Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

svobik

Nudná režie + scénář kopírující Faunův labyrint + nulová invence + spousta nelogičností a nasírací konec = obrovské zklamání. Sirotčinec není horor (3 lekačky nestačí), ani ryzí fantasy (z něj si půjčuje sotva dva prvky), je to spíše rodinné drama, spoléhající na atmosféru, která se mnohdy moc nedostaví. Guillermo del Toro si zřejmě myslel, že po Labyrintu mu diváci sežerou cokoliv, i když se na filmu bude podílet třeba jen jako producent. Kdepak, Guillermo. Dvakrát to stejné řeky nevstoupíš. ()

blackJag

Formálně velmi pěkně natočené hororové drama, které obstojí i obsahově a to především díky skvělé Belén Ruedové a režisérově schopnosti obratně budovat atmosféru. Tvůrci si hravě vystačí s neokázalou, ale dokonalou výpravou, působivými interiéry i exteriéry a všeobecně nenásilným vyzněním, kdy má člověk především strach z toho, co je jeho zraku skryto. Povedené dilo v nejlepší tradici Alfréda Hitchcocka. Nedokáži si třeba vůbec představit, že by něco podobného vzniklo u nás. II Scénář: Sergio G. Sánchez. 80% ()

homerr

Určitě dobrý film. Většinou nemám rád horory, kde krev stříká, umírá 20 středoškoláků, ale právě spíše tento typ filmů, kde je solidní atmosféra, část se odehrává ve tmě, plus dobrá hudba při napínavých scénách. Ted k mínusům: bohužel závěr vykradený z podobného filmu Ti druzí, mě nutí dát o hvězdičku méně. Škoda, ke konci jsem již tušil, jak to vše dopadne. ()

huli601

Asi prvý horor pri ktorom závere som mal dobrý pocit ani som sa nebál, Sirotinec nie je ani horor, ktorý vás má naľakať (ale pri pozeraní som mal občas zimomriavky), je to skôr dráma veľmi ale veľmi dobre skombinovaná s hororom. Dlho som si tento film nechcel pozrieť kvôli španielskemu dabingu... Neurobte túto chybu !!! ()

Guzo

Příjemné hororové drama s trochu jiným vyústěním než byste od podobného filmu čekali (a s tou lehkou originalitou to je jen dobře). Hezky se na to kouká, hezky se u toho bojí a tak to má být. Ale na plné hodnocení to u mě prostě není.. ()

Scar

Hovorím to každému koho stretnem, poviem to aj vám - všetky duchárske filmy, ktoré som doteraz videl, sú pre mňa len stratou drahocenného času v našom krátkom živote. ()

Evandulik

Skvelé. Jeden z malého množstva hororov, pri ktorých som sa zľakla, alebo aspoň trochu bála. Začína oparne, rozbieha sa hanblivo, s pribúdajúcimi minútami sa stupňuje napätie a vzrušenie, až dospeje do bodu vrcholu, kedy je človek v najvyššom vytŕžení(v izbe pre deti) a potom sekne. Záver ma ochromil, udivil, čakala som niečo fádnejšie. Navyše mi zabrnkal na citlivú strunku(matka obetujúca sa pre svoje dieťa). Úplne posledná scéna s otcom v dome je geniálna. Len tak ľahko z hlavy nevyprchá. ()

ganz

Chvíli po filmu jsem si říkal že to bude na 4*, když rok poté koukám že jsem tento film ještě nehodnotil, už tu 4. holku nevidím. Film je zajímavý, atmosféra je budována vcelku kvalitně a i pointa je originální, bohužel mi zde však chybí to něco navíc. Použité postupy nebyly špatné, originální však také ne. Od tohoto snímku jsem vážně čekal asi moc, protože atmosféru a klasickou úzkost bezvýchodných situací, kterou bych u dobrého hororu rád měl, jsem tu nenašel. ()

klima777

Film o tenké hranici mezi životem a smrtí. Film o posedlosti. Film o tragédii (btw: Simon byl HIV pozitivní... tady někdo maličko přehání, ale jenom úplně maličko...). Film o nenávisti. A nejspíše také o lásce... Dobrý film. Radostný Danse macabre :-). Osobně si však nemyslím, že je velká výhra zemřít. I když si na onom světě najdete kamarády a postupně tam přetáhnete oba šílející rodiče. Takže hvězda dolů za západ slunce jak od Pilcherové a za nedostatek nadhledu. Jinak spokojenost a poklona pro sugestivně hrající Geraldine Chaplin. ()

Koryntos

Áno mě se to líbilo a moc, udělat teď na mě někdo baf, počůrám se z toho do pyžámka. Konečně po dlouhé době horor, který má děj, člověk se u něho bojí, strach z neznáma je u mě vždycky větší a lepší, než pobíhající vidlák s motorovkou a fontány krve stříkající kolem. Jen mi byla divná ta zápletka s tou vychovatelkou, že by si nikdo nevšiml, že najednou zmizeli všichni chovanci, ale to je mnou, moc u toho přemýšlím. Jinak atmosféra hutná, že by se dala krájet, možná mohla být jen o něco kratší stopáž. ()

Kosmik 1

Horor, v žádném případě. Pěkný film, to určitě. Bohužel, i přes velmi povedený závěr, si myslím, že z toho šlo vyždímat daleko více. Atmosféra mohla být napínavější a malinko děsivější. Ale i tak to není vůbec špatný film. Nejlepší scény pro mě byly, když se u konce pykalo, sklep a již zmiňovaný samotný závěr. Ale určitě jsem čekal malinko víc, přesto hodnotím spíše kladně. 65% ()

Ravi

Děti sem, děti tam, děti kam se podívám ... Je trochu zvláštní, když se u hororu vlastně nebojíte a celou dobu jste spíše napnutí, jak to dopadne a pak máte jen divný pocit, že to vlastně nedopadlo nijak zvlášť nečekaně. Režisér navodit atmosféru umí, to ano, ale místo toho, aby byl člověk napínán a stimulován až do okamžiku, kdy mu přeběhne mráz po zádech, tady bylo tím okamžikem spíše souhlasné pokývání a potvrzení si vlastních domněnek. Je to dobrý film s vynikajícím nápadem, ale chtěl by ve všech směrech hodně přiostřit. 65% = 3/5 ()

Killda

Čekal jsem nějaký šílený lekací horror, a vlastně jsem byl v průběhu sledování zklamán, že nic takového nedostávám... ale nakonec nezbývá, než vše vzít zpět, utřít slzu a smeknout. ()

Jaro.Krafcik

Sirotinec by bol lepším filmom ak by sa vo filme aj niečo strašidelné udialo. Zvuky síce sú poriadne napinavé ale celkovo to treba brať ako thriller. Námet ako ducharina ale funguje. Za mňa osobne je ale lepším filmom s podobnou tématikou takisto španielský horor tí druzí. 3* ()

Dagoussek

Dost povedená duchařina, kdo mě zná, ví, že duchy jsou moje noční můra. A tady spojené se zajímavým příběhem v tajemném domě Sirotčince. Po celou dobu nevite jak se film bude vyvíjet, konec mě nejdříve dostal, ale pak jsem si řekla, proč ne?? ()

Autogram

Na horor veľmi mierne a na drámu som myšlienku hľadal ako ihlu v kope sena. Paralely na staršiu politiku je nemožné nájsť, dej sa dosť vlečie, takže zostáva len záverečná pointa priemernej kvality. ()

Philoun1

Film s pečlivě budouvanou a neuvěřitelně tajemnou atmosférou, je to už dlouho co sem viděl nějaký podobný film a tenhle se mi patřičně líbil. Díky za ten konec. ()

Styxos

Úžasný, poctivě natočený duchařský horor. Tam, kde jiní sází na triky, počet přeřezaných těl a podobné hnusárny, sází na Juan Antonio Bayona na mrazivou hororovou atmosféru a herecký výkon Belén Rueday, která je odhodlána udělat maximum pro získání toho nejcennějšího, co v životě má. Pokud jste spokojeně chrochtali při del Torově Faunově labyrintu, pak při Sirotčinci budete slintat. :-) ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze