Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

Bigwave

Nevím kam se stratilo to tajemno. Akta X u mě byl prostě film o tajemnu, nadpřirozenu, zelených mužíčcích, kosmických lodích, nevysvětlitelných záhadách. Tohle byla taková laciná kriminálka. Celý děj a očekávání od filmu se pokusili zachránit jasnovědeckým pedofilním knězem a jistým božím zásahem. U mě slabé. Seriál jsem obdivoval a první celovečerák taky. Ale tohle mě sklamalo. Slabší průměrná detektivka ()

Nightmare89

Je evidentné, že Chris Carter sa týmto snímkom snažil zistiť či má značka Aktov - X u ľudí ešte patričnú popularitu. Problém je ale ten, že namiesto toho aby vytvoril ďalší zaujímavý príbeh a posunul by tím nie celkom ukončený storyline niekam ďalej, predostrel nám zápletku, ktorá by obstála maximálne ako nová epizóda seriálu. Rozhodne ale nie ako celovečerný film, ktorý si myslím, že neuspokojí ani ľudí, čo videli asi toľko dielov pôvodného seriálu ako ja episód Ordinácie v ružovej záhrade. 3* dávam asi len z rešpektu ku značke Aktov - X a z dôvodu, že som mohol vidieť Muldera so Scullyovou znovu v akcií. Veľké sklamanie a premárnená šanca! ()

Lenii

Jednoduše musím přiznat, že se mi to nelíbilo a nechce se mi věřit, že něco takového natočili. Co to hlavně celé zkazilo byl námět, příběh celého filmu. Škoda. 40% ()

Brano

Nikdy som nevidel seriál, ale od tohto filmu som očakával solídny thriller s príchuťou tajomna, čo u mňa ostalo veľmi ďaleko za očakávaniami. Strašne slabý dej a celé je to také nudné, že som to mal problém dopozerať. Pre mňa jednorazová záležitosť. ()

helrohir

Od značky "The X-Files" človek rozhodne očakáva viac, než len obyčajnú krimi zápletku, naviac úplne bez typickej mysterióznej atmosféry, aká zdobila väčšiu seriálových epizód a v určitej miere aj prvý celovečerný film. Scenár príliš často vsádza na otrepané dialógy a frázy či náboženské témy. Hlavná zápletka nie je príliš vygradovaná, celkový priebeh deja je zmätočný, a aj záver je odbitý dosť rýchlo. Jediné čo ako tak funguje je chémia medzi ústrednou dvojicou, pričom obaja stále podávajú aj solídne výkony. U mňa jednoznačne prevláda sklamanie. 40%. ()

benyy

Pre skalných fanúšikov prináša tento film mnohé odpovede na otázky, ktoré vyvstali počas seriálu. Za seba musím povedať, že veľmi dobre sa na dvojicu Duchovny-Anderson po dlhej prestávke pozeralo. Dej má typickú atmosféru seriálu, takže pripomína skor predĺženú epizódu. Prirovanie kritikov k Mlčaniu jahniat nie je náhodné. Aby som to zhrnul, ako bývalému skalnému fanúšikov seriálu sa mi ten film veľmi páčil, no ako milovník filmov mu nemožem dať viac ako 3 hviezdičky ()

(fjw)

Trochu dlouhá obyčejná epizoda ze seriálu bez žádného nádechu tajemna. Ale jako příznivec Akt X se mi to zamlouvalo. Vývoj vztahu mezi exagenty mi vyhovoval. Tahle jsem si to nějak představoval, že to nakonec skončí. Co ovšem znamela poslední scéna v titulkách? :) ()

Paloalto

Je mi lito tohoto pokracovani i výsledneho hodnocení, které musim dát. Jako velky fandu cele serie mne tento film velmi zklamal. Chybi poradna atmosfera a smrnc ba i prumerneho dilu. Muldrovych vtipku je poskrovnu a kriminalni zapletka je dost nudná a nenapínavá. Je videt ze Akta X uz maji za zenitem. ()

Orhalmi

Scully zestárla a stala se z ní osamělá depresivní žena, co celý film brečí, nebo jí do breku je, nebo se alespoň tváří jako že má migrénu, nebo že ji bolí břicho. No byla to celkem dost trapárna toto. ()

ottik274

Už to nejsou akta X jako bývala. Minimum nadpřirpzena, jedna asistenka ruského doktora mluví po česku.Dybych viděl slušnej film, tak i uvěřím. Ach jo. ()

jack_scott

Vcelku jen obyčejná kriminálka, vskutku tuctovka....na které je zajimavé jen to jméno. z Původního seriálu jakoby zůstali jen jména hlavních hrdinů, protože i samotní herci už slavnou dvojku ani zdaleka nehrají tak jako dříve. Režie průměrná, scénář spíše nezáživný než cokoliv jiného....člověk u toho sice nespí,ale jinak k tomu nemá moc daleko. Akce žádná, vtip žádný, člověku jakoby bylo jedno kdo ty lidi vlastně unáší....a když se to člověk dozví, moc ho to nenadchne. Bohužel skutečně nemohu snímek doporučit, kdo ho neuvidí, o nic fakt nepřijde. je řada možností jak se zabavit lépe. Je mi smutno když vidím co se stalo z kdysi tak fajn seriálu....50% ()

Miloško

Veľké sklamanie oproti skvelému seriálu.Tento film mal byť,po 10 rokoch niečím výnimočným,niečím z omnoho viac originálnejším scénarom,nie obyčajný príbeh ,ako keby sme pozeral radovú epizódu zo seriálu,len dlhšie trvajúcu.A aj atmosféra,úplne typická pre Akty X tu úplne vymizla.Jedno s naj sklamaní roka... (DVD,07.12.2008) ()

Barahir

Objektivně by si to asi nezasloužilo ani tu druhou hvezdičku, ale vtípek s Bushem mě pobavil a Lew Ashby snažící se useknout Hanku Moodymu hlavu sekerou se taky hned tak nevidí :-) ()

honzic

Pro mne opravdu zklamání. Po zdařilém seriálu Akta X (zejména prvních sériích), kde se bylo na co koukat a zajímavému scénáři, nyní narážíme na prostou detektivku s trochou záhadna, ovšem jinak velmi nepřehledným a nudným scénářem s nataženou stopáží, herecké výkony jsou slabé a tradiční záchrana v poslední sekundě a ohrané klišé to jen zhoršilo. Nespraví to ani dobrá hudba (ne tak jako v prvních Aktech) a zajímavé záběry, kterých je však jen málo. Je to prostě nuda. Hodnocení: 40 % ()

Plague.

Doufal jsem, že X-Files nebude další z filmů, který po letech pokazí všechny vzpomínky na původní dílo. Doufal jsem ale marně. Kromě pochutnání v podobě vývoje vztahu M-S je to prachsprostá kriminálka plná klišé a česky mluvících rusáků. Po nádherně zakončeném seriálu (poslední díl jsem si musel po filmu pustit a vrátit tak vše do správných kolejí) tady máme frašku (a Scully s, bohužel, dlouhými vlasy). ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část