Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

Jaa(c)

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako zběsilá kombinace Donnieho Darka a Butterfly efectu, která se ale ani z poloviny neblíží k těmto filmům... Dvě třetiny filmu mě prostě nebavily... ()

Rokle

Kombinace Osudového doteku, Fontány, Miluj mě, prosím a pak asi dalších desíti filmů :) Po 15 minutách jsem to chtěl zabalit, že tohle fakt ne... po 30 minutách mě to začalo docela bavit a linie příběhu Diane Kruger se mi i líbila, jenže... nástup filozofických blbostí typu "proč kouř z cigarety nejde zpátky do cigarety" a několika dalších ptákovin tenhle film těžce sráží. Vrcholem je pak konec, který je OBROVITÁNSKÉ WTF. ()

Warlukyn

Ze začátku tohoto filmu nejspíš moc nepochopíte co a jak (pokud jste neviděli filmy, jako Donnie Darko nebo Osudový dotek), ale pomalu se Vám bude otvírat možnost ho pochopit a vyústí to briliantním zakončením. Každý si o tom může udělat svůj vlastní subjektivní názor, jestli přesně v daném datu se čas vrací zpět nebo například, že po smrti se nám opakuje život zpátky a prožíváme ho znova. Každopádně tento film se musí vidět! ()

bery71

Mr. Nobody je snímek poctivě natočený i vymyšlený. Snímek, který vás může rozesmát i rozplakat, ale nakonec se stejně jen dozvíme to, co už jsme věděli, že život je náš a posrat si ho můžeme jedině sami. Jsem zklamán, že tak originální nápad zůstal jen v půlce. ()

jura-roy

Je to vše moc hezké, slušivě oblečené, načinčané, navoněné, ale já z toho nebyl nijak zvlášť unesen. Povídání staříka o jeho osudu, který má více směrů je také v pořádku, ale já pořád nejsem unesen. Juno Temple - jsem naprosto unesen. Díky ní je to snad i o hvězdičku lepší, ale dávat ji nebudu. ()

Quijote

natočmě pár pěkných scén, řádně jimi promíchejme, abychom je mohli v zápětí vysvětlit tak polopaticky, aby to pochopila i růžena z prasečáku (při nedostatku invence je samozřejmě možné si jich pár vypůjčit z butterfly effectu či magnolie), ke spolupráci přizvěme pokud možno co nejteplejší herce ala tokio hotel, inventář scén ať je pokud možno co nejstylovější, nejlépe retro, to teď frčí, barvy ať jsou syté, pastelové. a vše zahalme do lehkého filozofického oparu hloubky půlstránkového článku v květech. no a je to. ()

Páně

Tak skvostný a vymazlený vizuál jsem dlouho neshlédl a je rozhodně tím co táhne film nahoru spolu s povedenou hudební složkou. Silný je i námět, ovšem je mi trochu líto, že z hlediska osudovosti žalostně promrhaný. Co naplat, že sledujeme výjimečné dílo, když tomu chybí srdce a určitá citová investice. Mr. Nobody se mi pod kůži nedostal tak jak bych si asi přál a v tom je ta chyba. Protože místo ponoření se do jeho světa jen sklouznete po jeho skleněném povrchu. Přitom potenciál na ultimátní filmové naddílo by tu byl. Škoda. Ovšem Jaco van Dormaela budu od nyní sledovat s větší dávkou pozornosti. ()

mala_kea

Iritující. Tohle si na sofistikovanost jenom hraje. To, že se ve filmu prolíná několik možných realit, časových rovin a mluví se o moderní fyzice, z toho automaticky nedělá geniální dílo. Záběry z Marsu nedělají sci-fi. Jestli něco skutečně naplňuje kategorii "pseudointelektualní", tak je to tenhle film. V podstatě prázdné a banální, nic nového ani objevného... I soundtrack mi svou podlézavostí šel na nervy. Netvrdím, že ten film nemůže být inspirativní a určitě leckoho dovede k zajímavým myšlenkám nebo meditacím... Ale přišlo mi to o všem a o ničem, dojemně o životě, lásce a vůbec... ale kvůli takovým tématům nekoukám na filmy, o tomhle přemejšlim v tramvaji. Zkrátka nedotažené myšlenkové pochody, díky kterým film ztrácí na své kvalitě... ()

Isomut

Jeden úžasný film, ktorý poukazuje na dané okolnosti ako je niekedy ťažké sa rozhodnúť pre tú správnu cestu životom. ()

S.Dedalus

nejprve velké očekávání potom střední zklamání mr nobody je především značně dlouhý film a musím zdůraznit že opravdu dlouhý i kdyby byl o polovinu kratší byl by pořád dlouhý slovy klasika natočené a zahrané je to sice tuze krásně dvě hodiny ovšem jedna smysluplná scéna dvacet minut před koncem nespasí i když smysl měla krásný ()

hororwatch

co víc dodat, film mě k sobě nepustil, svým příběhem moc nezaujal a vlečících se 133 minut kde na závěr se stane... nic.Ten film by se klidně mohl jmenovat Film o ničem a bylo by to taky správně ()

Quipido

Po druhém shlédnutí zhruba po dvou letech (tentokrát navíc v režisérském sestřihu) zvýšuji na plný počet. Když se dva lidé dívají na jednu věc, nevidí stejnou věc, protože tato je utvářena (definována) až pozorovatelem samotným. Stejně tak jsem se na tento film díval dvakrát JÁ, pokaždé ale jako jiný člověk. A tyto rozdíly si film sám uvědomuje (resp. jeho tvůrci) a plně se s touto mnohojakostí ztotožňuje. Sám si uvědomuje protichůdnost svých jednotlivých linií a plně ji přijímá, protože právě díky ní to celé dává smysl. Stejně jako Yin a Yang nemohou existovat současně (v jednom místě a čase), a přesto každý z nich obsahuje svůj neodlučitelný protiklad. Upřímně mě udivuje, že tento film má zde na CSFD tak vysoké hodnocení, protože bych čekal velmi úzkou diváckou skupinu, která tohle ocení (a samozřejmě jsem rád, že se mýlím). Tento film není pro každého, ale je to tak správně. ()

matkoulko

Tento film ma dostal ako už dávno žiadny.... Začiatok bol trochu zmätený, pre mňa aj pre hlavného hrdinu, čo sa ukázalo ako dobrý ťah. Pár vecí by sa možno dalo vypustiť, ale na druhej strane je scenár tak originálne napísaný, že som v niektorých momentoch žasol a zabúdal sledovať dej. Nič nie je samoúčelne, postupne film odkrýva svoje posolstvo. Dve a pol hodiny preplietajúcich sa príbehov, otvára otázky na ktoré v normálnom živote nemôžeme nájsť priame odpovede. Čo by sa stalo keby...? Veľmi inšpiratívne... ()

fisikk

I když si myslím, že jen jedna cesta je ta pravá, přesto mám ráda úvahy a filmy o tom, co by se stalo kdyby... Mr. Nobody byl na mě ale moc zmatený a obsahoval moc zbytečných a nevysvětlených scén. ()

bagetka007

Překvapivě mě bavilo rozpoznávat ty různé příběhy a dávat si je do souvislosti. Větší problém jsem ale měla s tou "současností". ()

Illioplius

Toto ma vyslovene po väčšinu času dráždilo. Nemám rád zmätočné filmy ako tento, z ktorého je navyše silno cítiť všelijaké ezoterické a new age za vlasy pritiahnuté myšlienky. Sledovať alternatívne reality nebolo náročné, ale pochopiť, čo to vlastne chcelo povedať, už pre mňa také ľahké nebolo. Myšlienka o líniách vyplývajúcich z našich rozhodnutí, by mohla byť spracovaná skutočne dobre, rovnako otázka slobodnej vôle, ktorá v Mr. Nobody bola opomenutá. Ešte čo sa týka scenérie vyslovene prekypujúcej sýtymi farbami a čistými tvarmi – bol to štýl, ale pôsobilo to dosť gýčovito. Nuž a samotné rozuzlenie vo mne vzbudilo rozpaky. Vy tomu naozaj veríte? Ja nie. ()

GOREGASM

Originálně pojatá, vizuální polemika nad tím, jak křehkou povahu naše rozhodnutí, ať už jsou demotivovány nedostatkem odvahy, nebo pumpovány návalem hormonů, mohou mít. Právě hravá a kreativní forma dodává neokoukanému tématu punc vysoké kvality. Na plátno se po dvou letech opět vrací svou hereckou kariéru flinkající Jared Leto a potvrzuje jakým talentem mrhá. Forma tentokráte nepřebíjí obsah, a i proto je Mr. Nobody silný jak v jednotlivých emocích, tak v příběhu jako celku. Závěr sice není oním pověstným kladivem, které definitivně potvrdí vytouženou plnou palbu, přesto jde o filmový zážitek , který mi v hlavě stále rezonuje. 85% ()

Kolssteyn

Na tisíc kousků roztříštěný film, skládající se z mnoha realit a časových rovin... kolikrát se to už nepovedlo ani v jednodušších časosmyčkách... tady do sebe všechno zapadá a pomalý tok filmu přejde přes dvě hodiny lehkým krokem na jejichž konci zůstane lehký úsměv... ne toho dědy, ten byl mnohem hrubší! (Mluvil jsem o svém... a některém z vašich). :) ()