Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

venison

Atmosféra "Faunova labyrintu" a příběh podobný "Těm druhým", ani ne horůrek, spíše duchařinka :-) Každopádně jeden z těch lepších Béčkových filmečků - děj měl hlavu a patu, příběh by se dal i racionálně vysvětlit a herecké výkony adekvátní :-) Pointa, která se do Vás zanoří.. ()

Ekkan

K tak tajemně působícímu názvu filmu bych očekávála odpovídající zfilmování, leč to mě poněkud zklamalo. Uznávám, některé scény byli důmyslné - viz. scéna s médiem či smutné, ale přesto krásné zakončení filmu. Na hercích bylo vidět, jak si hraní užívají, scenárista i režisér nás někdy až věrohodně vystrašili a maskéři se vyřádili - ta maska zjizveného chlapečka byla perfektní (a to počítám i tu první vrstvu). ()

Tomatáš

Kvalitních filmů tohoto žánru by fanoušek v poslední době spočítal na prstech jedné ruky...Kamera super, přesná hudba beroucí dech, příběh super, film je strhující, časem zajímavá španělština...doporučuji pro ty, co chtějí v pozdních hodinách zažít 100 minut v napětí a mít neustále husí kůži.. ()

Millanium

Konečně nějaký inteligentní psychologický horor s pěkným příběhem. Ono to jde i bez hektolitrů krve a dokonce i lépe. 85% ()

Mihail123

Nie je to horor. Je to perfektne natočená dráma, v ktorej sú opísané pocity matky keď stratí svoje dieťa ale neverí a hľadá ďalej. Juan Antonio Bayona má talent. Perfektne vykreslená atmosféra robí z The Orphanage prekvapenie roka. ()

Hennesy

Sirotinec je viac - menej klasická ducharina, ktorá viac ako na desivé momenty vsádza na atmosféru starého veľkého sirotinca a na presvedčivé herecké výkony. Vydesený som nebol, ale pár pekných (rozumej strašidelných) momentov sa tu predsa len nájde, aj keď treba povedať, že asi tak v polovici film trocha stráca tempo. Záverečná pointa mi chuť napravila, aj keď úplný záver filmu mi dojem znova pokazil. Prišlo mi to zbytočne melodramatické po depresívnej pointe. Ale aj tak dám ****, aj keď také slabšie. ()

Antek

Poloprázdný sirotčinec, na horizontu opuštěný maják a jedna temná jeskyně. Bayona využívá základních přísad horrorového řemesla a začíná vykládat svůj zdánlivě strašidelný příběh. Jistě: napětí tu je, jsou tu i duchové, hříchy minulosti i nějaké ty nervydrásající záběry. O tom všem je to ale až v druhém plánu. El Orfanato lze vnímat jako jakousi dospělejší variaci na Petra Pana -- hodně zvrhlou, ale ve svém konečném výsledku hřejivou pohádku pro dospělé, kteří se nikdy dospělými nechtěli stát ... ()

VasaX

Výborný horor. Sice ne s úplně neprůhledným dějem, ale racionalita kráčí ruku v ruce s mystičnem a divák je tak jen o krok napřed. Mě osobně potěšilo to jemné skloubení racionálního vysvětlení a paralelního duchařského. Ve výsledku je to spíše mysteriózní drama/thriller, ale i tak je to výborná podívaná. ()

zdenny

Už mě přestávají pomalu bavit filmy tohoto typu. Tedy filmy, kde se pořád něco zjevuje z důvodu, aby to bylo odhaleno a aby byly napraveny dávné křivdy. Omlouvám se, ale musím konstatovat, že je to jen hloupá kopie, třebaže standardně podchycená. A hlavně hispánci se v tomto vyžívají. Opravdu nemají jiný nápad? PS: Zjištění: Abych se ujistil ve svém názoru, projel jsem všechny komentáře s hodnocením dvě hvězdy a méně a zjistil jsem celkem zajímavou věc: asi 80 % těchto hodnocení je psaných ve slovenštině. Což pro mě znamená, že Slováci mají pro filmy tohoto typu (minimálně pro filmy tohoto typu) obzvlášť vyvinutý cit a za druhé: nejsou to jen hloupí "kopírovatelé" pocitů ostatních uživatelů csfd. ()

Tereza666

Skvělá atmosféra, postavy-herci, děj. Dokonalý horor. Film jak má být, ale nepřekousnu ten štastný konec. Sakra od začátku fimu jsem byla napjatá. Jak to vševhno nakonec dopadne. A oni se objímají a smějí. 90% ()

MikeZ

Španělé jedou! V dobách, kdy je většina z nás vděčná za každý alespoň trochu originální a děsivý horor, který nespočívá jen na tunách vyhřezlých orgánu a hektolitrech krve, ale na pořádné atmosféře jsou to právě oni kdo ty nejděsivější horory natáčí. Po Těch druhých a [REC], které se řadí k mála filmům, které mě kdy pořádně vystrašily, bylo u SIrotčice maličko ubráno na děsivosti a taky tentokrát nepřichází žádná extra šokující pointa. Film je hlavně příběhem matky (skvělá Belén Rueda), která se zoufale snaží najít svého, za záhadných okolností ztraceného syna. Vznikla velmi povedéna a docela originální atmosférická duchařina. Maličko zklamal akorát samotný závěr. Ne že by byl špatný, to opravdu ne, akorát mi ke zbytku filmu moc nesedl. 8/10 ()

Brandon

Kdo se bál, ať zvedne ruku. Krev žádná, atmosféra nadpřirozena minimální, duchové vystrašení, po lekačkách ani památky. Brilantní pointa, toť vše. ()

H.Gordon

Tento film v kině má úspěch, co se lekavek týče. Když jsem se na sirotčinec podívala doma, tak z toho mám stejně dobrý pocit, jako když jsem se na to dívala v kině, jen teda chyběly ty lekavé scény. Ale vůbec nevadí. Příjemně se na to kouká. Je to napínavé ( v kině lekavé), občas temně snové..výborná scéna byla v baráku se starší sensibilkou, která se snažila navázat kontakt s duchama. Atmosféra filmu velmi příjemná. Dávám 3, 90*. ()

Jacob23

Psychologicky horor a kvalitni filmarina.Dokazat aby takovy film pusobil pres den jak ve filmu tak ve skutecnosti je umeni.Poradna davka napeti,slusna hudba a supr vykon v hlavni roli-zaver ve sklepeni je vylozene supr a moc se mi to libilo-celkove jsem z tohoto filmu¨pomerne nadsen ()

Macbeth

Film s peclive budovanou atmosferou, u ktereho se bohuzel nemohu zbavit pocitu, ze mohl byt vypointovan lepe. Film vas stale vede za ruku se slovy: "Ritime se do velkeho finale," ktere bohuzel tak velke neni. Ostatni aspekty filmu jsou nutno rici vysoce nadprumerne. Vhodne zvolene prostredi sirotcince, herecke obsazeni, jiz zminovana atmosfera. ()

JekoRek

No tak no tak pánové... Nalejme si čistého vína. Bál jsem se, jenže to u mé osoby jeste nic neznamená. Ale co mě zarazilo nejvic bal jsem se asi jenom u 4 scén. Jedna mi teda malem urvala pr...del, ale i tak je o opravdu slabší horor. 60% ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze