poster

Pan Nikdo

 • Kanada

  Mr. Nobody

 • Francie

  Mr. Nobody

  (Francie)
 • SK název

  Pán Nikto

Drama / Romantický / Fantasy / Sci-Fi

Kanada / Belgie / Francie / Německo, 2009, 141 min (Director's cut: 156 min)

 • canakja
  odpad!

  Je smutné, když po prvním tónu v první vteřině filmu řeknu jejda a maně vypoulim oči; oč smutnější ale je, když se nedám zastrašit a dojedu to do konce? Mr. nobody je demence. Když řeknu MÁMA MELE MASO, tak je to sice stejný jako MÁMA bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla MELE MASO, ale ta původní verze je drobet zábavnější. No a ta druhá je případ mr.nobodyho, bla bla bla bla na entou, aby se měla parta filmových teoretiků v čem hnípat. Štourání v hezkým spirálovitým výměšku se špičkou nahoře by ovšem bylo podstatně přínosnější. {DĚJ}: Malej kluk má na výběr mezi matkou a otcem, když si však v duchu promítne příslušné budoucnosti (128minut) a ani jedna se mu nezdá dobrá, páč bez rodičů to prostě nejde, volbu odmítne. That's all folks {/DĚJ} A všechny ty zpomalený záběry, nesmrtelnej dědek, velkej smrsk, žvásty a šeptání sou ve filmu jaksi navíc. Odpad získal novej rozměr, protože tohle je odpad s velkým tučným H.(13.8.2010)

 • Dever
  *****

  Dosť dobrý námet, taktiež pekne prepracovaný dej prelínaním troch rôznych životných udalostí. Jaco van Dormael vôbec nešetril intelektom a vytvoril v skutku vynikajúci romanticko-dramatický skvost.(6.1.2011)

 • Kulmon
  ***

  Tenhle film má velké ambice, ve skutečnosti je to trestuhodné nic, které si na dobrý film jen hraje.(10.1.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Van Dormael si na tvorbu vizuálnych efektov najal Louisa Morina, ktorý pomáhal aj pri tvorbe snímky Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004). Vo filme ich bolo použitých 500 a sú od spoločnosti Quebec. (Greenpeacak)

 • - Film se natáčel 120 dní v Belgii, Německu a Kanadě. (Saku)

 • - Ocenění:
  - Sitges – Katalánský MFF – nejlepší make-up, nominace na nejlepší film
  - Stockholm Film Festival – nejlepší kamera
  - MFF Benátky – Biografilm Award – Jaco Van Dormael, Golden Osella za nejlepší technický přínos (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace