Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

Ještěřák

Po THE OTHER BOLEYN GIRL další v tichosti přicházející, umírněný film na relativně odporné téma "dáš / nedáš mi syna"... Který až na docela hezkou a docela talentovanou KK nemá absolutně co nabídnout. Nechápu, kde tyhle filmy s lehce telenoveloidní zápletkou berou tu drzost natahovat se do dvou hodin a přitom nezmonitorovat ani ždibíček vévodčina dětství - možná by tak vzniklo alespoň minimální pouto & soucítění s postavou. Shadwellek to s tou sterilitou napsal moc pěkně - když není v cajku režie, kamera ani scénář, pak jsou všichni ti dobří herci a herečky na nic. ()

Wishkah

Příběhově i herecky velmi zajímavé dobové drama. Ralph Fiennes je jako odměřený anglický lord vynikající a Keira Knightley se pro dobové filmy snad narodila. I režisér se snaží seč může ale bohužel výsledek je stejný jako Fiennesův vévoda z Devonshiru. Odměřený, chladný a i v té nejvypjatějsí a nejdojemnější scéně filmu zanechává oči suché a city nedotčené. ()

DannyBoy80

Slabé 3*. Keira hraje perfektně. Ale to prostě nestačí. První hodina je zoufale nudná, určitě by se dala zkrátit o půl hodiny. Z jejího života se nakonec moc nedozvíme, akorát že jí to neklapalo v manželství. Kde zůstal její extravagantní, promiskuidní život? Dobově je to všechno dobře udělané, reálie, kostýmy, ale scénář to zabil. Bohužel. 50% ()

vodafone

Film, který mě nadchnul, ukazující až ukrutné zacházení s ženami, jako by to byly kusy masa, zároveň vzepření se všemu. Příběh o dlouhodobém vytrvání a nezlomné vévodkyně z Devonshire. Prošla peklem, ale i přesto stále stála na nohou, hrdě hlavu vzhůru. Čtyři hvězdy za film, který jen tak nezapomenu. ()

Shimitz

Kameraman měl zjevně disabilitu nohou. Keira potvrdila, že i ženy umí utáhnout film (i když jí v tom musel výrazně pomáhat Ralph). Jinak tanhle film by nebyl moderní ani před dvaceti lety. 45% ()

blues

Další role šitá Keiře na míru. Tyhle historické anglické filmy jí sedí. Fiennes se po Voldemortovi ukázal opět jako záporák, i když scénář tohoto filmu mu určitě stačilo přečíst dvakrát, aby se ho naučil. Dějství o pár hercích bohatě stačí, stopáž akorát. A kde ušetřili na hereckém obsazení, jinde si mohli dovolit krásné prostředí. Oscar za kostýmy zasloužený. Kdo nemá rád historické filmy, ať si hvězdičku ubere. ()

Hanes88

Keiru mám velice rád a ona byla taky jedním z mála důvodů, proč jsem se na tento film vůbec díval. Asi chyba. U Keiry jsem zvyklý na něco extra a tohle byl pouze její průměrný výkon. A vůbec celé to bylo takové plané...prostě průměr. 60% ()

angloumene

Nemůžu říct, že by mě snad Vévodkyně nebavila, ale viděla jsem jí až po dost srovnatelné Anně Karenině a ruská klasika u mě jednoznačně vítězí. Zpracovávané téma je sice zajímavé, ale podané jaksi chladně a bez citu (snad jako kdybychom se na věc dívali z pohledu vévody). No posuďte sami. ()

Luff

Uzasne. Cekala jsem kdy uz se zhroutí a ja s ní. Citila jsem s ni tu bolest. Zvladla to vse excelentně. Ja bych to na jejim miste asi nezvladla. Ach proč nemohl pozehnat jejich lásce! Zlej voldemort.. ()

cepice

Krásná práce s emocemi! Neskutečné provedení, úžasné herecké výkony. Film byl možná až zbytečné táhlý, osobně mi to ale nevadilo. ()

ElizabethB

Film The Duchess je ako bonboniérový cukrík …zabalený v krásnom obale, kde ani sami netušíte, čo sa skrýva v jeho vnútry... Pomaly sa rozplýva na jazyku, obšťastňuje vás sladkým čokoládovým pôžitkom z ktorého precitnete v momente, ked sa dostanete k jeho ozajstnému vnútru...,ktoré sa vám môže, ale nemusí páčiť…V tomto prípade to vnútro bolo dosť trpkej chuti ako samotný život vojvodkyne Georgiany. Napohľad šťastná žena, matka, manželka…v skutočnosti väzeň vo vlastnom živote, s nenaplnenými snami a túžbou po naozajstnej láske … Vďaka hereckému podaniu úžastnej Keiri Knightley som s hlavnou hrdinkou cítila každučký moment jej smútku, úzkosti, beznádeje, ale aj okamihy šťastia… Avšak na rozdiel od nej, ja som mala neuveriteľnú chuť rozdrapiť Duka z Devonshiru ( Ralph Fiennes) na niekoľko kuskov a použiť ho ako puzzle…;) ()

petrfox

Solidně natočené historické drama se skvělou Keirou Knightley v čele, která herecky zraje s každým dalším filmem... ()

KatRi

Příběh ženy, která rozhodně není nezajímavá, ale zároveň ani nemůže nabídnout dechberoucí osud. Všechno, co Vévodkyně nabízí, tady už v různých, ale podobných obměnách bylo. Proto nezbývalo než přijít se skvělými herci, scénářem, hudbou a režií. Keira neuchvátí, ale ani nezhnusí. Zato Ralphovi nelze nic vytknout - věta "Vévodkyni milují všichni kromě jejího manžela" by ani nemusela být vyřčena, dokázal by to zahrát dokonale i beze slov. Hudba nadprůměrná, jenže tomu jaksi chybí pára, čímž se z toho stává snadno zapomenutelný kousek. ()

sona123

Film v hlavní roli s dobovými kostými (nejsem znalec, takže netuším, zda-li zdařilými), se střízlivým herectvím hlavních postav - a pak už nevím. Dle obsahu měla být vévodkyně promiskuitní - tak nevím. Tady byla za téměř světici, která, i když už ujela a vlastně do toho byla docela dostrkána, ještě prosí o svolení manžela a pak se vzdá rozkoše ve prospěch dětí, které se stanou jediným naplněním jeho života...tak nevím, to se mi nějak rozchází. Ale ono se na reálie v těchto filmech stejně moc nehraje. Určitě milý film, který neurazí, ale nic hlubokého v něm určitě nehledejte, lahodí to oku a to stačí. ()

conery1

" ...keď porodíš dediča, už " to " nebude také časté a úporné. " Šľachta, narodí sa do materiálne zabezpečeného života a jediný zmysel žitia je splodiť potomka, aby majetok a tituly mal kto zdediť. City, láska, vzájomná náklonnosť a porozumenie sa neberú do úvahy. Hlavne, aby to bola tá správna partia ( modrá krv ). Pripomína mi to krytie čistokrvných zvierat, kde sa k fenke hľadá pes a sú chovaní iba na to. Obaja hl. predstavitelia hrajú kvalitne a uveriteľne, bezchybné kostýmy a atmosféra doby, ale Pýcha a predsudok to nie je. ()

lareinna

Tento film odhaľuje životný príbeh menej známej osobnosti z histórie Anglicka, krásne spracovaný film, nádherná hudba, vynikajúci herci. Ani nemám čo k tomu dodať..mám pre takéto filmy slabosť..:-) ()

AIMÉE

R. Fiennes opět 'úlisný' zmetek a K. Knightley krásná (a zase) historická (!) mladá dáma. Když to takhle půjde dál, tak nebude vědět, co jsou filmy ze současnosti... Pravděpodobně se mýlím, Keira je velmi dobrá herečka a Vévodkyně to jen dokazuje. Prakticky za všechny pomyslnné nitky tu tahá ona a daří se jí. Nádherné kostýmy, hudba i lokace přispívají k mému hodnocení. Nicméně je to možná právě i Keiřina zásluha, že jsem jí její roli - životní příběh Georgiany - v podstatě uvěřila. ()

EbiGuetta

Je to krásný film. Když myslím krásný, myslím tím kostýmy. Keira je jako vždy skvělá. Jen mi tam trochu vadil Ralph. On mi k tomu filmu nějak nesedí. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy