Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

eraserhead666

Už první Madagaskar pro mě znamenal příjemný svěží vítr ve stále splihlejších plachtách animáků (čím dál víc a čím dál větší sračky). Konečně film, kde se vykašlali na nějaký smyslu/emocí/poselství plný děj a nasekali jeden fórek za druhým. U dvojky mi bylo jasné, že na děj nemám hledět tím tuplem. A jaké bylo mé potěšení - to, co se mi na jedničce tak líbilo, je tady častěji a extrémněji. Skvělí tučňáci, král Jelimán a jeho pobočník ("demokracie je jen módní vlna"), hypochondří žirafa, stávkující opice atd., atd, atd. + spousta fórků k tomu ("zjistil jsem, že mám ty skvrny všude"). Na čtyři hvězdičky snižuji jen a pouze ze dvou důvodů - není to už takové překvapení jako u prvního Madagaskaru (člověk tu už od postav něco očekával) a za velkej prostor daný tý starý babce. Ke konci mě už fakt štvala. ()

DaViD´82

Tučňáci by se spolu s opičáky měli vzbouřit, obsadit Dreamworks a natočit si svůj vlastní film, ve kterém nebudou laciné moralitky, žvatlající či padající zviřátka, zpívání ani tancování, ale hlavně žádná otravná baba s kabelkou. Jen Hanse Zimmera by si mohli ponechat, ta jeho úchylka na parodování Morriconeho mě zatím (stále ještě) baví. ()

viperblade

Vcelku povedená dvojka. Jistě, některé vtipy jsou jen recyklace z jedničky, ale těch tam není mnoho. Navíc prostředí Afriky bylo pro mě vykresleno zajímavěji, než Madagaskaru. K tomu si připočtěte fakt, že k tučňákům se přidali opice, babka bijící kabelkou dostala více prostoru a hlavně tučňáci zůstávají vtipní! Takže za mě pěkné 4 hvězdy. ()

Fr

Tohle je náš domov !!!…. Jestli první film naplnil očekávání rodinné zábavy, tak dvojka už je určená převážně menším dětem. Bez rodičů. (Nemyslím samozřejmě sirotky….) On totiž ani můj nejmladší nebyl moc nadšenej. Hlavní hrdinové nejsou vtipní, dokonce řeší problémy, které děti moc nezajímají (láska, odbory). Ke všemu dost žvaněj a ,,pitvoří“ se u toho jako idioti. Situaci nezachrání ani písničky, protože nejsou nijak originální. Jediná tutovka jsou tučňáci, bohužel nemůžou dělat všechno! PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne Co uvidíme (možná) příště? Ve filmu uslyšíte tzv. Hroší písničku. Režisér F.Renč na tento text připravuje videoklip, ve kterém v hlavní roli uvidíme manžele Paroubkovi. Jestli se objeví i tučňáci můžeme pouze spekulovat. ()

predators

Druhé pokračování na sebe nechalo sice trochu déle čekat, ale zato se nám dostává nové parády. Co se týče grafiky a animací, nemám námitky. Tady to opravdu žije! Další "novinkou" je otázka vztahů mezi zvířaty...nečekal jsem, že budu dojat při milostných výlevech žirafy a hrošice. :-) Takže jak vidíme, chvály je dostatek, jenže...kam se poděly vtipy? Až na tučňáky(což je klasika) a malé "něco" :-) je to v této otázce slabší. Ale pro děti a nedělní odpoledne je to dobrá volba. Zajímavosti: Tučňáci se ukázali být natolik zábavní, že příští díl má být výhradně a jen o nich. :-) 65% ()

• Malé zvieratko, ktoré pripomína mini lamy, či malé srnky, je v skutočnosti Dik-dik - malá antilopa. (Magazine)
  • Když malý Alex (Quinn Dempsey Stiller) připlul do New Yorku v dřevěné bedně, držel v tlapách rybu, která byla skoro stejně velká jako on. V bedně byla ale jen malá dirka, kterou se Alex během plavby díval ven. (Novalinda)