Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

Wally

Taková seriálová pijavice hodující na skvělé pověsti filmové trilogie (a teď již i kvadralogie). Seriál dokoukám, ale jedná se slabý odvar a největším zážitkem tak pro mne je, že se v něm objeví dospělá verze ušatého Dejvida z BH 90210. ()

Prcek008

Docela povedený seriál, který ale podkopává dějovou linii výborných filmů. Pokud se člověk přenese přes tento parazitující efekt, dostane dobrý příbeh o lidech na utěku před osudem navíc se sexy robotkou. ()

Finskej

První série 4*, druhá 2*. Jak mohli ve 2. sérii scénáristé vyplýtvat poměrně slibný potenciál ze začátku tolika přešlapy a zmatlaninami, kdy má člověk chvílemi dojem "fakt nevíme co, ale něco tam napsat musíme," nechápu. Ale zpět na začátek... V první řadě je to průměrně dobře koukatelný seriál čerpající ze slavné předlohy a hlavní postavy jsou obsazeny dobře, herci odvádí své řemeslo. Tempo vyprávění je přijatelné, zápletky, byť ne nezapomenutelné, jsou příčetné. Ve druhé sérii se ale seriál nejen začne kazit, ale bohužel v tom kažení i pokračuje. Proč uvedli scénáristé na scénu novou taky-hlavní postavu, která v podstatě většinu řady jen divně zabírá místo, jsem nepochopil. Asi se tím dala vycpat ta část prostoru a nemusely se vymýšlet nějaké příčetné věci. Proč tu postavu hraje herečka s divně odpudivou vizáží / stylem vzhledu, nechápu. Proč k závěru druhé série začne se cpát do popředí rádobyroztomilé dítko této divné postavy hrané herečku divně odpudivé vizáže, taky nechápu - konflikt člověk vs. stroj se určitě mohl obejít bez rádobyroztomilého děcka, jako se obešel po většinu seriálu. A ze zcela jiného soudku: John Connor se mohl pokoušet o kousek normálního života normálně a bývalo by to bylo zábavné, scénáristé z toho ale udělali děsivé rodinné mikrodrama jak z telenovely a... když se to celé rozuzluje, je to už jenom únavné. A tak dále. Zkrátka, třetí řada by nemusela být špatná, ale to by napřed scénáristé té druhé museli dostat výprask a pak veřejně tisíckrát psát "tu a tu kravinu už příště nebudu dělat." ()

Slimak

Aneb jak se dá z kultu udělat absurdní, rodiná podívaná.John Connor je dementíček, představitelka Sáry slušná.Pak je tu tancující ženský Téčko a zoufalej T 800, kterýho poslali opět Johna zabít.A vyfluslo ho to v 18. století, takže se musel dát na režim spánku a zabetonovat na nějakejch těch 250 let.Potom se pustil po stopě a zanedlouho se šťastně oženil a usadil v rodiném domku, kde jsou na zahradě trpajzlíci ze sádry.Dr. Silberman bydlí na samotě kde si zbudoval ze svého domu pevnost, proti případné návštěvě plechových otrapů...A DOST!!! Dělaj si ze mě snad prdel?:-D ()

Paity

Tři hvězdičky dávám spíše z nostalgie k původní filmové předloze, která má své nezastupitelné místo na předních příčkách akčních filmů. Seriálová verze ale trpí značnou nevyrovnaností a příšernou rozplizlostí příběhu. Budete se tak často nudit. ()

DaeF odpad!

Proboha ! Toto je naprostá urážka Cameronova díla. Po hrůzostrašné první serii tu máme druhou a řeknu vám přál bych si být radši slepý než koukat na toto. Totálně příšerné herecké obsazení v čele s mladým Connorem, který během první série používal přesně 2 statické výrazy obličeje a mám takový pocit, že v té druhé sérii používá už jenom jeden z nich. Ultra levné vizuální efekty podobné těm ze Starship Troopers 3 nebo z Transmorphers a vrcholem všeho je vyloženě debilní scénář jednotlivých dílů vyvracející polovinu věcí, které známe z původního Terminátora. Jo a mimochodem věděli jste, že terminátor se dá zneškodnit elektrickým výbojem o hodnotě 230V přímo ze zásuvky ? :) ()

Figy

Druhá série obstojně zakončila (asi) a celkově byla nápaditější. A za to, že mi zprvu vůbec nedocvaklo odkud znám Shirley Manson bych si nejradši nabančil :o) 70% ()

Here

Jasně, pár dílů tam bylo slabých, ale základní linie pořád táhne a celková myšlenka je především v posledních dvou dílech 2. série pěkně rozvinutá. Myslím, že málokdo, kdo zkouknul obě série, by si tu třetí nepřál. Rozhodně ten seriál není tak hroznej, jaký tady má hodnocení (51% momentálně). ()

Prochy38

||Hodnoceno po prvním díle.|| Nadšení! Upřímně, i podle hodnocení, jsem čekal propad jak něco a ono nic! Celkem slušně to navázalo na Cameronovo Zúčtování. Ano, je jasné, že už to nikdy nebude to, co známe. To je riziko a spíše prokletí těchto seriálů. Prostě to nikdy nebude mít kýžený úspěch. Ale L. Headey je kus krásné ženské a jako S. Connor jí to jde až moc dobře. T. Dekker jako John pohoda. Terminátora bych si představoval jinak, ale S. Glau je šikovná a taky dost pěkná. Věřím, že to půjde a seriál neztratí grády! Samože kdybych to měl srovnat s filmy, nemá to víc než **. Ale to já nedělám! Seriál? Paráda! |||| Po mnou posledním zhlédnutém díle musím * ubrat. Začalo to nějak ztrácet a připadalo mi, že to dokonce začíná být trochu naivní a hloupé. Ale jinak platí většina toho, co jsem psal prve. ()

Dallas

Pretaviť terminátora do seriálu sa mi nezdá až tak zlý nápad. Putovanie časom a boj proti silám skynetu (ktorý sa zatial zmestí aj na 3 a pol palcovú disketu) je na seriál celkom slušný námet. Bol som pripravený na to, že to žiadny zázrak nebude, ale po prečítaní zopár tunajších komentárov som čakal väčší shit. Tak to ale vôbec nie je. Nechcem zbytočne zaťažovať ľudí skrolovaním a tak len hodnotenie v číslach. 1. séria: 1. Pilot - 50%, 2. Gnothi Seauton - 50%, 3. The Turk - 60%, 4. Heavy Metal - 65%, 5. Queen's Gambit - 65%, 6. Dungeons & Dragons - 70%. 7. The Demon Hand - 70%. 8. Vick's Chip - 70%. 9. What he Beheld - 70%. Teším sa na druhú sériu. 2. séria: Scenáristi sa zjavne neboja a tak sa začalo pekne z ostra. Pokračujeme tam kde sme skončili. 1. Samson & Delilah - 70%, 2. Automatic for the People - 75% Ak má niekto záujem o pár slov ku každému dielu tak tie sú v mojom profile. ()

maty39

Možná, že jsem po zdejších komentářích čekal hrůzu a tak mě to docela překvapilo. Rozhodně tempo pilotu neschází. Akční scéna, kecání, akční scéna, akční scéna, konec. Kecáního opravdu moc není. Akční scény nejsou nijak kulervoucí, ale nejsou ani špatné. Příběh je klasicky seriálový, ale co by jste čekali od pilotu, kde se 20 minut děje něco dramatického a 20 minut se řeší příběh. Možná by to chtělo lepšího režiséra a rozhodně by to chtělo vyšší rozpočet. Filmům se to ani zdaleka nevyrovná, současným TOP seriálům by to mohlo konkurovat jen s větším rozpočtem, ale rozhodně sledovat budu. UPDATE: Seriál byl zrušen po dvou sezonách. Ne, že by ho byla škoda, ale já nemohu říct, že bych si ho neužil. Takové vcelku zábavné seriálové béčko. Summer Glau byla vcelku slušnej terminátor a místy měl vztah John Connor - terminátor docela zajímavý přesah. Prostě John Cameron vymyslel fajn historku se kterou se dá ještě pracovat. Uvidíme, co přinese Terminátor Salvation. V případě extrémního úspěchu by mohlo dojít i k oživení seriálu. Já však po tom nějak extrémně netoužím (ale pokud ano, pak budu sledovat). ()

johnymdoe

Hodnotím po prvním díle a tak to nemusí zrovna odpovídat skutečné kvalitě nebo nekvalitě později,ale jsem odmalička velkej fanda Terminatora a proto i když mě trochu uráží představa terminátora jako holky odvedle tak se mě tohle nové pojetí a návaznost na druhý díl série dost libil...jdu stahovat další díl. ()

kowalski

Byl jsem hodně nažhaven už podle toho jakou sledovanost měla první epizoda ve státech. Ale jsem zklamaný. Něco tak neskutečně loudavého, líného a hlavně upovídaného v seriálovém podání je nedůstojný bratříček kultovní celovečerní jedničce a dvojce. Hlavní problém byl vůbec celou první sérii dokoukat, jelikož mi zde chybělo to hlavní co u seriálů obdivuji. Konec dílu tak napínavý abych se těšil na další. To vše jen potvrzuje odfláknutá poslední scéna posledního dílu první série kde místo akce divák kouká na těla mrtvých příslušníků speciální jednotky padající do bazénu. ()

melloun

Nebýt toho, že se občas objeví nějaká narážka na původní filmy, je tento seriál víc než podprůměrný. Našel jsem si zde však svou oblíbenou postavu, kterou se stala terminátorka Cameron. Nejen protože je na ni pěkný pohled, ale především díky jejímu strojovému přemýšlení a jednání. ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)