Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

P/\/EL

fůůůůůůůůůůůjj...to je ale špatný..trapný......neoriginální......zbytečný.....podbízivý......laciný.....Mladá terminátorka je dobrá pro teenageřy - pro všecky asi né..přecijen...každej má jinej vkus.....ale..teda....pohybuje se trhaně...jo...jasně....chladná...super....né..je to hrozný....nedá se na to koukat..................to obsazení je fakt...mimo.....směsice těch nejhorších us seriálovejch neduhů...... ()

ogy86

Od tohoto seriálu jsem nečekal vůbec nic a možná i proto jsem byl nakonec velice příjemně překvapen. Jako fanoušek prvních dvou T - filmů jsem se o něj zpočátku moc nezajímal a šel mimo mě. Bral jsem to jako něco, co se snaží těžit z filmového kultu a skepticky jsem se díval i na tu útlou dívenku, která měla představovat kybernetickou ochránkyni budoucího spasitele lidstva. Až minulé léto jsem na Coolu náhodou zahlédl pilotní díl, který mě zaujal a obě série jsem spořádal snad za 10 dní. Nedokáži přesně vysvětlit proč to tak je, ale TSCC si každopádně získalo mé srdce. Možná je to hereckým obsazením. Lena Headey v roli Sáry odvedla dobrou práci, i když její role, která měla být ústřední, mohla být napsana o něco lépe - občas mě prostě štvala :-) Thomas Dekker v roli Johna Connora - teenagera - mi byl rozhodně sympatičtější, než Stahl z T3, který na mě působil spíše jako takový moula. A terminátorka Cameron v podání Summer Glau? K jejímu výkonu snad není ani co dodávat. Mé pochyby o tom, jak může taková "dívenka" hrát roli stroje zabijáka, rozkopala hned během pilotní epizody na prach. A dobrou práci odvedli i další. B.A. Green jako Johnům strýc Derek Reese, Richard T. Jones v roli hluboce věřícího agenta FBI Ellisona, Garret Dillahunt, který dokázal v první polovině seriálu ztvárnit roli "zlého" terminátora a v závěru pak zase umělou inteligenci s duší dítěte Johna Henryho a Shirley Manson, která byla jako tajemná terminátorka z tekutého kovu s nejasnými úmysly, skvělá. Možná je to příběhem, který měl obrovský potenciál a je jen škoda, že nám ho nemohli tvůrci odvyprávět celý. A nebo je to celkovou duší a atmosférou, kterou pro mě tento seriál měl. Samozřejmě, Sarah Connor Chronicles měl své chyby, jako nevyvážená kvalita jednotlivých epizod (parádní epizodu vystřídají dvě slabší) či přílišná roztahanost a pomalost děje především po polovině druhé série, ale to zase vyvážil famózní závěr, který se musí vidět... Nechápu, proč někdo hodnotí nejen tento seriál po shlédnutí jedné, dvou epizod. Objektivně se dá něco hodnotit alespoň po jedné sérii... ()

almiralower

Tento seriál mi vyložene sadol do laty. Pred nedávnom som si ho znovu pozrel a musím dodať, že ma stále bavil tak ako predtým. Pilotný diel bol trošku chaotický a mám pocit že v ňom stlačili 3 časti dokopy. Potom to ale ide pekne po poriadku. Miestami cítiť, že tvorcom dochádzali peniaze ale dalo sa to prežiť. Seriál nesie stigmu typickú pre každé scifi - jeho výroba je podstatne nákladnejšia ako pri nejakom blbom sitcome a nikdy nezaujme toľko ľudí ako taký sitcom. Trochu nechápem to nízke hodnotenie ale koľko ľudí toľko chutí. Je mi jasné, že priemerný človek si radšej pozrie C.S.I., pričom to je rovnaké sci-fi, ak nie ešte väčšie. Svoj podiel na tom majú určite aj scenáristi. Uvediem niekoľko drobných príkladov: Riley (neviem či sa to takto píše) bola dosť otravná postava a fakt mi robila nervy. Ale až keď po niekoľkých dlhých dieloch nám tvorcovia ukázali jej pravý pôvod tak hneď som túto postavu začal vnímať inakšie. Ďalší kiks je napríklad v dieli Allison from Palmdale, kde sa John pýta návštevníka obchodu, že čo sa tam stalo. To ten blbec tam akože celý čas stál a čumel na jedno miesto kde jednej babenke preplo? :) Každopádne je to podľa mňa dobrý seriál, značne podcenený, ale pokiaľ ste divák očakávajúci iba akciu tak to radšej neriešte. Akcia tam síce je, aj zápasy terminátorov tam sú. Ale nie je tomu tak stále. 9+22 častí je tak akurát, len veľmi veľa otázok ostalo nezodpovedaných. Každopádne mne neostáva nič iné, len poďakovať tvorcom za dôstojné zakončenie tejto série a rozlúčenie sa s fanúšikmi. Posledné 3 diely boli skutočne perfektné a najlepšie z celej série. Na scénu, kde Savanah a John Henry spolu spievajú "Donald where's your trousers" len tak skoro nezabudnem. Seriál zasa odpočíva na mojom HDD a niekedy, možno o rok ho určite vytiahnem. Dovtedy R.I.P. TSCC a Summer si fakt kočka a ako zisťujem tak aj dobrá herečka :) IDIOTI LASKAVO PRESTANE HODNOTIT SERIAL PO JEDNEJ CASTI ANO?! To je to iste ako keby som si pozrel 10 minut z 90 minutoveho filmu a vsade to zacnem hodnotit a zdrbavat fajn titulu skore. Ste trapni. Ked sa vam to nepacilo po prvej casti tak to nechajte tak a hotovo! ()

RADX1

Máme tu něco vcelku akčního na co se dalo dívat a mělo to nějaký vývoj - nenudilo. S filmy srovnávat nelze, ale při dívání jsem o to ani neměl snahu. Myslím že zápletka byla slušná (horší je to s kratšími příběhy), efekty rovněž, postavy ušly ačkoli Summer Glau (Johnův bodyguard) jsem to moc nevěřil - ne tak dobře jako ve Firefly/Serenity, zde to bylo chvílemi groteskní, ale za to možná mohl i režisér/scénárista. Co mi trochu vadilo bylo mírné ladění pro teenage obecenstvo a pak také že někdy bylo chování terminátorů "mimo mísu". Také některé "mezipříběhy" byly vcelku postavené na hlavu a vždy to jen zachránilo vráceni se k hlavní zápletce která je vcelku solidní. Nicméně i tak v mém celkovém hodnocení si to vede slušně - u mě 60-70%. Myslím, že nebýt Terminátořích filmů, bylo by zde celkové hodnocení podstatně vyšší - hold mnoho lidí nezkouslo, že to není filmový Terminator podle kopíráku. Především asi půjde o filmové postavy, které jsou zde ztvárněny tak trochu jinak. Asi bych se rozhodoval mezi 3 až 4*, ale to podhodnocení rozhodlo za mne - hold je to takový můj bojkot proti těm co opovrhují nějakým jiným podáním než je filmová série Terminátora. :-) ()

hito

Nebolo to až tak zlé. Má to svoj potenciál, ale nebol využitý. Miestami naťahovanie a niektoré epizódy zbytočné (v 2. sérii). Myslím, že nadviazať 3. sériou by bolo ťažké a zbytočné. Uvítal by som skôr ako pokračovanie 1. sériu TERMINÁTOR: PRÍBEH JOHNA CONNORA, alebo niečo podobné z budúcnosti, po dni zúčtovania - boj proti SKYNETU. ()

jericho001

Jakožto velkej fanda téhle série jsem byl trošku rozčarovaný.Ti Terminátoři se mi zdáli nějací zranitelní,bez šťávy.Nebyli to ti kileři kteří byli v jedničce a dvojce,a co to mělo jako být s tím Silbermanem???Totalního vola z něj udělali(i když na druhou stranu já bych zešílel taky).Na druhou stranu napětí tam nějaké bylo což jsem rád,pro Lenu Headey mám slabost a Summer Glau???Tak na tu je krása se dívat,ani sem nevěřil že může taková hezká tvářička hrát cyborga.Takže za mě slušné tři hvězdičky ()

scottt1

Pravdupovediac som to zacal pozerat hlavne koli Summer Glau ako Terminator alias Cameron. Po zhliadnuti vsetkych dielov sa mi to viac pacilo ako Terminator 3: Vzbura strojov. Bolo tam par dielov, ktore ma nudili, ale celkovo to bolo dobre. Dalo by sa z toho este nieco vytazit a este jedna seria o par dieloch by mohla vzniknut, Nenahneval by som sa. ()

Mach Tom

Serial ignoruje trojku Terminátora a bohužel ignoruje i knižní předlohu, podle které byl natáčený. Knižní trilogii určitě doporučuji a je jen škoda, že se ji autoři nedrželi. Samotný seriál je jedna velká nuda. Naprosto promarněny potenciál. ()

DarthArt

Když každé odpoledne běží v televizi Kobra 11, je mi jedno, že každý díl je úplně stejný, prostě si vymeju hlavu pěti akčníma minutama, fandím Simirovi a jsem rád, že porazí gaunery. Pak okamžitě zapomenu, co se v dílu dělo, řeknu "bylo to fajn", a je to. Když ale vlastně dost podobná záležitost vyroste z kultovní trilogie a narozdíl od mistrovských předchůdců obsahuje úplný hovno, musím holt bejt kritičtější. Jestli jsem tenhle seriál viděl nebo neviděl je úplně jedno, nic mi nepřinesl ani mě ničím nenasral. Ale je trošku škoda, že si nese ve štítu to magické T, protože takhle je to přece jenom už trochu parodie. ()

alkaba odpad!

Hodnotím jen prvních 5 dílů, déle jsem to nevydržel. Téma Terminátor mi není cizí, ale tento seriál je mnohem více o emocionálních výlevech, než o tématu Terminátor. Prostě z dobrého tématu autor udělal obyčejný seriál, kterých je televize plná. Priorita číslo 1. hlavně krásní herci ;) ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "V budoucnosti, vyhlásí počítačový program zvaný Skynet válku lidské rase. Stroje putují zpět časem, v lidské formě, aby zabili Johna Connora. Budoucího vůdce Odboje." Všichni ten příběh dobře známe, protože nám ho skvěle podal James Cameron. Tohle je v podstatě natahování děje, který se pak táhne a táhne... Vyloženě akční epizody jsou pouze dvě! Jinak sledujeme, jak John a jeho strejda randí nebo to, že se Sáře zjevuje duch Connorova taťky. Dá se říci, že je to nudná dramatická vztahovka s mizerným vizuálem. Hodnocení odpad! jsem nedal jen kvůli hlavním protagonistkám. Lena Headey jako Sára Connorová si 1* zaslouží. - 10%. ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)