Peytl

Drama? Krimi? Hovna ať lítají, je to zasraně odpornej horor!!! Film hodnotit nehodlám, ale až zase uslyším jakýhokoliv kreténa mektat o nastavení druhé tváře, nebo potkám nějakou Barušku Škrlovou, vesmířana, indigové dítě, či jinak pošahanýho zmrda, tak ho preventivně kopnu opakovaně do pajšlu, až se na místě zesere... jasně, chvilku před tím, než ho přibiju na vrata. Že to je výblitek hodný primitiva? Ano, takovým kreaturám nebudu předčítat Homéra. ()

Snorlax

Nudně natočený film vycházející z nepopiratelně zajímavého a otřesného námětu. Tohle téma kdyby uchopil kvalitní filmový štáb, mohl to být hutný a citlivý snímek. Nedokážu pochopit to vysoké hodnocení. Nemůžu ocenit film, který je podprůměrný od scénáře, přes kameru, herecké výkony i režii, jen proto, že má výborný námět. Ale dvě hvězdičky si určitě zaslouží za to, že zvedl téma, o kterém je potřeba mluvit pořádně nahlas. ()

dr.horrible

V žiadnom filme mi nebolo nikoho tak ľúto, ako Ellen Page tu. Už to nechcem nikdy vidieť a tento film je jediným dôvodom, prečo som si nedal Catherine Keener medzi obľúbené herečky. ()

InJo

Slušný televizní film. Silný příběh i dobří herci jsou přítomni, ale zpracování je na můj vkus příliš obyčejné, krotké a hlavně nedostatečně intenzivní. Tady by surovost a sugestivní zobrazení násilí byly určitě ku prospěchu. Základem by samozřejmě tak jako tak musela být osobitá a pevná režijní vize. 60 % ()

Sobis87

Příběh, který An American Crime vypráví, je tak silný, že ani forma běžné televizní inscenace by mu neubrala takřka nic na výsledné působivosti. V tomto filmu jde především o syžet, který je sám o sobě tak nosný a zároveň i naléhavý, že by veškeré narativní hrátky působily vrcholně samoúčelně, proto je jen dobře, že se tvůrci zřekli byť sebemenší vizuální i vypravěčské exhibice a soustředili se jen a pouze na příběh a jeho důvěryhodné podání, s čímž úzce souvisejí herecké výkony. Ellen Page je jako vždy excelentní a Catherine Keener v roli její mučící opatrovatelky podala, nebojím se říct, svůj životní výkon. Casting si zaslouží pochvalu i za obsazení zbylých dětských rolí (a že jich není málo), jelikož všechny postavy navzdory věku představitelů (a tím pádem i jejich nevelkým zkušenostem s herectvím) působí opravdu skutečně...takže nečekejte žádného toporného Camerona Bright ani přehrávající Dakotu Fanning. An American Crime, mimochodem rekonstrukce skutečných událostí (!!!), je jednou velkou bouří emocí, na jejímž konci vám zaručeně nebude nejlépe. ()

IQ Tiqe

Proč jsem se na film díval? Kvůli Ellen Page, která mě už několikrát přesvědčila, že umí hrát skvěle. ●● Co se mi na něm líbilo? Přesvědčivé herecké výkony. Pak snad jen konec. Jinak řečeno film byl dobrý, ale to co se odehrávalo už nikoli. ●● Co se mi nelíbilo? Scénář od začátku až do konce, ale bohužel byl podle skutečné události. ●● K čemu bych snímek přirovnal? K ničemu, je nechutnější než Saw, nechci ho znovu vidět. ●● Proč se mi nelíbil? Protože vypráví pravdivý příběh o týrání svěřené osoby a už v půlce jsem měl chuť to vypnout. Vzpomínka na něj mě bude ještě dlouho vytáčet, nesnáším bezpráví a bezmoc. Připravte se na to, že vás to hodně nas*re. Určitě se nejedná o oddychový žánr, ale silný příběh, který má varovat před lhostejností. ()

Jordan

herecky koncert dvoch výborných, krásnych a mojich obľúbených herečiek založený na jednej z najkrutejších (známych) skutočných udalostí, aké sa kedy v USA stali; ()

Anderton

Relatívne konvenčne natočená snímka, ktorá ale stavia hlavne na prázdnych očiach a mimike Catherine Keener a na veľmi silnom príbehu podľa skutočnej udalosti. Dôležitú úlohu tu hrajú veci pomimo, ako reakcie susedov, alebo správy v televízii z vojny z Vietnamu, pretože to skvele vykresľuje morálnu situáciu v Amerike tohoto obdobia. Divák si pomyslí, že ak sa američania zapojili do takéhoto masového vraždenia, alebo ak dokážu byť tolerantní k hrozným veciam, ktoré sa dejú v ich okolí, jeden zločin takéhoto formátu je predsa iba prirodzeným vyústením. A ak sa tieto veci dejú castingovo absolútne presne padnúcemu anjelikovi Ellen Page, tak vami film musí poriadne otriasť. Dalo sa z toho vyťažiť viac (cien sa to asi nedočkalo), ale paralelný film o tej istej udalosti nemáme, takže berme Americký zločin tak, ako je. Ťaživou pravdivou výpoveďou o svete, v ktorom žijeme. ()

Frajer42

Spoilery! Po kanadské Aurore druhý a na velmi dlouhou dobu poslední film tohoto typu, který jsem nechal svým očím "dopřát". Inspirace skutečnou událostí přidává na odpornosti. Příběh je skvěle vystavěn a vynikajícím způsobem zahrán. Režisér měl s diváky slitování a značná část odporných scén se odehrává převážně v hlavách diváků. To jsem uvítal nejvíce v situaci, kdy jsem nemusel přímo sledovat, kterak byl dívka donucena se odpanit skleněnou lahví. Někdy zůstává opravdu rozum stát nad tím, co všechno dokáže napáchat nekonečná zbabělost při konfrontaci s nepříjemnou skutečností. Vždy je jednoduší a příjemnější hledat příčinu svých problémů v někom jiném než v sobě a svých nejbližších. A vždy je nejlepším terčem osoba, která bude vykazovat nejméně vzdoru. Nechce se mi ale příliš věřit, že by dospívající dívky vykazovala až tak málo vzdoru a dalo by se ji zlomit tak snadno a rychle. Snad jedině v případě, že nechtěla, aby podobný osud potkal i její sestru. Po filmové stránce snímek působí z velké části pouze jako přehlídka brutálního týrání bez nějaké nadstavby. Proto nehodnotím maximálně. Nicméně, dopad snímku byl opravdu intenzivní! Ideální záležitost pro milující rodiče. ()

Kudly4

Pro diváka neznající exploitation (násilí ve filmu) bude tohle šok. Pro mě to byla jedna velká nuda bez emocí. ()

teutates

Film pri ktorom mi vrela krv v žilách... skvelá Ellen Page, silná ústredná téma a psychopatická Catherine Keener... An American Crime rozoberá v celku "aktuálne dianie", ktorého prevedenie mi prišlo pomerne mierne. Technická stránka a známe tváre potešili, avšak obsahovo tomuto dielu niečo chýbalo... celkový dojem 8/10 ()

swamp

Dejte Ellen Page vtipnou roli.. zhostí se jí dokonale - vážnou roli.. to samé. Tak já nevím, nevezu se já na vlně. Snad ne! Vážně si myslím, že je jedna z nejnadanějších mladých hereček a v budoucnu by jistě mohla stát na místě, kde ještě někdy před pěti - deseti lety stála Nicole Kidman. An American crime je drama dle pravdivého příběhu děvčátek Sylvie (Page) a Jennie (McFarland), jejichž u cirkusu pracující rodiče se rozhodli dát je do opatrovnictví matce dalších pěti (myslím:) dětí. Matku Gertrudu zahrála výborná Catherine Keener - dokonce bych řekl, že způsobem, jakým se své role zhostila, by mohla ohrozit svou budoucí nabídku rolí, protože ve filmu byla tak odporná, že se tímhle klidně mohla zaškatulkovat.. Věřme však, že ne. Postava Gertrudy neustále bere léky na astma a absolutně nezvládá plný dům. Když už jí opravdu rupnou nervy, potrestá nové 'přistěhovalce'. Na Sylvii si postupně zasedne a té tak začíná peklo v podobě ponižování, týrání, mučení ve sklepě.. a to nejen ze strany matky. ()

DwayneJohnson

S tímhle filmem jsem měl po celou dobu trvání jeden velký problém. Jako by jen klouže po povrchu a nejde pořádně do hloubky, neřízne, nesekne a když ano, tak jen, aby se neřeklo. Tohle téma si určitě zasloužilo věrohodnější a rozhodně syrovější zpracování, to bych se za svoje hodnocení vůbec nemusel stydět. Jinak obě hlavní herečky dobrý výkon, hlavně z Catherine šel chvílemi dost strach, ale přece jen ona a Ellen na vše zdaleka nestačily. ()

Ant

Vyborný film o otřesných událostech z poloviny 60. let. Dýchá z něj hodně dusná atmosféra, která vás udrží napjaté až do konce, ačkoli už třeba znáte konec. Když mladá Sylvia přijde ke své dočasné náhradní rodině, určitě netuší, co strašného ji od jejich členů čeká. Celá rodina v područí své labilní matky jí páchá ty nejhorší věci, které se časem víc a víc stupňují. A nebude vám záležet na tom, jestli byli tak zfanatizovaní svou matkou nebo tak činili z vlastní vůle, stejně k nim budete cítit odpor. Postavu Catherine Keenar budete nejdřív litovat a na konci nenávidět, tak jako budete litovat postavu Ellen Page, obě předvádějí skvělé výkony, které jsou doplňovány opravdu děsivou hudbou. Hodně silný a poctivě natočený film zasluhující si 5*. ()

Campbell

American Crime mě zaujal upřímě jen díky Ellen Page kterou jsem začal sledovat jen díky PS3 hře Beyond kde podala neuvěřitelný výkon. Nicméně American Crime ať jsem čekal něco docela drsného a smutného tak jsem dostal jen pro mě obyčejný thriller právě se skvělýmy výkony. Nepřišel mi nikterak drsný a už vůbec jsem necítil k postavám nic. Je to sice moje vina ale prostě jsem se nudil. O´Haver je dobrý režisér ale pro mě až přespříliš obyčejný. ()

nascendi

Veľká škoda, že nepoznám faktografiu skutočného príbehu. Tých niekoľko autentických výpovedí iba vykolíkovalo priestor, ale málo ozrejmilo motívy konania aktérov. Chýbal mi aspoň pokus o ukázanie podielu baptistickej cirkvi na tom, čo sa udialo. Chýbal mi aspoň pokus obete o vzdor, únik, oznámenie. Chvíľami som bol z tej pasivity nervózny, ako pri Funny Games. Myslím si, že filmové spracovanie mohlo byť oveľa lepšie (pohrávam sa s myšlienkou, ako by to nakrútil Michael Haneke). Spoliehať sa na silný príbeh a dobre vybraných hercov nestačí, i keď Catherine Keener bola úžasná. ()

silentname

Asi málo filmov vo mne vzbudilo toľko emócií a pocitov ako tento. Keď som do toho vstupoval, vôbec som nepoznal príbeh a pozrel som si ho v tejto podobe. A poviem pravdu, je to ešte o dosť silnejšie. Priam chcete, aby sa z toho všetkého Sylvia (v podaní Ellen Page) dostala, aby to prežila a aby to trápenie pre ňu skončilo. Nikomu nič nespravila a toto bolo asi to najväčšie peklo, ktoré sa jej mohlo prihodiť. Najsilnejšie však na tom všetko je, že Gertruda aj jej deti jej ubližujú, ohromne sa na tom zabávajú a presviedčajú sa, že je to správne a musia jej ubližovať, aby dostala lekciu. Mimochom Catherine Keener ako Gertruda je absolútne fantastická. Vynikajúci herecký výkon, kde ju absolútne cítite v role. Po dopozeraní filmu som si naštudoval aj históriu udalosti a musím povedať, že je to spravené veľmi vierohodne a dodržiava skutočnosti. Málo sa prifarbuje alebo zjemňuje. Je to fantastický film, no skutočne som sa po dopozeraní cítil viac otrasený, než po mnohých hororoch. A to je fakt sila. Hodnotenie: A+ ()

Tomco

Zdrvujúco silný príbeh pri ktorom sa dojatiu neubráni snáď ani najväčší pokrytec. Ellen Page si vystrihla ďalšiu zo svojich zásadných rolí a jej výkon sa nedá vyjadriť inak, ako slovom úchvatný. Na jej vek, pomerne ešte stále s malými skúsenosťami, sa prezentuje štýlom ostrieľaného harcovníka. Ak pôjde kariéra tejto herečky aj naďalej tak rapídne hore, máme sa skutočne ešte na čo tešiť. V tomto prípade jej však výborne sekunduje šarmantná Catherine Keener, ktorej som uveril, že je naozaj tyranizujúcou beštiou a nielen krehkou herečkou spoza kamery. Rozhodne treba vidieť na vlastné oči. Ja som po filme úplne K.O. ()

Happens

Je mi blbě. Je mi špatně. Je mi zle ještě teď, když píšu tento komentář. Jsem proti trestu smrti, ale někdy - někdy - bych ho povolil tak moc. Modlil jsem se k bohu za každý střih do soudní síně. Film jsem přeskakoval při každé mučivě mučící scéně, ale i tak jsem noc nespal. Na takovou událost by se nemělo zapomenout, ale i tak...hnus... ()