Harry Potter a Princ dvojí krve

• Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

Endlessly

Nech žije nadrogovaný Radcliffe! Veľké prekvapenie pre mňa a nový prírastok k jeho dvom doterajším výrazom-prihlúply a trpiteľský. A sranda to bola, niekedy však aj počas nevhodných pasáží:)A všelijaké pyžamá a zaväzovanie šnúriek, to aby sme museli oči odvracať:) ()

Radek.SCH

Nebýt toho, že patřím do generace lidí, kteří na tom vyrůstali, tak bych snad do kina ani nešel. Ale když už to jednou přečtete, tak vás zajímá, jak to dopadlo. A ono se to celkem povedlo. Samozřejmě, že to není nejlepší film série (na Cuaróna prostě nikdo nemá) a ani ta série nepatří k nejlepším, ale pořád se to drží nad průměrem "obyčejného amerického blockbusteru" a pořád to má své osobité kouzlo. Pár dobrých scén se tam taky najde (Úvod, Doupě, Face to Face). A když opomenu již tradiční tlacháni o něčem a zároveň o ničem, srdceryvné scény, které berou snad jen pubošské fanynky a jako obvykle slabý dabing (zvlášť ve flashbacích), tak to celkem ušlo a ani jsem se za ty dvě a půl hodiny nenudil. A dokonce se mi poprvé stalo to, co Tarantinovi v Holandsku. (V půlce filmu byla pauza!) /SPOILER/ Ale co mě zaručeně nejvíc namíchlo bylo to, že na konci měla být (aspoň podle knížky, tedy pokud se dobře pamatuji) obrovská bitva, na kterou by padla tak půlka rozpočtu. A ono nic! /KONEC SPOILERU/ - 60% ()

Puol

Opäť spokojnosť a opäť platí, že bez znalosti predchádzajúcich dielov, najlepšie v knižnej podobe nevstupovať. Motívy z knihy sú zachované i keď mierne zjednodušené a kupodivu prevláda hlavne romantika! Žiadné akčné, resp. trikové orgie sa nekonajú a vôbec to nevadí. Snáď toho Gandalf-Dumbledoore si tvorcovia mohli odpustiť. ()

IvcaG

Opravdu jeden ze slabších dílů co se týče děje, přeci jen dlouho se chodilo kolem horké kaše a pak bylo vše v cuku letu vyřešeno, ale co se fakt líbilo jako u žádného Pottera předtím je vizualizace opravdu moc pěkně provedono. Vtípky, které ve filmu létaly odlechčovali alespoň už tak v některých pasážích zdlouhavý děj... 4 hvězdy ()

Colleague

Lehké zklamání a zatím nejnižší hodnocení pro Harryho, přišlo mi to jako by to chtěli zbytečně natahovat. Dalšího Harryho si ale ujít nenechám. ()

Krchy

Bohužel se mi potvrdilo, co jsem říkal už o pětce, totiž že Yates je patlal; nechápu, kterého génia napadlo svěřit mu režii. No vlastně chápu, výdělek je zaručen tak jako tak, tak proč platit někoho schopnějšího, že ano. Na druhou stranu s tím scénářem by asi neudělal nic moc velkého ani Spielberg - přece jen pozměnit či vypustit hlavní dějové linky (ať už jde o závěrečný souboj s pohřbem, Malfoye nebo Ginny) ve prospěch úplně zbytečné přimyšlené vaty, která neměla pro film ani pro příběh žádný přínos (k čemu proboha byla úvodní scéna s mostem a přepadení domu Weasleyových?), to nedává moc smyslu. K tomu nutno přičíst řadu lapsů (namátkou zobrazování Smrtijedů coby černých letících šmouh, metr a půl vysoké obilí o Vánocích, změny v podobě efektů kouzel či podobě osob oproti minulým dílům, velice nevhodně zvolena herečka coby Malfoyova matka) a dějových seků (ve filmu nebyla ani zmínka o tom, proč je jeskyně důležitá, prostě najednou vytanula Brumbálovi na mysli, zásah shůry?; Harry málem zabije Malfoye a nedostane za to ani tytyty, zatímco v jiných dílech pykal za mnohem menší prohřešky). No a abych zase všechno neházel na scénář, tak způsob, jakým Yates zabil scénu Brumbálovy smrti a následného vzdávání holdu, to je takřka na facku. Jediné, co vcelku funguje, je ta část filmu, kterou jsem si nazval Bradavice 90210 - tedy komediální romance, nebo chcete-li, romantická komedie. Herecké výkony by se daly nazvat standardními, tedy klasicky s výjimkou Rickmana, k němu se přidal i Broadbent coby profesor Křiklan. A mile překvapil Rupert Grint, dělání šaška mu jde velmi dobře a jelikož byli Ron s Hermionou tentokrát z vážného děje takřka vyloučeni, tak dojem nemá čím pokazit. Radcliffe je klasicky toporný, v některých scénách navíc díky režisérovu amatérismu působí až směšně, to si sakra nemohl Yates ohlídat, aby oproti holkám okolo nevypadal jako prcek? Na závěr už snad poslední výtka, obsazení Bonham-Carterové a její pojetí Bellatrix coby pošahané blbky bylo též solidním šlápnutím do lejna. Dvě a to ještě mhouřím oči, nelze to ani omluvit slabší předlohou, jak se tu mnozí snaží, já řadím šestý díl knižní série mezi nejlepší spolu s pětkou a trojkou. ()

JanKukulín

osobně si myslím, ze jde o nejslabsi dil serie....jak praví šerif Wiggum v Simpsonech....no jo, stejně jako v kriminalce Miami, spousta efektů ale smysl žádný....Nový Harry sice obsahuje vizuálně senzační scény (průlet mudlovským městem na začátku nebo hořící dům Weasleyových), ale to byly jediné chvíle, které se mi ve filmu líbily. Nový Harry je totiž dějově velmi plochý a do příštího dílu by to chtělo přeci jen malou změnu ve scénáristovi nebo v režisérovi.....pořád u mě v oblibě vede třetí a čtvrtý díl ()

koniklecka

Nebudu do toho šťourat a něco vytýkat. Sama bych nebyla schopná natočit asi nic, natož pak takhle těžký zadání. Snad jen ta machrovinka na začátku se zničením londýnské lávky. To bylo trochu zbytečné a nemělo to žádný dozvuk. Ale jinak vše důležité podle knihy, akční scény a efekty povedené, hrůzostrašné znamení zla v nebesích bylo fakt zlé. Bylo to napínavé i vtipné. Akce se vyvažovala s klidnější vztahovou částí. Konec byl smutně smutný, jak měl být. A jeden z nejlepších je jako vždy Snape. Má fakt charisma a jeho výběrem, podobou i tím, jak se chová, se podařilo zachytit, že není vše tak, jak se zdá:) Jasně, jsem ovlivněna knihou a tím, že to pro mě není film jako každý jiný, o kterém před shlédnutím a leckdy i pak nic nevím. Ale o to jde, ne? :) ()

Judas

Yates je prostě chyba, nyní o tom snad již nikdo nepochybuje, nepřináší zhola nic. Tak tragickou režii bez nápadu jsem hodně dlouho neviděl, ale nejméně jsem ji čekal od tak očekávaného snímku. Netroufám si tedy hodnotit knižní předlohu, protože jsem ji nečetl, ale scénář tohoto dílu je zatím nejhorší snůžkou laciných vtipů a jiskření mezi všemi postavami, které ve filmu hrají hlavní "mladé" kouzelníky. Kouzlo se vytratilo a nadobro umírá ve stínu LOTR. Ne, že by hlavní představitelé někdy uměli hrát, ale v tomto díle se o to už ani nesnaží. Odpadu neodolám, protože je směšné, že vše co bylo nějakým způsobem propracované je již v upoutávce na film, takže tedy stačí se na ní podívat a film je pouze 150 minut navíc, ve kterých se tejně nic nestane. Přijde mi tedy smutné, že tento film byl vůbec takovýmto způsobem prezentovám a očekáván jako velká bomba. ()

qenett

Trailery na tenhle díl vypadali vážně úžasně, o to zklamanější jsem byla z filmu. Kam se poděli hrůzu nahánějící sny o Voldemortovi? To nám má stačit úvodní scéna, říct si že Smrtijedi jsou fakt husťáci když umí zničit most? Jakmile Harry dorazí do Bradavic, začíná telenovela. Harry Ginny, Ron Hermiona, Ron Levandule. Potom diváka navnadí první vzpomínkou na úžasného malého Toma, začne se zamýšlet nad Voldemortem a doufat že se začne dít něco smysluplného, ale všechny tyhle úvahy zadupou další vlnou vztahů. A tak to jde dál. Najednou přijde konec, bum jeskyně, bum Smrtijedi, bum mrtvej Brumbál. Ani vám to nepřijde smutný, protože je Brumbál celý film rozvláčný. Po tom jak ho celý předchozí díl vesele ignoroval teď působí divně, když se zajímá. Ale nemůžu říct že by to bylo nejhorší, moc se mi líbil Tom Felton, jeho herecký výkon byl úžasný. A jeho záběry se skříni a ptáčkem jsou povedené. Němluvě o Rupertu Grintovi, ve scéně s nápojme lásky je také úžasný. Závěrem, po povedené, napětí plné pětce jsem trochu zklamaná a film mi připadá jen jako most mezi skvělou pětkou a vrcholnou sedmičkou. Ale kdyby neposunuli Voldemorta a viteáli až na druhou kolej po vztazích, byla by to skvělá podívaná. ()

Hopkins

Tak tedy dám 4 hvězdičky ALE. Začátek filmu napovídal že něco nebude v pořádku a taky že ano trapnost dialogů už bych přirovnal k nějaké telenovele tohle Yates trošku nezvládnul trapné a přetrpané dialogy někteří herci tam pro jistotu ani nepokoušeli předvést herecký talent a podle toho to i dopadlo. Takže kdybych měl film hodnotit na základě dialogů dal bych jasně 2 hvězdičky ovšem hodnotím i efekty a ty byly fajn a taky se mi líbila hudba takže sumasumárum 4 hvězdy a na poslední díl už čekám s docela velkým znechucením pač se ten potter nějak dostává do fáze kterou bych přirovnal k Star Wars a epizodě 3 která byla totální uletárnou všech dílů star wars takže tak nějak vidíma hodnotím šestej díl HP. ()

Tom44zKA

Filmový Harry Potter a Princ Dvojí Krve? HNUS VELEBNOSTI... stupidita bez jakékoliv logiky... pan režisér zřejmě knižní předlohu vůbec nečetl a film točil podle toho co mu kdo napovídal, a jestli už, tak neměl potuchy že existuje ještě sedmý díl... hnus, hnus... běžého nezaujatého diváka to zřejmě v kině okázale pobavilo, ale nechápu, jak se tohle mohlo líbit komukoliv kdo četl knihu?! ()

STina1

NIE, NIE, nie a nie! Jednoducho mi to nejde do hlavy, ako dokáže jeden človek takto zničiť niečo, čo bolo dobré, vlastne čo dobré, ba priam vynikajúce! Nechápem humor Yatesa, asi to je na mňa veľmi tuhá šálka čierneho čaju... ALE na druhej strane, je tam pár momentov, ktoré sa dali zniesť. Hlavné "hp trio" ma už ani neprekvapuje tým, že ich herecký rast je nulový, ako inak, zameranie sa na iné postavy prinieslo požadovaný účinok menšieho nudenia sa, aj keď sa ich človek musel načakať. ()

Filmárik

Mierny posun vpred oproti fénixovmu rádu no môj názor na Davida Yatesa sa nemení. Niekedy má človek pocit akoby si pán režisér odskočil na kávu a nechal hercov nech si sami hrajú. Pri predošlom filme sa ako argument dala pochopiť chudokrvnosť predlohy ale Polovičný princ je po Väzňovi z Azkabanu pre mňa jeden z najlepších dielov celej knižnej série takže priestor na tvorivosť tu rozhodne bol. Naozaj neviem s kým z WB chodí David Yates hrávať golf ale musí to byť veľká ryba nakoľko nemôžem pochopiť ako mu tento filmový kolos mohol odklepnúť zvyšok tak skvelo rozbehnutej série. Nebyť špičkového spracovania a skvelého príbehu mohlo to dopadnúť katastrofálne. Čo by som len dal za Cuaronov návrat. ()

RedDuck

Samozřejmě je mi jasný že spousta věcí je bez přečtení knih nejasných, ale ve všech dílech jsem měl pocit jisté ucelenosti a orientace ve filmu, tenhle díl je vyjímkou. Série Harryho Pottra neměla zatím sestupnou tendenci v kvalitě, tenhle zatím poslední díl však spadl kvalitativně níž. Kromě zmíněné epizodnosti a neucelenosti po většinu filmu neděly žádné velké věci, jen více či méně povrchní a stupidní dalogy. Jestli měly jít nějak více do hloubky postav tak jsem tenhle aspekt minul. Naprostá většina důležitého se narojila v děsivém a nepřehledném tempu v posledních minutách filmu. Výsledkem je rozplyzlé nic. ()

tbb

Po tom co Harry předvedl ve Fenixově řádu, čeká člověk víc, než pouhé muckání, ea par minut akční podívané, z které je většina vidět už v traileru. Před uvedením do kin se všude psalo "ještě temnější, ...", ale po shlednutí mi proběhlo hlavou, jestli jsem nahodou nebyl nahodou na nějaké light verzi. Temné? Určite ne. Akční? Trochu. Ale abych jen nekritizoval, tak je zde k vidění zhulený Harry, což vypadá velice vtipně. ()

TETŘEF

Proč jsem rozčarovaný na konci? Každý kdo si šestý díl Harryho Pottera četl v době kdy do kin šla teprve dvojka už projektoval známé herce a vizualizace do nové knížky. A tak jsme měli určité představy jak bude vypadat Ginny, jak budou bouchat Bradavice a jak nás i po několikáté překvapí, že Brumbál zemře a kdo jej zabije. Poslední veřejnou pravdu musel Yeates zkousnout, to ostatní mohl udělat jinak. Tak jak bych to udělaljá a hned by se mi to více líbilo. Proto teď postrádám závěrečný souboj a kroutím hlavou nad nicneříkající poslední scénou. Proto si teď říkám, že z provařeného příběhu šlo vymačkat aspoň trošku více atmosférické šťávy. Nu co už....některé momenty zamrazí, některé potěší, některé jsou přehnané (L. Brown) a některé sedí (Křiklan). A celé dohromady je to poměrně dobrá zábava ze světa HP (takže 3 + 1). ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)