Harry Potter a Princ dvojí krve

• Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

yeniczek

Určitě ne lepší než Fénixův řád, možná ani stejně dobrý, ale za to pekelně zábavný a napínavý film. Yates moc dobře ví, co dělá a pod nohy mu háže klacky tentokrát scénárista, což je škoda. Už se nemůžu dočkat sedmého (dvou)dílu. Navíc je v tomto díle skoro dokonalá interakce (herecká) mezi postavami a místy je to opravdu cíleně vtipné a výborně načasované. Pokud jde o temnou stránku filmu.. prostě parádní. 8/10 ()

SkyHawk

Ač jsem knihu nečetl, tak jsem se více méně dozvěděl, jak to s ní je. Vychází z toho nezávidění hodné postavení scénáristů, což jim práci určitě stížilo, ale na druhou stranu je tento fakt nemůže omlouvat. Myslím, že i David Yates měl na lepší ukočírování. Nicméně já toto pokračování beru jako nutné zlo pro přemostění mezi 5 a 7 knihou (která nás tedy čeká v rozdělené podobě). Takže věřím v další pokračování a jeho stoupající kvalitu tako tomu bylo do Fenixova řádu. Určitě se nebude pokračovat v duchu romantické fantasy, jako tomu bylo zde a to je jen dobře. ()

VasaX

Nemluvě o tom že "Harry Potter" je z mnoha úhlů pohledu fenomén, a to jak (a hlavně) v knižní podobě, tak určitě i v úžasném filmovém zpracování, tak zatím toto jeho filmové ztvárnění považuji za nejslabší, co se týče děje a série. Nemyslím to zle, na poměry fantasy filmů je to pořád dost dobré, taktéže je hezké vidět protagonisty dospívat s příběhem, ale "šestka" je prostě jen taková eskalační vata mezi filmovou "pětkou" a "dvojsedmičkou". Osobně doufám, že "dvojsedmička" toho přinese hodně a tím nepřišla vatovitost tohoto dílu vniveč. šestka vytvořila totiž určitou atmosféru, rozčísla vlny vztahů mezi omladinou a zároveň začala zatahovat nebe do pochmurných až temných odstínů přicházejícího vyvrcholení děje. Nemám pochyby o tom, že další pokračování bude ještě temnější a dramatičtější, takové fantasy-válečné drama a nebude to rozhodně nic pro stejnou věkovou kategorii, se kterou "Harry" začínal. šestka je vlastně taktéž dobrý kousek, protože hezky stvárňuje to, co jí bylo dáno, a to "ticho před bouří".Pojměme tedy šestku jako jakési navnadění na finále a trpělivě jej očekávejme, nemějme jí za zlé že není tak velkolepá a skvělá, jako většina dílů před ní. ()

Kerion

Krásná audiovizuální nelineární nuda okořeněná kvalitními hereckými výkony. Roztomilé zpracování vztahových křižovatek. Přemýšlím jestli lidem neznalým knižní předlohy přijde film vůbec příběhově srozumitelný. Já sám mám pocit jako bych sledoval přes dvě hodiny trvající mini příběhy z Bradavic, které mají někdy těžko viditelnou návaznost. ()

Antek

S Princem dvojí krve jako předlohou je ten problém, že je dějově prázdná a řeší se v ní pouze ve finále to, zda Brumbál dokáže vypít několik doušků vody. Ovšem Yates dokázal tuto dějovou nijakost převést do strhujícího vyprávění plného intrik, osudového rozhodování a milostného tápání. Možná někomu vadí, že je šestý Potter pouze sledem epizod ... ale přiznejme si, to byly Dvě věže taky. V Yatesově podání nabírá Potterovská sága na naléhavosti a daří se jí konečně vymanit z područí dětského fantasy příběhu, který tak snaživě (a zcela záměrně) vybudoval Columbus. Potter dospívá a jeho diváci s ním. Dochází ovšem i na humorné scény, které jsou do filmu vloženy tak citlivě, že vůbec neruší (a jsou opravdu vtipné) -- což je opět důkazem Yatesova umu. Mám vlastně pocit, že tato šestka je nejvíce režisérským filmem v celé dosavadní sérii vůbec. Rowlingová udělala Pottera, Potter udělal Yatese ... PS: Ta Ginny je opravdu omyl. ()

Millanium

Důstojné převedení 6. Harryho Pottera na filmové plátno. Celý film je veden ve velmi ponuré atmosféře a člověk si při jeho sledování přijde spíš jako na návštěvě thrilleru. 80% ()

Danny F.

Takový modernější a o něco nudnější Harry Potter. Vcelku dobře natočeno a dá se u tohoto filmu bavit. Film se zdá být takový dospělejší, vyzrálejší. 80% ()

Timak

nikdy jsem nebyl velkým fanouškem Jindřicha Hrnčíře a nebudu jim ani po tomto filmu. Začátek zdlouhavý, takový nijaký, nudný ... mno a zbytek filmu to uz toho tolik nedožene ()

sochy.zirafka

Ano, po této osudové chybě jsem se rozhodl nejít na poslední díl. Jestli se v dramatické šestce nedělo vůbec nic, nemůže to prostě dopadnout dobře. ()

Krysa SPK

Po vynikající pětce přichází opět ledová sprcha, ale co čekat od filmu, který je natočený podle vyloženě špatné knihy (ani jsem ji nedočetl). Ano, Princ dvojí krve je nejslabší díl knižní ságy, kdy Mrs. Rowling již očividně docházela pára a šestý díl se tak stal pouze zdlouhavým prologem posledního dílu. Bohužel. Jen pouze díky precizní a nápadité režii Davida Yatese je šestý Potter sice průměrným, ale stále celkem příjemným filmem na nedělní odpoledne u kávy. Ale nic víc se od něj očekávat nedá. PS: Škoda, že ve filmu není čas na vedlejší (ale precizně zahrané) postavy jako Snape, Lupin, Lenka Dobrolásková a nebo ďábelská Bellatrix Lestrange. ()

Brandon odpad!

Kolem 30. minuty jsem si říkal, samé školní blbosti, tak teď to třeba začne. Nic. Kolem 60., tak a teď se doho Harry opře, konečně se v tomhle díle neřeší politika. Zase nic. Uplynula 100. minuta, tak bude se něco dít nebo prožvaníte celej scénář? A nic. U 140. minuty stařík banálně vyšuměl a šlus. Bože, je tuhle mánii nechápu. ()

Brain-D

David Yates s fantasy thrilleru (Fenixův řád) klesl do nudného dramatu. Sice se tu něco udalo, ale i tak desna nuda. Jsem jen zvedavý na relikvii smrti ()

venalce

Už při četbě knihy jsem si říkala, že z tohodle dílu by mohl být parádní horor. Jenže očekávání se nesplnilo. Možná, kdyby to natočil Burton...Přitom scéna v podzemním jezeře si o to vyloženě říkala. A oni to celé nacpali do čtvrt hodiny! A vůbec, ten konec nestál za nic. Ono je sice pěkné, upravit si děj knihy po svém, ale ne na úkor logiky. Jak vysvětlit Snapeovo chování na věži? Jak je možné, že Smrtijedi prošli hradem tropíc rámus a nikdo si jich nevšiml? A jen tak mezi námi: zdaleka nejzajímavější postavou v tomhle filmu nebyl Harry Potter, ale Draco Malfoy. ()

hroubek

Oproti předchozímu dílu působí Princ dvojí krve o dost více jako celek než jako sled momentu.Stějně jako u předchozího snímku i tady se trochu ořezával děj ale né tak aby se ztratil význám příběhu ale přeci jednu scénu tvůrci nemusely vypustit a to pohřeb jedné postavy.Yates rozhodně točí klidněji a více přehledně a snaží se věnovat všem postavám stějně což ale zas tak moc nejde.Hodně mě vadilo, že se spoustat scén odehrává v noci a nebo v temném prostředí, protože není skoro nic vidět.Z hlavní trojice se mi hodně libily výkony Emmy Watson a Ruperta Grinta, protože jejich postavy jsou o hodně zajímavější než kdy dřív a nakonec ani Radcliffe to nezahrál až tak špatně pokud nebudu počítat tu scénu kdy se choval jako sjetý.Konečně dostal více prostoru Brumbál,Snape a hlavně Malfoy v podaní Toma Feltona, který z něho udělal postavu se, kterou se dá soucítit a v neposlední řadě Jim Broadbent jako profesor Křiklan.Spíše než velkolepých scén je tu hodně pěkný pohled na dospívaní hlavní hrdinu a odkrývání minulosti jedné postavy což jsou jedný z nejlepších scén filmu, protože přinášejí nový pohled na zlo.Trošku pomalejší i přesto velmi působivé. ()

pravdovravny

Tento film je asi zo všetkých najviac pochmúrny, depresívny a temný. Viac sa tu kladie dôraz na charaktery postáv, dôvody ich konania a zmýšľania. Troška sa tu vytráca dôležitosť princa dvojitej krvi v celkovom kontexte filmu. Tento film dobre pripravil pôdu pre záverečné dva diely. RIP DR. ()

VanTom

Na rozdíl od Fénixova řádu mne neakční "ticho před bouří" šestého dílu zaujalo. Série už definitivně dospěla, plíživě temnou a vyhrocenou atmosféru odlehčovalo jenom puberťácké párování a "muckání", kterému nechyběl půvab a vtip (snad poprvé jsem si říkal, jak všichni dobře hrají - tedy až na Ginny, ale té stačilo být hezká). Ona se tu vůbec komplet "filmařina" přiblížila dokonalosti. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)