Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

JasonV

Chce to byť Butterfly effect v kulisách Atlasu mrakov, bohužiaľ v reáli to je nudná telenovela, ktorá nesiaha obom menovaným filmom ani po členky. ()

Elessar.

Prekvapilo. K scifi sa často staviam skepticky, nie je to môj primárny žáner, ale čo sem tam niečo nezaškodí. Malo to taký štýl Večného svitu nepoškvrnenej mysle a Malého veľkého muža. Oceňujem výber songov. Podtrhli situácie a atmošku. ()

arcy666

Nemo je jako ponoření do hlubokých a netušených vod filmového umění a zážitků. Měl jsem pocit že koukám na tucet filmů najednou a všechny se mi neskutečně líbí. Nemo nabízí mnoho podnětů k rozjímání, k radosti a depce zároveň. Všechno je kupodivu velmi vyvážené a po obrazové stránce geniální. Musím dát plný počet nejde to jinak, zhmotněné sny se nepotkávají každý den. A vůbec každá cesta může být ta pravá... ()

morricone

Čistě hypoteticky :-) Tak tohle bylo ale pořádné psycho !Každou chvíly se odvíjí jiný příběh s jinými lidmi ale vlastně vše je do sebe skloubeno až do finálního konce kdy vlastně se nic nedozvíte nebo snad ano ?! Každopádně jak už zde bylo napsáno, kamera je neskutečně vymazlená o hudebním podkresu nemluvě. A všimli jste si že si pan režisér i do tohoto snímku propašoval ze svého velmi úspěšného filmu Osmý den "svého neherce" jménem Pascal Duquenne? Rozhodně velmi zajímavý snímek ale né pro každého stravitelný.... ()

ElFifo

Perfektní prácička, která snese přirovnáni ke Gondryho Eternal sunshine. Tento film Vás prostě naplní svou dechberoucí stavbou děje, střihem, kamerou, hudbou a parádními hereckymi výkony nad kterými vévodí Jered Leto. Fakt doporučuji vychutnat si tento bombónek a objevit, kdo že to vlastně je Mr.Nobody. 9/10 ()

MrFarmer

Takovej mix Forresta Gumpa a Osudového dotyku pro intelektuální génia :D Film je to moc pěknej, ale z 99% jedna velká slátanina, takže vás to vůbec nebaví, ale zároveň chcete vědět jak to dopadne...No naštěstí Jared Leeto je pan Herec s velkým H, takže ještě za 4 hvězdičky. ()

Frag

Jedním slovem nádhera - vizuálně skvělé, spousta úžasných nápadů, ztvárnění snů a různých realit... a ten scénář! Připomene to Věčný svit neposkvrněné mysli, Butterfly Effect, Benjamina Buttona, Forresta Gumpa, Amélii, Celu, nebo třeba i Lynchovy filmy... a přesto tak originální! Jakto, že jsem o tomhle režisérovi ještě neslyšel? ()

popo666

Zlozite, skvele zahrane, roztrhane, tazke. Vo filme sa ponuka tolko myslienok, ze urcite si ho pozriem casom este raz. Vrelo odporucam ()

Rosssss

Všechno je možné, dokud se nerozhodneme...tenhle snímek je prostě nádhera, to nejlepší z Osudového doteku, Věčného svitu, Donnieho Darka a spousty dalších (něčím to trochu aspiruje i na novodobého Forresta) dovedené do naprosté dokonalosti v každém detailu, prostě majstrštyk každým coulem...úžasná hudba, úžasný vizuál, úžasné prostřihy a kamera, o geniální surrealistické scénáristické skládance a výkonu Jareda Leta ani nemluvě...každá maličkost má svůj význam, atmosféra je pohlcující a vše do sebe krásně zapadá, takže minimálně 9 hvězdiček, nebo 34 a nebo taky 117... ()

RomaS

Prvotní dojem je hodně chaotický do té doby, než zjistíte, že je to vlastně geniální puzzle s nekonečnými možnosti řešení. Tak jako v životě se musíme rozhodovat jak bude směrovat náš život a naše rohodnutí jsou nevratná, pan Nikdo viděl všechna svá rozhodnutí, které si taky svým způsobem prožil. Nebyly to ale pouze bezmyšlenkovité iluze, ale velmi propracované myšlenky spojené v celek, opřené o fyzikální zákony. Pro někoho to může rozporuplný film, bez pointy. Já v tom vidím jistým způsobem jedinečné dílko na kterém si dal někdo sakra záležet. ()

LucMosss

Čekala jsem něco na styl trilogie osudů podobně jako tomu bylo ve filmu Lola běží o život. Tento počin je však naprosto jiný. Režisér si pohrál snad s každým záběrem do nejmenšího detailu, pro mne vyobrazil nezobrazitelné a i když se mi snímky typu fantasy a sci-fi ze srdce hnusí, toto mne velice mile překvapilo. Místy jsem ani nedýchala a po skončení filmu pouze tleskám ra režii včetně nádherné hudby a perfektního střihu a samozřejmě-výkona Jareda Leta. V Requiem za sen mne mile převapil a zde své umění pouze korunoval... ()

Augustus

Chytře vymyšlený a po formální stránce vymazlený snímek, který mi asi ze všeho nejvíc připomínal Gondryho vynikající Věčný svit neposkvrněné mysli, ale těch paralel by se tam dalo najít utčitě víc (namákou Donnie Darko či Osudový dotek). Pro mě osobně velmi příjemné překvapení a jeden z nejzajímavějších snímků tohohle roku. ()

pcarogers

Obrazově silná podívaná s psychologickým a filozofickým přesahem, která za podívanou rozhodně stojí. Přesto se mi film nelíbil víc než na tři, protože prvotní nadšení z originálních myšlenek a strhujícího ztvárnění začlo po půl hodině upadat stále víc a víc, jak přicházely další a další silné obrazy bez ladu a skladu a pointa v nedohlednu. Ta také mohla celou tuto krásnou a dlouhou koláž ospravedlnit, leč mě neuspokojila. Film opravdu v mnohém připomíná Aronovského Fontánu, v myšlence ani ve ztvárnění se však nevyrovnává. Každopádně: už jste přišli na to, co se stane, až se vesmír začne stahovat? Já ještě ne, ale hloubám, hloubám :-). ()

Lancer

Vypravěč je jako vystřižený z Podivuhodného příběhu Benjamina Buttona, jehož chraplavý hlas a sešlý obličej už Fincher stihnul zkopírovat z Malý velký muž (na což i Pan Nikdo stihne odkázat, když se půlka filmu vypráví novináři). Jenže tím vykrádání řady filmů jen začíná. Incestní vztah alla Velmi nezbezpečné známosti. Scéna ve vaně silně připomínající Fontánu nebo vzdáleně i Předčítače. Všechny ty scény u bazénu mi často vůbec připomínaly Předčítače. Maják, zábradlí u moře a hlavně ty dvě hlavy dvou zamilovaných milenců proti sobě jako v Requiem za sen (a stejní herci do toho). Osudový dotek snad ani netřeba zmiňovat. Střih a celkové promo filmu velmi připomíná Aronofskyho. Do toho sice hezká hudba, ale na tak intenzivní film, na jaký si to hraje, zcela nekonzistentní. Myšlenka, pointa ve svém důsledku velmi prostá. Hrozný kýč, který by se mi nesmírně líbil, nemít tenhle typ filmů nakoukaný a nevidět v každém záběru totální absenci originality. Guláš nebo eklektismus? Záleží na pohledu. Já jsem se dost nudil - což je pro mě rozhodující. ()

Johnysman

Nad kamerou jsem jen slintal. Velice líbivé a neotřelé záběry spolu s muzikou udělaly ze zpočátku zmateného filmu parádní podívanou. Konec byl až banální a člověk hledal...co asi ve filmu ani nemohl nalézt. Ale pořád si říkám, že ty čtyři hvězdy tomu prostě patří. ()

PanhanyZ

Tak pana režiséra to evidentně bavilo, pohrál si s jednotlivými záběry, přidal spoustu efektních digitálních triků, přidal další a další větvící se reality s dalšími a dalšími efektními záběry a dalšími a dalšími čtverečkovanými svetry .. až z toho vznikla více než dvouhodinová zívačka, která hraje na efekt (natočeno a sestříháno je to zajímavě, to zase ne že ne), zatímco smysl utek.. alespoň mně.. Jo a hlavní roli hraje Jared Leto a nehrajou tam 20 Seconds to Mars .. myslim.. ()