Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

Money_too

Kvalitou bych seriál přirovnal k prvním dílům Hvězdné brány. Nenadchne a ani neurazí,ale pro skalní fanoušky terminátorů (včetně mě), je to pohodová podíváná na víkendové propršené nudné chvíle... ()

kamigava

První díl "Pilot" mě docela bavil a mám také slabost pro Lenu Headey. Je zajímavé pozorovat děj po údálostech v T2. Connorovi jsou opět na útěku před Terminátorem. Po tolika letech to zase rád vidím! Ani zdejší nízké hodnocení mě neodradilo od zhlédnutí. ()

Lobotomas

Po shlédnutí prvních pár minut jsem myslel, že se jedná o parodii na Terminátora. Po shlédnutí zbytku jsem zjistil, že se o parodii nejedná. Zatím budu hodnotit tak prozatimně, hodnocení upravím dle potřeby po shlédnutí většího množství dílů. ()

Rannveig

Lena Headey je překrásná Sarah Connorová, a celý příběh, kterého jsem se obával, mne naopak příjemně překvapil (horší to asi bude až se čtvrtým Termoušem...) A také bylo velmi pěkné téma Dereka, Kyleova bratra. Jen mne zklamalo, že z mého oblíbeného psychouše (Dr.Silbermana) udělali fakt psychouše!-( ()

zabro

Toto je moje 1000 hodnoceni a 230 komentar. Necekal jsem, ze to vynde na tento serial. No jak tento serial zhodnotit. Je to docela tezke. Jako myslenka to je dobra. Ale to zpracovani je takove divne. Navic hlavni hrdinka se me zdala docela nesympaticka. ()

fr3ak odpad!

Zostuzení Cameronova snu. Už třetího Terminatora nemám moc v lásce, takže asi chápete jak jsem se cítil při sledování tohoto odpadu. Sarah neměla vypadat jako křehounká žena, která když drží brokovnici je k smíchu, z Johna je najednou hodný a ustrašený chlapeček, jeho ochránkyně hraje naprosto nesympatická Summer Glau. Už v pilotním díle mě rozčilovali nepřátelští Terminátoři, ten první (ve snu) byl docela v pohodě, ale ten druhý co při každé příležitosti neustále nakláněl hlavu byl mimo rámec zdravého rozumu. Jen hnus a svinstvo... ()

Radek.SCH

Tvůrci dokazují, že bez Camerona to prostě nejde. Terminátor (ať už filmy nebo seriál) nestaví na žádném originálním námětu a geniální pointě, ale na cameronově kvalitní filmařině. ()

Zaitsev

Terminátora jakožto nápad jsem měl vždycky moc rád, a tak jsem se tomuto seriálu věnoval zhruba do půlky drué série, kde jsem vždycky tak po deseti minutách začal usínat, tedy jsem to utnul a zpětně jsem za to rád, protože mě to zkrátka nebavilo. To napětí a strnulost děje, který nemá žádné odlehčení - Lena Headey se pořád tváří stejně - stejně nešťastně a tvrďácky je ubíjející. Ty hvězdy za Summer Glau, která je fakt "hot" terminátorka a chtěl bych takového robůtka domů na vaření :) ()

Páně

Lena Headey je figurálně vyhovující maminka. Summer Glau je figurálně vyhovující terminátor. The Sarah Connor Chronicles je nepříliš vyhovující seriál, ovšem přeci jen s pár dobrými momenty. ()

Ydrosten

Velice vydařená vsuvka mezi 2 a 3 díl velice výborné TERINÁTOŘÍ ságy. Představitelka " terminátorky " je natolik přesvědčivá , že když jsem ji později viděl v jedné komedii , tak sem pořád čekal kdy z ní začnou trčet nějaké dráty ( tahle usměvavá holka , prostě nemůže být ničím jiným než strojem ) Pro fanoušky určitě hodně povedený kousek - pro neznalce , bych řekl že průmněrný sci-fi seriál. Podle mně se povedl. I když se potýká s tím s čím se potýkají i jiné seriály - houpačkový efekt dobrých a špatných dílů. ()

Hapretor

Největší škoda je, že toto dílko nedostalo větší, větší rozpočet. Mohlo to být skvělé, nadupané, více promyšlené, objasňující pro všechny fandy Terminátora šmakózní, ... Summer Glau je tady naprosto skvělá. Slintal jsem blahem vždy, když se objevila na scéně. Ostatní už pokulhávalo. Konec mi nějak nedocvakl. Jinak dějově mi to přišlo dosti poutavé až na pár doslova prázdných dílů. Tady výše čtu, že pod scénářem je podepsán i sám Mistr pan Cameron. Proč teda trojku, která byla sračka oproti jeho dvěma filmům, nezakázal a více se neagažoval tady, aby to prostě stálo za to. To cestování časem bylo přehnané. To si pak vlastně každý může cestovat kam chce, stačí si postavit jak z lega "stroj času". A jako že mezi námi je hodně "zbloudilých" terminátorů, to je taky přitažené za vlasy, pokud je to nedotáhlé jako tady. Chtělo to víc rozpracovat. Škoda. Nebýt Summer, je to pak o ničem. Její nucená studie lidí, aby sama byla lidštější, je však dokonalá a funguje skvěle. Působí pak jako "železný" autista a jak to hraje, tak je to vtipné a sakra uvěřitelné. Duely terminátorů taky nejsou špatné. Jak píšu, kdyby to neodflákli, je to bomba jak na soudný den. ()

Joeey

Terminátor není látka pro seriál. Z filmů jsme zvyklí na úžasnou zápletku, příběh, co má spád, a strhující akci. Obohatit těmito základními ingrediencemi 9dílný seriál je nadlidský úkol, který se tvůrcům nepodařilo splnit. Málokoho pak asi překvapilo, že se v tomto seriálu děj brzy začal protahovat, jen aby se v dalších dílech aspoň něco dělo. ()

Jeand´Boa

Kdyby šlo o seriál sám pro sebe, možná bych se překonal a dal bych hvězdičky tři...takto jsem se musel překonávat, bych dal dvě...tento seriál totiž nese značku Terminátor...a to je závazek...Jsem zhnusen. Nejsem kdovíjakým vyznavačem třetího dílo filmové ságy, ale když už jednou do skládačky příběhu patří, mělo by se s ním počítat. A když tedy tento seriál má vyplňovat období mezi dvojkou a trojkou, měl by se tak chovat a ctít to, co filmy nastolily...nebudu tu vyjmenovávat vše, uvedu jen příklad: co to do háje bylo s tím doktorem Silvermanem? Ta jeho role v seriálu - ta jeho názorová proměna? Tvůrci ho snad neviděli v trojce?...Když si takovýchto nesrovnalostí všimnou sami diváci, jak je možné, že si jich nevšimli tvůrci, kteří dle mě, když se do něčeho takového pustili, měli prostudovat vše a pořádně se připravit, ne jen ždímat slavný název...ono mě vlastně napadá, že kdyby to pozorně prostudovali, seriál by nikdy nevzniknul, neb sám John v trojce je udiven, jaktože se objevily noví terminátoři, když s matkou všechnu technologii zničil a Soudný den tak vůbec nemá přijít (odkaz na konec T2). Neříká nic o tom, že by si prožil zběsilé honičky a boje o přežití ve světě plném plechových bojovníků...Hm, a to jsou jen mé výtky k příběhu a logice, ještě jsem neřekl nic o tom, jak jsou představitelé snad všech rolí ubozí a mělcí...nic se jim nedá věřit...sebemenší pocit, který hrají, je viditelně hraný...A kladná sexy terminátorka? Už Loken ve filmové trojce mě štvala - to se opravdu musí všude cpát ten magický prodávající jménem Sex?... ()

pepa3rd

Po sledování první série se jednalo o vcelku příjemné překvapení. Seriál si drží standardní úroveň, vyvaruje se přílišných nelogičností (minimálně nejsou větší, než třeba vysvětlení cestování kovových terminátorů časem už v původním filmu) a udržuje si dobré tempo vyprávění. Hlavní představitelé jsou zvoleni velmi dobře a dá se tak s nimi sžít. 60 % ... ani po zhlédnutí druhé série své hodnocení neměním. Některé slabší díly, jiné vynikající, ale vše bezesporu zastínil finiš v závěru. Jen doufám, že natočí i tu třetí sérii, protože takhle otevřenej a napínavej konec prostě nechat nemůžou. Index mého očekávání tam minimálně i tu čtvrtou hvězdu má :). ()

TooMoneyToo

Sakra, vůbec nechápu, jak může mít tento seriál tak malé hodnocení?! Samo že není lepší jak jeho filmový bratři, ale bavil sem se u něj stejně!!! Je to ale momentální, stejně jako jak sem se ke sledování TTSCC vůbec dostal. Za vše může Summer Glau, která mě okouzlila v seriálu Firefly a okouzluje i zde. Nic proti Arniemu, ale chránit bych se nechal raději od ní! :) Dále jsou zde dobré herecké výkony a napsané charaktery, např. skvělý Brian Austin Green aka Derek "David z Beverly Hills 90210" Rees, nebo výborný neznámý Garret Dillahunt aka Cromartie. V první sérii bylo napětí a spoustu nezodpovězených otázek, že mě to nutilo se dívat na další a další epizodu, ale po přelomu sérií, jako by seriál ztrácel dech a scénáristé se začaly topit ve svých či vykradených nápadech. A v tomto duchu se nese celá, na mě až příliš dlouhá, druhá sezóna. Finále bylo po tom šokující, rozporuplné a nerad to říkám, uspokojivé!!! ()

emdvojka odpad!

Strašne niečo.Ako môžu tvoriť niečo takéto a s kľudným svedomím profitovať na názve Terminátor. Televizné až to bolí!!! ()

papaguy

Terminátoři jsou v seriálu fakt mizerní střelci. :-) __ Ale jinak mě T-TSCC příjemně překvapil. Beru ho jako vcelku příjemné doplnění. Hodnocení na ČSFD považuji za podstřelené. Možná to je kultovním statusem prvních dvou filmů, možná diváci seriál po první sezóně odepsali. Sám jsem k seriálu už od pilotního dílu přistupoval bez velkého očekávání. Čekal jsem naředěné nudnější variace na akční naháněčky a mlátičky s T-888, občas nějaký efekt. 1. série toto očekávání také v podstatě naplnila a dal jsem zasloužené 3 hvězdy. Ale 2. série je jiná. Je lépe filmařsky zvládnutá, mnohem melancholičtější až smutná. Scénáristé, zdá se, zapnuli mozkové buňky a snažili se jít postavám a vývoji Skynetu trochu více pod kůži. Někdy je té psychologie možná až moc. Atmosféra je detektivní, občas thrilerová, občas sklouzne k sociálnímu dramatu s prvky sci-fi. Sem tam se utrousí nějaký ten terminátoří vtípek. Každopádně mě seriál chytnul a těším se na pokračování. __ Dokoukáno. Poslední díl skvostný. Škoda, že není pokračování. Jediná vítka. Proč John Connor skoro celou druhou sezónu mluví zastřeným hlasem?.:-) ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)