Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

djbarrel

Bylo by snadné Akta X : Chci uvěřit odsoudit. Důvodů by se našlo jistě dost. Fanoušci seriálu budou postrádat zelený mužíčky a všechny paranormální jevy. Diváci krimi thrillerů se budou podivovat těm spiritistům atd. Nicméně film je natočet jako thriller resp krimithriller a jako takový byl celkově pojat. Atmosféra je hustá až až a i rozuzlení zápletky je vcelku originální. Vcelku zajímavý film, lepší průměr . 65 % ()

vejfukCZ

Je pro mě velkým zklamáním že jako velký fanoušek Akta X dávám špatné hodnocení. Ale ono to opravdu jinak nejde. Čekal jsem že znovu uvidím Muldera a Scullyovou ale viděl jsem jak Duchovny a Andersonová jenom hrají Muldera a Scullyovou. Scénář a příběh by možná stačily na obyč. detektivku, s paranormálními jevy to nemělo nic společného. Celej film se vůbec nic neděje, nic nevyšetřuje ani nic nepátrá. Ono taky nemá co. Ti dva totiž vyšetřují zmizení jedné agentky FBI. Pár narážek a hlášek ze seriálu aby se neřeklo (Mulder jí slunečnicové semínka, Scully na Muldera že zase jenom hledá svoji sestru atd.). Aspoň že se na konci objeví starý dobrý zástupce ředitele Skinner, jinak nikdo. Na příběh ze seriálu to v žádném případě nenavazuje. Nechápu že se na tom podíleli všechny esa ze seriálu, obzvláště Chris Carter zklamal. Jediný kdo opět zazářil je Mark Snow, jeho hudba je jako vždy výtečná. Hodnotit tenhle film samostatně kdyby nebyl seriál, bylo by to slušné 3*. Ale to bohužel nejde, u tohohle filmu se musí brát v potaz původní seriál. A propos - scénka s Bushem a znělkou neměla chybu. ()

Hobit Bilbo

Chrisi Cartere, proč? Proč jsi tohle točil? Vydělat chechtáky na třetí, pekelně nářezový, mytologický film? Alespoň v tohle doufám... ne vážně, I Want to Believe naprosto selhává na neuvěřitelně nudném a nezajímavém hlavním ději (90% samostatných epizod v seriálu mají lepší zápletku, než tahle kravina, o mytologických ani nemluvě) okořeněném trochou kočkování mezi hlavní dvojkou a pár narážkami na staré dobré časy, což je pro mě jediný kladný aspekt. Navíc tohle stejně ocení výhradně fanoušci seriálu. Plus pár scén, které nedávají příliš smysl, plus M & S jako staří manželé na dovolence a plus... doufám, že to řeknu správně... pedofilní kněz, který je navíc i sensibil... eeee jo, čtete dobře... ()

Dave_ff

Nevím, co tohle mělo s Akty X mít společného. Akta X byl výborný seriál i skvělý film, ale tohle je jen 104 minut nudy... ()

route60

Akta X Chci uvěřit ale já nevěřím vlastní očím ano David Duchovny a Gilliam Anderson jsou výborní ale zbytek ? hlavně réžie vlezla Chrisi Carterovi na mozek, atmosféra ze seriálu je ta tam a mystika, napětí se nekoná, zbytečný film. ()

Kate Austen

Pre mňa, na tak známy a kultový seriál, je to veľmi slabá úroveň. Na seriálový diel by to bolo celkom slušné, ale ako film to vyzerá ako lacnejšia detektívka na popoludnie. ()

gotham

Taková standardní detektivka, ale samozřejmě, že člověk od něčeho s názvem Akta X čeká mnohem více. Nejsem žádný náruživý fanoušek seriálu, ale pár dílů jsem viděl, uchvátily mě fascinující, hustou a temnou atmosférou a naprosto nepředvídatelným dějem s různými paranormálními jevy či postavami. A to zde absolutně chybělo ! Navíc se nekonalo ani nějaké extra rozuzlení ať už případu nebo vztahu mezi Scullyovou a Mulderem. Je to zkrátka takové nemastné, neslané, zbytečné, ale ani to neurazí ani nepoškodí pověst Akta X. 50% ()

DaliborekD

Film si z původního seriálu bere vlastně jen ústřední duo nyní už bývalých agentů FBI a děj postrádá jakoukoliv návaznost nebo výrazně mysteriózní prvky. To je ale trochu dvousečná zbraň. Ikdyž tvůrci proklamují, že chtějí, aby byl film přístupný i divákům seriálu neznalých, což se daří, vztah a celkově chování Muldera a Scullyové jsou přesně tam, kde jsme je opustili na konci seriálu resp. po prvním filmu a to znamená, že pro nováčka v sérii je jejich chování od začátku do konce značně nepochopitelné. Další problém je, že námět, který se Carter rozhodl zpracovat není dostatečně silný, ani obsáhlý, aby obstál v celovečerní stopáži a jsme svědky umělého natahování, jakým je celá linka okolo práce v nemocnici doktorky Scullyové, která ten děj na hodinu a půl dokopává. Tady bych mohl skončit s tím, že jde jen o průměrný díl seriálu, který neměl lézt na plátno, ale budu schovívavý, protože přes všechny výtky je to pořád slušná detektivka s atmosférou a ta hodinka a půl mně nebolela, dokonce mírně potěšila. ()

keyzar

No škoda, věděl jsem, že to bude slabota, s Akty X to mělo společného pouze Muldera, Scully a Skinnera. Jinak mírně nadprůměrný kriminální film se zajímavým námětem. Dal bych tomu klidně i víc, ale ke starým dobrým Aktům to mělo na sto honů daleko. ()

Nikolas__

Tak mě se tento film líbil překvapivě více než ten první 1998. Extrémně dobře natočené, a je to taková dlouhá MOTW epizoda navíc. Paráda. 8/10 ()

egan odpad!

Nechce sa mi veriť (I don´t want to believe:), že tvorca celkom inteligentného televízneho seriálu, dokázal takto sprzniť (hlavne scenáristicky) tento celovečerák. Skutočne som neveril vlastným očiam a častokrát som sa v kinosále neubránil hlasnému smiechu nad tým, aké to bolo všetko trápne. Tak dementný scenár a dialógy som už dlho nevidel. Bolo mi ešte aj ľúto oboch hlavných hercov, ktorí museli tak dokonale nehrateľné vety s vážnou tvárou púšťať z úst. Vďaka debilnému scenáru posobili ešte aj oni herecky neschopne a veľmi smiešne. Príbeh nemal žiadne napatie a logiku už ani omylom. Neuveriteľné! Obrovské sklamanie!!! Bolo mi z toho zle. Kategória: FILMOVÝ GRC! ()

prener

Slyšel jsem dva názory, zde je první: "Pokud bych neznal seriál, tak bych tenhle film ohodnotil pořádně slabě. Ale z úcty k seriálu hodnotím o dvě hvězdičky lépe." A druhý názor: "Pokud bych neznal seriál, nemohl bych porovnat o kolik je druhý samostatný film horší. Takhle to ale porovnat můžu, a tak hodnotím o dvě hvězdičky níže než kdyby se jednalo o samostatné dílko, protože seriál byl parádní." A můj názor? Nebylo to úplně ono. ()

kim lowe

Nechapu, proc tento film byl natocen. Kvalitou se nevyrovna ani tomu nejslabsimu dilu predchoziho serialu. Chybi napeti a mysticka atmosfera. Hvezdicka navic snad jen za comeback dua Scully - Duchovny. ()

Insomniac

Čakal som rozhodne viac. Dosť nudné, nenápadité, bez x-files faktoru:), ... Naozaj by som si pozrel radšej niektorú samostatnú epizódu ešte raz ako toto. Mažem. ()

UN

Ako časť do seriálu by to bolo 100 percent na celovečerny film to nemá, dúfam ,že bude repete. Toto vnímam skor ako medzikrok medzi flimom a ukončením seriálu. ()

Patr1k

Očakávajte neočakávané, paranormálnosť seriálu sa vytratila (jeden pedofarár to nevytrhne), avšak ako kriminálka je to v pohode, atmosféra zasneženej krajiny filmu len pomohla, mňa ako ateistovi trocha vadila neustála "reklama" cirkvi, pretože človek môže veriť v niečo viac (mulder) no nemusí to byť hneď ten Jeden. ()

Gizzmo

Nechci ani pomyslet, že na film, na který sem čekal tak dlouho dopadl takhle mizerně. Popravdě tento snímek nemá s Aktami X nic společného, snad jen kromě Foxe a Dany. Zkrátka ten, kdo šel do kina na Akta X a čekal Akta X, si musel po chvíli klást otázku, zda sedí ve správném sále na správném filmu. Nezakopnete o žádnou nadpřirozenost, nebo něco paranormálního, až na jistého kněze, který mívá vidiny (Možná jediný rozumný důvod, proč tento film pojmenovat právě Akta X). Podle mě jde spíše o průměrnou kriminálku, kde tématem vyšetřování jsou pohřešované osoby. Navíc podtitul „Chci uvěřit“ mi vzhledem k obsahu skutečně nesedí, i když náznaky proč zrovna tento podtitul se ve filmu objevují (např. Fox se dívá na fotku své sestry). Celkově na snímku nic zajímavého šetřený případ začne a šetřený případ se vyřeší, jasně daná pravidla. Napětí vázne po celou dobu sledování a fanoušky akčnějších scén musím taktéž zklamat. Vše se táhne v klidném duchu a pohodě…bezesporu odpočinkový film. Jediná záchranná brzda této záležitosti je David Duchovny a Gillian Anderson. Tak pokud už vážně nebudete mít na co koukat zkuste to a pokud od začátku žádná akta čekat nebudete, potom pro vás jen lépe…. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část