Falco

• Rakousko Falco - Verdammt, wir leben noch! (více)

Životopisný snímek o největší rakouské hvězdě populární hudby: dramatizace života Johanna Hölzela známého jako Falco. Filmová kronika Thomase Rotha popisuje Falcovy začátky na vídeňské hudební scéně, jeho sólový vzestup s “Der Kommissar,” mezinárodní průlom s písní “Rock Me Amadeus” (první píseň od německy mluvícího interpreta, která se stala hitem #1 v USA), jeho bouřlivý osobní život, plný drog a rodinných trablů, až do jeho smrti roku 1998, kdy v Dominikánské republice narazil se svým vozem do autobusu. Manuel Rubey z rakouské hudební skupiny Mondscheiner zde ztvárnil tuto popovou hvězdu s rychlým životem, která sice zmizela ze světových pódií, ale ve své rodné zemi zůstává velikou postavou. (oficiální text distributora)

Ezekiel1

Johann Hölzel alias FALCO. Pro mě je tato osobnost nejlépe německy zpívajícím umělcem. O jeho životě jsem toho doposud moc nevěděl. Jeho svět byl takový jako u většiny rockových hvězd. Byl plný sexu, chlastu a drog. První polovina snímku mapuje postupnou cestu na vrchol a je naprosto excelentní. Druhá již pouze vleče příběh do smutného konce, z kterého však mnoho lidí pochopí že kariéra hvězdy není žádná procházka růžovým sadem. Falcovi se hroutí celý život jako domeček z karet(pokažená deska, nevlastní dcera)a výsledkem toho všeho je sebevražda. Manuel Rubey předevedl uctivý výkon, smekám samozřejmě i před tím, že dokázal nazpívat všechny Falcovy písničky. Ovšem Falco je jen jeden! OUT OF THE DARK!!!Forever! http://www.youtube.com/watch?v=ybBc6bmger8 ()

DannyBoy80

KINO ART OSTRAVA 10.9.2009: jako životopis je film na slušné úrovní. Herecky docela zvládnuto, kamera perfektní hlavně v prostřizích na Dominikánskou republiku. Co mě mrzí, že velký prostor dostala část jeho kariéry a soužití s manželkou, což je vpořádku, ale čekal bych více času věnovanému jeho životu v Dominikánské republice. Jeho poslední roky života mi přišlu udělané zkratkovitě. Co chválím je zařazení videoklipů a perfektní záběry živých koncertů. Životopisy se nám ,ale začínají trošku opakovat, mustr je pořád stejný, drogy a alkohol ničí známou osobnost. Kde už jsem to viděl? Ray, Pollock, Edit Piaf atd. ()

Greny

V rámci kinematografie Německa a Rakouska je to vyjímečný snímek, který výrazně převyšuje tvorbu Německa, Rakouska .. ()

baxiii

Líbilo se mi to a ráda bych se nějak vyjádřila, ale nejde to. Opravdu povedenné a skvělé. "Ganz Wien Ist heut auf Heroin". ()

4everMan

Objektivně bych to viděl na něco mezi 3-4*. Falcův život a příběh ale znám, jeho hudbu poslouchám, takže jsem s dějem víceméně počítal. Je zpracován pěkně, obdivuju všechny kulisy, které se musely znova zpracovávat a to, jak Rubey nazpíval Falcovy písničky. Takže... ze subjektivity dávám 4*. ()

Jorge-Z

Falco, sakra kdo je ten Falco? Písničku Jeanny si pamatuji jako malé dítě, když jsme jezdili do Chorvatska na dovolenou, a pak jsme ji často slyšeli jako neméně vydařenou Džíny od kluků z Pokondra. Mě osobně se, až na tuto vyjímku falcova hudba nelíbí (snad proto že je ulítlá a zpívaná v němčině). Sám Manuel Rubey (trochu i připomínal Deppa) alias Falco říkal, že nemá talent zpěvu, ale spíše věci dotáhnout do perfekcinismu. Jeho život byl jako asi každého velkého umělce, plný drog, alkoholu a sexu. Jenže tady to bylo strašně monotonní (neustálé odchody jehho přítelkyně). Na druhou stranu jsem nechápal jak mohla píseň Rock Me Amadeus pobláznit i ameriku, páč ten klip byl kýč jak bič. Jinak zpěv a hraní Rubeyho byl opravdu vydařeným faktorem celého snímku. Avšak jen to mi nestačí. ()

jasse

V dnešní době, kdy lze z cucků na demu nalezeném někde v šuplíku vytvořit celé album, mohli Rubeyovu zpěvu opravdu trochu pomoct. Falcův silný hlas si pamatuju, proto beru hudební stránku trochu jako mínus. Jinak je tento životopisný film natočen pečlivě, s láskou a hrdostí, tak jako vždy, kdy ho točí někdo, kdo daného umělce obdivuje a váží si ho. Tohle dílko je stejně dobré, jako třeba Control, u kterého jsem si ještě donedávna myslela, že nemůže být natočeno nic lepšího. ()

ApsidalTill

Životopis spracovaný s nadhľadom a na úrovni. Do hlavnej úlohy by nemohli vybrať lepšieho herca než Manuela a ten hraje Falca s veľkou chuťou a preverením faktov. Ja sám mám rád jeho hudbu, videá a prejav. Považujem ho za nadčasovú osobnosť, ktorá skutočne predbehla danú dobu a presne v tomto znení, žil aj súkromným štýlom. ()

Garch

On Falco měl především styl. Že zpěvák několika odrecitovaných hitů? No jo, ale pamatují se dodnes. Autoři ve filmu dobře akcentují Falcovy nejistoty, zda, a jestli vůbec obhájí další písní haluzový úspěch té předešlé. Ten Švihák lázeňský o sobě asi stále pochyboval a o to víc se nakopával do pózy Kinga. Režisér i scénárista Thomas Roth, ani rakouský rodák Manuel Rubey si nic neulehčili - Všechny písně, koncerty, i klipy jsou zreplikovány precizně znovu, včetně zpěvu (!). PS..nebraly mě kdysi jeho klipy , ale cenil jsem nápadité promíchání němčiny s angličtinou. ()

(Z)denny

Zjímavá sonda do života slavného "bílého rakouského rapera". Manue Rubey se Falca zhostil velice dobře, ale.. Těch ale na tomto snímku shledávám víc, a proto si raději než s Falcem zanotuji song se skupinou Bloodhound gang - "Fuck me Amadeus".. ()

JM87

Pro fanoušky Falca povinost, ale jako obyčejnej film pro nezaintersovaný lidi to moc neobstojí. Já ho mám rád, dozvěděl sem se tam plno věcí a prokládání z JARu tomu filmu dodávalo šťávu. Naopak nechápu proč tam nebylo nic o singlu Out Of Dark. Smrt mohla bejt taky dramatičtější. Hodně nad vodou to drží ale především hlavní představil Falca, skvěle napodobená mimika, pohyby atd. Ale i tak dávám 4 a půl hvězdiček:) ()

panmroz

První polovina připomíná kapitoly z Neználkových příhod ("Kterak se Falco rozhodl říkat si Falco", "Kterak se Falco osmělil zpívat" "Kterak se Falco rozhodl nezpívat anglicky." ...), kde se pomocích jednovětých výstupů povrchně seznamujem s hlavním hrdinou. Později je nám několikrát zopakováno, že "ty se tak bojíš neúspěchu, proto piješ", abychom se dozvěděli, čeho že se to ten Falco bojí, a přočpak, že tolik pije. A zbývá jen naprosto tuctové, životopisné drama. hudební. O skutečném Falcu nic nevím, tedy je vlastně možné, že tvůrci záměrně zvolili nejpovrchnější formu příběhu, protože takový skutečně byl. To pak teda...je jiná. A ještě sem chtěl do nějaké věty zapojit podobnost hlavního hrdiny s mixem Johnny Depp/Sigourney Weaver a jeho ženy s "nejkrásnější ženou na světě" (tatiana kuchařová),...no...takovej vtípek...a ten producent je zas hotovej rakouskej William Defoe... . Ne ale teď vážně - hrajou tam fakt hezký písničky! ()

bidja

U jižních hranic se v 80.letech s Falcem vyrůstalo. ORF a a rakouské rádio bylo doslova prošpikované jeho písněmi. O to více zamrzí film na který se sice dá dívat, ale je v podstatě z 50% remakem jeho videoklipů, revivalem jeho koncertů a přehlídkou ženských zadků. Nejzajímavější je tak úvod z dekadentního mladického života a ta první kapela je rozhodně zajímavější než kolovrátky hitových fabrik. Samotný děj se tak sploštil na jednoduchou freudovskou rovinu trauma dětství - fóbie dospělost. Kde vyhrabali Grace Jones mi není jasné. ()

arcticsky

Falco nepatřil k mým oblíbencům (nejvíce se mi od něho líbí klip Mutter Der Mann Mit Dem Koks Ist Da v melodic - techno stylu), ale jeho příběh mne zaujal...i když podobný život vedlo více rockových i popových hvězd... ()

ddf76

Rubey zvladl roli Falca perfektne. Trochu me prislo, ze konec byl rychly. Od zacatku 90. let az po smrt to bylo vzity moc rychle, takze se moc nedozvime, co Falco delal, jen ze se prestehoval do Dominikance republiky. Ale i tak se jedna o slusny zivotopis Falca. ()

MadMike

Pro mě asi nejlépe zfilmovaná biografie o slavné osobnosti.V hlavní roli Manuel Rubey, který se neuvěřitelně vžil do postavy.Výborné pohyby, mimika, zpěv (vše nazpíval sám Manuel). Samozřejmě musím pochválit i režii, jelikož útržky z dominikánské republiky, které provázely skoro celý film mě opravdu nadchly. ()

ViktorEl

Silný, kontroverzný a dojemný príbeh Johanna Hölzela alias Falca. Film zachycuje jeho najväčšie vzostupy aj pády až po jeho tragickú a predčasnú smrť. Manuel Rubey podal excelentný výkon. Pre mňa osobne je ťažko hodnotiť biografické filmy, ale príbeh Falca ma dostal, pohltil a fascinoval. Z mojej strany prehnané hodnotenie, ale film mi pripomenul moje staré hity: Der Kommissar, Rock Me Amadeus, Jeanny a Out of the dark, takže plné hodnotenie. 90% ()

edie sedgwic

Nemecka filmova produkcia ma tri velmi podstatne nedostatky: povrchnost, nedotiahnutost detailov a gycovost. Ten posledny bod sa im vsak da opustit, kedze Falco bol sam osebe dost gycovo zalozeny. Zvysne dva sa vsak prejavuju viac nez dost a miestami som mala pocit, ze pozeram zapadonemecke porno z osemdesiatych rokov. Co sme sa vlastne o Falcovi dozvedeli? Ze sa kurvil, chlastal, snupal a mal depresie z nedostatku slavy. Mozno by bolo lepsim riesenim natocit o nom hudobny dokument, pretoze na film to asi nie je. Zhrniem to asi tak, ze sa na to dalo pozerat. Tretiu hviezdicku davam kvoli tomu, ze mam Falcovu hudbu rada a teda musim byt trosku neobjektivna:)) ()

Jeremiah

" Z temnoty" , která mě tak hustě obklopuje, že již téměř nevidím světlo, na mě přes TV obrazovku promluvil děj tohoto filmu a nechal mě na chvíli bez dechu. Tolik rozporuplných emocí jsem již delší dobu neprožil ! V průběhu jeho sledování jsem si postupně říkal : ten člověk trpí depresemi, když snad od začátku svého života vidí jen to, že pouze smrt udělá slavného člověka nesmrtelným . Potom jsem si uvědomil, jak hodně musel milovat svoji rodinu a jak strašné pro něho muselo být, když zjistil že jeho jediné světlo / dcera / není vlastně jeho, což by zlomilo hodně chlapů. Na mysli mě vytanuly 3 spojení, která obsáhnou v tomto případě celé toto dílo - 1/ Femme fatal - osudová žena 2/ charge la femme - za vším hledej ženu 3/ pater is semper incertus - otec je vždy nejistý. Film o "rozervaném" člověku, který i přes své nezpochybnitelné úspěchy nenašel v životě klid - - ode mě 5, slabších, ale 5. Správnější slova našel uživatel "pakobylka" , které tímto děkuji. ()