Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

JHappy

Nechápu hodnocení lidí co vidí jeden díl či dokonce 10 sekund a už kritizují seriál či film. Je pravda, že s filmy se to srovnávat nedá, ale to myslím že nikdo ani moc nedoufal. Jinak vcelku dobrej seriál, který navazuje na filmy a drží se tématu i nápadu. ()

Stanford

Pilotní díl a vlastně celá první řada se mi líbila. Ale druhá řada, je místy hodně ubohá. Některé díly se mi líbily, ale hodně tam převažuje trapnost. Největší hloupost byla udělat ženu hodným terminátorem. Ve filmech se aspoň snažili dělat terminátory trochu lidskými. Tady mě jejich chování nepřipadá zrovna normální, ale říkám, že některé díly jsou velice zajímavé, ale jestli nejste extra fanoušek terminátora, tak se na tento seriál ani nedívejte. Navíc na druhý díl to navazuje, ale s třetím dílem se nepropojuje. ()

Tolf

Pilot síce nebol úplne najlepší, ale neskôr ma to chytlo a baví ma to. Samozrejme s Terminátor filmami sa to nedá porovnávať, a tak to aj berem. Som spokojný aj s výberom hlavných predstaviteľov, hlavne s Lenou. Je to predsa len seriál, nečakal som od toho moc, ale prekvapilo a dá sa na to v pohode pozerať. ()

Sentinel

Tenhle seriál má s původními dvěma filmy společné všechno, jen ne jejich úroveň. Scénář naprosto o ničem, spousta povrchních, někdy vyloženě až debilních dialogů, nechybí ani parafrázování známých hlášek (nedošlo jen na proslulé "Já se vrátím" - to může vyslovit jen Arnie;-) Abych ale jenom nekritizoval, najde se i pár světlých momentů (byť opravdu jen pár), takže na své si přijdou jen opravdoví příznivci Cameronova díla. ()

JeffScylla

:-D To je neskutečné. Do dnes jsem netušil že amíci sprznili i terminátora. Neskutečná zhovadilost. Stejné kulisy stejný herci stejný zřejmě i štáb jako kriminálka las vegas a všechny ostatní (omlouvám se ale nenacházím přiléhavější výraz ) sračky co sekaj jako Baťa cvičky. Stačí prvních cca 30s a můžete to vypnout. Imho I ten blbej dabing je naprosto stejný. :D ()

jjjerry

Podíval jsem se hlavně kvůli mé oblíbené Summer Glau. Myslim, že ta jediná předvedla skvělý herecký výkon, "cool" terminátorovský pohledy prostě skvělý. Postava Johna mě naopak zklamala, žádný charisma, vůbec nevypadal jako by měl být vůdce povstání. Viděl jsem celou s1 a nebylo to tak špatné, jak bych dle hodnocení čekal. Zápletky jsou občas kostrbaté, ale akční scény jsou dobrý a děj má celkově spád. ()

st4nford

Má to dobrou návaznost na TERMINÁTOR 2: DEN ZŮČTOVÁNÍ, ale úplně chybí návaznost na TERMINÁTOR 3: VZPOURA STROJŮ. Konec seriálu je úplně jiný, ikdyž docela dobrý. Většina epizod mě hodně bavila, až na pár vyjímek + pilotní díl byl skvěle nabitý akcí. ()

AMEE

Celý seriál průměr, ale za proslovy Sarah Connorové dávám 5 hvězdiček, protože ačkoliv tyto proslovy na začátku a na konci seriálu jsou dnes skoro všude, tak ty její měly hlavu a patu a hlavně kvůli tomu jsem si ten seriál zamilovala. The best díl: S01E07 ()

paniColombova

Já vidím tuhle herečku jako kancelářský tip, nanejvýš bych jí pasovala do role šéfový nějaký firmy, nemůžu si pomoct. Do odvážné a drsné hrdinky má hodně daleko, jen nechápu že to neviděli desítky lidí co tenhle seriál připravovali. Kam koukali. Třeba není špatná herečka, ale slušela by jí jiná role. ()

Tomko87

Celkom v pohode ,,obohatenie,, Terminátorovho univerza, terminátorka Summer Glau je sympatická a dobre sa na ňu pozerá. Linda Hammilton je len jedna v úlohe Sary Connor, ale Lena Headley v žiadnom prípade nerobí hanbu Sare, Škoda že s dielmi je ako na hojdačke. Na každý dobrý diel pripadajú dva nudné. Druhá séria išla prudko ku dnu. Vlastne ani neviem, či som ju dopozeral. ()

Dacsus

Výborný počin, kupodivu prostý nezmyslov a debilných dialógov, bežných v seriáloch ktoré tu bežne fasujú 80 a viac percent (teda ak pristúpime na to, že cestovať v čase je možné (tiež vyrátať presnú polohu cielovej zóny v minulosti - mám teraz na mysli pohyb všetkých telies vo vesmíre, a nemožnosť určit centrálny bod (prípadne body) okolo ktorého rotujú), a ak prižmúrime oko nad časovými paradoxami, podobne ako ho občas prižmúrime nad mágiou, duchmi, atď.). Jediný problém som mal s tým, že Lena nenabrala pre tú rolu žiadnu svalovinu, tým pádom sa nedalo veriť bojovým scénam, v ktorých nakopávala dva razy ťažších chlapov (taktiež tomu, že by kedykoľvek absolvovala nejaký tréning), ale OK, nemôžeme mať asi všetko. Naozaj nechápem to hodnotenie. ()

zekon

Je to příživník skvělého filmu, nevím proč to vzniklo teda, je to takové natahování ničeho a vaření z vody, kdyby to asi dělal někdo jiný....... ale ty baby........to je maso :-D Po 2.sezóně OTŘES! z 80% naprosto dementní žvásty které nic neřeší a naopak ztrácí logiku a nikam příběh vůbec neposunou. Na celý děj který 22 díly proběhne by bohatě stačily 2h. Ve finále divák zjistí že 30% postav bylo pouze na zaplácnutí a s dějeme naprosto nesouviselo. Trapné natahování vyhřezne v naprosto idiotský závěr resp. seriál uťal nezájem frustrovaných diváků, kdy Connor na kterém je závislý celý odboj a ve všech filmech a seriálu jej ochraňují protože nesmí zemřít, se přenese do budoucnosti, kde odboj stejně existuje i bez něj a nikdo jej nezná :-D O úloze T1000 ani nemluvě. ()

aronofsky

Glau se Schwarzeneggerovi nemůže rovnat. Teda, ne že by byl Schwarzenegger kdoví jaký herec, ale cool? To teda jo. Bez Camerona a Arnieho to prostě není ono. Myslím, že mladý Connor to vystihl perfektně, když "zneškodnili" jednoho Terminátora, řekl: „Proč se to zas opakuje?” Ano. Správná otázka. Proč? ()

traonik

Hele já jsem to skouknul najednou a moc se mi to líbilo! To jako čekáte, že když někdo udělá seriál z Terminátora tak bude konkurovat celovečerním předlohám?! Na televizní seriál to má hlavu i patu a zdařile pokračuje, respektive předchází příběhu Terminátora. //Druhá řada už teda zkomírá... ()

Karel69

Mně se seriál líbí, samozřejmě nedosahuje kvality filmů, ale to pro mě není žádny překvapení. Nebýt několika zbytečnejch dílů druhé sérky(kdyby ju zkrátily na polovinu jenom by jí to prospělo)možná bych uvyžoval i o pěti hvězdičkách, takhle asi 70% a protože mám terminátora rád, zaokrouhluju nahoru na čtyři. ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)