Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

AceDandelion

Bylo by lehčí si vybrat správně, kdybychom věděli, do čeho se tímto rozhodnutím pouštíme , co nám ta "správná" volba přináší?? Bylo by to pro nás snazší ?? Jsem naprosto ohromená. Mr. Nobody vás celou dobu mate.Je to jak když procházíte bludištěm, a za boha nemuzete najit vychod, zadna cesta se nezdá být tou pravou, pomalu zapomínáte na všechno a zacnete pochybovat i o sobe samým, o svojí existenci, o tom, zda to bludiste je vubec bludiste a zda-li ma vubec aspon jediny vstup do sebe. A najednou je konec filmu a je to jak facka - ta silná pointa, tak silnej význam celýho děje. TAK SILNÁ MYŠLENKA. Tak krásná myšlenka. 5* a přesun mezi nejlepší filmy. (mimochodem Jared a Diane jsou ideální pro styl jejich charakterů a Juno a Toby tomuhle filmu dali nádhernej nádech ) ()

Mon_Ty

Páni. Tak na tohle byl chvílema můj mozek opravdu krátkej. Celý film je úžasně složitý, chvílema nevíte čí jste a nakonec? Nakonec je všechno úplně prostinké. Tak prosté až to vyrazí dech. A to všechno podkreslené nádhernou hudbou. ()

StrixCZ

Výborně zahraný, vizuálně i hudebně skvělý, ale také náročný na hodnocení i pochopení - takový je pro mě Mr. Nobody. Na mysl se mi (jako už u podobných filmů mnohokrát) vkrádá i myšlenka, jestli tady vůbec něco k "pochopení" je, nebo ani sám režisér/scénárista nemají tak úplně jasno, co tím vlastně chtěli říct a jen se snaží diváka ohromit přívalem vjemů a fascinujících útržků bez hlubšího smyslu. Ať už je to ale jakkoli, na mě to nejspíš zabralo... :) Kdybych měl někomu vysvětlit, o čem ten film byl, asi bych s tím měl docela problém - není to zrovna film, který by bylo možné jednoznačně interpretovat. Přesto u mě silně převažují pozitivní dojmy a v hlavě mi z tohoto snímku zůstala spousta silných momentů i myšlenek, které si rád zase někdy připomenu. A vlastně se na další shlédnutí už teď těším právě proto, že v něm určitě zase objevím něco nového. 85% ()

RomanT

Téma: alternativní osudy. Nějak jsem nepochopil, proč tam cpali ten Mars. Film se mohl odehrávat v současnosti i v minulosti bez jakýchkoli sci-fi prvků. "Znám se jako vlastní boty. Můžu předvídat každou svou reakci. Můj život byl zalit cementem s airbagy a bezpečnostními pásy. Udělal jsem vše, abych se sem dostal a teď, když jsem tady, se strašně nudím." ()

Scaevola

Na první pohled nesmírně zajímavá záležitost, ovšem pokud pohlédneme hlouběji, nalezneme... co vlastně? Paralelní rozměry se stáčí jako divocí hadi, možnost lavíruje na hranici chaosu a skrze všechny naznačené linky se bez katarze vine jen jediné pouto - že to vlastně celé nemá smysl, neboť až se to odehraje znovu, může to být lepší, horší anebo alespoň pozpátku. Ponechám na zvážení, mluvím-li o filmu či životě. ()

girasollle

"Všechny tyhle životy, který z nich je ten pravý? Každý z těchto životů je ten pravý. Každá cesta je ta pravá cesta. Vše může být něčím jiným a mělo by to mít přesně tento význam." Geniální film! Jakási skládanka možných životů člověka, kterou nám nezbývá než přijmout, jelikož poskládat jí nemusí být snadné. Můžeme žít několik různých osudů, vše záleží na tom, jak se v danou chvíli rozhodneme. ()

faktor_xx

tak tomuto hovorím perfektná skomolenina drámy, sci-fi a fantasy... ale ten dej je neskutočne dobrý...páčil sa mi ten námet a jeho prevedenie do budúcnosti, kedy ľudia už nestarnú a my sledujeme život a spomienky posledného starnúceho človeka, ktorého perfektne zobrazil a zahral Jared Leto... budúcnosť je zobrazená pohodovým okom režiséra, ktorý nie je až tak známy, ale nič to nemení na fakte, že film sa snaží motať hlavy divákom rôznymi snovými efektami a momentami, kedy som sa však, bohužiaľ, dosť často strácal....nie je to film pre netrpezlivých ľudí, pretože aj keď sa to nebude zdať prvé dve hodiny a bude vám to skôr pripadať ako zmes myšlienok paranoika...ale všetko sa to vysvetlí v závere a zistíte, že to zapadá do seba ako kocky známej stavebnice... treba si to pozrieť už len kvôli tej originalite a nápaditosti... kamera dobrá, zvučky dobré, herci nesklamali...takže chce to skôr trpezlivosť a nesústredenie sa len ja na jednu spomienku pána Nema...85% ()

stephen.seni

Film, ktorý Vás donúti premýšľať nad životom, ktorý žijete. Ako by ste teraz žili ak by ste pár udalostí v minulosti zmenili? A má vôbec Váš život zmysel? Zaujímavý odvar životných možností a ich výber robia z tohto filmu dokonalý puzzle obrázok. Zaujímavé je sledovať niekoľko, nielen ľúbostných, medziľudských vzťahov. Sci-fi prídavok mi na tomto filme vôbec nevadí a myslím, si že celý film len kompletizuje. Tento film ma nesmierne baví a je to jeden z mála filmov, ktorý ma ani po 3 pozretí nenudí. 95%. ()

Svet_P

I to co bývá velmi kvalitně hodnocené nemusí být pro něčí oko tak kvalitní. Přišlo mi to jako slátanina všeho možného.Možná trošku napodobenina Osudového doteku (který je mimochodem stokrát lepší). Když pro mě skončí film zanechá to ve mně jistý pocit, u tohoto filmu jsem se mi neustále honilo v hlavě "když už to konečně skončí a kdy zjistím v čem ten příběh vlastně spočívá?' Celý film ve mně zanechal nic neříkajíc pocit. Na mě je to příliš suchý. Příběh s žádným koncem. Pro někoho může patřit tento film mezi top, pro mě bohužel ne. Já to ukončuji se slovy. 'Dočkala jsem se konce'....filmu! ()

Fenri

Hodnotit nehodnotím, protože se nemůžu rozhodnout. Celá myšlenka filmu je skvělá, prvních dvacet minut mě nadchlo, když se ale rozjely dějové linky, z nichž každá byla dlouhá až ouvej a měla hluchá místa, bylo mi do breku. Někdy je prostě nejlepší volba volbu neudělat. A proto nehodnotím. ()

Veeria

Skutečně byl Pan Nikdo Nikdo? :D Snímek, který nutí k zamyšlení se....nejen nad tím, jak žijeme a co je pro nás v dnešní době důležité a co považuje za směrodatné, ale o tom, že pouhé rozhodnutí či myšlenky nám mění kompletně celý osud....aneb, jak bychom věděli, která cesta je správná, kdybychom věděli dopředu všechny možné vývoje....těžili bychom z životní cesty to, co bychom těžili, kdybychom nevěděli, jaký bude vývoj? Krásné, opravdu krásné....Jared Leto všemu dodává pocit skutečnosti a reálnosti....snímek, který mě velice oslovil a zasáhl v dobu, kdy jsem ho měla vidět....:) ()

Simba72

Ak máte radi dej ktorý nemá hlavu ani pätu, nechutné scény s 15 ročnými deťmi, ktoré sa hrajú na dospelých a nezmyselné kecy o vesmíre, tak potom je tento film ako stvorený pre vás. Teda aspoň jeho prvá polovica, pretože ďalej som to už nezvládla pozerať, nakoľko som už po nej pochopila, že to nikam nevedie a že je to len strata času. No a keď som si pozrela ešte tých posledných 10 minút, tak sa mi to len potvrdilo že záverečná pointa je totálne dementná a fakt by sa na ňu neoplatilo čakať. Hodnotenia sa radšej zdržím keďže som to nevidela celé, ale za to čo som videla by som dala jednoznačne odpad. ()

Desmi

Z ničeho nic. A nechápejte tu větu jako začátek něčeho nového. "Z ničeho nic" v tomto případě znamená, že z žádného příběhu, které tu Dormael chaoticky servíruje, nic nevyplyne. Je to podivná směska příběhů, která plácá páté přes deváté, aby se na konci svého vyprávění přiznala, že celé dvě hodiny jen hloupě a bezvýznamně tlachala o věcech, o kterých nemá páru. Tohle zapálenému filozofovi musí natrhnout půlky, jen co je pravda.. ()

v.indruchova

Už je tomu nějaký čas, když jsme viděla tak dobrý film. Ten stařík vypadá poněkud děsivě, ale kdo ví jak budeme vypadat až nám bude tolik kolik jemu :) Hluboký smysl v každém záběru. Komu se nechce přemýšlet tak na ten film prost zapomeňte, měli by jste akorát v hlavě zmatek. Jistý filozofický směr a psychologie se nezapře. Přemýšlení nad nesmrtelností brouka. Hudba paráda. Závěrečnou hudbu jsem si pustila asi čtyřikrát dokola. Dnes je Silvester proto je vhodné popřemýšlet o životě. Obrazově jsem velmi spokojena.. I když se mnohdy zdá, že je nám cíleně ukazováno to co by se nám líbilo. Někdo chce vidět krev někdo lásku. Nevím jak to bylo zamýšleno, jestli nás filmaři podfoukli a opili rohlíkem. Je mi to fuk mě se to prostě líbilo. Zanechalo to ve mě hluboký zářez. Našla jsem inspiraci. Může se zdát, že je děj zmatený, ale konec je vlastně tak čitelný. A vše neočekávaně, ale dobře dopadne. Odcházíte od filmu s úsměvem na rtech a zatlačenou slzou v oku. A tak to má být. ()

Santiago.

Pan Nikdo u mě mířil hodně vysoko, ale postupem času svou překombinovaností ztratil. Uvítal bych více přímočarosti, v závěru bez zbytečného vysvětlování, objasňování, tím podle mě film hodně ztratil. Přesto určitě neobvyklý zážitek. ()

Jyrka

Film jsem se od začátku snažil pochopit, což je chyba, všechno se začalo ke konci vysvětlovat a dokonale do sebe zapadat. Přesto 80% ()

Leník

Dávám tři hvězdičky, protože se mi to zároveň líbilo a zároveň jsem měla pocit těžkého nepochopení. Mám ráda filmy, které si hrají s "motýlím efektem", ale tady mě ty skoky neuvěřitelně mátly a někdy jsem neměla přehled o tom, v jakém životě zrovna jsme. Jestli se někdy odhodlám podívat podruhé, možná to bude lepší... ()

Bobbliex

Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mám Mr. Nobody ráda. Je pro mě něčím hluboce osobním a tak trochu intimním. A navíc ten soundtrack... To je bomba! :) ()