Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

mich.chudy

Tolik možností.. někdy je nejvýhodnější nedělat nic. Nebo ne? Zajímavý film o životě a rozhodnutích, které ho mohou změnit k nepoznání. Akorát ta pointa nakonec vyšuměla do ztracena. Jinak ale skvělý film na zamyšlení. ()

Rinhashi

Mr. Nobody je surrealistický film u ktorého sa skrátka musí premýšľať. Miestami trochu nudný, ale rozhodne slušný film, ktorý zaujme zaujímavou myšlienkou, peknou romantikou a vizuálom, výbornými hereckými výkonmi a skvelou hudbou, ktorá vypĺňa dej filmu. Keď sa človek posnaží, tak mu to všetko do seba zapadne a ten film si užije. Celkové hodnotenie za mňa sú štyri silnejšie hviezdy. Edit: Po druhom vzhliadnutí mám na to lepší pohľad a mením teda hodnotenie už rovno na 5 hviezdičiek. ()

Dal_i

Film "Pan Nikdo" je jako výlet do nitra lidského vědomí, který nás provází myšlenkami a otázkami o životě, čase a rozhodnutích. Hned na začátku mě oslovila myšlenka motýlích křídel a konceptu chaosu, který následuje z malých změn v našich životech. Tento ojedinělý pohled na existenciální témata přináší do kinematografie zajímavý a provokativní příspěvek. Dvouhodinová stopáž filmu může na první pohled působit jako výzva, ale ve skutečnosti je každá minuta filmu naplněna hloubkou a intenzitou. Psychologické pojetí příběhu a jeho vizuálně oddělené zpracování vytváří prostor pro reflexi a introspekci. Celkové vyprávění filmu je dovedně strukturované a přináší divákovi nejen estetický zážitek, ale také podněcuje k hlubšímu zkoumání vlastního životního příběhu. Skrze různé odbočky a rozhodnutí hlavní postavy se nám otevírá možnost přemýšlet o vlastních cestách a volbách, které formují naši existenci. "Pan Nikdo" není snadným filmy, ale je to právě jeho složitost a hloubka, která ho činí tak fascinujícím. Je to film, který vyžaduje od diváka aktivní účast a zapojení, ale odměnou je poznání a pochopení, které přináší. Celkově je "Pan Nikdo" důležitým a inspirativním dílem, které přináší nový pohled na lidskou existenci a podněcuje k hlubšímu myšlení. Je to film, který si zaslouží pozornost a který zanechává diváka s mnoha otázkami a odpověďmi, které si může odnést do svého vlastního života. ()