Falco

• Rakousko Falco - Verdammt, wir leben noch! (více)

Životopisný snímek o největší rakouské hvězdě populární hudby: dramatizace života Johanna Hölzela známého jako Falco. Filmová kronika Thomase Rotha popisuje Falcovy začátky na vídeňské hudební scéně, jeho sólový vzestup s “Der Kommissar,” mezinárodní průlom s písní “Rock Me Amadeus” (první píseň od německy mluvícího interpreta, která se stala hitem #1 v USA), jeho bouřlivý osobní život, plný drog a rodinných trablů, až do jeho smrti roku 1998, kdy v Dominikánské republice narazil se svým vozem do autobusu. Manuel Rubey z rakouské hudební skupiny Mondscheiner zde ztvárnil tuto popovou hvězdu s rychlým životem, která sice zmizela ze světových pódií, ale ve své rodné zemi zůstává velikou postavou. (oficiální text distributora)

Jester_X

Tento film má snahu. Snahu něčím zaujmout, něco sdělit. Upoutá hlavně celkem dobře vyvedenou narativní složkou, která diváka zaujme a nenechá ho od obrazovky odejít. Prostřihy na konec filmy jsou celkem průhledné a lze předvídat, k čemu povedou, ale jedná se celkem o příjemné osvěžení schopnosti koncentrace. Co se týče obsahu, tak se tvůrci patrně snažili zpracovat především pověstnou odvrácenou tvář slávy. Problém je v tom, že odhalují samé důsledky, nikoliv příčiny. Proč Falco pije a fetuje? Protože sláva. Proč je Falco rozpolcený? Protože sláva. Proč se Falco vrací k chlastu? Protože sláva. Na můj vkus až příliš jednoduché a černobílé vidění. Postava jeho manželky působí svými neustálými odchody spíše komicky, než dramaticky. Jinak pěkné připomenutí zapomenutého autora, o němž jsem se přeci jen z filmu něco dozvěděl, ale pustit si ho stejně nepůjdu. ()

Bloodoom

Výborně pojatý život popisující film o Rakouském králi "Rapu". kdo by čekal, že se našim jižním sousedům podaří takto dobrý film? Ta sundaná hvězdička je za některé dost zdlouhavé a nudné scény a hlavně za to, že "Falco" vypadá furt stejně starý :( ()

Reekkss

Pro příznivce zesnulého zpěváka Falca,jedinečný životopisný film.Ovšem našel jsem zde pár negativních vlastností.Zcela určitě mě mrzí vykreslení hlavního hrdiny.Převážnou část filmu se zachycuje jak je zpěvák v depresích,doslova až na dně.Když přilítne životní okamžik typu Amadea nebo vydání desky,tak film najednou rychle projede a už znovu ukazuje patálie a deprese hrdiny.Manuel Rubey se ovšem role zhostil poměrně výborně.Ve filmu zpívá na živo skutečně on,nikoliv hlas pravého Falca.Píseň Jeanny tak trošku neni jeho káva ale Der Kommisar nebo závěrečná Aut Of The Dark,je v jeho provedení výborná.Životopisný film falco doporučuji příznivcům tohoto bývalého zpěváka. ()

mr_radek

Pro mě je Falco srdcová záležitost. Jeho písně žijí dodnes a jsou důležitou složkou mého života, proto se mé hodnocení snímku možná může zdát subjektivní, ale nikoliv. Byl jsem překvapen, jak si s tím rakousko-nemecká produkce dokázala poradit (ostatně kdo jiný by to měl dokázat lépe, než země, kde byl králem), Manuel Rubey se do Falca vcítil velmi dobře a bylo mu to věřit. Krásně vystihnuté pocity zmaru a beznaděje. Přesně tak, jaký jeho život byl. Další plus patří určitě za kameru a zbylé plusy nemohou jinak než za hudbu. Oceňuji, že nevzali jen CD verze a nešoupli je tam, ale nahráli je znovu, ač se Manuel nemůže rovnat, tak to bylo takové osvěžení. Film jsem viděl několikrát a určitě si ho dám zase znovu. ()

tttt

Jako velký fanda Falca si dovoluji pochválit film po stránce méně známých skutečností ze zpěvákova života. Byla věnována velká péče exteriérům a dokonalému napodobení zpěvákových klipů. Zbytečně moc času je věnováno postelovým scénám ( i když se jedná o krásné ženy) a alkoholovým dýchánkům. Postrádám reálnou ukázku ze zrodu některého hitu, ukázku ze zkoušky zpěvákovy kapely. Film ve mě vzbudil dojem světem odmítaného zpěváka, který ani moc práce do hudby a svého rozvoje neinvestoval. Na dlouhý film mi chybí větší ukázky z reálného prostředí hudebního světa a koncertů. Hlavní představitel si dal velkou práci s podobenstvím zpěvákových gest a výrazů. Jeho zpěv je i trochu podobný Falcovi. Škoda, že ve filmu není originál hudba a zpěv od Falca. Kdo zná Falca, jeho hudbu na každém sebemenším detailu rozezná od hercova projevu. Film vynechal i zmínku o některých koncertech v celé tehdejší východní Evropě. Pamatujete ? No nebyl Falco na Pražském výstavišti v roce 1991 ? Po shlédnutí filmu nemám pocit, že byl Falco tak velkou hudební hvězdou jakou ve skutečnosti byl a jak ho znám z gramodesek a CD. ()

sharktoucher

První hvězda - strhující životní cesta od bezvýznamnosti na úplný vrchol a zase zpátky. Ta druhá - důstojné a působivé připomenutí osobnosti nedoceněného hudebního vizionáře a charismaticky arogantního fanfaróna 80. let. Hvězda třetí - míra autenticity, kterou dokázal Rubey při ztvárnění Falcova afektovaného verbálního projevu dosáhnout. Čtvrtá - za fascinující vhled do zákulisí showbusinessu. A konečně pátá - no pochopitelně za všechny ty hity, které během nemnoha svých šťastných let nasázel do hitparád. Proč jsou tedy nakonec hvězdičky jen čtyři? Kdo ví, v čí hlavě se zrodil nápad, že bude pro film lepší ty písničky nazpívat znovu. Přetočené klipy tady nevadí, ale pokus o napodobení Falcovy pěvecké suverenity a jeho originálního "vídeňského rapu", to se prostě nemělo stát... ()

josefkam

K této ikoně Rakouské hudby... Co Rakouské, Evropské bych dodal jedinou zajímavost... V roce 1998, kdy české hitparády bourala Celine Dion se svojí Titanicovou... Falco byl jediný, kdo ji dokázal byť už posmrtně se svým Out of the dark ze zlaté příčky celorepublikové hitparády sesadit... V rámci celého roku skončila Out of the dark za Celine těsně druhá.... ()

Sejkorka

Životopisný film, díky za něj, ale jinak nic zvláštního, co by zaujalo. Byl rozpolcený, chlastal, fetoval, šu...l. Není-li člověk jeho fanda a navíc poslouchá jinou muziku, nemůže to být jinak. ()

zvendulka

Jakožto Falcova fanynka už do malička, tento film hodnotím 5 hvězdy. Přímo briliantní herecké výkony Manuela Rubeyeho, kterej že se nejen trochu Falcovi podobá, ale perfektně ho i hraje. V určitých pasážích jsem ani nemohla uvěřit zda to jen hraje nebo to je opravdu on. Je škoda že hodně lidí nemá ani páru o Falcovi, byl to výtečnej zpěvák a tento film to ukazuje. V jedné chvíli zdrogovaná troska, v druhé hvězda, ano, takový on byl, cením že i toto tam ukázali, protože to k němu patří. Jediný co mě mrzí bylo přezpívané písně, to jsem fakt čekala originály od Falca. Když si tak čtu ty komentáře tady, je mi až smutno kolik lidí o něm nemá ani páru, něco si přečtou na wikipedii, poslechnou si ,,rock me Amadeus" a hned hodnotí film jednou hvězdou, protože na wikipedii to je jinak. Tento film přímo ukazuje jak žil po hudební stránce ale hlavně jeho osobní život, a jeho osobu jako takovou. Za mě nejlepší ,,životopisný" film. ()

zeyer

V originále ""Falco - Verdammt, wir leben noch" - což zní výstižněji než lakonický titul v české distribuci "Falco", Tento zkrácený titul může vést k záměně s kompletem videoklipů pod názvem "Falco - Everything". Film nás provází životem zpěváka od dětství s jeho celoživotní prapodivnou fixací na matku, přes vrchol kariéry s Rock Me Amadeus, životní epizodou v USA až po jeho hudební tápání, spíše neúspěšné comebacky a smrt v Dominikánské republice v roce 1998. Dobře jsou zachyceny jeho obě stránky - Johann Hölzel toužící po rodině a na druhé straně exhibicionista, který jde od jednoho excesu ke druhému. Hlavní dějové linky jsou tedy dvě - Falcova hudební kariéra a jeho rodinný život, kdy pokazí, co může, navíc ještě zkomplikuje život dceři, kterou vychovával, tím nešťastným testem otcovství. Průšvihář, a přece svým "lidstvím" sympatický der Egoist. Výborný herecký výkon hlavního představitele. ()