Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

tinss_18

podľa hodnotenia so si myslela, že sa mi to bude páčiť, a že to bude super, no nejak ma to až moc nenadchlo.. pre mňa iba priemerný film za 3 hviezdičky.. tak ako sa hovorí 100 ľudí 100 chutí..možno nabudúce ()

DannyVlk

Komplikovanější sbal prachy a vypadni, kde už ale herci vypadají moc sebejistě a vše jim až moc hladce vychází. Nevím proč ale něco mi na tomhle díle spolu s Podfuckem nesedí. Asi výběr herců.. ()

Chlo0opek

Pěkně natočené, dobré dialogy, humor také dost dobrý, zkrátka styl, který mi sedí. Karel Roden jako klasický Rus - také povedená volba:). Ústřední píseň filmu je navíc velmi chytlavá;) Na úplný vrchol to tedy nezařadím, ale za ty lehce slabší 4 hvězdičky to už být může. Dokonce jsem ve snímku zachytil i Guye ve své roličce;-) ()

Litty

"Don't hurt me Arch, I'm only litool." Pre mňa rozhodne srdcovka, výborný výber hercov, hudby, skvelé hlášky. Toto je proste skurvene energická komédia ktorá sa každým zhliadnutím len zlepšuje. Toby Kebbell zahral Johnnyho až hrôzostrašne dobre. Komu sa to nepáči, ten si zaslúži prefackať a poslať späť do školy! ()

Johgas

Šmarjá, tam snad nebyla jediná sympatická postava! A co bylo na tom obraze jsme se taky nedozvěděli ;-) Ale jo, mělo to spád, herci dobří - i nesympatické postavy je umění zahrát, dobré hlášky, pěkná hudba. Ale jednou stačilo. ()

Signore

6/10 Po příšerném Revolveru sice GR se sice pokusil vrátit ke kořenům, což se mu ale daří jen částečně. Na mě to bylo už zbytečně přeplácané a překvapivě nevtahující. Kromě očekávatelného vizuálního nadstandardu tak zaslouží pochvalu jen herecké obsazení, a to pro by pro takto ambiciózního tvůrce mělo být trochu málo. ()

gizi

Podobně jako Podfu(c)k i tento film na druhé shlédnutí působí snad ještě lépe než na první (viděno asi po pěti letech 30.9.2015). Mohlo by to mít sice ještě trochu větší švih a trochu víc té pořádně ostré muziky, ale i tak 85%. ()

Martinko991

Mňa film veľmi milo prekvapil až ľutujem že som si ho tak dlho odkladal zhliadnuť isto sa pozriem aj po režiserovych ďalších filmoch. ()

Prcek96

Guy Ritchie se snažil udělat další film ala Podfu(c)k respektive Sbal prachy a vypadni, ale moc to nevyšlo. Film oproti dvěma jmenovaným postrádá nějaké cool situace a těch vtipných je málo.Herci hrají dobře, režie je kvalitní, ale celkové hodnocení nezachraňují. Zkrátka tomu "chybí koule". Škoda, s tímto filmem Guy na své dva nejlepší nedosáhl, naštěstí je tady Matthew Vaughn. ()

adako

pripadá mi to ako nudnejší, menej akčný, menej nápaditý, menej štýlový, menej zábavný Layer Cake. Layer Cake mal svoje muchy a Mathew Vaugh sa pri ňom ešte len rozbiehal, RocknRolla je však vo všetkých možných parametroch horšia plus pridáva muchy vlastné. Celé to pôsobí skoro ako pokus o remake Vaughnovej prvotiny, a ešte k tomu nepodarený (aj keď to je až príliš silné slovo, nedotiahnutý/rozpačitý sa hodí lepšie). ()

Al90

Slovy tetky ze Slovenska ,, Bola to akasik cudna kokotina o nicom,, No,ja bych preci tak brutalni ke snimku nebyl,ale i ja jsem se ztracel v deji,chvilemi jsem nevedel o co tam de,ze zvedavosti jsem dokoukal zda se ke konci neco odehraje co me vyhodi z kresla,ale ono nic,tak nejak to vse alespon pro me vysumelo to ztracena a zitra nebudu ani vedet,ze jsem se na nej dival :) ()

zekon

Připadalo mi to spíš jak nudná nemastná kopie Ritchieho. Vůbec to nebyl ten jeho pravý styl. Zmatek, nedůsledná provázanost, nedořešené otázky, divnofilm. ()

Nobunaga

Moc ten hype kolem filmu RocknRolla nechápu. Jasně, Guy Ritchie natočil dlouho očekávanou, další gangsterku o loserech a mafiánech. Jenže tento film se se svými předchůdci Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k, díky kterým jsme si Guye Ritchieho všichni zamilovali, ani zdaleka nemůže měřit a je jen jejich chudým příbuzným. Zůstalo sice netradiční vyprávění příběhu, cool kamera a střih a úderný soundtrack, ale to je tak všechno. Chybí tu hrdinové se kterými bychom se mohi ztotožnit a o které bychom se strachovali, chybí jakákoliv akce, napětí či zvrat, a hlavně humor, hlášky a nadsázka. Ono to tu teda je, ale člověk aby je ve stopáži 110 minut lupou pohledal. A to nemluvím o příběhu jako takovém- působí dojmem, jako když máte tři měsíce na napsání scénáře, ale vy se na to vykašlete a namastíte to posledních 24h před deadline. Tak jsem alespoň čekal, zda se ve filmu objeví písnička Why Did You Do It (One Two) od britských Stretch. Té jsem se sice nedočkal, ale jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že se objevila už dříve ve filmu Sbal prachy a vypadni. Tak vida, přece jen jsem původ jména postavy Gerarda Butlera zřejmě trefil. To jsem už ale odbočil- takže abych to nezdržoval, za mě nečekaně průměrných ***. ()

kodwin

Ta neopakovatelná gangsterská atmosféra, kterou umí vytvořit Guy Ritchie tam pořád je, ale dojem bohužel kazí příliš komplikovaný scénář, ve kterém se ztrácíte. Můžeme být pyšní, že si takový režisér vybral do jedné z hlavních rolí Karla Rodena, který se mezi hvězdami vůbec neztratil, resp. ztratil - hrál stejně dobře jako oni. Celkově mě RocknRolla nenadchla ani nezklamala, jasnou jedničkou v Ritchieho tvorbě pro mě zůstává jeho debut - Sbal prachy a vypadni. Další dílka už v podstatě nepřináší nic nového. ()

slavikzbojni

Že sa pán herec ako Gerard Butler dal do tejto drgomanickej a buznovej ošústanej filmovej kanalizácie,,,,-- asi veľmi potreboval prašule... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)