Falco

• Rakousko Falco - Verdammt, wir leben noch! (více)

Životopisný snímek o největší rakouské hvězdě populární hudby: dramatizace života Johanna Hölzela známého jako Falco. Filmová kronika Thomase Rotha popisuje Falcovy začátky na vídeňské hudební scéně, jeho sólový vzestup s “Der Kommissar,” mezinárodní průlom s písní “Rock Me Amadeus” (první píseň od německy mluvícího interpreta, která se stala hitem #1 v USA), jeho bouřlivý osobní život, plný drog a rodinných trablů, až do jeho smrti roku 1998, kdy v Dominikánské republice narazil se svým vozem do autobusu. Manuel Rubey z rakouské hudební skupiny Mondscheiner zde ztvárnil tuto popovou hvězdu s rychlým životem, která sice zmizela ze světových pódií, ale ve své rodné zemi zůstává velikou postavou. (oficiální text distributora)

Miloško

Výkon Manuela Rubeyho je určite na Oscara. napodobnenie Falca,jeho mimiky,pohyby,a hlavne všetky pesničky,ktoré naspieval zvládol EXCELENTNE !!!! Super životopisný film o rakúskom rebelovi,ktorého kariéra bola veľmi zvláštna,alkohol a drogy ho zničili,jeho vzťah z manželkou je vo filme spracovaný obrovským množstvom,rozchodov a zmierov. Piesne ako Rock Amadeus,Jeanny,America a pre mňa hlavne Out the Dark sú hudobné skvosty. Milujem podobné filmy.....10/10 ()

Idealista

Průměrný životopis , který mě hlavně upoutal skvěle natočenými videoklypami ( úplně stéjné jako oryginály ) , vidět je mi dalo sílu dívat se až do konce . Až na ně jsou ostatní scény obyčéjné místy nezáživné ( chlastání , fetování , šukáni , psychické problémy se dali natočit rozhodně lépe ) . Dětství bych zde nezařadil - nic výjmečného v té době neprožil , jen jsem pochopil že to byl milý klučina , a pak z ničeho nic s něho vyrostl "arogantní čurák" . Prostě průměr ovšem světového formátu . Zaujalomě to víc než E. Piaf a méně než Ray . Ps : místy se mi zdálo že zde hlavní roli hraje Johny Depp a to ho vysloveně nesnáším ! ()

Tweety11

Falca mám ráda .... ale jestli mohu totéž říct o tomto filmu si nejsem jistá. Připadá mi odbytý. Jako jediná dobrá věc je podle mě výkon Manulea Rubeye. Myslím, že si dal záležet a že do role dal úplně všechno. Písničky přezpíval na jedničku a nemůžu mu nic vytknout. ()

hodbodka

Tak tahle si představuji životopisný, hudební film. Aby i člověk, který nemá o Falcovi ani páru po shlédnutí věděl o koho jde a bavilo ho na to koukat. To se mě sice netýká, protože Falco mě fascinoval už dříve - před filmem. Ale na tohle jsem prostě do kina jít musela. A nelituji. Skvělý hudební zážitek a dramatická podívaná. ()

Muff

Poněkud klipovitý a nejspíš i zjednodušený životopisný snímek pobíhající neustále mezi pitím, raušem, blondýnou a manažerem. Že by Falcův život byl až tak jednoduchý? ()

jfaba

Tři písničky za život, i když dobré, a na tu dobu dost dobré - národní poklad Rakouska. Kam se hrabe Wolfgang, co? Ale už se asi na podobné filmy dívat nebudu. Nebo jsou životy slavných a "slavných" na jedno brdo, ty brďo? A nebo mám vkus na (.....) nic. Walk the line, Ray, Edit Piaf, Falco... seřazeno podle úspěšnosti. ()

Darth Kedr

Výborný film o životě dnes už legendárního rakouského národního umělce. Skvělý výkon v podání Manuela Rubeyho, který se dokonale ztotožnil s Falcem. ()

davistercz

Vzestup a pád Falka.Výborný film s kapkou hudby,emocí a taky vedlejších dějů.Skvěla muzika, která se dá poslouchat!Ne např. jak u High School Musical.Nicméně výborně natočený film. ()

Kapka68

Když byl malý řekl si, že až vyroste bude popový zpěvák. Dal si cíl za kterým šel a nezastavila ho žádná překážka. Ze outsidera se stala nejenom evropská hvězda, ale i hvězda, která nemálo ozářila i americkou veřejnost. Za mě ***** ()

solisoli

Životopisné príbehy majú svoje čaro, hlavne keď sa jedná o osobnosti. Falco, ako osobnosť bol a nie obyčajná. Filmový snímok tejto extravagantnej popovej hviezdy sa zhostilo Rakúsko za podpory Nemeckej koprodukcii, kde odhodlať sa stvárniť osobnosť Falca bolo skvelým počinom. Výborný Manuel Rubey, bol základom úspechu tohoto veľmi zaujímavo a autenticky podaného prevedenia po všetkých hodnotných stránkach. Samotný dejový kontext pôsobil nenútene aj pri svojej metráži neunavoval až do samotného konca. Kvalitná kamera, dobre prepojená hudba s tvorbou, režijne zvládnuté s faktom precíznosti. Môže byť reč o kultovom životopisnom diele o umelcovi na ktorého sa nezabudne. ()

Nut

Jako skalní fanoušek tohoto předčasně zemřelého zpěváka jsem jeho životopisný film prostě musela vidět a musím říct, že je perfektní! Těžko ho doporučovat člověku, který o Falcovi neslyšel nebo nezná víc jak dvě písničky. Ostatním ho vřele doporučuji. Hlavní představitel se do své role vžil natolik, že místy zapomenete, že koukáte pouze na film a ne na skutečné záběry ze zpěvákova života. Další kvalitou filmu je scénář. Od dětství plynule přechází do dospělosti, vypráví o těžkých hudebích začátcích zpěváka a skvěle kombinuje příběh se záběry klipů a koncertů, s občasným přeskočením do osudného únorového dne roku 1998. Film Falca neobhajuje ani z něho nědělá chudáka, ukazuje všechny jeho klady a (hlavně) zápory, čímž u mě získává další bod navíc. ()

wesker

Podoba herce katastrofa ještěže to doháněl tím akcentem a gesty (nutná němčina pro poslech) jinak jako fanoušek Falca odkojen jeho hity v 80. létech trochu melancholicko depresivní pokoukání...Falco will live forever. ()

samera

Mne sa to veľmi páčilo, asi preto, že to nemám s čím porovnať.....pocula som o jeho yavislostiach, ale nevedela som, že to bolo až také strašné......škoda ho, bol fakt dobrý spevák :( ()

sus

Film jsem videl s CZ dabingem, ktery byl otresny. Jinak velice dobre zpracovany snimek o zivote megahvezdy Johanna Falca Holzela, jeho rychleho vzestupu do sine slavy a naslednem padu v alkoholovych a drogovych deliriích. ()

david666

Dobře zpracovaný životopis - lehce stravitelný bez nějakých rádoby uměleckých vsuvek -o tom stejně hudba Falca nebyla (teda alespoň podle mě). ()

Dekovnik

Film o jedné velké evrposké popstar let minulých ve mne zanechal smíšené pocity. Chvílemi dechberoucí jízda plná emocí a hned na to 10 minut nudy. Asi jsem moc nepobral "genialitu" režiséra. Nejdříve to vypadalo dobře, začátek se nesl ve stylu Walk The Line a Raye, jenže potom to pánové moc neukočírovali. Nejdříve točili hollywoodský doják, poté dokument pro BBC a nakonec z toho vypadla příručka pro sebevrahy. Samozřejmě, život Falca se zřejmě nějak takto odehrával, ale když následuje třetí pětiminutová scéna se záběrem na Falca s kocovinou, začíná to být nuda. Casting se zdařil na výbornou a Rubey doslova válí, proto také to hodnocení. Ale definitivní pomník vídeňského krále rapu? Nikoliv. Ponechte herce, za kormidlo postavte někoho s jasnou vizí, pošlete na nás 90-ti minutovou smršť takového ražení, že ještě týden si budem zpívat rock me amadeus. Dokumenty přenechte na starosti BBC. ()

Ondrew

Myslim si, ze z hladiska zivotopisnych filmov (a este konkretnejsie tych hudobnych), patri prave tento o rakuskej legende menom Falco, ku spicke. Nie su tu ziadne hluche miesta, Manuel Rubey zahral Johanna Hölzela alias Falca neskutocne presvedcivo a hudobny podmaz (spolu s obstojnou kamerou) tomu dodal zaverecnu korunu. 80%. ()

monalisa69

Citujem Falca: „Vo Viedni musíš najprv zomrieť, aby ťa nechali žiť.....ale potom žiješ naveky!“ V Rakúsku nepochopený, hľadal svoje šťastie v Karibiku. Zomrel mladý, nešťastne zamilovaný a zadĺžený, aby si ho vo Viedni po smrti začali vážiť presne tak, ako Mozarta, Straussa či Klimta.... ()