Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

humanbeing

Pokud si odmyslíte brutalitu a temnou atmosféru filmových terminátorů, myslím, že není důvod, aby se u něj fanoušci Terminátora nebavili. Zvlášť pro ně je pak v seriálu několik scén, které filmovým zpracováním chyběly - především dovysvětlující scény ke trojce a výborné flashbacky z budoucnosti. Velmi dobře zpracovaný seriál, už teď se těším na druhou sezónu. ()

Dannysek4U

Neni tak zle, navic fanousek tematu ledacos rad zkousne. A Summer Glau je uz od Firefly rostenka numero uno. Krasne nepritomnej vyraz umi, krasne... ()

AD P

Po dopozerani dvoch serii nemozem hodnotit lepsie.Stvorica filmov o Terminatorskej teme patri medzi moje najoblubenejsie, preto je skoda, ze serial tak daleko zaostava. Vacsina casti je nuda a aj ked 2.seria je o poznanie lepsia viac ako 2 tomu dat nemozem. ()

necisty

Je velká škoda, že spousta lidí, co to tu hodnotilo, neviděli tenhle seriál do konce. Protože právě konec tomu dává tu jedinečnost a dokazuje kvalitu. Je sice docela otevřený, ale díky časovým posunům a dalším filmům víme, jak to cca dopadne. Existuje právě spousta seriálů, které se táhnou několik sérií a pak dostanou naprosto obyčejný konec. Uznám, že v druhé polovině 2. série jsem narazil na nudné a hlavně totálně zbytečné díly, ale ty poslední dva to určitě napravily. Za tak důstojný konec a parádní Summer Glau plný počet! ()

c.tucker

Myslím, že to není uplně zahozené pokračování Soudného dne, jen rozjezd prvních 4 dílu je trochu slabší, ale potom, když se oběvuje Brian Austin Green a s ním návratový díl do budoucnosti, začíná teprve zábava. Jsem zvědav jestli dopadne i ta druhá serii, když zůstalo tak otevřené. (Ale nejspíš ano, když už jsou i data vydání prvních dílů) ()

WolfR

Tohle je jen slabý odvar původní trilogie Terminátor. Vlastně to má s ní pramálo společného. Je to sice taková alternativa k T2, ale přesto, to co se tam odehrává je holý nesmysl. Terminátoři si cestují časem, jak chtějí, lidé rovněž a s takovou už by byla každá druhá osoba Terminátor, taky každý Terminátor vypadá jinak. Tvůrci naprosto ignorují fakta, která byla řečena ve filmech, Terminátoři se vyrábějí sériově, takže nemá každý vypadat úplně jinak! Navíc, co je to za hovadinu, Terminátor se ožení, Terminátor jí, Terminátor tančí balet, Terminátor prochází strojem času ze současné doby. Dále pak si všude po městě klidně pobíhají bojovníci z hnutí odporu, kteří dostali v budoucnosti dovolenku. WTF?! Tím ale nesmysly nekončí. Pokud by skutečně mohl každý tak vesele hopsat časem, vzniklo by tolik časových děr a paradoxů, že to co se děje v budoucnosti by ani pomalu nebylo možné. Jinak herecká sestava ještě jakž takž ujde, ovšem dialogy a celkově scénáře k jednotlivým epizodám jsou mnohdy otřesné, akční scény jsou pak vyloženě směšné. Pár světlých momentů a chvílí, kdy jsem se bavil, by se našlo, ale moc jich nebylo. 1 hvězda. ()

dr.fish

Já to klidně s filmem srovnám. Všechny filmy o Terminátorech mne poměrně dost nudily, takže jsem nečekal žádnou hitparádu. Tohle má alespoň jakýstakýs příběh a občas i vtip. První sérii jsem zvládl zcela v pohodě na 70%. Summer Glau je vynikající. Druhá série to celé slušně zamotá a hlavně její druhá polovina nabírá docela dost dobře na obrátkách. Končí zcela v nejlepším a ten závěr je určitě velmi k zamyšlení. Je vidět, že to v podstatě nikdo ze zdejších filmových kritiků nedokoukal, jinak by to hodnocení vypadalo úplně jinak. Druhá série tedy 75% Možná díky Summer Glau a jejímu výkonu se mi vybavuje srovnání se seriálem Firefly, který byl taky takový nemastný neslaný, a najednou člověk zjistil, že má všechny ty postavy těžce zavrtané v duši a čeká na další díly, které už nebudou. Smůla... ()

Sabrewulf odpad!

Nemám rád parazity. A už vůbec ne parazity mojí oblíbené trilogie. Co to jako má být - teenagerka terminátor? Ale jděte.... ()

klida

Mám za sebou celou první řadu a musim říct, že zdejší nízký hodnocení moc nechápu. Já se bavim dobře a za adekvátní bych považoval 60-70%, s přihlédnutím k tomuto zaokrouhluji nahoru na ****. Líbí se mi Headey i Glau. (28/02/10) Druhá série se zbytečně rozlejzá do šířky a je to škoda. Pro mě ale pořád moc příjemná zábava. (19/04/10) ()

stOKYi

Jedna hviezda za to že sa v seriály vyskytuje slovo "skynet, terminátor" a "Sarah Connorová" a viac som už nedokázal pozerať.No proste, bratia Česi majú na to také pekné slovo a to je slovo " blábolina" :) ()

reky

Naprosto nevyužitý potenciál, které období po T2 nabízelo. První série, kterou jsem kdysi sledoval na netu, byla tak tak na ty 2*, druhá zas na slabší 3*. Obsazení přitom není špatné - Summer Glau jako stroj naprosto uvěřitelná, navíc jí to sakra sekne. Dekker mi sednul taky víc než posera z T3... Je tu však evidentní nedostatek financí a kreativity scénáristů, akce moc není, když už, tak spíš podprůměrná. No a ten zbytek... jakoby se děj točil v nějaké spirále, nabalují se nové a nové věci bez dořešení stávajících, přicházejí a odcházejí další postavy a terminátoři, nějakou logiku a kontinuitu radši nehledat... Aspoň že to finále mělo celkem koule. 50 % ()

cinemag

První dvě epizody byly docela nadupané. Pak to bohužel sklouzlo do průměru. Po scénáristické stránce excelentní. Rád bych ten seriál viděl se stejným rozpočtem jako má filmová série. ()

Nivenx

Nechápu občas proč točí takové seriály. Asi proto že to má jméno a nosí to prachy. Jinak docela zbytečný seriál, ale jako dopad atd bych to zase nehodnotil, tak příšerné to zase nebylo. 50% ()

Radiq

Jde na tom hodně vidět televiznost a vždy, když se má udát nějaká nákladná akce, tak to kamera přejde, děj se stočí nebo scénář to přeskočí. A to je velká škoda, protože Lena Headey hraje Sáru stokrát líp než Linda Hamilton (a taky stokrát líp vypadá). Taky Summer Glau je pěkná a svou robotikou chladnost dokáže zahrát fakt hezky. Scénáristicky je to, stejně jako celá série o Terminátorovi, docela v prdeli, hlavně kůvli cestování v čase. Hlavní a do očí bijící scheisse shit je to, že mladej John i přes 8 letej skok v čase, se pořád skvěle orientuje v informačních technologiích a je to hekr jak prase. Další nedostatky nacházím v nedomyšlenejch postavách a dějovejch odbočkách, ktery tam jsou asi jenom proto, aby se něco dělo (a nebylo to moc nákladny). Do druhé série se mi moc nechce, ale protože vim, že jsou jenom dvě, tak ji zkouknu. A ta je taky docela průser. Místama se vubec nechytám a nevim proč a co a kdo a kde. Prostě rozumí tomu asi jenom scénáristé, ale já se ztrácím v detailech a motivacích postav. Taky každá epizoda se většinou točí kolem nějakyho jednoho problému, navíc docela nepodstatnyho, a moc mi to nezapadá do komplexního děje, kterej by měl někam směřovat a jednotlivejma epizodama na sebe navazovat. Prostě co epizoda, to samostatná jednotka. Čím dýl se na to koukám, tím míň mě to baví a řikám si, že to neni vubec logicky. Až to dokoukám, pravděpodobně hodnocení ještě snížím... A taky že jo. Spousta uplně bezvýznamnejch epizod zbytečně prodlužuje to, co nemá konec. Ano, druhá série se prostě utla a šlus. Nic jsme se nedozvěděli, spíš přibylo otázek a to, co se celou dobu dělo, nedává většinou moc velkej smysl. Je to zbytečnej seriál, kterej těži jenom ze svýho názvu a postav. ()

Laerry

John Connor je stále patnáctiletý mladík, jeho matka Sarah ještě neumřela na rakovinu a díky vychytralé fintě s přenesením z roku 1999 do budoucnosti, se děj odehrává v roce 2007. A Soudný den se tak opět posunul o pár let dopředu (aneb předpověď stejně spolehlivá jako předpovídání počasí na následující den). A Connorovi stále bojují proti Skynetu, počítači, který teprve tento rok vznikne. John je zde proto prezentován jako zdatný hacker, učící se bojovat účinně proti nepříteli a zbraně přenechává své zkušenější matce. V boji nezůstanou samozřejmě sami a na pomoc jim je přidělen opět Terminátor - pro tentokrát se sličnou tváří Summer Glau, která tak ideálně pasuje na své krytí středoškolské spolužačky Johna. Na počest duchovního otce se jmenuje Cameron. A právě postava nové neokoukané Terminátorky je to hlavní, zač stojí seriál sledovat. Summer Glau si vystřihla další roli podivné holky, která má dokonale strojený výraz a i přes její křehký vzhled ji uvěříte, že by vás v okamžiku dokázala rozpůlit vpůli. Pokud jste fanoušky předešlých dvou filmů, užijete si spoustu nenápadných narážek v seriálu, ale dočkáte se i spousty nových nápadů, v podobě rozšíření Connorovic famílie o jednoho strýčka z budoucnosti. Ale pokud jste celou historií Terminátorů nedotčení (nebo si ji už nepamatujete), v sledování seriálu vám to nijak nebrání, protože si jde svou vlastní cestou. Za pokus stojí aspoň krátká první série, která svou atmosférou připomene "staré dobré časy" prvních dvou filmů. ()

filmmovier

Vcelku to šlo, povedený a zajímavý seriál. A Summer je fakt kočka... Seriál mě chytil už od prvního dílu, bohužel na druhou sérii jsem měl tak nějak smůlu, a tak jsem zůstal u úvodní devítky. V seriálu jsou skvěle využité digitální efekty, spoustu akce a napětí i dobré herecké obsazení. Je také pravda, že kvalit Arnieho trilogie to prostě nedosahuje, ale velmi dobře zabaví a já tedy Sarah Connor Chronicles doporučuji. 65%. ()

Magneto

Nevyzera to ani z polovicky tak zle ako som čakal...Lena Headey je presvedčivá len Summer Glau mi tam moc nesedí. Premisa je po zhliadnutí prvej časti dosť nejasná, ale mám pocit, že hrdinovia budu cestovať časom a napravovať časovu líniu...Tvorcovia okrem toho dosť očividne ignoruju T3, čo koniec koncov asi nieje až taký zlý nápad :-) ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)