Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

Spooner

Nebudu seriál hodnotit po jednom jediném díle, ale zatím to vypadá na promarněnou šanci. Většinu času mě to nudilo a ze začátku jsem si často řikal wtf? Některé scény totiž působí docela trapně. Naštěstí je zde dobrá Lena Headey a nová sexy terminátorka, takže je aspoň trochu na co se koukat. Navíc ten konec už byl trochu lepší a vypadá docela nadějně, takže tomu ještě šanci dám. Doufám tedy, že se to zlepší, protože takovouhle ostudu by si Terminátor nezasloužil.....a po pár dílech je to pořád hrozná blbost a já s tim už dávno skončil. ()

2Pac

Po vzhliadnuti prvej casti to vobec nevidim tak zle ako velka vacsina uz hodnotiacich. Tesim sa na dalsie casti. PS.Terminatorka Cameron je este asi viac sexi ako Loken ;-) ()

Ampi

No i když mám v oblibě terminátorskou serii, tak musím z hodnocení ubrat. Vyběr herců a postav Sára Connorová by spíš než matku mohla Johnovi dělat starší sestru.Postava Derreka Reese je ovšem dobré oživení. Jsou noční bitvy z budoucnosti v troskách měst a terminátorů až moc Dokonce je tu i Dr. Silberman, ale hraný jiným hercem. Má to svoje mouchy, ale je to jen seriál od mnohem slavnějších a lepších filmů. ()

LiVentura

Není to nejhorší, docela návazné i trykově příliš nepokažené, však velice trystní a okoukané z pohledu neustálého cpaní a opakování se scén toliko známých..! ()

Jacinda

Trochu sporný seriál. První díl jsem už podruhé neviděla, druhý působil trošku zvláštně. Sára mi přijde zbytečně uřvaná a omýlající to samé. Nicméně děj se zajímavě rozjede, podíl na tom má i příchod bratra K.Reese. Nutno podotknout, že jsem se u toho seriálu bála více než u filmů. Hlavně roboti zde působí nebezpečněji, možná právě proto, že nevíme kdo to může být. Radost přinese i to, že vyšetřovatel z FBI má mozek. Závěrečný zátah na robota mi přišel trochu přehnaný (to komando ho prostě muselo zrušit), nicméně přežití agenta byla velmi silná scéna a "vypnutí" robota v hangáru (a následná snaha o ukořistění klíčů vysící mu kolem krku) byla extrémně napínavá. I když je to jedna z alternativ Terminátora, nijak nesouvisící s T.Salvation, přesto je to zdařilé dílko...DODATEK: z 2. serie jsem viděla jen kousky, ale musím říct, že se to asi promněnilo ve sračku. Proto jsem snížila hodnocení ()

hippyman

tohle má s Terminátorem jen málo společného... o nějakém napětí nebo akci se nedá moc mluvit - asi nešlo čekat, že do televizní série vrazej pořádný prachy a arnieho, ale bohužel to podle toho dopadlo... přesto se to dá sledovat, jen člověk nesmí čekat zázraky... 50% ()

Stegr

60% - Těch pár dílů, co jsem viděl, mě určitě ani nezklamalo, ani nenadchlo. Seriál hrozně moc těží z hutné atmosféry filmů, kdy prostě víme, že T-něco je zabiják každým coulem, který nemá emoce, nelze ho přemluvit ani uplatit, necítí lítost atd. :) Jen to, že seriál víceméně ignoruje Vzpouru strojů, mě lehce naštvalo, ale co, kdo chce příjemný oddychový zážitek nesoucí slavné jméno, jen račte... ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +příběh, svět Terminátora, Sammer Glau, Thomas Dekker, efekty a povedená akce -všeho je ovšem poměrně málo, hodně se kecá, první sezóna má jen 9 částí, překvapivě mi vadí Lena Headey/// Konečně někdo natočil seriál ze světa, který je mi víc než blízký a který je alespoň pro mě nesmírně zajímavý. A vězte , že vidět jeden Terminátoří film vždy skoro až za dalších 10 let je proklatě málo. Seriál tu měl být už dávno. Tento jsem si popravdě představoval trošku jinak. Možná trošku víc ve stylu seriálu Smallville. Nejvíce mě totiž lákali scény "tohle je váš nový spolužák John ...a jeho sestra". Prostě scény ze školy apd. Protože už vím(e) co terminátor(ka) dokáže a tak jsem jí chtěl vidět v podobné akci. Toho se bohužel (pro někoho bohudík) moc nedočkáme a seriál se víc soustřeďuje na vztah Johna a jeho matky "Tohle nemůžeš, nikam nechoď"...a tak nějak dál na tento způsob, což mě upřímě moc nebavilo. Po technické stránce se seriál nemůže! rovnat filmu, ale i tak je v porovnání na TV tvorbu celkem zajímavý a dobrý. Neříkám ale že by si nezasloužil seriál víc. Naproti tomu hudba je na dost dobré úrovni, tak nějak podle mých představ. Temná, melancholická. Jak říkám, za seriál jsem rád a ta 1* navíc je za Termínátoří svět a příběh. Jinak by mě ten seriál až tolik nezajímal. Doufám že se mu bude dařit a že druhá sezóna bude lepší, větší, dělší. Jo a Summer Glau je fakt neuvěřitelná kost, jen škoda, že v ní vidím endoskeleton, to už mě potom tolik nevzrušuje .-)/// Celkem 73%/// 28.1.2010 mám zhlédnutou druhou sezónu a i když jsem v prvních zhruba 10ti dílech viděl nějakou tu naději na zlepšení, zbývající části mě utvrdili v tom, že nic lepšího nepřijde. Scénář je chabý jak leprou chycený stařík. Divím se, že nedokážou vymyslet něco lepšího. Sára by tam být vůbec nemusel, jen to kazí, a děsně otravuje vzduch jak Johnovi, tak i mě. Najde se tu pár scén a několik WTF záběrů, které potěší, ale opět je jich málo. V jednotlivých částech se nic moc neděje a někdy se zas děje něco co mi rozum nebere. V závěrečné části je velmi dobrý cliffhanger, přesto si nejsem jist jestli si třetí řadu přeji. ()

GilEstel

Seriál, který zdaleka nevyužil potenciál, který měl. Některé díly byly slušnější, ale tvůrci nebyli schopní to rozumně poskládat dohromady. První díly se nešetřilo akcí a efekty. Nicméně peníze asi rychle docházely, takže to akční scény odskákaly, aby se něco ušetřilo na poslední 2 díly. Scéna, kdy komando FBI útočí na byt terminátora, je vážně směšná. Pouze záběr do bazénu, kam padají mrtvoly. To byla vzhledem k žánru filmařská impotence. Namísto propracovaného scénáře s dlouhodobou výstavbou děje jsme se dočkali místy hluchých dílů s dějovou linkou sešitou horkou jehlou kdesi na pozadí. Na výsledku je to strašně znát. Snaha vsadit na hezké tvářičky samozřejmě zapůsobila, takže to nepropadlo na celé čáře, ačkoli k tomu bylo blízko. Otevřený závěr s možností dalších dílů, kterých se už asi nikdy nedočkáme, je jen smutným zakončením celého tohohle projektu. S původním Terminátorem to má společný jen název. Snaha parazitovat na originále je směšná. Fanoušky to spíš urazí a ostatním je to stejně jedno. Jedním slovem bych to nazval ODFLÁKNUTÝ. ()

k212

Nikdy jsem nebyla Andulkou Fanynkovou božkého Arnieho v jeho životní terminátorové formě, natož aby mě byli sympatičtí: maniakální matka Connorová a spratkovský synek John. Inu teď už docela jsou, nejspíš díky oběma předtavitelům hlavních seriálových rolí a díky jejich zlidštění. A ono je vlastně možná v pořádku, že tento seriál má jen 2 série, víc by mě jich asi všechno to cool bojování, podivné filozofování a nelogické časové překombinování, znechutilo. Každopádně je to daleko lepší počin než T-III, která je jen komedií, toto série si zachovává klasicky ubrečený a fatalistický punc. V druhé části seriálu mě však nesmírně baví Shirley Manson, která z dravě elektronických devadesátkových Garbage přeskočila na terminátoří poker face, jde jí to obstojně, což rovněž podporuje její smrtkovsko-androgynní vizáž :-) 60%. ()

AppleCore odpad!

Ó můj Bože, jak na něco tak debilního mohli dostat práva. Sakra to jim mohlo bejt jasný, že to bude taková sračka tak proč to točili ?! Tohle nemá vážně nic, co by stálo nějak za řeč. Hrozný herci, drsňácká kamera (dost blbá) a teplej John Connor. Hlavní je to, že tam Sarah Connorová používá mobil, kterej v době ve který se odehrává film Jamese Camerona ještě ani neexistoval a na tom si trvam ikdyž vim, že se to odehrává mezi 2 a 3 původního filmu. Jenom doufam, že Conorová umře, protože ve trojce už je dávno mrtvá. ()

Kothy

Celkem dobrý seriál a tu mi přijde dost podhodnocený. Ale s klasickým terminátorem se trochu rozchází. Děj navazuje na události 2, ale roky jim moc nevychází. Z roku 1999 se přesunou do roku 2008, aby jim to líp sedělo a aby se skryli před Cromartiem, který je pronásleduje. Sára je opravdu svůdná a neohrožená. Johna chrání jeho strýc Derek Reese a sexy terminátorka Cameron. Tu hraje pohledná Summer Glau. :) Neustále utíkají před Cromartiem a před dalšími problémy. Akorát mě překvapil konec, protože ten vyvrátil celou myšlenku toho, že přežití lidstva závisí pouze na Johnu Connorovi. Leně Headey to jako jeho matce docela sekne. ;) Škoda že to má jenom 2 série... "Rychlejší by bylo ho zabít. Někdy se zdáš být neefektivní." :D ()

AllShallFall odpad!

Tohle je naprosto ubohost sama o sobě. Když se podíváme na třetí díl, tak John Connor říká, že se ho pokusili zabít dva terminátoři. Jeden než se narodil a druhý když mu bylo 12 let. A Sára Connorová se z té apokalyptické vize raději asi přebarvila ze špinavého blond vlasu na brunetu.. To je absolutní urážka samotného Terminátora a ještě k tomu sám Cameron spolupracoval na scénáři. Já snad asi špatně vidím. Najednou je tam terminátorů 3 prdele. Cestují si do minulosti libovolně, jak se jim zachce. Absolutně to popírá věci, které nám přinesla trojka. Jako třeba, že terminátory vyrábí "na běžícím pásu". Proto byli všichni stejní. Proto Arnold a proto se ho v každém díle snažili alespoň počítačově vytvořit. Navíc mě absolutně dodělávají nějaké scény. Ženská terminátorka, jakýsi kyborg, bojuje s jiným trapným terminátorem, ten zjistí, že ona je kyborg neznámého původu, tak začne před ním utíkat. Úplně mi to uniká. snad všechny terminátory vyráběl Skynet ne? Terminátor a bere nohy na ramena??? Co to je za hovna?? Jiná scéna, kdy si frajer domu přinese hlavu terminatora a tělo ve smeťáku samo vstane a dojde si pro hlavu a aby to nevypadalo blbě, tak si nasadí na tělo hlavu nějakého ferdy, co tam zabil. Ale jak a kde vzal procesor na ovládání a, když ten má v hlavě, viz druhý díl Terminátora, režisérská verze, a jak viděl na cestu to prostě hlava nebere. To je taková trapárna a ubohost, že to nezná mezí. Beru všechny nové a krásné příběhy, rozvíjející určité universum, jako byli třeba Star Wars. Ale tohle je škaredé až je mi z toho blbě. Omlouvám se za komentář k filmu Terminátor Salvation, protože to byl oproti tomuhle luxus a vy všichni co jste tomuhle dali větší hodnocení než Terminátoru Genisys si dejte facku a proberte se. Genisys je o 100 úrovní výše. ()

korbitch22

Zoufale málo akce,Terminátorka vyloženě ruší,jediné plus Lena Heady jako Sára.Nejdřív mě to spíš sralo,ale pak sem to sledoval celkem pravidelně.Problém u takových seriálů je,že od nich díky jejich předloze čeká až příliš,to se ovšem s tak malým seriálovým rozpočtem nedá provést a vy si u každého dílu řikáte...sakra,akce málo,efekty mizerný.....ale příběhově to nebylo zlý,určitě lepší než seriálový Blade,který byl na blití už jen kvůli představiteli hlavní role. 40%. ()

Chrustyn

Terminátora jako takového zbožňuju už od svých dětských let a vůbec mi nevadilo, že se dočkal tří pokračování, protože každé mělo svou kvalitu a jedná se o jednu z nejlepších sérií co kdy vznikla. Tento seriál je jen parazitování na úspěšném jménu, který v sobě nemá vůbec nic co by dokázalo zaujmout a pobavit. ()

J.Connor

Jsem velkým fanouškem původní terminátorské trilogie a tento seriál jde z takové výchozí pozice snadno označit za parazytující televizně impotentní hnus. Ovšem podobně jako u T4 jsem přistoupil na skutečnost, že tohle nemá s původními díly, natož pak těmi Cameronovými co dočinění. S takto čistým stolem jsou pak Chronicles v rámci televizní seriálové produkce příjemným průměrem a já rozhodně sleduju radši vraždící roboty z budoucnosti, než tisící kriminálku nebo růžovou knihovnu. ()

ARI50

Celkem jsem byl zvědavý na tenhle příběh no nedodal ve směs nic co by moji pozornost zaujalo a tak jsem byl i rád že nebyl natáhly na 10 sezon. ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)