Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

MT_Y

Jednak, já mám názor že naše naše CZ verze je o něco lepší než Betty (ale to může být jen subjektivní názor). 👎 Chování Bertolda je něco hroznýho, ta postava mi absolutně vadila a ještě vzhledem k tomu jakyho Vydra ze sebe umí udělat vesnickýho Pepíka tak o to víc mi to vadilo... Chce mít dohled a mluvit do všeho své dospělé dceři, hrůza děs... A ona je Teda taky blbá že se před ním vůbec obhajuje prostě má říct jsem dospělá, do práce chodím nazdar... 👎 Mít takového povrchniho ego šéfa, kteréj každej díl vyhazuje musí bejt strašně fajn - Opět Kateřiny chyba že neumí mu něco říct od plic (když už ji tolikrát vyhodil tak co by riskovala? Že by ji vyhodil znova? 😁) 👎 Děvčata (team ošklivek) údajně jsou velký kamarádky, ale stále si podrážej nohy, stojej při sobě jen v rámci nějakých možnosti a spíš se jen navzájem využívají 👍 Titulní píseň to je jasný 👍 Olga Lounová - Skvělá role, dobře zahraná 👍 Marcela (v normos životě segra Hanky Holišový je znát že každá umí hrát svou úlohu, mezi tím co Hance sluší hrát ty klady, "Marcele" zase slusi hrát takový potvory 👍 Koncept se mi prostě líbil více než originál (Viděl jsem to tehdá když to tu vycházelo, jukl jsem teď po letech a stále si stojím za tím že Česká verze je lepší, hlavně příjemně zkrácená oproti originálu). 👍 Za roli Veroniky Žilkový čili "Ségra Marcely a Daniela" opět plus, Veronice Ž. Tyhle "crazy" role prostě jdou (i v babovrescich byla skvělá).. Každopádně seriál celkově hodnotím kladně, až na ty záporný věci... 9/10 - 5 hvězd ()

Karlos8

Ano, není to žádná sláva, nicméně je tu jedno ale (možná jich bude více). Ačkoli jsem rozhodně neviděl všechny díly, což ani v plánu nemám, tak jedno se tomu upřít nedá - sranda. Některé scény jsou skutečně úsměvné, ano trochu trapné, ale mnohdy neznámé tváře hrají opravdu skvěle a scénář i když je béčkový, tak pobaví a hlavně neurazí. Vyzdvihnout musím také úvodní píseň od Ewy Farne, která k tomuto seriálu sedí jako pára na hrnec. ()

HaninaHope79

Moc pěknej setiál, klíďo bych dala jěště nějaký pokračování, jak tam šéfuje Katka. Jaksi nechápu, proč tam s Katkou byl tak kratičkej konec. Když už se konečně promění v krásnou ženu a zvlášť i s tím Tomášem. Mi to celý s tim Tomášem přišlo dost ujetý. Jak divně se do Katky zamiluje. Marek se na konci projevil taky jako velkej hňup. Sázka Huga a Tomáše byla pecka! Wow, bavilo mě to moc. Úvodní znělka se mi víc líbila v první sérii. Ošklivku Betty jsem neviděla celou, takže nemám srovnání... ()

Haggy

Dal jsem si po letech revisit tohoto skvostu z mého dětství a musím říct, že jsem to vzdal stejně rychle jako tenkrát. Životem zkoušená obluda Kateřina, která nastoupí jako sekretářka do módní firmy, kde ovšem nikdo nenosí nic značkového, ani módního a všichni vypadají, že nakupujou hadry od větrošů na tržnici je bizár sám o sobě. Ona ta firma celkově funguje dost zvláštně, vzhledem k tomu, že tam prakticky nikdo kromě Katky nemaká a všichni jen prcaj, kouřej cigára, nebo pijou nějaký BIO koktejly ve fresh baru. Za zmínku stojí i šéf firmy, který očividně trpí silnou Schizofrenií. Během 7 dílů vyhodit a zpátky přijmout Katku odhadem asi šestkrát je opravdu neuvěřitelná demence, která se scénáristům povedla těžko říci jak... Pokud to byl záměr, tak bych je všechny nechal naskládat do letadla a vyhodit někde u Indie. V jednom díle je Tomáš schopný Katce několikrát děkovat a následně ji zmrdat za úplnou hovadinu klidně třikrát. Ne, já se přes to prostě nedokážu přenést. Jak může být ta postava tak špatně napsaná? JAK? Vždyť to jeho jednání nedává smysl snad nikdy a v ničem. Já fakt nevím, jestli to měla být jakože parodie na vysoko postavené lidi, nebo jen prostě scénáristi chlastali Špiritus a namrdali se do takových hoven, že zapomněli, co napsali před pěti minutama... Šéf Tomáš je prostě a jednoduše certifikovaný trotl, který by v reálném životě vedl tak maximálně psa na vodítku a i o toho psa bych měl strach. Kateřina je sama o sobě taky dost zvláštní postava. Na jednu stranu velmi inteligentní člověk, který je ovšem tak blbý a jedná tak iracionálně, že si to samo mezi sebou rozporuje. Katky otec patří do blázince a postupem času jsem musel začít scény z domova přeskakovat, protože se mi z nich převracely oči v sloup. Dávám jednu hvězdu za intro song od Ewy Farne, která ještě tenkrát nebyla megapíča a taky za těch pár vtipných scén u kterých jsem se i pousmál, ale jinak mi bylo spíš do breku. Zas to berme tak - aspoň se v tom semeništi doktorů, sestřiček a policajtů natočil seriál z trochu jiného prostředí, ale to je asi tak všechno. ()

darkdaze odpad!

Nejtrapnější seriál posledních dob. Nechápu lidi co se na to dívají, ale zrovna tak nechápu "herce", kteří můžou přijat role v něčem takovém... ()

petan416

Podle mně je to velmi pěkný seriál. Občasné přehrávání pana ředitele jen trochu kazí celkový dojem,že to není realita. Myslím že je to stoprocentně odlišné od kolumbijské telenovely. Tvůrci seriálu to perfektně převedli na české poměry. 91% ()

Nique odpad!

Vždy jsem razila názor, že pokud chce někdo hodnotit seriál, měl by prostě pár dílů vidět, někdy nejlépe celou jednu sérii. Až primácká "ošklivá Kačenka" vyvrátila můj názor z pantů. Stačila mi necelá polovina jednoho dílu, abych prohlásila sledování tohoto seriálu za zdraví škodlivé. Laciné papundeklové kulisy jsou pravděpodobně recyklovány z dalšího skvostu televize Prima - z Rodinných pout. Neuvěřitelně stupidním dialogům by neuvěřilo ani dítě jeslemi povinné. Herci se pitvoří, přehrávají a ani kostýmy jim moc nesednou - vypadá to spíš jako na maškarním plese, kde si všichni notně přihnuli. Ústřední hrdince nemůžeme věřit ani nos mezi očima - i pětiletá holčička by se naučila chodit na dvoucentimetrových podpatcích, ze kterých ovšem ošklivka Katka neustále padá a při pádu na sebe strhává věšáky, paravány i nebohé okolookounějící -haha - jak vtipné...Zkrátka a dobře ten seriál je ZLO. Začínám i litovat, že nemáme ještě jednu kategorii - jako např. mega odpad! Oproti české Katce se kolumbijská Yo soy Betty, la féa jeví jako ještě docela slušná zábava. A to je co říct... ()

Lazio odpad!

ne ne není to fér dát tady odpad, není to fér k těm ostatním telenovelám, kde je aspon vidět nějaka snaha ()

Brainback odpad!

Na tento seriál jsem nevěřícně koukal s pusou dokořan a s vyvalenýma očima. Prima opět vytáhla z kapsy oskarový kousek (-: ()

em.redrum odpad!

Tak tohle není ledajaký odpad! TO je echt odpad všech odpadů. Nejtoxičtější zrůdnost! Poprvé jsem si myslel, že se jedná o nějaký sitcom, u kterého chyběl smích(proč asi?). Posléze jsem pochopil, že to "autoři" myslí vážně..Uff.. ()

ill

Polovina lidí hodnotících zde jako odpad! seriál vůbec neviděla. Polovina z druhé poloviny přejímá názor většiny a nemá svůj, půlka ze zbývající čtvrtiny názor má, ale stydí se za něj. Desetina zde prezentovaných hodnocení je relevantních. ()

MAST3R odpad!

Vždycky když jsem měl špatnou náladu nebo se z někým pohádal, pustil jsem si toto a hned by bylo hej :-). Jedna velká stupidita. ()

Peči odpad!

Řekl mi o tom kamarád - že se na to dívá. Tak jsem se taky podíval na pár dílů. Hrůza.. Docela se divím některým hercům typu Frej, Vydra, Županič, že v takové odpadní žumpě vůbec byli ochotni hrát. A když jsem viděl Janečkovou v roli Ošklivky a do toho i slyšel jak mluví jak postižená blbka, tak sem měl chuť jí nakopat zadek. Většina herců hrála nepřesvědčivě nebo hrát ani neumí. A děj - tragédie. ()