Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

RadimFišer

Velice, velice dobré. Situační a celkově je to život. Ženy jsou zde velmi nádherné, zvláštní, vyjímečné a vytváří si vlastní kategorii. A komedie s tím, kdo bude otcem dítěte, no to prostě nemá konkurenci. ()

Bozvav

Jednu hvězdu za písničku a druhou za asi tři vtipné hlášky. Ne vážně, děsná sračka, ale ne tak hrozná jak ty původní. Takže za mne 15%. ()

gombarix

Nechci z toho vidět ani sekundu, takže nehodnotím, jen se podělím o své dojmy ve chvíli, kdy jsem byl obeznámen, že tv prima uvede _remake_ _ošklivky Betty_ pod názvem _ošklivka Katka_ a zahlédl něco ukázek - OMFG PROČ??? ()

Judas odpad!

No nápad udělat českou telenovelu podle idiotské telenovely zahraniční... To je vrchol a je vidět jaké filmy a seriály se u nás prosazují a jak ,,skvělí a nadaní režiséři" se u nás rodí. Je načase udělat něco pro českou kinematografii a to ,,zabít" současnou generaci tvůrců. ()

Elyon odpad!

Mno, ale pořád lepší než Rodinná pouta nebo Velmi křehké vztahy. U tohodle jsem se aspoň zasmála a titulní píseň byla v poho, i když ji zpívala Farna. Jinak to ale byla stejně zhovadilost. ()

J. T. Kirk odpad!

To má být vtip?? Je to hodně veliká blbost, která si hraje na Ošklivku Betty no ale co taky čekat od našich "originálních" tvůrců?! ()

Hell_ena odpad!

Proooč? Chápu, že někde v Kolumbii by nějaká ta ošklivka Betty být mohla, ale no tak! V ČR, že by někdo takhle chodil a nebylo mu trapně? :D Nepochopim! ()