stejně, je ubohost. Totální blbost. Kdyby se třeba aspoň Claire Redfield podobala opravdové Claire ("opravdové", víte, co myslím...), určitě by byl knedlíček na bonus. Jedinej knedlík ale je, že to nějak připomíná moji milovanou sérii. Trochu... Kdo má přebytečnou Millu, nechť mi ji pošle :) ()

Allien.9

První díl sice překonán nebyl, ale i tak všestranná spokojenost. Po zpackané dvojce přichází velký comeback a člověk má konečně zase jednou pocit, že se dívá na parádní "Resident Evil" a ne na tuctovou akční sci-fi.;-) ()

HAL

Stále blbé až to bolí, ale snaha o videoherní postapo s klasickým příšerákem na konci tu přesto nevychází zcela naprázdno a jako odpočinkové béčko baví Extinction skoro tak jako první díl... což je po brutálně tragické Apokalypse velmi chvályhodné. 5/10 ()

2-Xtreme

O niečo lepšie než druhý diel, ale čakal som to podstatne lepšie a chcel som dať tie 4*. Milla Jovovich opäť ukazuje ako je pre sériu Resident Evil dôležitá a že bez nej to už proste nebude ono i keď pochybujem, že nebude hrať ďalšom pokračovaní. Film má úplne jednoduchú dejovú líniu s pár svetlými momentmi ako scénka s vranami, či zmena pomalých zombie na dnešný trendy utekajúcich zombie. Táto trojka je mierne inšpirovaná staršími klasikami ako Mad Max, Vtáci si Day of the Dead a samozrejme postavy a mnoho dalších je zo samotnej hry čiže až také ťažké to nebolo natočiť i preto dávam pre mňa iba 60%=3* ako som už napísal o niečo lepšie ako dvojka a prvý diel zostáva stále suverénne ďaleko vpredu od týchto dielov. ()

sullafelix

....uz len fakt ze v CS neexistuje ziaden reziser ani film. stab ktory by dokazal nieco podobneho natocit mi nedovoli hodnotit pod priemer .... ()

mchnk

Jedna z dalších možností, jak může lidstvo skončit. I když tady se samozřejmě jedná o perfektní pokračování apokalyptické série Resident Evil. Alice je na vrcholu a má jasno na jakou stranu se připojí. I když v některých chvílích mají herci až příliš nábojů a některé náhody jsou až moc náhodné, celkově jde o povedenou akci. V originále přímo skvělé. ()

mzss1

Máme tu třetí díl. Tento díl se lehce odlišuje od předchozích dílů. Odehrává se na spuštešené zemi, zbytku světa. Je zde dost akce, hudba solidní, oproti dvojce tu je hororový nádech. Pár nových nápadů : zmutovaní ptáci. Docela se mi i líbilo, že hlavní hrdinka Milla Jovovich zde nebyla jen jediná a měla tu tým přeživších, v čele se sympatickou Ali Larter. Co se mi na filmu nelíbilo, byl konec, který mě moc nezaujal a občas se film trochu táhl. Jsou to jen detaily. Proto hodnotím film na 87% = **** ()

k212

Raz, dva, tři ... vypínám část mozku zvanou logika, čtyři otevírám brány zábavního vědomí. Pět - je to zábava. Šest - je to zábavná béčkovitá zábava. Sedm je to lepší než Apokalypsa. Osm je to cool natočené. Devět je to vtipně odehrané. Deset - je to na 40%. ()

kingik

Tvůrci slibovali zlepšení, ale studio najalo scenáristu Paula W.S.Andersona a béčkového režiséra Russella Mulcahyho, který léta letoucí nic kloudného nenatočil a film podle toho vypadá. Oproti stylové videoherní řežbě je jeho filmové zpracování jen rutinní záležitostí, které postrádá invenci, stylovost i akci. A právě o akci tu jde nejvíc, ale když ve filmu jsou všehovšudy tři průměrně natočené akční scény, tak se film musí nutně položit. Marná je snaha herců ve vedlejších rolích film pozvednout z béčkové nudy na cosi zábavného, i když Oded Fehrovi a Ali Larter se to místy daří a jsou tím nejlepším, co třetí pokračování nabízí. Naopak záporák v podání Iaina Glena je velmi nevýrazný, a to platí i o Mille Jovovich, která navíc ani nevypadá dobře. Filmu asi chyběly peníze, protože masky zombies působí dost gumově a nějakých davových scén s nimi se zde nedočkáme, ale zato se dočkáme logických lapsů, jako třeba že New York leží vedle Paříže(!). Třetí díl mě o svých kvalitách nepřesvědčil, do své počítačové předlohy má sakra daleko. Další pokračování zřejmě rozhodne o osudu téhle série. 40% ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)