Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

Vig odpad!

Katastrofální dialogy, tuctové téma, příšerné obsazení a prostředí... Odkdy se náš národ krmí takovýdlema seriálovýma trusama !!! ()

Candyman87 odpad!

zapalte televize, umejte si oci kyselinou sirovou a radsi skocte z mostu s kvadrem betonu na noze... - to jsou cinnosti, ktere byste meli udelat po shlednuti tohoto serialu. ..ke zbliti ()

Ioannes

Ošklivka Katka Kvalita nic moc, ale dá se na to dívat (na rozdíl od superodpadů jako VKV a Cesta domů). Seriál má jistý sociologický význam, neboť jakžtakž zdařile vykresluje prostředí středně velké konfekční firmy, ve které je pozorovatelná nízká produktivita práce a částečná přezaměstnanost. Módní návrhář je homo- a metrosexuál (jaké překvapení), v administrativě pracují slepicoidní klevetící ženštiny, významní akcionáři se ukazují jen občas a když se ukáží, tak nadávají a kritizují jako o život, na samotném pracovišti hlavní hrdinky jsou dva mladí manažeři, z nichž jeden je víceméně klaďas a ten druhý záporák, protože mimo jiné odmítá brát zodpovědnost z důsledků svých činů (tím důsledkem je míněno embryo rostoucí v děloze jeho sekretářky). Tato oplodněná sekretářka se přátelí s jednou svou kolegyní. Obě mají společné to, že jsou blondýny a intrikánky. Ta sbouchnutá intrikánka je záporná postava. (Jak by taky ne, když intrikaří proti kladné postavě - Ošklivce Katce!) Konečně tu máme samotnou hlavní hrdinku Ošklivku Katku, která je ošklivá (jaké překvapení), nosí brejle a vypadá jako šprtka. Pro šprtky je typické, že jsou našprtané. A Ošklivka Katka našprtaná je! Má našprtanou celou ekonomii (obzvláště management), marketing, účetnictví, právo a navíc dokáže vymýšlet všelijaké důmyslné a rafinované právní a účetní fígle! Nebýt jí, tak by ti dva neschopní manažeři (její přímí nadřízení) celou firmu dovedli tam, kde je pláč a skřípění zubů. (Poznámka pro ty, kteří nepochopili předchozí větu: Jedná se o umělecké přirovnání bankrotu k peklu, neboť podle ekonomů mravovědců platí analogie prosperita = nebe, bankrot = peklo.) Nevím, jak Ošklivka Katka dopadne, jelikož jsem viděl jen dva díly někde v prostředku. Dá se však předpokládat, že dopadne dobře, jelikož tento seriál věrně dodržuje žánr romantický. Mladý hodný manažer, který její lásku neopětoval, její lásku nakonec zcela jistě bude opětovat. Jistě se vezmou a budou spolu šťastně žít až do doby, kdy Prima tento seriál zruší kvůli nízké sledovanosti… 35%. ()

zurivymlok odpad!

Nevím, zda by se někde našel národ, který by lépe dokázal vzít ze zahraničí absolutní hovno a udělat z něj hovno ještě větší. A nejhorší na tom není to, že se toto děje, ale to, že televizní diváci namísto lynčování tvůrců na to čumí. ()

redaerara odpad!

Kdo by řekl, že se dá z hrozného seriálu udělat ještě horší předělávka...asi nikdo, ale ono to opravdu jde, jak nám opět dokázali čeští tvůrci, kterým není nic svaté a snaží se už hodně dlouho udělat z žumpy zlatý důl. A ani ta úvodní písnička se mi nelíbila. ()

Bouffon odpad!

Radši bych koukal na "Hezoun Kaťák" klidně i s buzí tématikou....všechno musí být lepší než tohle (tedy skoro...všechno). ()

wewrka odpad!

Tohle jsem viděl puštěný v jedný rodině a čekal, kdy ta sranda skončí a začne to - pak titulky a TO MYSLELI vážně??? Tak tohle je s.....čka to měli raději pustit zrnění-koukalo by na víc lidí. Fujtajbl, ani psát se mi o tom nechce ()

mcamino

Tohle mi nepřišlo zas tak hloupé, a jeden čas jsem i pravidelně sledoval. Vracet se k tomu ale nechci, nicméně bych Katku zařadil do průměru. ()

Mr.Nobody odpad!

Nevkus ztvárněný v tomto seriálu je opravdu nepěkný. Vedle toho mne asi nejvíc irituje prostá zkutečnost, že tento produkt posiluje řadu vykonstruovaných společenských stereotypů. Copak mohou být úspěšní jen ti, co se stylizují podle nějakých trendů, módy a hloupých časopisů? Více netřeba. ()