Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Šakal

Vypadá to, že Guy chytil druhý dech. Do kvalit ( lehkosti, vtipnosti..) http://www.csfd.cz/film/7698-sbal-prachy-a-vypadni-lock-stock-and-two-smoking-barrels/ a http://www.csfd.cz/film/7700-podfuck-snatch/ tomu něco málo ( VÍCE ) schází, ale díky dobrému scénáři, tradičně líbivému vizuálu a propracovaným charakterům jednotlivých postav a následně výborně zahraných zejména v podání Toma Wilkinsona, Marka Stronga a Karla Rodena se jedná o velmi zdařilou " jednohubku " . Jako třešínka na dortu sexy Thandie Newton. Rád jsem se nechal pozvat na tuto podívanou, ale že by mi nějak výrazně natrvalo utkvěla v paměti, to tedy ne. 78% Přesto, vítej zpátky Guy! ()

Sobis87

Jestli byli Ritchieho Trosečníci zákeřným kopnutím do koulí a Revolver nejistým šťouráním v nose, tak RocknRolla je přesně mířenou ránou mezi oči. Talentovaný Brit se vrátil k tomu, co mu jde nejlépe - ke gangsterce plné šílených figurek a černého humoru, kde se proplétá několik makropříběhů v jednu našlápnutou jízdu. RocknRolla je takový střízlivější bráška Podfu(c)ku, který i nadále zůstává Ritchieho majstštykem, přesto se jedná o zatraceně dobrou podívanou se silným hereckým ansámblem, opojným vizuálem a vražedným tempem. Cool. 75% ()

IQ Tiqe

Dobrý jazyk, dobrý homor, většinou dobří herci, má to styl, možná mi některé pasáže až tak úplně nesedli, ale naokonec jsem byl spokojen. 74 % ()

Jordan

áno, nevenujme sa tomu, že tento film (akýkoľvek film) guya ritchieho je v multiplexoch zaradený ako ART - čiže film pre náročného diváka, pretože aj keď úvodná polhodinka je naozaj náročnejsia na sledovanie, pretože sme rovnými nohami vrhnutý do vôd dobre zabehnutého a pestre zaľudneného londýnskeho podsvetia, jedná sa o oddychovú a ľahkú žánrovku, hrdý comeback pána režiséra na pole, kde začínal a kde sa cíti ako doma (tento fakt: zaradenie tohto filmu ako art - čím nepodceňujem esteticko režijné postupy, ktoré pochopiteľne vybočujú zo šede stredoprúdu, mainstreamu - hovorí o klesavej vnímavosti súčasného diváka voči náročnejším filmom), každopádne ja som bol veľmi spokojný, tak s krásnou thandie, plešatým oldschoolakom wilkinsonom, sympaťáckym hlavným hrdinom, ktorý je v tomto filme pozoruhodne roztrojený - rozprávač Archibald, "hlavný" OneTwo a napokon sám Rocknrolla, slizkým rusákom Rodenom, dynamickým adrenalínovým vizuálom, šťastným obrazom, hláškami a napokon riadne vydupaným soundtrackom; ()

Anderton

Ja by som tomu dal aj vyššie hodnotenie, lenže "návrat" veľkého motherfuckera Ritchieho je zbytočne dlhý a tých 110 minút nie je tak ľahké si užiť počas celej svojej doby. Čo sa ale podarilo, je casting, keď Ritchiemu nepovedali nie viaceré veľké a nastupujúce hviezdy. Zaujímavosťou je, že napriek účasti Karla Rodena si to český distribútor na poslednú chvíľu rozmyslel a film do kín neuviedol, zatiaľ čo slovenský áno. Ani na druhý krát tak úplne nechápem, o čo tu išlo, okrem tej chabej ústrednej obrazovej zápletky a prekvapivému koncu. Pokus o ďalší kult zjavne nevyšiel podľa Ritchieho predstáv. ()

Frajer42 odpad!

Tak tento film mi úplně nesedl. Vychází z hrozně debilního příběhu, kde se nic zajímavého prostě neděje. Většina herců hraje jako banda čuráků. Karel Roden mě docela nasral, protože mi k němu jeho role prostě neseděla. Celé je to vlastně úplně debilní. Akce, která by stála za zmínku zde není. Prostě se pořád kecá o hovnech. Navíc mám velkou výtku k tomu žánrovém zařazení filmu jako komedie, protože stále trpím asi myslnou představou, že komedie by měly být vtipné, což se této totální sračce říct rozhodně nedá. Já tuhle sračku považuji za typického zástupce odpadu. ()

AppleCore

Mnozí píšou, že Ritchie je zpět a já tvrdim, že nikdy nikam neodešel, Ritchie je tu pořád s náma a tady to perfektně dokazuje. Parádní zápletka, skvělej Butler, skvělej Wilkinson a skvělej Roden. Skvělá kamera, skvělá hudba a skvělej scénář (nečet, ale viděl). 15/10 ()

boshke

Snatch jsem Ritchiemu sezřal i s botama, Sbal prachy a vypadni jsem mu taky bral. Chtít však potřetí natočit identický film je celkem drzost. Nebo mi už hlavně díky druhému Sherlockovi začal lézt krkem jeho rádoby cool styl plný zrychlovaček, zpomalovaček a podobných pitomin. Oceňuji obsazení (Strong, Hardy, Roden) a originálně pojatý filmový sex. Jinak však platí - nevstoupíš třikrát do téže řeky... 40% ()

Kothy

Kvalitní Ritchieho snímek. Závěrečný výdrb je ve stylu Dannyho parťáků. Sympatický výběr herců, je to fakt pěkné. :) ()

teutates

Štýlová RocknRolla... Yeah to bola jazda! Ritchie a jeho nezabudnuteľný rukopis... romantické "sračky" mu nejdu, avšak poriadný "nárez" zvláda... Londýnske polia, emigranti, feťáci, nevšedná zápletka a nakoniec pravý RocknRolla. Symbolické zobrazenie Ritchieho starosti ohľadom rodnej zeme... nepriame odhalenie tzv. "pravdy"... :D Snatch to síce nieje, ale 9/10 je! ()

swamp

Na filmek RockNRolla jsem se těšil víc než dost. Guy Ritchie už dlouho nenatočil nic pořádného a po informacích a ukázkách jsem si odvodil, že tohle by mohla být pořádná pecka. :) A taky že jo! :) Jeho dřívější filmy Snatch a Lock, stock and two smoking barrels mě sice bavily ještě o něco více, ale konečně je to ten starý známý Ritchie. :) One Two (Gerard Butler), Mumbles a Handsome Bob je partička k pohledání - a když se do toho připlete Uri (Karel Roden) a jeho 'šťastný obraz', Archie, Lenny, Johnny Quid a Jackie - je hned jasné, že se vše zamotá přesně tak, jak to má režisér rád. :D A my taky, že? ;) ()

Okara

Na RocknRollu se můžete dívat dvěma pohledy. Nasaďte brýle skeptika a z je z něj přímočará, bezduchá gangsterka. Nenápaditý akčňák, který skáče od jednoho k druhému a ve výsledku je o ničem s nevkreslenými postavami. Stokrát omleté to samé, jen s novými postavami. A nebo ty brýle zahoďte a nechte se vtáhnout do osobitého Ritchieworldu. Dunivý basy rockových vypalovaček nastolují drtivý tempo, ze kterýho se nesleví ani na vteřinu a každá minuta je napěchovaná lahůdkově-žánrovou porcí akce, černýho humoru a vyšperkovaných dialogů, schovaných pod slangovym kabátem. Spodina velkoměst v Ritchieworldu povstává z hromady odpadků a můžete se vsadit, že to vždy roztočí. Partičky hlupáků, nazuřených ruských archetypů a samozvaných tvrďáků si to rozdají v intrikách i rvačkách, zatímco vysmažený buchnaři a hlavy pomazaný si v zákoutí mnou ruce. Přehršel postav, zápletek i žánrových překryvů z Rocknrolly činí zběsilou filmovou skládačku, kterou můžete se skeptickými brýlemi rozložit na kousíčky a každý z nich nevyvratitelně zkritizovat do odpadové vrstvy. Nebo přistoupíte na Ritchieho hru a užijete si tenhle osobitej film se všim všudy, abyste na konci seděli vysmátý, rozjařený a divácky naprosto vyčerpaní. RocknRolla mouchy má. No a co. Tady se na dokonalost nehraje. P. S. Nejlepší taneční scéna ever, kam se hrabe Pulp Fiction. Nejlepší soundtrack: I´m a man. 80 % ()

DwayneJohnson

Mám přece jen ten velmi silný pocit, že tohle vše už jsem v Guyových filmech viděl. A jak Sbal prachy a vypadni, tak Pod(f)uck na mě nechal mnohem lepší dojem. Tenhle se mu vyrovná, jen opravdu pár scénami, zbytek je pořád stejná, ohraná písnička, které se minule poslouchala mnohem líp. ()

Ant

Skvělá britská akční jízda s peprným humorem a vynikající sbírkou herců(Wilkinson je ďábel). Smekám Ritchiemu jak za režii, tak za scénář. Neopakovatelný zážitek. ()

predators

...a nechybělo málo a šel bych ještě níž. Jelikož řežisérem není nikdo jiný, než Podfu(c)kář Guy Ritchie, čekal jsem pořádnou zápletku, pár mrtvých špinavých grázlů a nějakou tu zábavu. Dostalo se mi všeho tak napůl. Příběh je sice trochu tajemný, ale žádné procvičení mozkových závitů nečekejte. Gauneři? Ano, ti tu jsou, ale chybí jim jisté charisma, takže jsou vám vcelku ukradení. A čemu bych se zasmál? Jo, při honičce s duem nesmrtelných sovětů jsem se usmál. Takže co? Slabší průměr, bohužel... :-( Zajímavosti: Jistě vás zajímá jméno obrazu, který se Karlu Rodenovi tak líbil. Jenže on žádné jméno nemá, byl prázdný. / Golfovou partičku vyhrál Ludacris...všechny uzpíval k nudě, pak už to měl jednoduché :-) 45% ()

Eawy

Dobrý film, fakt dobrý. Vyniká asi iba hereckým obsadením, ale napriek tomu vyniká. Poskytuje nám pohľad do prostredia v akom sme už boli tisíckrát, lenže zaujímavejším spôsobom. Kvalitný scenár, pochopiteľná dejová línia. Rocknrolla je príkladom filmu, ktorý si pozriete, zasmejete sa a poriadne, a potom si poviete, OK, ideme ďalej. Filmy a la Rocknrolla nemajú veľmi hlbokú podstatu, neexistuje hádam ani jedno poučenie, ktoré si s filmov podobného formátu môžete vziať, no napriek tomu vás film svojou nezádumčivosťou tým, že nemusíte premýšľať dostane na takú úroveň na akú chce. Príjemne sa zabavíte ale môžte pri tom robiť ďalších niekoľko vecí bez toho aby vám uniklo podstatné z filmu.Totiž Rocknrolla je film postavený čisto na scénach,len 10 z 20 na seba plynule nadväzuje, či sa odvoláva, preto je film tak príjemný na pozeranie. Za sountrack by som však aj ruku do ohňa strčila. Mimochodom Karel Roden je super. 75% ()

nascendi

Tak sa mi zdá, že Guy Ritchie si už v tomto filme siahol na dno pomyselneého batohu invenčnosti, z ktorého čerpal pri predchádzajúcich dvoch filmoch. RocknRolla vôbec nie je zlý film. Určite je nadpriemerný, a to nielen vo svojom žánri. Trochu trpí tým, že už máločím prekvapuje, herecky je dosť nevýrazný a niektorí herci typovo nesedia do postavy, ktorú stvárňujú. Po záverečných titulkoch nasleduje spokojnosť, nie nadšenie. ()

Němi

Především herci jsou to, co film povyšuje do kategorie "Něco extra". Zamotaná báchorka kolem "hledání něčeho" tu už byla nespočetněkrát. Alespoň, že v téhle jsem se až na posledních deset minut neztrácel. Jsou to Wilkinson, Hardy, Butler, Kebbell, Roden, Strong a krásná Thandie (řazeno kvalitou), kteří předvádějí tu pravou RocknRollu. Je to scénář, který zajistil víc než jen úsměvné sledování jejich suveréních kreací díky absenci snad jediného hluchého místa. A je to (na Ritchieho) umírněná a nápaditá režie, která do toho všeho vlila neokázalou pohodu, která vás sice udrží pevně u obrazovky, ale zároveň zřetelně pomrkává, že to všechno má hlavně pobavit a neřešit nic důležitého. O tu báchorku tu ani tak nejde, to jednotlivé scény a minipříběhy jsou ten pravý nářez! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)