Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

Sylviiik

Víte...je dost těžké hodnotit seriál, který ostatní soudí po prvních a posledních zkouknutých pěti minutách. Tahle česká "telenovela" není ve své podstatě až tak špatná. Prvních třicet dílů to má spád a skutečně se tam něco děje. Pak to ovšem začíná být poměrně zdlouhavé a téměř o tom samém...a ke konci už jsem měla nejradši jen ty scény s asistentkama, co si dělali legraci ze sekretářky Patricie a těšila se na tu konečnou proměnu hlavní hrdinky. (Mimochodem, nic proti Kátě Janečkové, ale hlavní hrdinku mohli opravdu vybrat lépe). Jen bych vyškrtla nudné scény z krámku a později z kavárny, stejně byly k ničemu, a spíš bych prodloužila ten konec. Ten byl totiž opravdu odfláknutý. 72 dílů čekáte na proměnu a reakce všech postav na lásku hlavních dvou hrdinů, a pak to je všechno nacpané do druhé poloviny posledního dílu!! ()

kratajirka odpad!

To, že český člověk nevymyslí nic vlastního, je skutečnost. To, že kopírujeme odjinud, je taky známá věc. Jen mi nějak nedochází, proč kopírujeme světový sračky. Ošklivka Betty je shit s velkym S a H. A tohle? Neméně povedená kopie. ()

Calabria

Musím říct, že jsem od toho očekával málo, ale zhlédl jsem všech 73 dílů a bylo to vlastně docela zajimavy, jak jde firma čím dál víc do krachu a Katka měla čím dál víc důvěry až vlastnila celou firmu. I jsem jsem se párkrát zasmál. Bavili mě Katka, Marcela, Daniel, Inka a Patricie. Rodina bertoldu se musí přetáčet - proto 3 hvezdy ()

CSGoddess odpad!

Viděla sem originál jako dítě a bavilo mě to. Ale tohle co sem viděla celé mé nebavilo vůbec. Na originál to nemá a hnusný americký remake mě nezajímá. Američani musí vše přetočit a zkurvit a teď už i Češi dělají to samé. Ani se nedivím že tenhle seriál skončil tak rychle že finále bylo unáhlené a odbyté. Hodně věcí vynechali nebo přeskočilo a tím to posrali ještě víc. Originál má zůstat jen jeden. Do prdele s remaky tohohle typu. ()

HeRoS.Au

Blbina, kterou musite brat tak jak je. Vyborne v nocnich hodinach, k vareni, uklizeni ci pokud chcete uplne vypnout. Pak v tom lze najit i urcite zalibeni. Chytlavej opening song a pekny zabery na stovezatej "Vystrkov". ()