Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

Jillen odpad!

Srajda dělající ostudu celé filmové sérii. Předvídatelná, dokola omletá ztráta času. Tohle si Terminátor nezasloužil. Dávám 0% ( po 6ti dílech, které jsem jen těžko rozdýchával...) ()

SonGokussj

Toto nemá s Terminátorem 1, 2, 3 absolutně nic společného. Možná jen náznak příběhu. Jestli to chce někdo porovnávat s filmem, nedovedu si představit tomu dát víc jak 0 hvězdiček. :-) Ale T:SCCH je hlavně seriál, který sám o sobě neurazí. Má velmi povedené efekty, dokonce (čehož jsem se bál) je tam i dost zabíjení. Naštěstí. Chybí mi tam však necitlivost jednotlivých strojů, kteří ty lidi prostě ve většině případů nechají naživu... :-) -Pozitiva- : Hodný terminátor, zlý terminátor, Derreck, vcelku zajímavý příběh. -Negativa- : Největší negativum je sama Sára Connorová, protože to je ubrečená, psychicky narušená kačena, která musí trpět, aby ochránila ostatní kolem sebe. Jak už jsem řekl, s filmovou předlohou nemá společného nic. Ani konečky vlasů. Další negativum je nejspíš nelogičnost některých věcí, které se tam dějí. Zdravej člověk by udělal to a to, ale oni ne, oni to musí udělat složitě. :-) (Holka ležící v márnici na stole (mrtvá) hejbá břichem nahorů dolů, jako by se nic nestalo. Tohle si mohli odpustit....) Negativ je víc, ale vcelku zajímavý příběh mnoho těchto chyb vynahrazuje. (Neříkám kvalitní, ale zajímavý). Takže dávám 2,5* ()

PKD

Vzdor všem těm ......... co dávají např. T6 3 a víc a tomuto hází odpady nalevo napravo, jedná se o ok záležitost s výborným obsazením co se týče ústřední trojice, díky které zkousnete i plno (a že ji zde je) T vaty. Nadprůměrná hudba od Medvěda McCrearyho, co si udělal jméno na BSG v.2.0 a Caprica se zde fakt vycajchnoval a proto ost bylo pro mne na solo poslech tenkráte velkým překvápkem roku. Brad Fiedel může býti spokojen. V době, když to běželo, jsem z toho byl nadšený poněkud více (říkám tomu dodnes Terminátorský rok, kdy jsem snad nekoukal na nic, než na oba T filmy a tento tv .s, ach to byly časy), ale stále je tam několik nezapomenutelných dílů, které si čas od času (i když musím zmínit, že se neustále prodlužuje, což není jeho vinou, ale můžou za to stále přibývající další nové filmy/tv s.) pustím. A samoz. je k posrání, že to končí v tom nejlepším. Zdravím Sliders a Odyseu 5. Tedy dnes za silné 3.5 ()

gogos

Vseobecne nemam moc v lasce serialy, ktery se neradi do zanru sitcomu ci komedie. Uz vubec nemam rad sci-fi serialy posledni doby, ale tohle ma v sobe kouzlo. Serie Terminator je jedna z mych nejoblibenejsich a vzdy, kdyz se chysta neco noveho, ocekavam to s otevrenou naruci... Po prvnich trech dilech to vypada vice nez dobre... ()

blackrain

Ze začátku jsem taky srovnávala s filmy, ale to je špatný. Neporovnávejte. Sice musíte opomenout některé aspekty, jako třeba, že terminátorskou vražednou mašinu nehraje skvělý Arnold Schwarzenegger a Sarah Linda Hamilton. Potom mi trošku vadí, že Sarah a John vypadají jako bratr a starší sestra. Lena Headey ukázala, že jako Sarah není vůbec špatná. Pořád mi vrtalo hlavou, co se stalo v době mezi druhým a třetím dílem. Je vidět, že to nedalo spát i někomu jinému. Postupně jsem přicházela seriálu na chuť. ()

Bat55 odpad!

Naprosto zbytočný seriál, ktorý nemal nikdy vzniknúť. Herci nezaujímaví a tragickí, fighty nič moc, a po scénaristickej stránke ide o ďaľšiu slátinu, ktorá sa snaží aspoň trocha nadviazať na oveľa úspešnejšiu a omnoho vydarenejšiu filmovú sériu. Proti tomuto aj T-Salvation vyzerá ohromne skvelo. /9%/ ()

Dr. Hawkeye

Občas jsem měl chuť dát i za 4, ale pak zase přišlo pár WTF momentů, takže výsledek jsou slušné 3 hvězdy a jistý smutek z toho, že se třetí sezóny asi nedožijeme... ()

MATADOR

Terminátor - kult, který byl přenesen i na televizní obrazovky. A výsledek?! Pokohnit něco tak úžasného jako je snad nejznámější sci-fi zavání zločinem. Seriálový Příběh Sáry Connorové není nic, než jen zbytečná, zplácaná nuda, která se topí v hromadě nudy a rádoby drsného kecání o konci světa a podobných dalších blbostí, které jsou jen převzaty ze známějších filmů. Seriál nemá s filmy prakticky nic společného a to, co se v něm odehrává je jen tlachání do větru a to, co bylo už vyřčeno se zde opakuje znovu a znovu. Nyní, jen se seriálovo - scénáristickými neduhy. Akční seriál si představuji jinak, ono totiž jedna slušná akce, která připadá asi na tři díly, je skutečně málo a nestačí to na nic. Škoda, bohudík, že to skončilo, protože to je kažení jinak velmi slušné značky. Nesnesitelná matlanina, která kazí vynikající kult s názvem Terminátor. ()

Hadža

Tak nejak jsem nic necekal a taky jsem nic zvlastniho nedostal,ale prezit se to da,jednou za dlouhou dobu se dockame i akce,jinak cekame zda nezapocne i romanek cloveka se strojem........Jinak "Davida"(Brian Austin Green) jsem od Beverly nevidel a musim rict ,ze zde me celkem pozitivne prekvapil. ()

reqiuem

po pár dilech druhý série mně nezbývá nic jinýho než dát 2 * ,prt to co se v tom seriálu děje už je opravdu ostuda, kterou si Terminator nezaslouží (podotýkám, že předtim bylo moje hodnocení na 4*, prt první série byla ještě důstojným vyplněním mezi druhým a třetím filmem-druhá de ke dnu a za seriálu, který měl potenciál se stává něco,co za prvý popírá samotnou podstatu Terminátora [a to je si myslím to, oč tu de především]a za druhý začíná poslušně plenit požadavky na akční film, čímž se vracím k bodu jedna..a tak pořád dokola[btw. a založit pár dílů na tom, že se stroj, jenž má chránit pomátne, pak se nějak napraví a pak zas znovu mi přijde úplně ujetý, prt proč by pak Connor v budoucnousti posílal do minulosti stroj, o kterym ví, že s nim budou problémy?..to by nebyl moc chytrej leader odboje..no nic])asi ještě budu sledovat, jak se z týhle kaše seriál vyhrabe a třeba mě nakonec přesvědčí o opaku..doufejme ()

Sheldra

Hegot, co všichni máte? Není to zase tak špatný. S rozjezdem si sice dali načas, ale druhá série je opravdu slušná. Sice to nemá ani zdaleka kvality Cameronovy předlohy a někdy je to dost ucajdaný (keců je tu víc než děje, akce řídká), ale zápletky jsou chytré a herci fajn. Kdybych hodnotila seriál sám o sobě, dala bych 70%, ve vztahu k tématu možná spíš 60%, ale namíchlo mě, jak jste to všichni strhali! Takže dávám 4* a hotovo! ()

Violeta odpad!

Lena Headey (TA Lena Headey z mýho Aberdeenu??) hraje Terminátorovo manželku nebo co to je v týhle stupiditě??? To bolí. ()

jhr

Jedna velká nuda! Sice terminátorka Cameron je moc pěkná ale nevýrazný představitel connora a jeho psychopatická matka která nepůsobí ani trochu úderně jako spíš otravně a hlavně dělá hloupá rozhodnutí (Connor hodí do školy a má mobil a počítač a bydlí normálně ve městě jako kdyby se nic nedělo), nechápu že se děj nedržel druhého a třetího dílu filmu a místo toho si vymýšlí naprosté nesmysli které jednoznačně likvidují celou předlohu! Je dobře že další pokračování už nebude! ()

honajz2 odpad!

To že má být terminátor ? Mě stačil jeden díl,abych věděl na jakou kravinu se dívám.Viděl jsem jenom jeden film,chystám se na druhý.Tohle s tím němělo vůbec nic společného.Šok. ()

Vojťas

Nečekaně zajímavé. ... Hned pilotní díl nasadil skvělé tempo, ktreré se sice po celých 9 dílů udržet nepovedlo, ale i tak jde o kvalitní televizní zpracování kultovního tématu, které dějově pokračuje po T2 a které milovníky žánru potěší! ... Brzy má přijít druhá série, tak jsem zvědavý! ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)